فقط با یک تماس

جلوه ی خود را در درمانگاه تخصصی جلوه‌ی ماندگار، ماندگار کنید

کاشت مو

صداقت در خدمت

افتخار کارکنان کلینیک جلوه‌ی ماندگار

لیزر موهای زائد


بعد از کاشت مو - بازگشت به ورزش پس از پیوند مو

ورزش پس از پیوند مو

طبیعی است که نمی توان برای همه ي بیماران، یک نسخه پیچید و یک زمان بندی برای همه ي بیماران ارائه و پیشنهاد کرد.

مخصوصا این که وضعیت بدنی هر کس برای ورزش کردن متفاوت است.

با این حال، به عنوان یک راهنمای کلی، در این جا یک برنامه توصیه شده معمول برای بازگشت به ورزش و فعالیت های بدنی پس از پیوند مو ارائه می گردد:

پس از پیوند مو چه مدت باید برای ورزش صبر کرد؟

1-3 روز پس از پیوند مو: بدون ورزش!

بلافاصله بعد از عمل پیوند مو، باید از هر گونه فعالیت فیزیکی را تا آن جا که ممکن است اجتناب کرد، از جمله کار و راه رفتن طولانی یا در سر بالایی.

این زمان، زمان مهمی برای پیوند مو جدید است و زمانی است که نباید فشار خون بیش از حد معمول بوده و به هیچ وجه نباید محل پیوند مو، مورد لمس، فشار شدید یا خارش قرار بگیرد.

 

پیشنهاد می شود از خم شدن خودداری کنید و سعی کنید سر خود را بالاتر از سطح قلب نگه دارید تا تجمع و تورم خون در ناحیه کاشت، در این زمان اولیه، اتفاق نیفتد.

4-9 روز بعد از کاشت مو: تمرین بسیار سبک

در این دوره، فعالیت های سبک و غیر کششی، مانند یوگا یا پیاده روی ملایم معمول و مجاز است، اما باید از ورزش یا فعالیت های قلبی که می تواند موجب عرق کردن یا افزایش قابل توجه فشار خون شود، جداً اجتناب کنید.

اگر در طول این زمان، دچار التهاب و گرمای عمومی در بدن یا عرق در ناحیه کاشت می شدید، لازم به نظر می رسد که ورزش را برای چند روزی دیگر به تعویق بیاندازید.

از 10 روز به بعد: ورزشهای بالا تنه، ورزش های آمادگی جسمانی و تمرینات سنگین

تا این زمان است که نباید پوست سر دچار چروک، کشیدگی و تورم شود. در بیشتر موارد، بعد از این زمان، انجام برخی تمرینات ورزشی بالا تنه، ورزش های آمادگی جسمانی و تمرینات سنگین مشکلی برای موهای کاشته شده به وجود نمی آورد.

با این حال، اگر عمل جراحی FUT داشته باشید، باید ورزشهایی که باعث کشش ناحیه پشت سر می شود را از 6 تا 8 هفته دیگر عقب بیاندازید.

پس از 10 تا 14 روز، بخیه ناحیه برش FUT، از ناحیه برداشته می شود.

2 ماه: ورزش های سنگین

در اغلب موارد، پس از گذشت 4 هفته پس از پیوند مو، می توان ورزش های سنگین مانند بلند کردن وزنه را شروع کرد.

در مورد ورزش های هوایی، کوهنوردی و تفریحات آبی نیز حتما با مشاور خود در تماس باشید. آب استخر به خاطر مخلوط بودن با کلر، می تواند بر روی گرفت های کاشته شده و محل زخم اثر مخرب داشته باشد. هم چنین هر گونه افزایش فشار خون در ناحیه کاشت مو در اثر ارتفاع یا فعالیت های هوازی، می تواند در نتیجه عمل اثر داشته باشد.

این دستورالعمل ها، عمومی هستند، برای همین لازم است که در مورد نوع ورزش خود و زمان بازگشت به آن، حتما با مشاورین درمانگاه تماس داشته باشید.مشاوره مشاورین ما آماده ی پاسخ گویی به شما هستند


تلفن کلینیک جلوه ماندگار ۰۲۱-۴۱۴۰۹
تلفن کلینیک جلوه ماندگار ۰۲۱-۸۸۵۰-۷۳۵۸
موبایل کلینیک جلوه ماندگار ۰۹۹۰-۱۲۹-۷۵۱۲
پیامک کلینیک جلوه ماندگار ارسال عدد ۱ به ۲۱۰۰۰۳۳۰۰۰
ایمیل کلینیک جلوه ماندگار info@jelveyemandegar.com
فکس کلینیک جلوه ماندگار ۰۲۱-۸۸۷۵-۱۴۲۸
آدرس کلینیک جلوه ماندگار تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان مفتح، نرسیده به چهارراه مطهری، خیابان نقدی، پلاک ۴
دسترسی بسیار آسان؛ کمتر از ۴۰۰ متر فاصله از ایستگاه متروی مفتح، کمتر از ۱۰۰ متر فاصله از پارکینگ مترو
جلوه ماندگار در اینستاگرام جلوه ماندگار در اینستاگرام جلوه ماندگار در تلگرام جلوه ماندگار در توییتر جلوه ماندگار در تماشا جلوه ماندگار در آپارات جلوه ماندگار در لینکدین

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه توسط تیم IT و تبلیغات درمانگاه

مشاوره