شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱

نکاتی که بعد از عمل کاشت مو باید رعایت کردنگهداری بعد از کاشت مو

شاید به جرأت بتوان گفت مهمترین عمل و اقدامی که بعد از انجام کاشت مو باید انجام داد توجه و اجرای توصیه‌های نگهداری بعد از کاشت می‌باشد.

این موضوع به قدری مهم است که در مواردی، بیش از 50 درصد در رشد موها و گرفت مو کاشته شده تاثیر می‌گذارد.
مشاورین ما در درمانگاه تخصصی کاشت مو و زیبایی جلوه ماندگار هم به صورت شفاهی و هم به صورت کتبی موارد و نکاتی را که باید بعد از انجام عمل کاشت مو و کارهای زیبایی رعایت شود را به مراجعین محترم گوشزد کرده و قدم به قدم این موارد و اجرای آنها را کنترل می‌کنند.
لطفا جهت استفاده از هر نوع دارو، حتما با مشاور مجموعه هماهنگ نمایید.

مراقبت های بعد از کاشت مو

کاشت مو
 • روز بعد از کاشت، برای باز کردن پانسمان به کلینیک مراجعه نمایید. حتما ساعت را با مشاور مجموعه هماهنگ کنید.
 • تا زمانی که پانسمان سر شما باز نشده، از آن مراقبت نموده و از جابه جایی و حرکت دادن آن بر روی سر و نیز از باز کردن لایه های ابتدایی پانسمان، اجتناب کنید (این کار ممکن است باعث درآمدن گرافت‌های کاشته شده بشود).
 • به هنگام سوار و پیاده شدن از وسیله نقلیه، مراقب برخورد سر خود با سقف خودرو باشید.
 • برای شست و شو تا دو هفته فقط از ابر و شامپو بچه استفاده کنید و زیر فشار مستقیم آب نروید؛ با ابر و شامپو کف درست کرده و روی سر بریزید و ابر را روی سر بگذارید و بردارید و ابر را روی سر نکشید. از دوش تلفنی یا کاسه، برای شستن سر استفاده کنید و سر را تمیز نگه دارید. بعد از دو هفته شست و شو به حالت عادی بر می‌گردد و هر شامپویی که قبلا برای شستن سر استفاده می‌نمودید را می توانید استفاده کنید. مصرف شامپو بچه از روز پانزدهم ممنوع است. شامپو بچه به علت داشتن اسیدیته پایینتر نسبت به سایر شامپوها هیچ گونه مشکلی برای موهای کاشته شده ایجاد نمی‌کند و روش توصیه شده برای شستشو، به منظور خارج نشدن گرافت‌های مو می‌باشد. هر میزان که سر پاکیزه تر نگه داشته شود تنفس ریشه موها راحت‌تر بوده و رشد سریعتری را تجربه می‌کند.
خواب بعد از کاشت مو

خواب بعد از کاشت مو
تا یک هفته بعد از جراحی هنگام خواب از چند بالشت استفاده کرده و به صورت نیمه نشسته و با زاویه 45 درجه استراحت نمایید و به هیچ وجه روی شکم نخوابید.


روزهای بعد از کاشت مو

 • دو روز اول بعد از کاشت، در صورتی که سینوزیت ندارید، بر روی پیشانی، شقیقه و اطراف چشم، کمپرس یخ بگذارید و از روز سوم به بعد از کمپرس گرم استفاده کنید.
 • از دو روز بعد از کاشت ممکن است در نواحی پیشانی و اطراف چشم کمی تورم ایجاد شود. البته با رعایت موارد فوق این تورم به حداقل می‌رسد اما در صورت تورم هم جای نگرانی نبوده و کاملا طبیعی است. این ورم به علت حرکت مایعاتی است که برای بی‌حسی در سر تزریق شده‌اند که تحت تاثیر جاذبه به سمت پایین و محدوده پیشانی حرکت می‌کنند. تمامی موارد ذکر شده و نیز کمپوت آناناس و آلوئه ورا و دم کرده پونه و آویشن و آب پرتقال برای کاهش تورم و بهبود زخم‌ها، مفیدند.
 • ترجیحا در سه شب اول بعد از کاشت از خوردن گوشت قرمز، نمک، چای و قهوه بپرهیزید.
 • احساس خارش در پایان هفته اول بعد از کاشت طبیعی بوده و به علت بهبود زخم‌ها می‌باشد.
 • از انجام هرگونه ورزش یا فعالیت بدنی سنگین تا یک ماه بعد از کاشت خودداری کنید (پیاده روی سبک بلا مانع است).
 • سر خود را برای مدت طولانی به پایین خم نکنید و از فشار بر روی محل بخیه خودداری کنید.
 • استخر، سونا و جکوزی و اسکی تا یک ماه بعد از کاشت ممنوع است.
 • از روز سوم مجاز به استفاده از کلاه هستید اما در روز فقط تا حدود هشت ساعت از کلاه استفاده کنید. کلاه باید گشاد و بدون پرز باشد.
 • افرادی که روش برشی (روش جراحی) را انجام داده‌اند، باید بین چهارده تا هجده روز بعد از کاشت برای کشیدن بخیه، به کلینیک مراجعه کنند.
 • روز هفتم بعد از کاشت، با مشاور مجموعه هماهنگ کرده و برای ویزیت و چرب کردن سر جهت از بین بردن پوسته‌های محل کاشت با پماد ویتامین آ، تشریف بیاورید.

همانطور که گفته شد رعایت نکات نگهداری بعد از عمل کاشت مو کمک به یک اتفاق بهتر میباشد و موردی ضروریست که منفعت آن برای شخص مراجعه کننده است و در این مسیر همراه شما هستیم.


امتیاز این مطلب

12 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال (5 از 5)


مقالات مشابه

برچسب‌ها

> اطلاعات کاشت مو (28 مقاله)

> کاشت مو (27 مقاله)

> خدمات زیبایی (20 مقاله)

> خدمات پوست و زیبایی (13 مقاله)

> بوتاکس (10 مقاله)

> مراقبت های کاشت مو (9 مقاله)

> تزریق ژل (9 مقاله)

> خدمات پوست (7 مقاله)

> بیماری های پوست و مو (4 مقاله)

> جوانسازی (4 مقاله)

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار