شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱

بعد از کاشت مو - بازگشت به ورزش پس از پیوند موطبیعی است که نمی توان برای همه ي بیماران، یک نسخه پیچید و یک زمان بندی برای همه ي بیماران ارائه و پیشنهاد کرد.

مخصوصا این که وضعیت بدنی هر کس برای ورزش کردن متفاوت است.

با این حال، به عنوان یک راهنمای کلی، در این جا یک برنامه توصیه شده معمول برای بازگشت به ورزش و فعالیت های بدنی پس از پیوند مو ارائه می گردد:

پس از پیوند مو چه مدت باید برای ورزش صبر کرد؟

تا یک ماه پس از پیوند مو: بدون ورزش!

بلافاصله بعد از عمل پیوند مو، باید از هر گونه فعالیت فیزیکی را تا آن جا که ممکن است اجتناب کرد، از جمله کار و راه رفتن طولانی یا در سر بالایی.

ورزش پس از پیوند مو

این زمان، زمان مهمی برای پیوند مو جدید است و زمانی است که نباید فشار خون بیش از حد معمول بوده و به هیچ وجه نباید محل پیوند مو، مورد لمس، فشار شدید یا خارش قرار بگیرد.

پیشنهاد می شود از خم شدن خودداری کنید و سعی کنید سر خود را بالاتر از سطح قلب نگه دارید تا تجمع و تورم خون در ناحیه کاشت، در این زمان اولیه، اتفاق نیفتد.

در این دوره، فعالیت های سبک و غیر کششی مانند پیاده روی ملایم معمول و مجاز است، اما باید از ورزش یا فعالیت های قلبی که می تواند موجب عرق کردن یا افزایش قابل توجه فشار خون شود، جداً اجتناب کنید.

دقت کنید که در این دوره زمانی، نمی توان به یوگا نیز پرداخت.

اگر در طول این زمان، دچار التهاب و گرمای عمومی در بدن یا عرق در ناحیه کاشت می شدید، لازم به نظر می رسد که همان فعالیت سبک را نیز برای چند روزی دیگر به تعویق بیاندازید.

تا این زمان است که نباید پوست سر دچار چروک، کشیدگی و تورم شود. در بیشتر موارد، بعد از این زمان، انجام برخی تمرینات ورزشی بالا تنه، ورزش های آمادگی جسمانی و تمرینات سنگین مشکلی برای موهای کاشته شده به وجود نمی آورد.

با این حال، اگر عمل جراحی FUT داشته باشید، باید ورزشهایی که باعث کشش ناحیه پشت سر می شود را از 6 تا 8 هفته دیگر عقب بیاندازید.

پس از حدود ۱۸ روز، با تشخیص کارشناس مجموعه، بخیه ناحیه برش FUT، از ناحیه برداشته می شود.

به طور کلی، می توان چنین برنامه زمان بندی برای ورزش بعد از کاشت مو ارائه داد: بعد از روز انجام عمل کاشت مو، تا دو هفته اول هر فعالیت روتین که انقباض و انبساط ایجاد نمی کند، مشکلی ندارد، از جمله، پیاده روی خیلی سبک. هرگونه ورزش سنگین یا سبک از ۳۰ روز به بعد امکانپذیر می باشد.

در اغلب موارد، پس از گذشت 4 هفته پس از پیوند مو، می توان ورزش های سنگین مانند بلند کردن وزنه را شروع کرد.

در مورد ورزش های هوایی، کوهنوردی و تفریحات آبی نیز حتما با مشاور خود در تماس باشید. آب استخر به خاطر مخلوط بودن با کلر، می تواند بر روی گرفت های کاشته شده و محل زخم اثر مخرب داشته باشد. هم چنین هر گونه افزایش فشار خون در ناحیه کاشت مو در اثر ارتفاع یا فعالیت های هوازی، می تواند در نتیجه عمل اثر داشته باشد.

این دستورالعمل ها، عمومی هستند، برای همین لازم است که در مورد نوع ورزش خود و زمان بازگشت به آن، حتما با مشاورین درمانگاه تماس داشته باشید.


شما نمی توانید نظری ثبت کنید.


مقالات مشابه

برچسب‌ها

> اطلاعات کاشت مو (28 مقاله)

> کاشت مو (27 مقاله)

> خدمات زیبایی (20 مقاله)

> خدمات پوست و زیبایی (13 مقاله)

> بوتاکس (10 مقاله)

> مراقبت های کاشت مو (9 مقاله)

> تزریق ژل (9 مقاله)

> خدمات پوست (7 مقاله)

> بیماری های پوست و مو (4 مقاله)

> جوانسازی (4 مقاله)

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار