شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱


کاشت مو چیست؟

کاشت مو چیست؟


کاشت مو یک تکنیک جراحی است که در آن با برداشت فولیکول های مو از قسمتی از بدن و پیوند آن به مناطق مورد نظر می توان شاهد رشد موها به صورت طبیعی بود،

به مناطقی که برداشت فولیکول ها در آنها صورت می گیرد مناطق اهدا کننده ی مو (donor area) و یا بانک مو می گویند و قسمت هایی که پیوند در آنها صورت می گیرد نواحی گیرنده نامیده می شوند،

بیشترین متقاضیان کاشت مو آقایانی هستند که از کچلی و ریزش مو رنج می برند و جذابیت آن ها تحت شعاع این طاسی قرار گرفته است.

برای کاشت مو، شما جزء کدام یک از افراد هستید؟


کاشت مو می تواند هم برای آقایان و هم برای خانم ها مورد استفاده قرار گیرد و خوشبختانه باید گفت که افراد با نژاد ها و سن های مختلف، سال ها است که با استفاده از این متد توانسته اند رشد موی طبیعی داشته باشند. کاشت مو به منظور درمان ریزش مو می تواند برای افراد زیر مناسب باشد:

کاشت مو برای مردانی که دچار آلوپسی آندروژنیک هستند
مردانی که دچار آلوپسی آندروژنیک هستند.
کاشت مو برای افرادی که موی خود را در سوانح سوختگی از دست دادند
افرادی که در سوانحی خاص مانند آتش سوزی موهای سر خود را از دست داده اند.
کاشت مو برا افرادی که از مزوتراپی مو جواب نگرفته اند
افرادی که روش هایی مانند مزوتراپی مو را امتحان کرده اند و به نتیجه ی مطلوبی در زمینه ی رشد موها نرسیده اند.
کاشت مو در محل اسکار
افرادی که تمایل دارند اسکارهای موجود در بدن خود را به واسطه‌ی موها بپوشانند.
کاشت مو برای افراد که شیمی درمانی انجام داده اند
افرادی که شیمی درمانی داشته اند و این امر سبب طاسی در آنها شده است.
˃ ˂

مراحل کاشت مو


کلینیک جلوه ی ماندگار سالها است که توانسته رضایت مشتریان خود را در زمینه ی کاشت مو جلب نماید و زیبایی و جذابیت را به افراد متعددی بازگرداند، تعهد تیم پزشکی و تخصصی ما به افرادی که سلامت و زیبایی خود را به ما سپرده اند از جمله مواری است که توانسته ما را از کلینیک های دیگر متمایز سازد.مراحل کاشت مو در کلنیک جلوه ی ماندگار به شرح زیر است:

1
اولین مرحله کاشت مو در کلینیک جلوه ماندگار درخواست مشاوره
در ابتدا نیاز است که فرم درخواست مشاوره را در سایت تکمیل نموده و یا با مشاوران ما در مرکز تماس حاصل کند و درخواست مشاوره ی خود را به صورت تلفنی ثبت نمایید.
2
مرحله دوم کاشت مو شرکت در جلسه مشاوره
شرکت در جلسه ی مشاوره، و دریافت پاسخ در خصوص سوال های موجود در زمینه ی کاشت مو توسط پزشک متخصص.
3
مرحله سوم کاشت مو انجام معاینات توسط پزشک
انجام معاینات لازم توسط پزشک متخصص و در صورت نیاز در نظر گرفتن آزمایش های مد نظر پزشک.
4
مرحله چهارم کاشت مو برداشت گرافت ها
برداشت گرافت های مو از محل اهدا کننده
5
مرحله آخر کاشت مو قرار دادن گرافت های مو
قرار دادن گرافت های مو در شکاف های به وجود آمده در محل مورد نظر (کاشت مو)
˃ ˂

انواع روش های کاشت مو


کاشت مو روش های مختلفی دارد و بنا به نظر پزشک و شرایط هر فرد این روش های کاشت می تواند در افراد مختلف متغیر باشد اما باید دانست که ماهیت کلی کاشت در تمامی روش ها یکسان می باشد به طور کلی انواع این روش ها به شرح زیر است:

کاشت مو به روش Follicular Unit Extraction

کاشت مو به روش FUE


کاشت مو به روش FUE که در واقع مخففی از عبارت Follicular Unit Extraction می باشد، به دلیل پیشرفت در روش برداشت گرافت، امروزه به نام کاشت مو به روش FIT شناخته می شود.
 
کاشت مو به روش FIT hair transplantation

کاشت مو به روش FIT


کاشت مو به روش FIT در حقیقت روش پیشرفته کاشت FUE می باشد که در آن گرافت های مو، با دستگاه پانچ مخصوص (که شبیه سوزن سرنگ، تو خالی است) برداشته می شود.
 
کاشت مو به روش Follicular unit transplantation

کاشت مو به روشFUT


در روش Follicular unit transplantation کاشت مو به روش FUT فولیکول های مو با یک برش خطی از پشت سر فرد برداشته می شود و بعد از برش به قطعات کوچکتر، به قسمت های مورد نیاز انتقال داده می شود. در این روش میزان فولیکول های بیشتری قابل انتقال هستند ولی باید گفت که خط برش در قسمت اهدا کننده به صورت یک نوار خطی باریک صورتی رنگ، در پشت سر باقی خواهد ماند.
 
کاشت مو به روش SUT hair transplantation

کاشت مو به روش SUT


روش کاشت مو به روش SUT در واقع همان روش کاشت FIT می باشد که در آن، از دستگاه مخصوص مکنده گرفت ها استفاده می شود. استفاده از این دستگاه ها برای کاشت مو در ایران، با نام تجاری «کاشت مو به روش SUT» شهرت یافت. به بیان دیگر، نام SUT نام علمی روش کاشت مو نبوده و در دیگر کشورهای دنیا، نامی ناشناخته در علم پزشکی پوست و مو نمی باشد.
 
کاشت مو به روش BHT Hair Transplant

کاشت مو به روش BHT


کاشت مو به روش BHT نیز در واقع، همان روش کاشت FIT می باشد، با این تفاوت که ناحیه‌ی بانک مو (donor area) متفاوت با روش های دیگر می باشد. در این روش به طور معمول فولیکول های مو، به جای پشت سر، از سینه و ریش افراد برداشت شده و در قسمت های دیگر عمل پیوند صورت می گیرد این روش برای افرادی مناسب است که موهای سر آنها قابلیت برداشت را ندارد.
 

توصیه هایی که قبل از کاشت مو باید رعایت کرد


در مشاوره کاشت مو قبل از کاشت این توصیه ها به افراد داده خواهد شد

آیکون خودداری کردن استعمال دخانیات قبل از کاشت مو

خودداری کردن از استعمال دخانیات حداقل 7 روز قبل از کاشت.
آیکون متوقف کردن مصرف مشروبات الکلی قبل از کاشت مو

متوقف کردن مصرف مشروبات الکلی حداقل 3 روز قبل از کاشت مو.
آیکون اجتناب از ماینوکسیدل قبل از کاشت مو

اجتناب از مصرف داروی ماینوکسیدیل قبل از کاشت مو (اگر بنا به هر دلیلی مصرف این دارو را قطع ننموده اید لازم است که پزشک متخصص خود را در این خصوص مطلع سازید).
آیکون استفاده از ویتامین ها قبل از کاشت مو

استفاده از ویتامین هایی مانند ویتامین E.
آیکون خودداری نمودن برخی از داروها قبل از کاشت مو

خودداری نمودن از مصرف برخی از داروها از جمله ایپروفن ها و آسپیرین ها (بهتر است پزشک متخصص خود را نسبت به دارو هایی که در حال مصرف آن هستید آگاه سازید).
آیکون اجتناب از داروهای گیاهی قبل از کاشت مو

اجتناب از مصرف داروهای گیاهی.
˃ ˂
مشاوران، مواردی که باید قبل از کاشت مو رعایت شوند را به بیماران یادآوری و گوشزد می نمایند.
تعداد جلسات و مدت زمان برای کاشت مو

دوران نقاهت بعد از کاشت مو


تعداد جلسات و همچنین مدت زمان برای کاشت مو می تواند در افراد مختلف متغیر باشد که فاکتور هایی مانند تعداد فولیکول های قابل انتقال و روش انتخابی برای کاشت مو می تواند در تعیین این دو عامل نقش اصلی را داشته باشد.

اما به طور معمول، این عمل در یک جلسه به طور کامل انجام می شود. با توجه به این که در کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش BHT، لازم است که گرافت ها به صورت دانه دانه از محل اهدا کننده برداشته شوند، این روش، زمان بیشتری برای انجام نیاز دارد.

تعداد جلسات و مدت زمان برای کاشت مو


کاشت مو دوران نقاهت طولانی ندارد اما لازم است بعد از کاشت یک تا دو هفته از انجام فعالیت های شدید جسمانی مانند ورزش کردن خودداری نمود. به طور کلی بعد از کاشت مو باید هر فعالیتی که سبب تعرق بیش از اندازه ی فرد می شود، یا باعث افزایش فشار خون می شود، را محدود نمود.

اما باید دانست که مدت زمان این دوران نقاهت می تواند در افراد مختلف متغیر باشد و بستگی به نوع کاشت و میزان فولیکول های انتقالی در هر فرد دارد، ولی معمولا بعد از ۳ تا ۷ روز، فرد می تواند به روند زندگی عادی خود بر گردد.

مراقبت های بعد از کاشت مو


بدون شک مراقبت هایی که افراد بعد از کاشت مو انجام می دهند می تواند در موفقیت کاشت مو تاثیر گذار باشد،

حتی اگر کاشت مو در افراد موفقیت آمیز باشد ولی مراقبت های بعد از کاشت به درستی صورت نگیرد فرد نمی تواند کاشت موی موفقی را تجربه نماید، از مهم ترین این مراقبت ها موارد زیر هستند:
مراقبت های بعد از کاشت مو
نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو

نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو


بعد از کاشت مو لازم است فرد تا مدت زمان یک هفته با زاویه ی 45 درجه بخوابد و حداقل تا دو شب سر خود را بالا بر روی بالش قرار ندهد، بهترین راه حل بعد از کاشت مو استفاده از صندلی هایی استراحت است چراکه این صندلی ها موقعیت بدن را در حالتی قرار می دهد که به سر فرد فشاری وارد نخواهد شد.
باید دانست که استراحت بیشتر بعد از کاشت مو می تواند به بهبودی سریع تر بعد از کاشت مو کمک نماید. توجه به درست خوابیدن می تواند سبب شود تا ورم های موجود حاصل از کاشت مو کاهش یابد. عکس گرافیکی طریقه خوابیدن بعد از کاشت مو
استفاده از کلاه بعد از کاشت مو
 
 

استفاده از کلاه بعد از کاشت مو

استفاده از کلاه می تواند محافظی که کاشت در آنها صورت گرفته است را در برابر تابش مستقیم نور خورشید و همچنین باد و یا باران محافظت نماید، از روز سوم استفاده از کلاه مجاز است. در هر روز فقط تا حدود هشت ساعت از کلاه استفاده کنید. کلاه باید گشاد و بدون پرز باشد.

شستشوی مو بعد از کاشت مو

شستشو بعد از کاشت مو باید به واسطه ی ابر و شامپوی مخصوص کاشت مو صورت گیرد. کلینیک جلوه ی ماندگار از معدود کلینیک پوست و مو ای می باشد که این آموزش را به افراد به منظور صحت انجام شستشو و صدمه وارد نکردن به مو می دهد.
 
 
شستشوی مو بعد از کاشت مو
هزینه کاشت مو در کلینیک تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار

هزینه کاشت مو


هزینه ی کاشت مو کاملا بستگی به نوع کاشت مو، تعداد فولیکول های انتقالی و تخصص گروه پزشکی دارد. در نتیجه نمی توان هزینه ای دقیق برای آن اعلام نمود و لازم است در جلسه ی مشاوره ی اولیه نسبت به این هزینه صحبت شود.

از کاشت مو باید چه انتظاری داشت؟

هدف اصلی افرادی که به سمت کاشت مو می روند رشد مجدد موها به صورت طبیعی است، از آنجایی که در کاشت مو، برداشت مو از قسمتی از سر و یا بدن فرد صورت می گیرد، بعد از رشد شاهد طبیعی ترین حالت ممکن از رشد مو ها خواهیم بود.
 

مراحل رشد مو پس از کاشت

رشد نهایی موها بعد از ریزش اولیه معمولا دو تا سه ماه بعد از این ریزش صورت می گیرد. باید دانست رشد موها بعد از طی مدت زمان ذکر شده به صورت طبیعی صورت خواهد گرفت و روند کاشت به صورت کلی به این گونه است که در ابتدا شاهد ریزش مو های کاشته شده ی اولیه هستیم و بعد از آن رشد طبیعی اتفاق خواهد افتاد.
 

موهای کاشته شده می ریزند

باید دانست که بعد از کاشت مو، موهایی که از بانک مو برداشت شده و در نواحی دیگر از گرافت های آن بهره برده شده بعد از مدت زمانی خاص ریزش پیدا خواهند کرد، اما دلیلی برای نگرانی در این خصوص وجود ندارد و این ریزش کاملا طبیعی می باشد. این ریزش تنها به این دلیل اتفاق می افتد که نیاز است گرافت هایی که در آن ناحیه کاشته شده اند به صورت طبیعی رشد پیدا نمایند.
کاشت مو عوارض دارد؟

کاشت مو عوارض دارد؟


باید گفت که کاشت مو عوارض بسیار کمی دارد و عوارض جانبی این کاشت در طی یک تا دو هفته از بین خواهد رفت بعد از ریزش اولیه ی موها به احتمال زیاد افراد رضایتی از شکل ظاهری مناطقی که در آن کاشت صورت گرفته است نخواهند داشت اما باید این را دانست که بعد از مدت زمانی خاص رشد به صورت طبیعی را شاهد خواهیم بود.
نواحی کاشت موی طبیعی

نواحی که می‌توان در آن کاشت مو انجام داد


کاشت مو در نواحی زیر صورت می پذیرد:

کاشت موی سر (که در آن از قسمت پشت سر مو ها برداشت شده و به قسمت های دیگر پیوند داده می شود).

کاشت ریش و سبیل (در این نوع کاشت از موهای پشت سر برداشت شده و در قسمت ریش و سبیل کاشت صورت می گیرد).

کاشت ابرو (در این نوع کاشت از موهای پشت سر برداشت شده و در قسمت ابرو از این فولیکول ها برای کاشت استفاده می شود).

انواع روش برداشت مو


برداشت مو در کاشت مو و کاشت ریش و سبیل به دو صورت اتفاق می افتد که در ادامه آنها را برخواهیم شمرد:

 
عکس گرافیکی برداشت مو به صورت نواری

برداشت مو به صورت نواری:

در این روش با ایجاد یک برش خطی فولیکول های مورد نظر از ناحیه ی بانک مو برداشت شده و به نواحی مورد نیاز پیوند داده می شود.
 
عکس گرافیکی برداشت مو به صورت دانه ایی

برداشت مو به صورت دانه ای:

در این روش فولیکول های مو به صورت دانه ای از بانک مو برداشت شده و به نواحی مورد نیاز پیوند داده می شود.
 

اصطلاحات پزشکی کاشت موعکس گرافیکی واحدهای فولیکولی

واحد‌های فولیکولی


فولیکول ها در حقیقت وظیفه تولید مو را دارند که گرافت های مورد نیاز از آنها برداشت شده و به قسمت های مورد نظر پیوند داده می شود.

عکس گرافیکی گرافت مو

گرافت


از هر واحد فولیکولی 3 تا 4 گرافت برداشت می شود که از آنها برای کاشت در قسمت های دیگر استفاده می شود.

اصطلاح پزشکی در کاشت بانک مو

بانک مو


به قسمتی که برداشت فولیکول ها از آن ناحیه صورت می گیرد بانک مو گویند این ناحیه باید دارای موهایی باشد که خصوصیات لازم برای برداشت و در نهایت کاشت را داشته باشد.

عکس گرافیکی ناحیه پذیرنده در کاشت مو

ناحیه‌ی پذیرنده


به نواحی که نیاز است کاشت مو در آن صورت گیرد و رشد مو در آن نواحی نیاز دیده شده است ناحیه ی پذیرنده گویند. در این نواحی فولیکول های انتقال برداشت شده کاشته می شوند.

اطلاح پزشکی در کاشت تراکم مو

تراکم


به تعداد تارهای موجود بر سر و یا قسمتی دیگر از بدن مانند موهای صورت (ریش و سبیل) تراکم مو گویند که میزان آن در افراد مختلف متفاوت است.

عکس گرافیکی خط رویش در کاشت مو

خط رویش


به ترسیم خطی فرضی بر سر، که در نظر گرفته شده است که رویش مو در آن نواحی صورت گیرد خط رویش مو گویند.
˃ ˂
وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه توسط تیم IT و تبلیغات درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار برو اول صفحه