شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱


عملکرد لیزر موهای زائد چگونه است؟


عکس گرافیکی عملکرد لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد از جمله خدمات پوست و زیبایی است که منحصرا باید در کلینیک های تخصصی پوست و مو انجام شود و پزشکان عمومی مجاز به استفاده از لیزهای پرقدرت (مانند الکس و دایود) نیستند.

نحوه ی عملکرد لیزر بدین صورت است که نور لیزر، با طول موج خاصی، در مدت زمان کوتاه و معین به سطح پوست و موهای روی آن تابانده می شود. این نور برای به دست آوردن تأثیر بهینه بر روی یک قسمت از بافت پوست، و با حداقل تأثیر در بافت اطراف به طور دقیق تنظیم می شود.

در فرآیند رفع موهای زائد با لیزر، نور از مولد نور لیزر تابانده شده و سپس توسط رنگدانه های مو جذب می شود. این نور در حین جذب و عبور از راه مو، به گرما تبدیل شده و سپس گرما بر روی فولیکول های مو (حفره های کوچکی در پوستی که مو از آن رشد می کند) تأثیر می گذارد. در ریشه‌ی موها بلافاصله تبخیر اتفاق افتاده و به اصطلاح، می سوزند و بدین ترتیب دیگر رشد نمی کنند. برای از بین بردن فولیکول مو، لازم است پیاز فولیکول مو که در آن، خون، مو ها را با اکسیژن تغذیه می کند و همچنین سلول های اصلی که مسؤول بازسازی موها هستند سوزانده شوند. برای این منظور گرمای تولید شده توسط لیزر در ساق و ریشه مو، به دمای حدود 70 درجه می‌رسد.

با توجه به این مقدمه، روشن می شود که لیزر موهای زائد، بر روی موهای سفید کار نمی کند و برای از بین بردن موهای سفید زائد، روش دیگری به نام الکترولیز (electrolysis) مرسوم است.

لیزر موهای زائد چه مزیت هایی دارد؟

مزایای لیزر موهای زائد دقت
نور لیزر می تواند موهای تیره و درشت را به طور انتخابی و با دقت هدف قرار دهد، در حالی که پوست اطراف را آسیب نمی زند.
مزایای لیزر موهای زائد سرعت
هر پالس لیزر کسری از ثانیه طول می کشد و می تواند موهای زیادی را به طور همزمان از بین ببرد. نواحی کوچک مانند لب فوقانی در کمتر از یک دقیقه قابل درمان هستند و مناطق بزرگ مانند پشت یا پاها ممکن است تا یک ساعت طول بکشد.
مزایای لیزر موهای زائد تاثير گذاری
برای بیشتر بیماران، تقریبا در طی 3 تا 7 جلسه تمام موهای زائد از بین می رود، اما روش های دیگر، هیچ یک دائمی نیستند و باید در طول عمر تکرار شوند.
مزایای لیزر موهای زائد مقرون به صرفه بودن
با رفع موهای زائد توسط لیزر، دیگر نیازی نخواهید داشت که پول خود را صرف هزینه خرید موم، کرم های دفع کننده، تیغ یا سایر روش های رفع مو کنید. هم چنین با حذف اصلاح و اپیلاسیون منظم، زمان شما هم پس انداز می شود.
مزایای لیزر موهای زائد عوارض جانبی کمتر
در بسیاری از روش ها، مانند مومک و وکس، در محل استفاده از مواد مو بر، جوش و التهاب اتفاق می افتد. و یا اگر از روش تراشیدن و تیغ استفاده می کنید، احتمال بریده شدن و زخم شدن، پوست پوست شدن و التهاب سطح پوست زیاد است. در حالی که لیزر موهای زائد، این عوارض را در پی ندارد.

چه نکاتی را باید قبل از لیزر مو رعایت کرد؟

اینفوگرافی چه نکاتی را باید قبل از لیزر رعایت کرد؟ حداقل 7 روز قبل از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و از محصولات برنزه کننده ضد آفتاب خودداری کنید.
اینفوگرافی چه نکاتی را باید قبل از لیزر رعایت کرد؟ موهای زائد ناحیه ای که لیزر می شود باید کاملا تراشیده شده بوده و پوست هنگام لیزر، تمیز باشد. در حین تراشیدن، باید دقت کنید که پوست ناحیه، ملتهب یا زخم نشود.
اینفوگرافی چه نکاتی را باید قبل از لیزر رعایت کرد؟ به مدت چند هفته قبل از لیزر کردن، از اپیلاسیون، مومک، وکس، کرم های مو بر، کندن موها، و همچنین استفاده از موچین خودداری کنید.
اینفوگرافی چه نکاتی را باید قبل از لیزر رعایت کرد؟ اگر در 6 ماه گذشته از محصولات آکوتان یا محصولات مشابه استفاده کرده اید، نمی توانید لیزر موهای زائد را انجام دهید. در این حالت، حتما پزشک متخصص را در جریان قرار دهید.
اینفوگرافی چه نکاتی را باید قبل از لیزر رعایت کرد؟ 7 روز قبل از درمان از تمام محصولات آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسیل، هیدروکینون، رتینول یا رتینوئید، تازوراک و دیفرین خودداری کنید.
چه نکاتی را باید قبل از لیزر رعایت کرد؟
اینفوگرافی چه نکاتی را باید قبل از لیزر رعایت کرد؟ مصرف آنتی بیوتیک ممکن است باعث افزایش حساسیت به نور شوند. توصیه می کنیم در صورت مصرف آنتی بیوتیک طولانی مدت، قبل از درمان با لیزر، با پزشک مشورت کنید. اگر از راکوتان استفاده می نمایید، حتما پزشک متخصص و مشاور خود را از این امر آگاه کنید.
اینفوگرافی چه نکاتی را باید قبل از لیزر رعایت کرد؟ 2 ساعت قبل از لیزر، از فعالیت بدنی که دمای بدن یا فشار خون را افزایش می دهد اجتناب کنید.
اینفوگرافی چه نکاتی را باید قبل از لیزر رعایت کرد؟ مواردی که به نظرتان مشکوک است و نیاز به مشورت دارد را، حتما قبل از درمان، با پزشک متخصص و مشاور کلینیک در میان بگذارید.

آیا رنگ پوست در لیزر موهای زائد تاثیر گذار است؟

لیزر درمانی و پوست سفید: تركيب موهاى تيره و پوست روشن، کاندیدای ایده آل براى لیزر موهای زائد است. چون رنگ مو و رنگ پوست بیشتر تفاوت رنگ را دارند و امواج ليزر در تشخيص و هدفگيری رنگدانه هاى مو دقيق تر عمل مى كنند. ممکن است افرادی كه پوست روشن و موهای روشن دارند، به نتايج مطلوبى در ليزر نرسند؛ زيرا امواج ليزر در شناسايى رنگ دانه هاى مو ضعيف تر عمل مى كنند.
آیا رنگ پوست در لیزر موهای زائد تاثیرگذار است؟
ليزر موهاى زائد و پوست تيره: دراين حالت، به علت شباهت رنگ پوست و رنگ موهاى زائد، امواج ليزر به راحتى نمى توانند رنگدانه را شناسايى و مورد هدف قرار دهند. انتخاب ليزر مناسب برای رفع موهای زائد در پوست های بسیار روشن و پوست های تیره اهمیت بسیاری دارد و مى تواند شما را به نتايج دلخواه برساند. استفاده از ليزر غيرمناسب براى این پوست ها مى تواند باعث آسيب ديدگى رنگدانه ها و مشكلات پوستى شود.

انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر، دستگاهی است تقریبا به اندازه ی یک دستگاه مایکروفر، یا به اندازه یک یخچال هتلی، که با یک شلنگ خاص، حاوی سیم ها، کابل ها و لوله های لازم، به دسته ی تفنگ مانند آن (handpiece) متصل می شود. این دستگاه باید در اطاقی خنک نگهداری و استفاده شود تا دمای خود دستگاه، بالا نرود. دستگاه های لیزر نام های تجاری و انواع مختلفی دارند. مانند خانواده IPL (Intense pulsed light)، خانواده دایود (diode lasers) (مانند دستگاه های بلومون (Bluemoon)، خانواده الکسا (alexandrite) (مانند کندلا (Candela)، اف جی (FG)، نابلکس (Noblex)).
لیزر روبی (Ruby)
دستگاه لیزر روبی (Ruby) برای لیزر موهای زائد
فقط برای پوست های سفید مناسب است. نتایج طولانی مدت دستگاه های رفع موی لیزر روبی کاملاً مستند است.
لیزر الکساندرایت (alexandrite)
دستگاه لیزر الکساندرایت (alexandrite) برای لیزر موهای زائد
این لیزر برای پوست سفید و موهای تیره بسیار مؤثر است و برای رنگ تیره پوست مناسب نیست.
لیزر آی پی ال (IPL)
دستگاه لیزر آی پی ال (IPL) برای لیزر موهای زائد
یکی از پیشرفت های اخیر در فناوری لیزر است که از طول موج های مختلفی از نور استفاده می کند و می تواند در از بین بردن موهای ناخواسته در قسمتهای مختلف بدن، بسیار موثر استفاده شود.
لیزر ان دی یاگ (NDYag)
دستگاه لیزر ان دی یاگ (NDYag) برای لیزر موهای زائد
این لیزر توانایی تحویل دو طول موج متفاوت از نور را دارد. یکی نور مادون قرمز نامرئی برای نفوذ عمیق تر و دیگری لیزر سبز رنگ برای اثرگذاری روی فولیکول های نزدیک به سطح.
لیزر دایود بلومون
دستگاه لیزر دایود بلومون برای لیزر موهای زائد
دستگاه لیزر دایود بلومون بسیار ماهر و دارای طول موج طولانی تری است که قادر به نفوذ به اعماق پوست می باشد.
˃ ˂

در باره‌ی لیزر دایود بیشتر بدانیم

لیزر دیود تقریبا بهترین لیزر برای همه انواع پوست است. دستگاه دایود بلومون، برای طیف گسترده ای از رنگ و نژاد پوست ها کارایی دارد به خاطر رنگ پوست گندم گون ایرانی ها، بهترین و مناسب ترین دستگاه برای تیپ پوست نژاد ایرانی است. استفاده از این دستگاه، در طی ۳ تا ۶ جلسه، به خوبی از پس رفع موهای زائد بر می آید. این دستگاه هم چنین، دو حالت سریع و کند نیز دارد تا بتوان سرعت عمل لیزر کردن را نیز کنترل و یا بیشتر کرد.

در مدلهای جدید دستگاه های لیزر، دسته ی تفنگی مانند آن که برای تاباندن نور لیزر استفاده می شود، دارای تکنولوژی خنک کننده (ice-cooling) است. این تکنولوژی، کمک می کند تا سطح پوست در حین انجام عمل، خنک شده و سوزشی در سطح پوست به وجود نیاید. بدین ترتیب، بیمار حس ناخوشایندی نیز در زمان لیزر کردن نخواهد داشت.

در مدلهای دیگری که در سالهای اخیر تولید شده اند (مانند بلومون ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹)، دسته ی تفنگی مانند، دارای تکنولوژی ویژه ی «آزماینده ی هوشمند» (smart test) است که قبل از شروع عمل لیزر کردن، می تواند به طور خودکار و هوشمند، تیپ و رنگ پوست و مو را تشخیص داده و بر اساس آن توان و طول موج مناسب آن نوع پوست در دستگاه تنظیم نماید. بدین ترتیب، خطای انسانی در تنظیم دستگاه کمتر شده و احتمال سوزش در پوست، یا کارایی کم لیزر کردن در رفع موهای زائد، بسیار کم می شود.
لیزر کردن موهای زائد بدن در چه شرایطی برای افراد توصیه نمی شود؟

لیزر کردن موهای زائد بدن
در چه شرایطی برای افراد توصیه نمی شود؟

شایع ترین عوارض جانبی لیزر درمانی سوزش پوست یا تغییر رنگ و تغییر رنگدانه ها است. اگر پوست شما به راحتی تغییر رنگ پیدا می کند، توصیه نمی شود که اقدام به این کار کنید.
لیزر موهای زائد برای مبتلایان به بیماری های پوستی یا عفونی توصیه نمی شود. برخی از داروهایی که برای شرایط پوست خود مصرف می کنید می تواند باعث ایجاد حساسیت به نور لیزر شود. قبل از شروع درمان باید به پزشک خود اطلاع دهید تا از مناسب بودن این درمان مطلع شوید.
به طور کلی توصیه می شود در صورت بارداری از لیزر برای رفع موهای زائد و برداشتن خال با لیزر و بوتاکس خودداری کنید. ممکن است بسیاری از خانم ها در دوران بارداری به علت افزایش هورمون ها، شاهد رشد مو در ناحیه سینه و شکم شوند. به طور معمول این موها بعد از بارداری از بین می روند.
لیزر موهای زائد روی تاتو چه تاثیری دارد؟

لیزر موهای زائد
روی تاتو چه تاثیری دارد؟

به طور معمول لیزر موهای زائد روی تاتو تأثیر می گذارد. از آن جا که تاتو ها به صورت رنگدانه در پوست ما ذخیره می شوند، لیزر به جوهر جذب می شود و از طریق تولید بیش از حد گرما می تواند منجر به عواقب آسیب زایی شود که نه تنها دردناک است، بلکه باعث محو شدن تاتو و ایجاد تاول می شود.
یک تکنسین لیزر ماهر که در این زمینه تجربه و دانش داشته باشد معمولاً برای پوشاندن قسمت خال کوبی، الگویی ایجاد می کند تا لیزر به جوهر جلب نشود و موها را از مناطق اطراف دور کند. تکنسین باید اطمینان حاصل کند که بین قسمت های تحت درمان و خال کوبی فاصله ای ایمن بین 2 تا 3 سانتیمتر وجود داشته باشد تا از این هنر محافظت شود و از خطر تاول و سوختگی جلوگیری شود. این یک روش ایمن است که شما را از شر موهای ناخواسته بدون پاک کردن تاتو خلاص می کند.
لیزر موهای زائد بعد از چند جلسه جواب می دهد

لیزر موهای زائد
بعد از چند جلسه جواب می دهد؟

هر جلسه درمان با لیزر، وابسته به سطحی که مورد درمان قرار می گیرد، حدود نیم ساعت تا دو ساعت (برای کل بدن (full body)) زمان لازم دارد. با استفاده از دستگاه بلومون، از حدود ۲۰ روز بعد از لیزر کردن، نتیجه کم شدن و سکه ای ریختن مو در ناحیه لیزر شده مشاهده می شود.
با اطمینان نمی توان گفت که میزان رشد مجدد مو بعد از لیزر درمانی چقدر است. هم چنین، ممکن است به طور کامل و صد در صد از شر موهای زائد خلاص شوید. این مسأله، وابسته به منطقه تحت درمان، جنس و ژنتیک مو، دستگاه استفاده شده، مدت زمان درمان و دقت کاربر دستگاه دارد. برخی از افراد بعد از گذشت چند ماه یا چند سال متوجه رشد مجدد می شوند، در حالی که برخی دیگر هرگز مجبور به اصلاح مجدد نیستند. رشد مو روی صورت سریعتر است و بنا بر این توصیه می شود هر 4 تا 5 هفته، نواحی صورت را لیزر کنید. از بین بردن دائمی موها چندین جلسه درمانی طول می کشد. در چهار تا شش جلسه که حدوداً چهار هفته با هم فاصله دارند، 70 تا 80 درصد کاهش رشد مو را مشاهده خواهید کرد. برای مشاهده بهترین نتیجه، تا دو سال پس از لیزر درمانی، سالی یکبار ناحیه لیزر شده را مجددا لیزر کنید.

عوارض لیزر موهای زائد بدن

عوارضی که در زیر آنها را نام می بریم، در صورتی که لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود، یا تکنسین های غیرمجاز و بی تجربه آن را انجام دهند، احتمال وقوع دارند. خوشبختانه، استفاده از دستگاه بلومون، به خاطر داشتن تکنولوژی smart test احتمال وقوع این عوارض را بسیار کم می کند.
قرمزی و سوزش: بسیاری از افراد قرمزی و سوزش در مناطق آسیب دیده را تجربه می کنند، ممکن است پوست دچار لک و کمی متورم شود.

پوسته پوسته شدن: برخی از افراد ممکن است پوسته پوسته شدن را در ناحیه آسیب دیده تجربه کنند که گاهی منجر به زخم می شود.

تغییر در رنگ پوست: برخی ممکن است متوجه تغییرات جزئی رنگ در ناحیه تحت درمان پوست شوند، ممکن است پوست کمی تیره تر یا روشن تر شود.

آسیب دیدگی چشم: به دلیل استفاده از لیزرهای قدرتمند، احتمال آسیب جدی در چشم وجود دارد؛ هم فرد تحت معالجه و هم پزشک باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده کنند.

سوختگی و تاول: اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود، خطر سوختگی و تاول وجود دارد.
فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد چقدر باید باشد؟

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد
چقدر باید باشد؟

فاصله صحیح جلسات لیزر مهم است و به نوع پوست، رنگ، رشد و درشت بودن مو، محل درمان و ژنتیک شما بستگی دارد. اگر فاصله بین جلسات خیلی طولانی یا کوتاه باشد، ممکن است روند رفع موهای زائد به مراتب کم اثرتر باشد. از آنجا که موهای صورت نسبت به موهای بقیه بدن سریعتر رشد می کنند، جلسات لیزر صورت نزدیک به هم قرار می گیرند. یک دوره معمول درمان برای لیزر موهای زائد بدن و صورت ممکن است 6 تا 9 ماه یا بیشتر طول بکشد. در چند جلسه اول، لیزر موهای زائد صورت هر 4 هفته یک بار انجام می شود، در حالی که جلسات رفع موهای بدن هر ۴ تا 6 هفته یک بار انجام می شود. هنگامی که رشد مو به وضوح کاهش می یابد ، جلسات باقی مانده برای موهای صورت 4 تا 6 هفته از هم قرار می گیرند.

ناحیه لیزر موهای زائد در آقایان

ناحیه لیزر موهای زائد آقایان
لیزر موهای زائد در بین مردان خصوصا ورزشکاران بدنساز، دوچرخه سوار و شناگر طرفدار دارد. لیزر برای مردان در تمام بدن از بازوها و پاها تا چانه و گردن ممکن است؛ اما به طور معمول در نواحی زیر انجام می شود: پشت و شانه: تراشیدن پشت بسیار سخت است. رفع موهای زائد با لیزر در این ناحیه عواقبی مانند لک شدن پوست را نیز در پی ندارد. قفسه سینه: سینه ی پر مو می تواند در تابستان باعث احساس گرمای بیشتر می شود و پوشیدن پیراهن یقه باز را دشوار می کند. زیر بغل: لیزر زیر بغل از بوی بد در هنگام تعریق جلوگیری می کند. گردن، صورت، گوش: لیزرها به اندازه کافی قوی هستند تا موهای درشت این نواحی را از بین ببرند. و در عین حال به اندازه کافی ملایم هستند که بدون اینکه جای زخم یا سوختگی ایجاد کنند، پوست صورت و گردن را صاف کنند.

ناحیه لیزر موهای زائد در بانوان

ناحیه لیزر موهای زائد بانوان
یکی از مزایای رفع موهای زائد با لیزر، انجام این عمل روی نواحی مختلف بدن می باشد. رفع موهای زائد صورت با لیزر در میان زنان بسیار محبوب است. زنانی که همیشه موهای ناخواسته پشت لب بالا و یا روی چانه خود را با روش های مختلف از بین می برند، این روش را به دلیل سهولت و پایداری نسبی ترجیح می دهند. نواحى اصلی براى درمان موهاى زائد با استفاده از لیزر مى تواند به شرح زیر باشد: شانه ها، لب بالا، چانه، گردن، پشت، قفسه سینه، پاها، دست ها، زیر بغل. اختلالات هورمونی یا ابتلا به تخمدان پلی کیستیک باعث می شود برخی خانم ها در قسمت هایی از بدن خود که به طور طبیعی مو ندارند، با موهای ضخیم و تیره مواجه شوند. در این صورت باید ابتدا بیماری خود را درمان کنند و سپس اقدام به لیزر کنند. لیزر بدون دارو درمانی برای این بیماران، فقط صرف هزینه اضافی و بی فایده است.
˃ ˂

مراقبت های لازم بعد از لیزر موهای زائد

بلافاصله پس از درمان، قرمزی و برآمدگی در ناحیه درمان شایع بوده و ممکن است حداکثر 2 ساعت یا بیشتر طول بکشد. در صورت ادامه حساسیت باید از کمپرس سرد استفاده کنید. اگر ناحیه لیزر شده، پوسته پوسته شود، بعد از مشورت با پزشک متخصص می توانید از کرم آنتی بیوتیک استفاده کنید.
بعد از لیزر کردن، بهتر است استحمام نکنید، بعد از گذشت چند ساعت، در صورت نیاز به استحمام، از آب ولرم استفاده شده و دقت کنید که آب داغ بر روی محل لیزر ریخته نشود. در این استحمام، بهتر است از مواد شوینده که دارای خاصیت اسیدیته خنثی هستند، مانند شامپو بچه و یا صابون ملایم استفاده شود.
در ۲۴ ساعت اول بعد از لیزر:

از آرایش و لوسیون، مرطوب کننده و دئودورانت (برای زیر بغل) استفاده نکنید تا زمان تحریک کاهش یابد.

پوست باید خشک بوده و مالیده نشود.

ممکن است بر حسب نیاز، پماد زینک اکساید برای شما تجویز شود، استفاده از آن را فراموش نکنید. از قرار گرفتن در معرض آفتاب، آفتاب سوختگی محل و یا سولاریون خودداری کنید.

از قرار گرفتن در معرض آفتاب، آفتاب سوختگی محل و یا سولاریون خودداری کنید.

از استفاده از کرم های لایه بردار، کرم های برنزه کننده، مواد حاوی آلفا هیدروکسی، بتا هیدروکسی، هیدروکینون، رتینول، رتینوئید، تازوراک و دیفرین خودداری کنید.

چرا برخی از افراد
با لیزر موهای زائد دچار سوختگی می شوند؟

یکی از دلایل اصلی سوختگی را می توان بی تجربگی تکنسین دانست. اگر تکنسین نتواند دستگاه را در دمای صحیح تنظیم کند، پوست شما گرمای بیشتری را نسبت به آن چه باید جذب کند، جذب می کند و در نهایت دچار سوختگی می شوید. در برخی از سالن ها از دستگاه هایی استفاده می شود که ممکن است تایید نشده باشند. بهتر است به یک کلینیک پوست و مو معتبر مراجعه کرده و از سالن های زیبایی که روش لیزر درمانی را با قیمت ارزان تری ارائه می دهند، خودداری کنید؛ زیرا خود را در معرض خطر سوختگی لیزر در طی درمان قرار می دهید! انجام «درمان های رفع موهای زائد با لیزر در منزل» نیز خطر سوختگی جزئی یا شدید را در پی دارد.

شایع ترین علل صدمات ناشی از سوختگی لیزر در طی یک روش، در زیر شرح داده شده است:
چرا برخی از افراد با لیزر موهای زائد دچار سوختگی می شوند؟

روش های نادرست و ضعیف

مراجعه به تکنسین های غیرمجاز و بی تجربه

مراقبت های غیر صحیح پس از لیزر

انتخاب نادرست دستگاه لیزر

دیدگاه‌ها

(1) زهره شمشیرگران 1399-05-14 23:48
امتیاز این نظر: +2

دوستان اپراتور فوق العاده ای دارن و زمان زیادی بابت لیزر گذاشته میشه چون با حوصله انجام میدن
حتما بیایید دوستان پیشنهاد میکنم چون من رضایت کامل دارم

(2) زهراخاکپور 1399-09-25 16:42
امتیاز این نظر: +1

خانم غفاری اپراتورلیزرعالی ه من خیلی راضی کلامرکزجلوه های ویژه عالیع

(3) مدیر روابط عمومی 1399-09-25 21:35
امتیاز این نظر: 0

به نقل از زهراخاکپور:
خانم غفاری اپراتورلیزرعالیه من خیلی راضی کلامرکزجلوه های ویژه عالیع


با سلام خدمت شما
بسیار خوشحالیم که مراجعه کنندگان، از خدمات کلینیک راضی هستند.
همیشه مشتاق شنیدن نظرات شما برای بهبود خدمات نیز هستیم. همراهی شما عزیزان، ارزشمندترین سرمایه برای کارکنان و متخصصین ماست.

شما نمی توانید نظری ثبت کنید.

امتیاز این مطلب

7 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال (4 از 5)


وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار