شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱

کاشت مو طبیعی - روش FIT (Follicular Isolation Technique)، روش بدون جراحی یا برداشت تار به تارطریقه کاشت موهای برداشته شده درهردو روش FIT و FUT یکسان است وموها درهردو روش بصورت تک تک (تک فولیکولی) کاشته می شوند و لذا اختلاف این ۲ روش فقط درطریقه برداشت موها است.
در كاشت مو به روش FIT تيغ جراحي به كار برده نمي شود، واحدهاي فوليكولي موهاي بغل و پشت سر (و در برخي موارد موهاي بدن) با ابزار و وسیله ظریفی به اسم پانچ دانه  دانه از پشت سر بیرون آورده می شود و در ناحیه مورد نظر کاشته می شود، درنتیجه در این روش، احتیاجی به جراحی پشت سر نیست. در این شیوه خط بخیه در پشت سر وجود ندارد، بلکه در محل برداشت هریک از فولیکول ها نقطه سفید کوچکی در پوست باقی می ماند که دیده نمی شود.
کاشت مو fit

به همین دلیل، این روش کاشت مو برای افرادی که موهای خود را کوتاه نگه می دارند بسیار بهتر است. این شیوه در سال ۲۰۰۲ در کشور آمریکا رایج شد، در شرايط كاملا استريل به صورت دانه  دانه برداشته شده و با ابزار ظريف ديگري (پنس) در قسمت طاس يا كم پشت سر، ابرو يا ريش پيوند مي شود. تعداد بافت های قابل برداشت در این روش به حدود 5000 تار مو در چندين جلسه  نيز مي رسد و در روشهای کاشت موی ترکیبی وBHT  نیز از همین روش استفاده میگردد.
از مزایای این روش کاشت مو بیشتر می توان به راحت بودن انجام این عمل کاشت مو مخصوصا برای تیم پزشکی اشاره نمود و در مدت کوتاهی، بسته به تعداد گرافت منتقل شده و مهارت تیم پزشکی حدود ۱ تا ۳ ساعت انجام میشود و محل برداشت جهت پیوند مو در پشت سر تقریبا غیر قابل رویت  بوده و امکان تکرار جلسات کاشت مو به فواصل ۶ ماهه حتی تا چهار بار جهت تکمیل پوشش ناحیه طاس یا پر پشت تر کردن ناحیه  عمل وجود دارد. اما از معایب بسیار بزرگ آن میتوان به کم پشت شدن مو ناحیه دهنده به طور چشمگیر بعد از عمل کاشت موی طبیعی، عدم قابلیت برداشت تعداد موی زیاد در هر مرحله ( حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تار مو)، تراکم کم مو در ناحیه کاشته شده و محل خارج شدن گرافت ها بصورت لکه های سفید یا جای خالی موهای برداشت شده خود را نشان میدهند اشاره نمود.

اما به دلایل مختلفی از جمله راحتتر بودن این نوع عمل کاشت مو یا پیوند مو و پایین بودن نسبی هزینه کاشت مو در این روش بسیاری از تبلیغات کاشت مو مخصوصا کاشت مو در ایران بر پایه همین روش است .معمولا در روشهای مختلف کاشت مو نیازی به بیهوش کردن بیمار نیست. پانسمان نیز برای جلوگیری از آلودگی استفاده میشود و استفاده از پانسمان قطعیت ندارد. در کل روشهای ترمیم مو طبیعی و کاشت مو میکروسرجری ( FUT) و ترکیبی به این روش مزیت  دارند.
درمانگاه تخصصی جلوه ماندگار با تکیه بر بهترین تیم  تشخیص و اجرای کاشت مو همچنین احترام به نظر و مشورت با بیمار با حساسیت بالایی بهترین روش را به منظور بالاترین تراکم برای شما عزیزان انتخاب و به بهترین شکل انجام می‌دهد.


شما نمی توانید نظری ثبت کنید.

امتیاز این مطلب

2 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال (4 از 5)


مقالات مشابه

برچسب‌ها

> اطلاعات کاشت مو (28 مقاله)

> کاشت مو (27 مقاله)

> خدمات زیبایی (20 مقاله)

> خدمات پوست و زیبایی (13 مقاله)

> بوتاکس (10 مقاله)

> مراقبت های کاشت مو (9 مقاله)

> تزریق ژل (9 مقاله)

> خدمات پوست (7 مقاله)

> بیماری های پوست و مو (4 مقاله)

> جوانسازی (4 مقاله)

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار