شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱


تاثیر شکل ابروها در زیبایی چهره
شکل ظاهری، قوس، پرپشتی و کوتاهی و بلندی و رنگ ابروها می تواند در زیبایی ظاهری افراد بسیار تاثیر گذار باشد،

ابروها در حقیقت قابی برای چشم ها محسوب می شوند که حتی می تواند بر زیبایی چشم ها نیز تاثیر گذار باشد، ابروها می تواند بر جذابیت فرد بسیار تاثیر گذارد، داشتن ابروهای زیبا می تواند به افزایش اعتماد به نفس افراد کمک نماید، بهره گیری از روش کاشت ابرو توانسته است جایگزینی مناسب برای تاتوی ابرو شود،

«جلوه ماندگار» با ترمیم ابروهای آسیب دیده و اقدام برای کاشت ابرو توانسته است رضایت افراد بی شماری را در این خصوص جلب نماید.
کاشت ابرو چگونه است؟

کاشت ابرو چگونه است؟


اگر به دنبال رشد مو در ابروهای خود به صورت دائم هستید، کاشت ابرو قطعی ترین روش برای رفع مشکلات موجود در ابروها است،

داشتن ابروهای نازک و کم پشت در افراد بسیاری سبب شده است که این افراد به کاشت ابرو روی آوردند. این روش مشابه به روش های کاشت مو می باشد که در آن از موی سر، پیوندی به موی ابرو صورت می گیرد. در کاشت ابرو از موهای طبیعی سر استفاده شده و متخصصان با شکل دهی این موها بر قسمت های مختلف ابرو، می توانند ابروهای پر پشت و زیبایی را برای افراد پدید آورند،

کاشت ابرو به دلیل اینکه از موی سر خود فرد گرفته شده است می تواند بسیار طبیعی جلوه نماید و سبب افزایش زیبایی صورت شود.

روش های کاشت ابرو


همانند کاشت مو، امروزه کاشت ابرو نیز، به دو روش انجام می شود، کاشت ابرو با روش FIT، و کاشت ابرو با روش FUT که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت. با استفاده از هر دو روش، ترمیم ابرو دائمی است؛ چرا که از موی سر خود فرد، برای کاشت استفاده می شود که رشد طبیعی دارد.

کاشت ابرو با روش FIT


کاشت ابرو با این روش، مانند کاشت مو به روش FIT، یک تکنیک جراحی می باشد که در آن موی فرد (فولیکول های مو) از پشت سر برداشته شده و به ابرو پیوند داده می شود.

آیکن کاشت ابرو با روش fit

از مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1 شکل دهی و پرپشتی مو به صورت دائم.

2 استفاده از این روش می تواند ظاهری کاملا طبیعی برای ابروها به ارمغان آورد.

3 سرعت انجام این روش بالا است.

4 تعداد پیوند بالایی در این روش امکان پذیر است.

5 جای بخیه بر روی پوست سر باقی نمی ماند.

البته به این دلیل که در روش FIT نیاز به کوتاه کردن موهای سر می باشد، این روش در بین خانم ها مورد استقبال نیست. در کاشت ابرو برای خانم ها، معمولا روش FUT پیشنهاد می شود.
 

کاشت ابرو با روش FUT


در کاشت ابرو با این روش، مانند کاشت مو به روش FUT، یک برش حدود ۸ سانتی از پوست پشت سر در فرد خارج می شود و سپس همان موها را در ابرو پیوند می زنند که رشد این موها در ابرو سبب پرپشتی ابروها خواهد شد.

آیکن کاشت ابرو با روش fut

در این روش، به خاطر استفاده از برش پوست سر، تعداد بیشتری گرفت برای کاشت در ابرو به دست می آید.

با توجه به محدودیت خانم ها در کوتاه کردن و تراشیدن موی سر، عملا روش FUT برای کاشت ابرو استفاده می شود،

مگر در موارد خاص و نادری که نیاز به گرفت های کمی برای کاشت در ابرو باشد که در این صورت، می توان موهای ناحیه کوچکی از سر را تراشید و از روش FIT استفاده کرد.
˃ ˂

مراحل کاشت ابرو


مراحل کاشت ابرو کاملا شبیه به مراحل کاشت مو می باشد.

در کاشت ابرو با برداشت گروهی از موها با فولیکول های فعال از یک قسمت بدن (که در کاشت ابرو این موها عموما از قسمت پشت سر به دست می آید) عملیات پیوند آن به ناحیه ابرو انجام می شود. بعد از کاشت ابرو به راحتی می توان متوجه تاثیر این روش بر زیبایی کلی صورت شد. در نحوه ی کاشت باید زوایا به صورتی در نظر گرفته شوند که جلوه ای کاملا طبیعی داشته باشند.

به طور کلی مراحل کاشت ابرو به مراحل زیر دسته بندی می شود:

1طراحی ابرو
این مرحله برای مراجعه کنندگان از اهمیت بسیاری برخوردار است از این رو که می تواند نوع این طراحی تاثیر چشمگیری بر ظاهر فرد داشته باشد.
عکس گرافیکی-استخراج گرافت ها در کاشت ابرو


2استخراج گرافت‌ها
در این مرحله از بانک مو تارهای مویی با دقت برداشته می شوند.
عکس گرافیکی-کاشت گرافت ها مرحله پایانی کاشت ابرو


3کاشت گرافت‌ها
جایگذاری گرافت ها در محل مورد نظر با توجه به طرحی که مد نظر پزشک متخصص است.

مراقبت های قبل از جراحی کاشت ابرو


یکی از مهم ترین مسائلی که قبل از اقدام به کاشت ابرو باید رعایت کرد خودداری کردن از مصرف دخانیات می باشد. این امر دقیقا مشابه به آن چیزی است که در مزوتراپی مو و دیگر مراقبت ها و درمان های مو به افراد توصیه می شود؛ چرا که استفاده از دخانیات می تواند سبب مشکلاتی بعد از انجام مراحل کاشت ابرو شود.

باید دانست که برای اقدام به این جراحی، می بایست از قبل مشروبات الکلی را قطع کرده و از استفاده از برخی داروها مانند آسپیرین ها خود داری نمود. پزشک متخصص و مشاورین، با توجه به شرایط فعلی هر فرد، او را از بایدها و نبایدهای قبل از عمل کاشت مو مطلع می سازند.


چند نکته مهم قبل از جراحی کاشت ابرو

چند نکته ی مهم قبل از جراحی کاشت ابرو


لازم به ذکر است که توجه به نظافت شخصی و هم چنین استحمام، از مواردی است که قبل از کاشت ابرو باید به آن توجه نمود. برای افرادی که قصد اقدام برای جراحی کاشت ابرو دارند لازم است که قبل از این جراحی، تغذیه ی مناسب داشته باشند و از روزهای قبل به میزان کافی خواب و استراحت داشته باشند.

تعداد جلسات مورد نیاز برای کاشت ابرو


تعداد جلسات کاشت ابرو باید توسط پزشک متخصص در کلینیک تخصصی پوست و مو تعیین گردد، اما به طور کلی این کاشت معمولا در یک جلسه امکان پذیر است.

کاشت ابرو دائمی است؟


کاشت ابروها روشی دائمی و ماندگار برای داشتن ابروهای پرپشت و خوش فرم می باشد. از این رو این روش توانسته توجه بسیاری از افراد که از داشتن ابروهای کم پشت رنج می برند را به خود جلب نماید؛ چرا که در این روش ابروها به صورت کاملا طبیعی می توانند زیبایی صورت افراد را افزایش دهند.

بعد از انجام کاشت ابرو، موهای موجود در این قسمت که می تواند به پرپشتی و زیبایی و خوش حالتی ابروها کمک نماید، بعد از اتمام کاشت موهای ابرو، شروع به رشد می نماید که شکل ظاهری آن کاملا طبیعی خواهد بود. از این جهت این روش ترمیم ابرو، توانسته است محبوبیت زیادی در سال های اخیر در میان افراد پیدا نماید.
آیکن دوره نقاهت کاشت ابرو

دوره نقاهت کاشت ابرو


دوران نقاهت کاشت ابرو تقریبا نزدیک به دوران نقاهتی است که فرد به هنگام تاتو آن را تجربه می نماید،

ممکن است بعد از کاشت ابرو فرد مقداری کبودی سطحی و یا پوسته پوستگی خفیف بر روی پوست اطراف ابرو تجربه نماید که این عوارض با گذشت زمان برطرف خواهند شد و نیازی نیست فرد نگران آن باشد.
آیکن مراقبت های بعد از جراحی کاشت ابرو

مراقبت های بعد از جراحی کاشت ابرو


بعد از کاشت ابرو لازم است تا یک هفته از مصرف دخانیات خودداری کرد و از کمپرس یخ در محل کاشت ابرو و همچنین اطراف آن باید اجتناب نمود. با تجویز پزشک فرد می تواند در نواحی کاشت از اسپری، برای فولیکول ها استفاده کرده و این عمل را هر 2 تا 3 ساعت تکرار نماید، این کار می تواند سبب شود که گرافت ها، رطوبت مورد نیاز را دریافت نمایند. به هر حالت، مشاورین مراقبت ها و اعمال لازم بعد از جراحی کاشت مو را به بیماران اطلاع می دهند.
آیکون-آیا ریزش ابرو بعد از کاشت طبیعی است؟

آیا ریزش ابرو بعد از کاشت طبیعی است؟


این سوال توانسته در بسیاری از افراد دغدغه آفرین باشد. در پاسخ به این سوال باید گفت ریزش ابروها بعد از کاشت ابرو در قسمت ساقه ابرو اتفاق می افتد و ریشه هم چنان به قوت خود باقی خواهد ماند،
در نتیجه نیازی به نگرانی در این زمینه وجود ندارد. این ریزش کاملا به صورت طبیعی اتفاق می افتد.
آیکن تفاوت روش های کاشت ابرو

تفاوت روش های کاشت ابرو


قبل تر توضیح دادیم که کاشت ابرو به دو روش کاشت ابرو با روش FIT، کاشت ابرو با روش FUT انجام می شود. تفاوت هایی در این دو روش دیده می شود و بنا به تشخیص پزشک باید نوع کاشت انتخاب گردد. به طور مثال در روش FUT خونریزی های بیشتری نسبت به روش FIT وجود دارد. در روش FIT این عمل جراحی بدون جراحی صورت می گیرد.
˃ ˂
کاشت ابرو برای آقایان

کاشت ابرو برای آقایان


بدیهی است که کاشت ابرو در میان بانوان به نسبت آقایان متقاضیان بیشتری دارد اما امروزه آقایان زیادی بر تاثیری که ابروها می توانند بر زیبایی صورت گذارند آگاهند و نسبت به این نوع کاشت اقدام می نمایند، استفاده از این روش می تواند ظاهری طبیعی به شکل ابروهای آقایان دهد.

کاشت ابرو برای چه افرادی مناسب است؟


کاشت ابرو بیشتر در میان افرادی دیده می شود که شاهد ریزش ابروهای خود هستند. در برخی از افراد این عارضه با بالا رفتن سن افزایش خواهد یافت و بر زیبایی صورت آنها تاثیرگذار خواهد بود.

البته این روش تنها در میان این افراد دیده نخواهد شد و افراد زیادی با رده های سنی متفاوت که دارای زخم ها و اسکار ها و بریدگی ها بر روی صورت خود هستند به این روش روی آورده و با کاشت ابرو توانسته اند نقص های موجود بر صورت خود را رفع نمایند. این روش کاشت بیشتر در میان خانم ها محبوب می باشد.
ویژگی های حائز اهمیت در کاشت ابرو کدام اند؟

ویژگی های حائز اهمیت درکاشت ابرو کدام اند؟


جهت رشدی که ابرو در آن جهت رشد خواهد کرد، زاویه ای که رشد موهای ابرو در آن صورت می گیرد، اختلاف واحد های فولیکولی موجود بین موهای سر و موهای ابرو، و طرحی که در نهایت شکل کلی ابرو و مسیر رشد موهای موجود در ابرو را سامان می دهد، می توانند از مهم ترین ویژگی هایی باشد که در کاشت ابرو باید به آن توجه شود.

در نتیجه لازم است این جراحی توسط کلینیکی صورت پذیرد که در این زمینه تجربه ی لازم را داشته باشد.

واحد های فولیکولی مورد نیاز در کاشت ابرو


در هر واحد فولیکولی مو (گرفت)، بین 1 تا 4 تار مو وجود دارد. چون این فولیکول ها به ابرو پیوند داده می شوند، لازم است تعداد فولیکول ها به یک عدد کاهش یافته تا بتواند نتیجه ی بهتری در کاشت ابرو داشته باشد.

رشد تارهای مو در کاشت ابرو

رشد تار های مو در کاشت ابرو


ابروهای انسان از سه قسمت دم ابرو، تنه ی ابرو و بخش سر ابرو تشکیل شده اند که رشد تارهای مو در تمامی این نقاط به صورت متفاوت خواهد بود، در نتیجه توجه به این امر در کاشت مو می تواند از عوامل مهم در یک کاشت موفق تلقی شود.

از آن جایی که کاشت ابرو از روش هایی است که می تواند بر زیبایی صورت تاثیر مستقیم گذارد، در نتیجه لازم است در انتخاب کلینیک و متخصص پوست و مو دقت لازم را به عمل آورد و از افرادی در این راه کمک گرفت که نسبت به این روش سابقه ای درخشان دارند.

تاثیر زاویه ی رشد موها در کاشت ابرو


زاویه ی رشد موها در کاشت ابرو بدون شک از مهم ترین عواملی است که در این روش باید به آن توجه داشت؛ چرا که داشتن ابروهایی با زاویه ی رشد نامناسب و به صورتی که به اصطلاح این موها بر روی پوست صورت نخوابد، نمی تواند موجب زیبایی صورت شود و زاویه‌ی رشد نامناسب می تواند یک کاشت ناموفق را سبب شود.

کاشت ابرو برای افرادی که تاتو ابرو دارند


افرادی که از قبل ابروهای خود را تاتو کرده اند و اکنون از عملکرد تاتو ابرو خود راضی نیستند نمی توانند کاشت ابرو انجام دهند، مخصوصا اگر به تازگی، ابروها را تاتو کرده باشند. موادی که در پیگمنت تاتو وجود دارد و در زیر سطح پوست پنهان شده است، بر روی ریشه موی کاشته شده در ناحیه ابرو اثر می گذارد و باعث تولید زگیل های کوچک در محل ابرو می شود. متأسفانه این زگیل ها به راحتی قابل برداشت نیستند و ظاهر ابرو را نامناسب و خراب می کنند.

عوارض احتمالی جراحی کاشت ابرو


باید دانست که کاشت ابروها به همراه تورم و کبودی خواهد بود و این عوارض می تواند تا 5 روز ادامه داشته باشد که در صورت مشاهده نیاز به نگرانی در این خصوص وجود ندارد. در بسیاری از افراد بعد از یک هفته هیچ عوارضی از این کاشت دیده نخواهد شد. لازم به ذکر است بسیاری از افرادی که این عمل جراحی را انجام داده اند احساس خارش و همچنین وجود التهابات را تجربه خواهند کرد.

هزینه ی کاشت ابرو


در خصوص هزینه ی کاشت ابرو باید گفت که این هزینه، کاملا بستگی به روش کاشت ابرو و میزان خالی بودن ابرو دارد و شرایط افراد می تواند بر محاسبه ی این هزینه تاثیر گذار باشد. مشاوران کلینیک ما آماده ی پاسخ گویی کامل در این زمینه به شما هستند.

دیدگاه‌ها

(1) مینا 1399-05-08 23:21
امتیاز این نظر: +1

سلام/نمونه هاتون را دیدم خیلی زیبا بود حتما برای کاشت تماس میگیرم خدمتتون

(2) زهره شمشیرگران 1399-05-11 23:38
امتیاز این نظر: +1

کار ابرو این مجموعه عالی هست
قیمتهاتون عالی بود نسبت به کیفیت کار
دوستون دارم دم همتون گرم

(3) سمیه آمون 1400-02-28 19:46
امتیاز این نظر: +1

سلام من سمیه آمون هستم من قبلا تتو داشتم خیلی کمرنگ شده بودو زمانی که رفتم تمدید کنم تصمیم گرفتم بجاش کاشت کنم و از این جهت خیلی راضیم همه میگن چهرم خیلی جوانتر شده و تتو واقعا برای جهان سومه

(4) مدیر روابط عمومی 1400-02-29 21:50
امتیاز این نظر: -1

به نقل از سمیه آمون:
سلام من سمیه آمون هستم من قبلا تتو داشتم خیلی کمرنگ شده بودو زمانی که رفتم تمدید کنم تصمیم گرفتم بجاش کاشت کنم و از این جهت خیلی راضیم همه میگن چهرم خیلی جوانتر شده و تتو واقعا برای جهان سومه


از این که میهمان ما بودید و از خدمات کلینیک راضی هستید، بسیار خوشحالیم

شما نمی توانید نظری ثبت کنید.

امتیاز این مطلب

7 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال (5 از 5)


وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار