شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱


بعد از کاشت مو - چه مدت بعد می توان پس از پیوند مو ورزش کرد؟

ورزش بعد از کاشت مو

پیوند مو، چه به روش FUT، FIT یا ترکیبی یک روش پزشکی دقیق است. به همین دلیل، مراقبت مناسب برای محافظت از پیوند مو جدید و سلامت عمومی لازم است و هم چنین اطمینان از این که شما خیلی زود به فعالیت های عادی مانند رفتن به ورزشگاه باز نمی گردید.

اما چه مدت می توانید بعد از یک پیوند مو تمرین کنید؟

توصیه می شود برای انجام تمرینات شدید تا حداقل 10 روز پس از جراحی پیوند مو صبر کنید. بعضی از ورزش های سبک مانند پیاده روی و یوگا به طور کلی می تواند از چهار روز پس از پیوند انجام شود اما شما همیشه باید با مشاور خود در این زمینه در تماس باشید.

هر دو روش پیوند مو شامل استفاده از فولیکول های موی سالم از ناحیه پشت سر یا بدن، و انتقال آنها به مناطق آسیب دیده از ریزش مو است. برش هایی کوچک در ناحیه گیرنده در پوست سر ایجاد شده و گرفت های مو در این برش ها قرار می گیرند.

 

در روزها و هفته های پس از عمل، گرفت های موی جدید بسیار شکننده هستند و نیاز به مراقبت دارند، پانسمان آنها را در محل نگه می دارد و کمک می کند پوست سر شما به درستی درمان شود.

به چندین دلیل، ورزش شدید می تواند تهدیدی برای پیوند مو جدید باشد:

فشار خون: افزایش ضربان قلب حاصل از ورزش فشار خون شما را افزایش می دهد و ممکن است احتمال خونریزی در ناحیه گیرنده پوستتان، خارج شدن گرفت ها و شکسته شدن پیوندهای خونی در منطقه برداشت مو را زیاد کند.

شستشو: پوست سر پس از پیوند مو بسیار حساس است و سونا و یا ورزش که موجب عرق کردن می شوند ممکن است پوست سر را تحریک کند و به محل جراحی آسیب بزند.

کشش: تمرینات خاصی که باعث کشیده شدن پشت گردن می شوند (شبیه اتفاقی که در حین عطسه کردن می افتد) ممکن است یک نیروی کششی به اسکار FUT (محل برداشت پوست) اعمال کنند. برای افزایش شانس بهبودی با یک جراحت، بهتر است از ورزش کردن برای 2 هفته اول پس از جراحی FUT و از فعالیت های کششی برای چند ماه اول خودداری شود.

داروها: داروها و موادی که متناسب با ورزش خود از آنها استفاده می نمایید، ممکن است در روند بهبود جراحت و یا پیوند گرفت های مو تأثیر گذار باشند. بنا بر این، بهترین روش برای جلوگیری از هر گونه تداخل، مشورت با مشاورتان است.

به طور کلی در بلند مدت، ورزش برای سلامتی عمومی و همچنین سلامتی فولیکول های مو پیوند شده شما بسیار مفید است. اما در کوتاه مدت، ممکن است لازم باشد روال عادی و فعالیت های ورزشی خود را به حالت تعلیق در آورید.

مشاورین ما در درمانگاه تخصصی جلوه ماندگار، برای مشاوره در زمینه ورزش و فعالیت های بدنی، قبل و بعد از کاشت مو در خدمت شما هستند. برای زمان شروع ورزش مورد علاقه تان، داروها و اقدامات لازم، حتما با مشاور خود تماس داشته باشید.

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه توسط تیم IT و تبلیغات درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار برو اول صفحه