شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱

پیوند مو FUT - زمان بهبودی متوسط ​​در پیوند مو FUT چقدر است؟اگر برای شما جراحی ترمیم موی FUT انتخاب شده است، یکی از سؤالاتی که احتمالا دارید این است: مدت زمان بهبودی پس از عمل کاشت مو FUT چقدر است؟ در درمانگاه تخصصی جلوه ماندگار، مشاورین ما اطلاعات کامل و جامعی جهت مراقبت بعد از عمل، برای اطمینان از برگشت به موقع به شرایط عادی زندگی همراه با حداقل اختلال در زندگی به شما ارائه می دهند.

سر شما معمولا بعد از روز 10 گذشته از جراحی پیوند مو FUT، درمان شده و اثرات کلی عمل از بین می رود. به طور متوسط، پس از چهار ماه، موهای جدید شروع به رشد در ناحیه های کاشته شده می کنند. و در طول 10 تا 15 ماه اول، ضخیم شدن موهای جدید مشاهده و کامل می شود. توجه داشته باشید که عمل جراحی FUT یک محل خطی از برش پوست بر جای می گذارد که به سادگی با رویش موها پوشانده می شود. در بخش فیلمها، می توانید نمونه خط بخیه بعد از این نوع عمل را ببینید.

تکنیک Transplant Unit Follicular Unit (که به نام جراحی نواری نیز شناخته می شود) شامل برداشت نوار نازک پوست از ناحیه «دائمی» یا پوست پشت سر است، جایی که خاصیت ژنتیکی موها طوری است که بدون ریزش به رشد ادامه می دهند. فولیکول های سالم مو از این قطعه بافت پوست، با استفاده از میکروسکوپ برش خورده و برداشته می شوند و سپس در ناحیه مورد نظر کاشت، در میان شکاف های کوچکی که در پوست ایجاد می شوند قرار داده شده و اصطلاحا کاشته می شوند.

زمان بندی بهبود پیوند موی طبیعی FUT

در عمل جراحی: روش FUT با برداشت یک نوار پوست سالم مو از ناحیه پوست سر (معمولا پشت سر) شروع می شود. محل نوار برداشت شده، با استفاده از بخیه های کوچک بسته شده و با موهای اطراف آن پنهان می شود.

این نوار برداشت شده، توسط تکنسین های کارآزموده، به گرفت های کوچک بریده می شود. در این زمان، جراحان، به کمک تیغ کوچک استریل، شروع به ایجاد حفره های کوچک در محل کاشت مو می کنند.

سپس گرفت های پیوند مو به کمک پنس های ظریف و استریل، به دقت در محل های برش خورده قرار داده می شود. کل فرآیند می تواند بین 4 تا 12 ساعت بسته به وسعت منطقه کاشت و تعداد گرفت های مورد نیاز طول بکشد.

شما بر اساس دستورات و راهنمایی های مشاوران، بعد از چند روز می توانید محل کاشت را بشویید، اما مالش، خارش یا فشار بر محل کاشت، می تواند اثرات مخربی در نتیجه کاشت داشته باشد.

چند روز اول: در عرض چند روز بعد از جراحی FUT ممکن است ناحیه کاشته شده، پوسته پوسته شود و ممکن است تورم در پیشانی به وجود آید. همچنین ممکن است در ناحیه برداشت پوست در پشت سر، احساس ناراحتی و درد داشته باشید، این درد طبیعی است و با مسکن های معمولی که در نسخه دارویی به شما داده شده است از بین برود.

2-4 روز: دو تا شش روز پس از جراحی، ممکن است در ناحیه صورت نیز تورم مشاهده کنید، و در منطقه ي پشت سر و محل کاشت مو نیز تکه های پوست همراه با خون لخته شده ببینید. این مهم است که تا روز 6 لمس شدید یا مالش روی محل کاشت نداشته باشید. شما با رعایت نکاتی که مشاوران به شما می آموزند، می توانید به کار و شغل خود باز گردید.

5-9 روز: در این دوره می توانید موهای خود را بشویید و خیس کنید تا سر خود را مرطوب نگه دارید، از این زمان به بعد، باید سر تمیز نگه داشته شود و عاری از پوسته پوسته ها و لخته های خون احتمالی باشد. با توجه به آموزشی که مشاوران به شما می دهند، با ابر و شامپو بچه، محل پیوند مو را بشویید.

10-14 روز: تا تقریبا ​​10 روز، پوست سرتان باید بدون پوشش باشد.

14 روز تا 2 ماه: در این دوره، گرافت های موی جدید کاشته شده احتمالا می ریزند. این چیزی است که نباید نگران آن نباشید و کاملا طبیعی است، چون موی کاشته شده ي جدید وارد دوره ي استراحت می شود.
بخیه های ناحیه برش پوست در پشت سر بعد از حدود ۱۶ تا ۲۰ روز برداشته می شوند و این منطقه با ایجاد یک اسکار خطی (محل جراحی) که معمولا غیر قابل دیده شدن است و با مو پوشیده می شود بهبود می یابد.

2-4 ماه: این مرحله «استراحت» موهاست، و شاید شبیه قبل از عمل FUT، به نظر برسید! بنابراین صبر لازم است.

4-10 ماه: در این دوره، موهای جدید شما شروع به رشد خواهند کرد. در ابتدا ممکن است موها نازک و کرکی باشند، اما در طول زمان شروع به ضخیم شدن خواهند کرد. شما می توانید به این موهای جدید را مانند بقیه موهای سر رسیدگی کنید، اینها موی واقعی و طبیعی هستند.

10-15 ماه: موهای شما ضخیم، بالغ و بیشتر شده و شبیه موی اصلی می شوند. این زمان، میانگین زمانی برای بهبود کامل است و نتایج نهایی FUT شما آرام آرام قابل مشاهده است. شما می توانید مدل های مختلف اصلاح موی سر نیز داشته باشید و از کاشت موی طبیعی خود لذت ببرید!


شما نمی توانید نظری ثبت کنید.


مقالات مشابه

برچسب‌ها

> اطلاعات کاشت مو (28 مقاله)

> کاشت مو (27 مقاله)

> خدمات زیبایی (20 مقاله)

> خدمات پوست و زیبایی (13 مقاله)

> بوتاکس (10 مقاله)

> مراقبت های کاشت مو (9 مقاله)

> تزریق ژل (9 مقاله)

> خدمات پوست (7 مقاله)

> بیماری های پوست و مو (4 مقاله)

> جوانسازی (4 مقاله)

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار