شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱

بعد از کاشت مو - چه مدت بعد می توان پس از پیوند مو ورزش کرد؟پیوند مو، چه به روش FUT، FIT یا ترکیبی یک روش پزشکی دقیق است. به همین دلیل، مراقبت مناسب برای محافظت از پیوند مو جدید و سلامت عمومی لازم است و هم چنین اطمینان از این که شما خیلی زود به فعالیت های عادی مانند رفتن به ورزشگاه باز نمی گردید.

اما چه مدت می توانید بعد از یک پیوند مو تمرین کنید؟

توصیه می شود برای انجام تمرینات شدید تا حداقل ۴۰ روز پس از جراحی پیوند مو صبر کنید. بعضی از فعالیت های سبک مانند پیاده روی به طور کلی می تواند از هفت روز پس از پیوند مو انجام شود اما شما همیشه باید با مشاور خود در این زمینه در تماس باشید.

برای پیوند مو، از فولیکول های موی سالم از ناحیه پشت سر و یا بدن، و انتقال آنها به مناطقی از سر که دچار ریزش شده اند استفاده می شود. برش هایی کوچک در ناحیه گیرنده در پوست سر ایجاد شده و گرفت های مو در این برش ها کاشته می شوند.

ورزش بعد از کاشت مو

در روزهای اول پس از پیوند مو، گرفت های تازه کاشته شده نیاز به مراقبت دارند زیرا احتمال در آمدن آنها از شکاف ها خیلی زیاد است. پانسمان در روز اول بعد از کاشت، گرفت ها را در محل نگه می دارد و کمک می کند پوست سر شما به درستی ترمیم شده و پیوند مو انجام شود.

به چندین دلیل، ورزش شدید می تواند تهدیدی برای پیوند مو باشد:

فشار خون: فشار خون: افزایش ضربان قلب حاصل از ورزش فشار خون شما را افزایش می دهد و ممکن است احتمال خونریزی در ناحیه گیرنده پوستتان و خارج شدن گرفت ها را زیاد کند.

شستشو: پوست سر پس از پیوند مو بسیار حساس است و سونا و یا ورزش که موجب عرق کردن می شوند ممکن است پوست سر را تحریک کند و به محل جراحی آسیب بزند.

کشش: تمرینات خاصی که باعث کشیده شدن پشت گردن می شوند (شبیه اتفاقی که در حین عطسه کردن می افتد) ممکن است یک نیروی کششی به اسکار FUT (محل برداشت پوست) اعمال کنند. برای افزایش شانس بهبودی هرچی سریعتر و کمتر شدن اسکار محل جراحی، بهتر است از ورزش سنگین برای ۴۰ روز اول پس از جراحی FUT و از فعالیت های کششی برای چند ماه اول خودداری شود.

داروها: داروها و موادی که متناسب با ورزش خود از آنها استفاده می نمایید، ممکن است در روند بهبود جراحت و یا پیوند گرفت های مو تأثیر گذار باشند. بنا بر این، بهترین روش برای جلوگیری از هر گونه تداخل، مشورت با پزشکتان است.

به طور کلی در بلند مدت، ورزش برای سلامتی عمومی و همچنین سلامتی فولیکول های مو پیوند شده شما بسیار مفید است. اما در کوتاه مدت، ممکن است لازم باشد روال عادی و فعالیت های ورزشی خود را به حالت تعلیق در آورید.

مشاوره کاشت مو در درمانگاه تخصصی پوست و موی جلوه ماندگار، برای مشاوره در زمینه ورزش و فعالیت های بدنی، قبل و بعد از کاشت مو در خدمت شماست. برای زمان شروع ورزش مورد علاقه تان، داروها و اقدامات لازم، حتما با پزشک خود مشورت داشته باشید.


شما نمی توانید نظری ثبت کنید.

امتیاز این مطلب

3 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال (5 از 5)


مقالات مشابه

برچسب‌ها

> اطلاعات کاشت مو (28 مقاله)

> کاشت مو (27 مقاله)

> خدمات زیبایی (20 مقاله)

> خدمات پوست و زیبایی (13 مقاله)

> بوتاکس (10 مقاله)

> مراقبت های کاشت مو (9 مقاله)

> تزریق ژل (9 مقاله)

> خدمات پوست (7 مقاله)

> بیماری های پوست و مو (4 مقاله)

> جوانسازی (4 مقاله)

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار