شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱


تاتو ابرو چیست

تاتو ابرو چیست؟


تاتو کردن ابرو یکی از خدمات پوست و زیبایی و یک روش درمانی برای برطرف کردن نواقص ابرو، پر کردن و حالت دادن به ابروهای نازک و پراکنده است که به هزاران نفر کمک کرده تا بدون نیاز به مداد و سایه ابرو، برای مدت طولانی از ابروهای آرایش شده لذت ببرند.

در این روش، یک متخصص با تجربه با ظرافت رنگ را از طریق سوزن هایی که مختص این کار هستند، بر لایه سطحی پوست اعمال می کند. این عمل با کمک یک سوزن استریل انجام می شود که به سادگی در داخل و خارج از پوست می لغزد تا باعث ایجاد رنگدانه یا اثر رنگ شود. این روش مانند کاشت ابرو امروزه طرفداران بسیاری دارد.

مدل های تاتو ابرو


مدل های مختلفی برای تاتوی ابرو وجود دارد که طبیعتاً متناسب با فرم چهره و سلیقه فرد انتخاب می شوند. مدل های مختلف برای تاتو کردن ابروها عبارتند از:
مدل تاتو ابرو-تاتو سنتی


تاتو سنتی (قدیمی)


در این مدل تاتو، تمام ابرو پر رنگ می شود که معمولا حالت مصنوعی پیدا می کند. سنتی و قدیمی است و امروزه چندان طرفدار ندارد.
مدل تاتوهاشور ابرو

هاشور ابرو


در این روش خط هایی شبیه تارهای ابرو در داخل ابروی کم پشت و پراکنده کشیده می شود که شکل و نظم و حالت زیبایی به ابرو می بخشد. این روش امروزه بسیار رایج و پرکاربرد است.
مدل تاتو سایه ابرو


سایه ابرو


تاتوی سایه نسبت به تاتوی سنتی طبیعی تر به نظر می رسد؛ زیرا از رنگ روشن تری استفاده می شود و تمام قاب ابرو رنگ نمی شود؛ بلکه فقط قسمت های کم مو پر می شود. این روش بسیار پرطرفدار است. هر کدام از این مدل های تاتو با روشی روی صورت طراحی می شوند (مانند میکروپیگمنتیشن و ...). که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.


انواع روش های تاتو ابرو


تاتو (tattoo) یکی از اقدامات زیبایی ابرو است. برخی از روش های تاتو ابرو:
روش انجام تاتوی معمولی

تاتو معمولی


قدیمی ترین روش انجام تاتو، همین روش است که قابی پررنگ و نسبتا نامناسب برای ابرو ایجاد می کند.
روش انجام شیدینگ یا سایه ابرو

شیدینگ (سایه زدن shading)


این روش که یکی از بهترین روش های نوین و کارآمد برای تاتو است، حالتی طبیعی و پرپشت به ابروها می بخشد. در این روش، بدون این که برای ابرو کادری مشخص و پررنگ ترسیم شود، نقاط کم پشت ابرو به طور نامحسوس پر می شوند.
روش میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ (microblading)


در روش میکروبلیدینگ، خط هایی به باریکی تارهای طبیعی مو داخل ابرو ترسیم می شود که باعث پرتر شدن ابرو می شود. البته اگر همراه با شیدینگ انجام شود، زیبایی آن دوچندان می شود.
روش میکروپیگمنتیشن ابرو

میکروپیگمنتیشن ابرو (micropigmentation)


در این روش از دستگاه میکروپیگمنتیشن استفاده می شود که به علت بکارگیری کارتریج بجای سوزن، بهداشت و ایمنی بالاتری دارد و کمتر با درد و آسیب همراه است.
˃ ˂

محل مناسب برای این خدمت


روش‌های میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ، روش‌هایی علمی و نوین هستند و باید زیر نظر پزشک متخصص پوست و مو، و در کلینیک مجاز انجام شوند.

در این روش ها، خون به پوست نمی افتد و آسیب و درد ندارند. در این روش ها، از پماد بی حسی موضعی استفاده شده و نتیجه آنها بسیار طبیعی به نظر می رسند.

بخش سری دستگاهی که در این روش ها استفاده می شود یکبار مصرف است و به همین دلیل، ایمن تر از روش های دیگر زیبایی ابرو هستند.

تاتو ابرو، یا دائم است یا موقت


زمان دقیقی برای دوام تاتو ابرو نمی توان تعیین کرد.

تجربه نشان داده است که ماندگاری تاتوی ابرو بین یک تا نهایتاً پنج سال است. عمق کاشت رنگدانه ها، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و نوع پوست و شرایط فیزیکی بدن، همگی از عواملی هستند که ماندگاری تاتو را کم می کند.

برای افزایش مدت ماندگاری، تاتوی ابرو در چند جلسه انجام می شود و اگر تمایل به پاک کردن تاتو داشته باشید روش هایی برای این کار نیز وجود دارد.

تاتو ابرو، یا دائم است یا موقت

تاتو ابرو در چند جلسه انجام می شود


تکرار جلسات تاتو برای افراد مختلف یکسان نیست و حتی تعداد دفعات تاتو برای اجزای مختلف بدن نیز یکسان نخواهد بود. برای روش های میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ، بین 14 تا 30 روز در نظر گرفته می شود.

نکاتی که قبل از تاتو ابرو باید انجام داد:


از آنجا که ناحیه اطراف چشم حساس است، ممکن است تورم یا قرمزی در این ناحیه ایجاد شود. بنابراین بهتر است برای چند روز برنامه های اجتماعی را به تعویق بیندازید. حداقل یک ماه زودتر از وقایع مهم زندگی مانند عروسی برای تاتو کردن اقدام کنید.

زمانی را برای تاتو ابرو انتخاب کنید که پوست صورت شما برنزه و آفتاب زده نباشد. 48 ساعت قبل از تاتو آسپرین، نیاسین، ویتامن E ، امگا 3 یا ایبوپروفن مصرف نکنید و از 2 روز قبل هیچ نوع کافئینی مصرف نکنید.

هرگونه اپیلاسیون، شکل دادن به ابرو یا رنگ آمیزی باید حداقل 3 روز قبل انجام شود. لطفا توجه داشته باشید که در طول چرخه قاعدگی حساسیت نسبت به درد بیشتر خواهد شد. هم چنین، پذیرش رنگ (در تاتو سنتی) و پیگمنت (در میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ) توسط پوست، کمتر می شود.

راهکار برای کاهش درد در روش های مختلف


در طی انجام تاتو، هر چه آرامش و راحتی بیشتری داشته باشید، درد کمتری را تجربه خواهید کرد. اما روش های میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ، به طور کلی بدون درد هستند.

راهکار برای کاهش درد در روش های مختلف
چند راهنمایی برای آرام کردن ذهن و کاهش گیرنده های درد، وقتی از روش های سنتی تاتو استفاده می کنید:

1 بخشی از ناراحتی ذهنی نسبت به امری، از ناشناخته بودن آن ناشی می شود. تا جایی که می توانید در مورد این رویه، مطالعه کنید. چنان چه آگاهانه و با آمادگی کامل نسبت به انجام تاتو اقدام کنید، حال شما بهتر خواهد بود.

2 محیطی راحت و امن را برای انجام تاتو انتخاب کنید. دمای اتاق، سر و صدای محیط، نرمی بالشتک از جمله عواملی هستند که در تنظیم محیط و آرام بودن شما هنگام انجام تاتو نقش دارند.

3 می توانید از مقداری کرم بی حس کننده (مانند زایلاپی) استفاده کنید.

4 اگر سابقه اضطراب دارید، پزشک متخصص را در جریان بگذارید تا در مورد آن تصمیم گیری نماید.

مدت زمان ماندگاری تاتو ابرو


تفاوت اصلی بین تاتو نیمه دائمی و دائمی در میزان تزریق جوهر به پوست است. هرچه تزریق عمیق تر باشد، رنگ تاتو مدت طولانی تر باقی می ماند.

مدت زمان ماندگاری تاتو ابرو
بسته به نوع پوست و چگونگی نگه داشتن رنگدانه و هم چنین میزان پیروی از دستورالعمل ها برای مراقبت های بعد از انجام تاتو، نتیجه عمل می تواند بین 12 ماه تا 5 سال دوام داشته باشد.

موارد بسیاری وجود دارد که می تواند بر ماندگاری تاتو تأثیر بگذارد، از جمله:

کیفیت تکنیک مورد استفاده.

کیفیت رنگدانه های بکار رفته در پوست.

نوع پوست شما؛ اغلب پوست های خشک می توانند بیش از پوست های چرب رنگدانه را در خود نگه دارند.

قرار گرفتن در معرض آفتاب؛ نور فرابنفش خورشید سبب می شود ماندگاری رنگدانه کمتر شود.

درمان های زیبایی؛ معالجات خاص زیبایی می تواند باعث شود تاتو سریعتر محو شود. لایه برداری هایی مانند استفاده از اسید گلیکولیک یا میکرودرم ابریژن می تواند بر عمر تاتو تأثیر بگذارد.

چه کسانی نباید تاتو انجام دهند؟


تاتو ابرو برای افراد زیر توصیه نمی شود:

زنان باردار یا شیرده


در دوران بارداری و شیردهی اقدام به انجام تاتو نکنید زیرا ممکن است به سلامت کودک آسیب برساند.آیکون عدم انجام تاتو ابرو برای زنان باردار یا شیرده
چه کسانی نباید تاتو انجام دهند؟

مبتلایان به بیماری کلوئید و بیماری های خود ایمنی


این احتمال وجود دارد که بدن بیمارانی که مبتلا به بیماری های خود ایمنی هستند نسبت به ورود هر گونه ماده خارجی واکنش شدید نشان دهد. به همین دلیل انجام تاتو برای این دسته از بیماران با خطراتی همراه است.

آیکون عدم انجام تاتو ابرو برای مبتلایان به بیماری کلوئید و بیماری های خود ایمنی

دیابتی ها


اگر با وجود دیابت، نسبت به انجام تاتو اقدام کنید، احتمال بروز عفوت بیشتر خواهد شد.
آیکون عدم انجام تاتو ابرو برای افراد دیابتی

مبتلایان به مشکلات انعقادی، هموفیلی یا اختلالات خونریزی


رقیق بودن خون موجب می شود فرد در طی فرایند تاتو، خونریزی بیش از حد داشته باشد و کاشت رنگدانه در پوست مشکل تر شود.


آیکون عدم انجام تاتو ابرو برای مبتلایان به مشکلات انعقادی، هموفیلی یا اختلالات خونریزی

مصرف کنندگان قرص آکوتان که یکسال از قطع دارویشان نگذشته باشد


در اثر مصرف آکوتان، لایه سطحی پوست شما نازک می شود. در حالی که هنگام انجام تاتو، پوست باید در وضعیت سالم خود قرار داشته باشد تا به درستی بهبود یابد.

آیکون عدم انجام تاتو ابرو برای مصرف کنندگان قرص آکوتان
˃ ˂

اقداماتی که باید بعد از تاتو ابرو انجام شود


در طول هفت روز اول، اقدامات زیر توصیه می شود:

آیکون استفاده از پماد تجویز شده بعد از تاتو ابرو استفاده از پماد:
پماد، طبق دستورالعمل تجویز شده، دو تا سه بار در روز روی موضع استعمال شود.

آیکون-در برابر خارش پوست خود بعد از تاتو ابرو مقاومت کنید در برابر خارش پوست خود مقاومت کنید:
خارش نشانه این است که پوست شروع به بهبودی می کند. پوسته پوسته شدن نیز طبیعی است و باید بگذارید تا به طور طبیعی بهبود یابد.

آیکون-از آرایش خودداری کنید بعد از تاتو ابرو از آرایش خودداری کنید:
هرگونه مرطوب کننده، آرایش، روغن یا لوسیون می تواند باعث ایجاد عفونت یا واکنشی در پوست شما شود که برای نتیجه نهایی مضر است.

آیکون- صورت خود را نشویید بعد از تاتو ابرو صورت خود را نشویید:
گرفتن آب در محل تحت درمان می تواند باعث تغییر در تاتو شود. اگر تاتو ابرو را خیس کردید، با یک دستمال تمیز آن را به آرامی خشک کنید.

آیکون-دروی کردن از آفتاب بعد از تاتو ابرو از آفتاب دوری کنید:
عینک آفتابی بزرگ یا یک کلاه لبه دار می تواند محافظ بزرگی برای عمل های زیبایی ابرو در برابر آفتاب باشد.
بررسی عوارض احتمالی تاتو ابرو

بررسی عوارض احتمالی تاتو ابرو


در صورت عدم استفاده از ابزارهای استریل، عمل تاتو ممکن است شما را در معرض بیماری های خطرناکی مانند هپاتیتC ، هپاتیت B، کزاز و یا HIV (ایدز) قرار دهد. به همین دلیل باید در انتخاب مرکز انجام تاتو ابرو دقت لازم را به خرج دهید.

عدم رعایت نکات مهمی که پیشتر گفته شد باعث ایجاد مشکلات پوستی به خصوص التهاب، خراش، ظاهر شدن برجستگی های قرمز رنگ و گاهی اوقات باعث ایجاد واکنش های آلرژیک به صورت خارش غیرمعمول می شود.

علاوه بر این، تماس مستقیم با خورشید ممکن است ناحیه تاتو شده را در معرض خطر التهاب قرار دهد. اما با استفاده از کلاه های آفتاب گیر یا استفاده از کرم ضد آفتاب قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، می توان از این مشکلات جلوگیری کرد.

شما نمی توانید نظری ثبت کنید.

امتیاز این مطلب

3 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال (4 از 5)


وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار