شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱


تزریق فیلر چیست؟

تزریق فیلر چیست؟

در تزریق فیلر یک لایه و یا یک بافت بسیار نرم از فیلر به پوست تزریق می شود که قصد اصلی از انجام این تزریق، پر کردن چین و چروک های صورت و بازگرداندن ظاهر و بافتی نرم تر به صورت می باشد. این تزریق در نقاط مختلف صورت امکان پذیر است و انواع مختلف با ماندگاری های مختلف دارد که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.

انواع فیلر

چربی انسانی Autologous fat

در این نوع تزریق فیلر، چربی بدن خود فرد، توسط تجهیزات خاص، از بدن گرفته می شود و پس از قرار دادن در دستگاه سانتریفوژ، مورد استفاده برای تزریق قرار می گیرد. دستگاه سانتریفوژ، چربی برداشته شده را برای تزریق در صورت فرد یا نقطه ی مورد نظر تزریق آماده می کند. واژه ی Autologous، به معنی «حاصل شده از بدن یک شخص مشخص» است. چربی برداشت شده از بدن به صورت تصفیه شده به پوست صورت تزریق می شود تا به گونه ها و شقیقه ها، قسمت زیری چشم و دیگر قسمت های مورد نیاز، حجم مد نظر را بازگرداند. این نوع تزریق از چربی فقط باید توسط پزشک متخصص پوست و مو انجام شود تا نتیجه ای بدون نقص و امن از آن حاصل شود.

انواع فیلر برای جوانسازی و رفع چین و چروک

هیالورونیک اسید Hyaluronic Acid (HA)

هیالورونیک اسید، از ماده ای سازگار با بدن ساخته شده است و سبب چاق یا پر شدن قسمت مورد نظر می شود. این نوع ژل، بافتی نرم و ژله ای مانند دارد و محبوب ترین و مرسوم ترین فیلر در سراسر جهان می باشد. فیلر های هیالورونیک اسید، نتیجه ای موقت دارند، که بازه ی آن حدود 6 تا 12 ماه است. اکثر فیلر های هیالورونیک با لیدوکائین (بی حس کننده ی موضعی) ترکیب می شوند تا در زمان درمان و بعد از تزریق، افراد حس ناخوشایند کمتری داشته باشند.

کلسیم هیدروکسیل اپاتیک Calcium Hydroxylapatite (CaHA)

کلسیم هیدروکسیل اپاتیک ماده ی است که از استخوان بدن انسان حاصل می شود این ماده برای استفاده در فیلر ها به صورت میکروسکوپی در ژل های نرم دیده می شود، ثبات این فیلر ها به طور معمول بیشتر از فیلر های نوع هیالورونیک می باشد و دوام آن به طبع بیشتر خواهد بود و در بیشتر موارد، دوام آن به 12 ماه می رسد، استفاده از این فیلر های کلسیم هیدروکسیل اپاتیک سبب تحریک تولید کالوژن ها می شود و بیشتر برای خط های عمیق صورت و همچنین چین و چروک های عمیق مورد استفاده قرار می گیرد.

پلی ال لاکتیک اسید Poly-L-lactic Acid

پلی ال لاکتیک اسید، سازگار با محیط است و این بدان معناست استفاده از آن در بدن ضرری به بدن انسان نمی رساند و سال هاست از آن در تجهیزات پزشکی استفاده می شود؛ مانند بخیه های جذب شونده. محصولات پلی ال لاکتیک اسید، جزو محرک های کلاژن دسته بندی می شود. استفاده از پلی ال لاکتیک اسید، برای چین و چروک های عمیق صورت مورد استفاده قرار می گیرد و دوام آن به 2 سال می رسد.

تزریق فیلر در کدام از نواحی صورت انجام می گیرد؟

تزریق فیلر زیر چشم

تزریق فیلر زیر چشم

سیاهی و گودی زیر چشم که بنا به دلایل مختلف در صورت افراد دیده می شود با استفاده از فیلر زیر چشم قابل درمان می باشد. در خصوص مدت زمان ماندگاری این نوع فیلر باید گفت که این فیلر دائمی نمی باشد ولی ماندگاری آن در افراد مختلف متفاوت است.
تزریق فیلر گونه

تزریق فیلر گونه

تزریق هایی که در آن از فیلر های گونه استفاده می شود عموما از کلاژن ها تشکیل شده اند و به گونه، شکل و حالت برجسته می دهند. در خصوص ماندگاری تزریق فیلر به گونه ها باید گفت که این امر کاملا وابسته به نوع فیلر مورد استفاده دارد؛ فیلر های اسیدی می توانند حداکثر تا ۱۲ ماه، ماندگاری داشته باشند. بعضی نام های تجاری جدید، مانند الانسه، که کلاژن ساز بوده و هیالورونیک اسید نیستند، ممکن است بین ۱ تا ۴ سال دوام داشته باشند.
نحوه تزریق فیلر در گونه
تزریق فیلر لب

تزریق فیلر لب

در تزریق لب ها شاهد برجسته شدن و بزرگتر شدن لب ها هستیم. امروزه تزریق فیلرها توانسته است نقص های لب را به خوبی پوشش دهد. در این نوع تزریق از فیلر های مختلفی می توان استفاده کرد. این تزریق بر روی لب و همچنین در نواحی اطراف لب صورت می گیرد. در تزریق فیلر در لب از هیالورونیک اسید استفاده می شود که ماندگاری آن در حدود 6 تا ۱۲ ماه است. ژل های پاژ و سیلیکون ها، از جمله مواردی بودند که قبلا به جای ژل هیالورونیک استفاده می شدند، اما به دلیل پرخطر بودن آنها، مجوز استفاده ندارند. مادلینگ بسیار زیبای لب، از جمله مزیت های تزریق ژل هیالورونیک اسید می باشد.
تزریق فیلر بینی

تزریق فیلر بینی

از تزریق فیلر ها در بینی، می توان برای برطرف کردن قوز های بینی، فرورفتگی های بینی و دیگر معایب بینی استفاده کرد. در این روش از یک سوزن کوچک و ظریف برای تزریق مواد هیالورونیک اسید در بینی استفاده می شود.
تزریق فیلر چین و چروک

تزریق فیلر چین و چروک

در صورت آقایان و خانم ها، نواحی وجود دارد که مستعد چین و چروک می باشد. برای مثال، خط اخم عمیق، و یا خط لبخند، خط اشک، و یا خط اندوه. برای رفع چین در این نواحی، بهترین گزینه، تزریق فیلر هیالورونیک اسید است.
فیلر برای خط خنده

فیلر برای خط خنده

در صورت آقایان و خانم ها، نواحی وجود دارد که مستعد چین و چروک می باشد. برای مثال، خط اخم عمیق، و یا خط لبخند، خط اشک، و یا خط اندوه. برای رفع چین در این نواحی، بهترین گزینه، تزریق فیلر هیالورونیک اسید است.
نحوه تزریق فیلر در پیشانی
تزریق فیلر در صورت

تزریق فیلر در صورت

برای رهایی از پوست های افتاده و چین و چروک های موجود که اکثر آنها به هنگام کهولت سن پدید می آیند، می توان از تزریق فیلر ها در صورت استفاده کرد. این نوع تزریق در نواحی مختلف از صورت افراد امکان پذیر است.
فیلر چانه

فیلر چانه

داشتن چانه ی برجسته می تواند در زیبایی صورت بسیار مورد اهمیت باشد. این کار، با تزریق فیلر به چانه امکان پذیر است و در صورت استفاده از ژل هیالورونیک اسید، دوام آن بین ۶ تا ۱۲ ماه است. این نوع تزریق هم برای زنان و هم برای مردان صورت می گیرد و می تواند نقش مهمی در زیبایی صورت فرد داشته باشد.
فیلر خط اخم

فیلر خط اخم

با افزایش سن در افراد، شاهد از بین رفتن کلاژن پوست، و خاصیت ارتجاعی خواهیم بود که نتیجه آن، افزایش چین و چروک، مخصوصا در اطراف چشم و ابرو است. به وجود آمدن خطوط اخم از عواملی است که برای برطرف کردن آن می توان از تزریق فیلر در این خطوط استفاده کرد.
تزریق فیلر برای جای جوش

تزریق فیلر برای جای جوش

تزریق فیلر ها و پر کننده ها ممکن است برای ایجاد یک بافت نرم در جای جوش ها و آکنه ها استفاده شود. برای تشخیص امکان این امر، معاینه و نظر متخصص پوست و مو الزامی است.
˃ ˂
تزریق فیلر در کدام نواحی صورت انجام میگیرد؟
چه مراقبت هایی باید قبل از تزریق فیلر انجام داد

چه مراقبت هایی باید قبل از تزریق فیلر انجام داد؟

قبل از اقدام به تزریق فیلر لازم است برای کاهش کبودی های احتمالی، از یک هفته قبل از هیچ نوع آسپیرین، ایپوبروفن و داروهای مشابه استفاده نکنید و از مصرف روغن ماهی و ویتامین E بپرهیزید. خوردن اسفناج و کاهو و کرفس قبل از تزریق ژل، برای تأمین ویتامین k مورد نیاز بدن شما پیشنهاد می شود.

مراحل تزریق فیلر

مرحله اول تزریق فیلر ارزیابی و نقطه گذاری صورت

برای تزریق فیلر ها در ابتدا لازم است متخصص پوست و مو، پوست و تناژ رنگی پوست شما را مورد بررسی قرار داده و به معاینه ی نواحی که نیاز به تزریق دارند بپردازد. نقاط قابل تزریق باید نشان گذاری می شوند و در صورت نیاز از نواحی که باید مورد درمان قرار گیرند عکس گرفته شود.

مرحله اول تزریق فیلر ارزیابی و نقطه گذاری صورت
مرحله دوم فیلر پاکسازی و بی حسی

نقاطی که باید تزریق در آنها صورت گیرد، با مواد ضد عفونی پوست پاکسازی می شوند. ممکن است برای کاهش دردهای تزریق، از مواد خنک کننده بر روی پوست و یا پماد های بی حسی استفاده شود. باید گفت که این تزریق ها عاری از درد نیستند؛ اما میزان این درد کم است و برای اکثر افراد قابل تحمل خواهند بود.

مرحله دوم فیلر پاکسازی و بی حسی
مرحله سوم فیلر تزریق فیلر

مدت زمانی که طول می کشد یک تزریق صورت گیرد در حدود چند دقیقه است، بعد از انجام روند تزریق و ماساژ و ارزیابی نحوه‌ی تزریق، در صورت نیاز می توان از پرکننده های بیشتری نیز در نقاط استفاده کرد. مدت زمان تزریق بستگی به تعداد نقاطی دارد که نیاز به تزریق دارند، اما انجام این عمل، با توجه به تعداد تزریق ها بین ۱۰ دقیقه تا ۴۰ دقیقه به طول می انجامد.

مرحله سوم فیلر تزریق فیلر
آخرین مرحله تزریق فیلر تمیز کردن و ریکاوری

بعد از مرحله ی تزریق و رضایت پزشک از تزریق، نقاطی که از قبل نشان گذاری شده بودند پاکسازی شده و پس از این مرحله به افراد بسته های یخ داده می شود تا تورم ها و دردهای احتمالی، توسط سرمای یخ ها کاهش یابد. نقاطی که در آنها تزریق صورت گرفته است تا چند روز اولیه حساس می باشند اما باید دانست که میزان درد در این نواحی به قدری نیست که نیاز به مصرف دارو به منظور کاهش درد باشد.

آخرین مرحله تزریق فیلر تمیز کردن و ریکاوری

مراقبت های بعد از تزریق فیلر چیست؟

بعد از تزریق فیلر ها نیاز است که مراقبت هایی نسبت به نقاط تزریق شده صورت گیرد. در درجه ی اول باید دانست که ماهیچه هایی که در آن ها تزریق فیلر صورت گرفته است باید مورد استفاده قرار گیرند. در این مورد، از پزشک متخصص پوست و مو مشورت بگیرید. بعد از تزریق این فیلر ها باید از لمس و فشار دادن و تحریک کردن محل تزریق شده و همچنین اطراف نواحی تزریق شده تا حدود 6 ساعت خود داری کرد. این مراقبت ها در تزریق فیلر لب، تزریق فیلر زیر چشم، تزریق فیلر گونه، تزریق فیلر بینی، تزریق فیلر چین و چروک، فیلر برای خط خنده، تزریق فیلر چانه، تزریق فیلر خط اخم، تزریق فیلر برای جای جوش باید انجام شود. از کشیدن سیگار و قلیان، استفاده از سونا و جکوزی و نوشیدن مایعات خیلی گرم بعد از تزریق ژل، بپرهیزید. این مراقبت ها، در سه روز ابتدایی بعد از تزریق، حساس تر و مهم تر هستند.
مراقبت بعد از فیلر لب

مراقبت های چند روز اولیه پس از تزریق فیلر

تا 3 روز بعد از تزریق، بهتر است از هر گونه ورزش و تمرینات حرفه ای پرهیز شود. هم چنین، بهتر است فرد تا 3 روز در معرض نور آفتاب شدید قرار نگیرد. درتزریق فیلر لب علاوه بر این مراقب ها موارد دیگری باید رعایت شود که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

مراقبت بعد از فیلر لب

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا موارد دیگری وجود دارد که در تزریق فیلر لب باید به آن اهمیت داد؛ بعد از انجام تزریق فیلر لب به هیچ عنوان از نی ها برای نوشیدن مایعات استفاده ننمایید و تا 2 هفته از هر نوع ماساژ صورت و نواحی نزدیک لب اجتناب نمایید. تا 2 هفته بعد از تزریق، از ادویل ها، ویتامین E، زنجفیل، جینسنگ و سیر استفاده نکنید، چرا که موارد ذکر شده می تواند سبب کبودی شوند.

عوارض احتمالی بعد از تزریق فیلر

بعد از تزریق فیلرها در نواحی صورت، ممکن است پدیده هایی مختلف در صورت، اتفاق بیفتد. این اتفاقات، به نوع فیلر تزریقی و همچنین زمان ماندگاری آن وابسته است. از عوامل احتمالی پیش آمده می توان به بروز جوش و آکنه ها در صورت، عدم تقارن در صورت، خونریزی از نقاط تزریق شده و تورم اشاره کرد. در صورت بروز این موارد یا موارد مشابه، حتما با پزشک متخصص پوست و مو و مشاور خود، مشورت نمایید.

به چه افرادی تزریق فیلر پیشنهاد نمی شود؟

تزریق فیلر ها ضرر خاصی برای سلامتی افراد ندارد اما در صورت باردار بودن فرد و یا شیردهی به فرزند و یا ابتلا به عفونت های سینوسی، باید این عمل را به تعویق انداخت. این امر در خصوص تمامی تزریق های فیلر صدق می نماید. این تزریق ها نباید قبل از جراحی ها و مراقبت های دندان و دهان صورت گیرد.

ماندگاری تزریق فیلر

در خصوص ماندگاری تزریق فیلر در نقاط مختلف صورت باید گفت که این ماندگاری به سه عامل بستگی دارد: نوع تزریق، محل تزریق و پوست فرد. هر چه تراکم مواد تزریق شونده بیشتر باشد و هر چه تزریق، عمیق تر در ناحیه ای انجام پذیرد، ماندگاری تزریق نیز به تبع افزایش خواهد داشت. تزریق های هیالورونیک اسید از موقت ترین نوع تزریق هستند که به طور معمول بین 6 تا ۱۲ ماه ماندگاری و دوام دارند.

آیا فیلر همان ژل است؟

به طور کلی به پرکننده های صورت، فیلر می گویند، تزریق ژل های صورت نیز از آن جایی که به بافت پوست تزریق شده و سبب حجیم شدن قسمتی از صورت می شوند زیر مجموعه ای از فیلر ها در نظر گرفته شود.
ماندگاری تزریق فیلر

کدام بهتر است تزریق فیلر یا بوتاکس؟

در واقع، کاربرد فیلر و بوتاکس با هم متفاوت هستند و هر یک برای رسیدن به هدفی استفاده می شوند. اما برای مقایسه، باید گفت که تزریق فیلرها می تواند ماندگاری بیشتری به نسبت بوتاکس ها داشته باشد. بهتر است برای انتخاب بین تزریق بوتاکس و تزریق فیلر ها با متخصص پوست و مو مشورت کرده و بعد نسبت به انتخاب بین این دو گزینه تصمیم گیری نمایید.
˃ ˂

دیدگاه‌ها

(1) سیما 1399-05-12 23:40
امتیاز این نظر: 0

حتما برای گرفتن وقت تماس میگیرم

(2) سمیرا باقری 1399-07-10 21:28
امتیاز این نظر: +4

کارتون بسیار عالی و درجه 1 ممنون از خدمات خوبتون.

(3) مدیر روابط عمومی 1399-07-10 22:06
امتیاز این نظر: +1

به نقل از سمیرا باقری:
کارتون بسیار عالی و درجه 1 ممنون از خدمات خوبتون.با سلام
از لطف شما سپاسگزاریم

(4) بهناز 1400-12-03 20:55
امتیاز این نظر: 0

سلام وقتتون بخیر فیبر کل صورت هزینه چقدر میشه؟

(5) مدیر روابط عمومی 1400-12-17 21:02
امتیاز این نظر: 0

به نقل از بهناز:
سلام وقتتون بخیر فیبر کل صورت هزینه چقدر میشه؟


با سلام و تشکر از تماس شما با سایت جلوه ماندگار
در پاسخ به پرسش شما عرض می شود که هزینه فیلر، بستگی به آن دارد که چند سی سی لازم باشد.
در حال حاضر (۱۷ اسفند ۱۴۰۰)، ژل ها از هر سی سی ۷۰۰ هزار تومان شروع شده تا حدود ۴ میلیون تومان.
استفاده از یک ژل نرمال برای کل صورت، با مصرف حدود ۴ سی سی، حدود ۸ میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

شما نمی توانید نظری ثبت کنید.

امتیاز این مطلب

6 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال (5 از 5)


وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار