فقط با یک تماس

جلوه ی خود را در درمانگاه تخصصی جلوه‌ی ماندگار، ماندگار کنید

کاشت مو

صداقت در خدمت

افتخار کارکنان کلینیک جلوه‌ی ماندگار

لیزر موهای زائد


kashte moo و tarmime moo مسیری به سمت اعتماد به نفس بالا

بدن انسان با بالا رفتن سن بصورت طبیعی و غیر طبیعی با عوارضی بعضا ناخوشایند روبرو می‌شود که یکی از این عوارض خصوصا در مورد آقایان کم پشتی و ریزش موهای سر است که در بعضی موارد منجر به اثرات مخرب روانی و آسیب به روحیه شخص می‌گردد.

دستيابي به بالاترين تراكم كاشت مو در يك جلسه، خط رويش طبيعی و تلفيق علم پزشكی و هنر و تجربه، از جمله تفاوت‌های اصلی درمانگاه جلوه ماندگار می‌باشند.
پرسنل درمانگاه، صبورانه و متعهدانه تجربه و هنر خود را در جهت تحقق خواسته‌های شما به نمايش و اجرا گذاشته‌اند و دلسوزانه آماده‌اند تا شما را به منظور تصميم گيری صحيح و آسان راهنمايی نمايند.

تاریخچه کاشت مو

تاریخچه استفاده از بخش‌هایی از پوست سر که در آن بافتی از پوست سر به همراه منبع اصلی تولید خون به یک منطقه خالی کاشته شود، به قرن ۱۹ بر می‌گردد. استفاده از روشهای کاشت موی مدرن به دهه ۳۰ میلادی در ژاپن بر می‌گردد که آن موقع جراحان از گرفت ‌های کوچک و حتی «گرفت‌های واحد فولیکولی» برای جایگزین کردن مناطق آسیب دیده ابرو یا مژگان، ولی نه در رابطه با برطرف سازی طاسی، استفاده می‌کردند.

در اواخر دهه ۵۰ بود که عصر مدرن کاشت مو در جهان غرب شروع شد، زمانی که یک متخصص پوست نیویورکی به نام «نرمن ارنریش» (Norman Orentreich) با استفاده از بکارگیری گرفت‌های آزاد دهنده در بیماران دارای الگوی طاسی مردانه، شروع به آزمایش کرد. قبل از این تصور می‌شد که موی کاشته شده بیشتر از موی اولیه در منطقه «گیرنده» رشد نمی‌کند. دکتر ارنریش نشان داد که استفاده از چنین گرفت‌هایی باعث می‌شود که موهای جدیدی در منطقه گیرنده رشد کنند که دوام آن‌ها به همان اندازه‌ای باشد که در محل اولیه خود در اختیار داشته‌اند.
سپس، این، دکتر بوالتر پی انگر (Walter P. Unger) بود که پارامترهای «ناحیه مطمئن برداشت پشت سر» را تعریف کرد که از آن می‌توان دائمی‌ترین فولیکول‌های مو را برداشت کرد. تا ۲۰ سال بعد، جراحان بر روی گرفت‌های کاشت موی کوچکتر کار کردند، ولی نتایج از نظر موفقیت بسیار محدود بود، به طوری که استفاده از گرفت‌های دو تا چهار میلیمتری منجر می‌شد سر شخص ظاهر عروسکی به خود بگیرد. در دهه ۸۰، استفاده از برش‌های نواری جایگزین تکنیک قبلی شد و کارلوس یوبل (Carlos Uebel) در برزیل استفاده از تعداد بیشتری از گرفت‌های کوچک را مشهور ساخت، درحالیکه در آمریکا دکتر ویلیام راسمن (William Rassman) در یک جلسه درمانی شروع به استفاده از هزاران «میکروگرفت» کرد.

 روش کاشت Follicular Unit Transplantation یا بصورت کوتاه شده (FUT)

تراکاشت مو یا کاشت مو به تکنیک جراحی گفته می‌شود که در آن ریشه‌های مو، تک تک از ناحیه اهدا کننده به ناحیه در حال ریزش یا خالی از مو برده می‌شوند. از این روش بیشتر برای درمان ریزش استفاده می‌شود و طی آن ریشه‌هایی که به صورت ژنتیکی در مقابل ریزش مقاوم هستند به ناحیه طاس برده می‌شوند. بعلاوه از این روش برای بازسازی ابرو، مژه، محاسن، موهای سینه و ... و پوشاندن محل زخمهای ناشی از تصادف یا جراحی مانند کشیدن پوست و کاشت موهای قبلی استفاده می‌شود. کاشت مو با پیوند پوست متفاوت است.
در هر پیاز مو ۱ تا ۴ رشته مو رشد می‌کند. امروزه در پیشرفته‌ترین روشهای کاشت مو، پیاز مو را دست نخورده انتقال می‌دهند. نتیجه این کار ظاهر طبیعی تر موهای کاشته شده‌است. این روش کاشت Follicular Unit Transplantation یا بصورت کوتاه شده FUT نامیده می‌شود. موهای اهدایی به دو روش کاملاً متفاوت جمع‌آوری می‌شوند. این کار فوق‌العاده تخصصی بوده و فقط متخصصین پوست و مو مجاز به انجام آن می‌باشند.

روش کاشت FIT

در این روش گرفت ها به صورت دانه ای از پشت سر برداشته شده و در نواحی مورد نظر کاشته می شوند. انتخاب روش مناسب جهت کاشت مو در افراد مختلف با الگوی ریزش مختلف، در جلسه مشاوره توسط پزشک متخصص مشخص می‌شود.
کاشت مو در اتاق عمل و توسط پزشک متخصص و تیم متشکل از تکنسین های درمانی و آموزش دیده، با بی حسی موضعی و بدون نیاز به بیهوشی، انجام می‌شود.

 کاشت مو به روش SUT

به نظر می‌رسد که روش‌های کاشت مو به سه مورد یاد شده ختم گردد و بقیه واژه ها، واژه های تبلیغاتی کاشت مو می‌باشد، نه یک شیوه جدید. به طور مثال در روش اس یو تی، همانگونه که در بسیاری از سایتها از آن یاد شده، نیازی به برش و جراحی نیست و این روش، باعث بروز زخم و طی کردن دوره نقاهت طولانی نمی‌شود. علت این برتری، برداشت سریع و دقیق موهای پیوندی است. هم چنین، پس از آن، بایستی موهای پیوندی نگهداری شده تا مرحله کاشت آن برسد. با استفاده از اسلیفت‌های بسیار ظریف، کاشت گرفت‌هایی با فاصله‌ای کمتر از یک میلی متر انجام می‌شود که این نیز از دیگر مزایای  کاشت مو به روش sut است. سرعت انجام کار و پیوند موی بیشتر نیز از مزایای روش SUT است. همچنین بیمار می تواند موهای کاشته شده را در همان روز اول در حد نیم الی یک سانت با تراکم مناسب مشاهده کند. این روش، زیر مجموعه ای از روش FIT محسوب شده و طبیعتا نتیجه همان مورد بالاست.

 مشاوره مشاورین ما آماده ی پاسخ گویی به شما هستند


تلفن کلینیک جلوه ماندگار ۰۲۱-۴۱۴۰۹
تلفن کلینیک جلوه ماندگار ۰۲۱-۸۸۵۰-۷۳۵۸
موبایل کلینیک جلوه ماندگار ۰۹۹۰-۱۲۹-۷۵۱۲
پیامک کلینیک جلوه ماندگار ارسال عدد ۱ به ۲۱۰۰۰۳۳۰۰۰
ایمیل کلینیک جلوه ماندگار info@jelveyemandegar.com
فکس کلینیک جلوه ماندگار ۰۲۱-۸۸۷۵-۱۴۲۸
آدرس کلینیک جلوه ماندگار تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان مفتح، نرسیده به چهارراه مطهری، خیابان نقدی، پلاک ۴
دسترسی بسیار آسان؛ کمتر از ۴۰۰ متر فاصله از ایستگاه متروی مفتح، کمتر از ۱۰۰ متر فاصله از پارکینگ مترو
جلوه ماندگار در اینستاگرام جلوه ماندگار در اینستاگرام جلوه ماندگار در تلگرام جلوه ماندگار در توییتر جلوه ماندگار در تماشا جلوه ماندگار در آپارات جلوه ماندگار در لینکدین

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه توسط تیم IT و تبلیغات درمانگاه

مشاوره