شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱


لیفتینگ صورت چیست

لیفتینگ چیست؟


با گذر زمان و افزایش سن، بدن انسان دچار تغییرات زیادی می شود. ممکن است کم پشتی مو ایجاد شود و نیاز به کاشت مو باشد.

بیشتر از همه، تغییرات افزایش سن، پوست بدن انسان را درگیر می کند. طی روند پیر شدن، پوست دچار شل شدگی و افتادگی می شود و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد.

در چنین شرایطی بالا کشیدن پوست یا همان لیفتینگ به خوبی می تواند نشانه های افزایش سن و پیری را کاهش دهد. لیفتینگ پوست صورت را معمولاً بین سنین 40 تا 60 سال انجام می دهند.

مزایای لیفتینگ صورت


عمل لیفتینگ برای جوانسازی پوست انجام می شود و پوست صورت را بین 10 تا 15 سال جوان تر نشان خواهد داد. معمولاً این عمل را همزمان برای صورت و گردن انجام می دهند و می تواند با برداشتن چربی های اضافی، سفت کردن عضلات صورت و کشیدن پوست، جوانی را به شما هدیه کند.

انواع روش های لیفتینگ صورت و نحوه لیفتینگ


لیفتینگ صورت، روش های مختلفی دارد. در یک روش، با استفاده از جراحی، مقداری از سطح پوست برداشته می شود. سپس اطراف محل برداشتن پوست، نزدیک شده و محل، بخیه می شود. به این ترتیب سطح پوست مورد کشش قرار می گیرد. به عنوان مثال، برای لیفتینگ پوست پیشانی، مقداری از پوست وسط سر، حدود ۱۰ سانتی متر بالاتر از محل رویش مو، برداشته می شود.

لیفتینگ صورت با نخ


لیفتینگ صورت با نخ


در روش دیگر لیفتینگ، از نخ استفاده می شود. در این روش، نخی از سطح پوست عبور داده می شود و تعدادی گره در جاهای مختلف این نخ ایجاد می شود که باعث کشیده شدن پوست می گردد. اکثر افراد رضایتی از این روش لیفتینگ ندارند؛ چرا که نگهداری از آن مشکل بوده و گاهی نخ یا گره آسیب می بینند و فرآیند لیفتینگ به مشکل بر می خورد. گاهی نیز اثر این روش به سرعت از بین رفته و یا تأثیر کافی و مورد دلخواه بیمار را در پی ندارد.


لیفتینگ صورت به روش هایفو


لیفتینگ صورت به روش هایفو (HIFU)


روش دیگر لیفتینگ، روش هایفو می باشد. دستگاه هایفو، روش جدیدی برای لیفتینگ می باشد اما با توجه به قیمت بالای دستگاه، هزینه جلسات درمانی این روش گران است. درصد رضایت از این روش نیز بین بیماران کم است و تأثیرگذاری این روش نیز مورد پذیرش اکثر بیماران نمی باشد.


لیفتینگ صورت به روش آر-اف

لیفتینگ صورت به روش آر-اف (RF)


روش آر-اف ، روش دیگر لیفتینگ می باشد. نام اصلی این روش، آر-اف فرکشنال (Fractional Radio Frequency) است که در آن، از تاباندن موج الکترومغناطیس، با تنظیمات خاص و دقیق در زمان بسیار کوتاه بر روی پوست استفاده می شود. در حین این تابش، سوزن های بسیار نازکی از جنس طلای ۲۴ عیار وارد سطح پوست می گردد (micro-needling).
فلز طلا، باعث سفت شدن پوست می گردد. همراهی این دو، باعث شکستن کلاژن های (collagen) پیر و قدیمی در سطح پوست شده و تولید کلاژن و سلول های تازه در سطح پوست سرعت صعودی به خود می گیرد. بدین ترتیب، این عملیات، باعث نرم شدن و کشش پوست می شود و جوانسازی و لیفتینگ و سفت شدن پوست و از بین رفتن چین و چروک ها را به ارمغان می آورد (anti-aging). البته روند این فرآیند در پوست های مختلف، زمان های مختلفی دارد، اما به دلیل این که بدون هیچ گونه خونریزی و جراحی است، عوارض جانبی خاصی (مانند التهاب، ورم، درد و اثرات بیهوشی یا بی‌حسی) برای بیمار نداشته و چند ساعت بعد از انجام، فرد قادر به انجام کارهای روزمره ی خود می باشد.
این روش توسط دستگاه مخصوصی، در طی حدود یک ساعت انجام می شود که یکی از معروفترین آنها، دستگاه ویواسه (Vivace) است. با توجه به نوع عملیات، این روش جوانسازی و لیفتینگ، نسبت به بقیه روش ها ارزان تر می باشد. تمامی افراد بالای ۲۵ سال، برای تأخیر شگرف در شروع پدیده پیری پوست و پیش گیری از آن، می توانند از این روش استفاده کنند.
بعد از استفاده از روش آر-اف، از پماد اکسید روی در محل جوانسازی استفاده می شود، به همین دلیل، پیشنهاد می شود در روز انجام استفاده از این روش، از تابش مستقیم نور آفتاب به محل مورد نظر، جلوگیری شود.
نتایج استفاده از این روش، معمولا تا دو هفته بعد قابل رؤیت است و پیشنهاد می شود در این مدت، از مواد آرایشی و روش های دیگر زیباسازی استفاده نشود.
زمان بندی پیشنهادی برای این روش، یکبار در ماه، در طی شش ماه است.
کدام نواحی صورت را لیفتینگ انجام می دهند؟

کدام نواحی صورت را لیفتینگ انجام میدهند؟


بافت قسمت های مختلف صورت می تواند دچار افتادگی و خطوط عمیق شود. افتادگی بافت میانی صورت، ایجاد افتادگی در پلک و اطراف لب، شل شدن پوست غبغب و رسوب چربی های اضافی زیر چانه و فک، ایجاد شدن خطوط عمیق در طول بینی به سمت گوشه های لب از جمله نواحی مختلف صورت هستند که متأثر از روند پیرشدگی، دچار چنین تغییراتی می شوند. این مشکلات را می توان به خوبی با لیفتینگ برطرف نمود.
نکاتی که قبل از لیفتینگ صورت باید بدانیم

نکاتی که قبل از لیفتینگ صورت باید بدانیم


در صورتیکه لیفتینگ صورت با عمل جراحی انجام شود، دو هفته پیش از عمل، باید مصرف داروهایی مانند آسپرین و فرآورده های آن قطع شود. استفاده از سیگار و دیگر دخانیات از 4 هفته پیش از عمل ممنوع است و فرد نباید به مدت طولانی در معرض نور آفتاب قرار بگیرد. مصرف هر گونه کرم جوان کننده ی پوست نیز باید دو هفته پیش از عمل جراحی لیفتینگ قطع گردد.
˃ ˂

مراقبت های بعد از لیفتینگ صورت


مراقبت های بعد از عمل تاثیر زیادی در نتایج عمل های زیبایی دارد.

1 پس از انجام عمل لیفتینگ نباید تا سه روز حمام کرد.

2 24 تا 48 ساعت بعد از عمل لیفتینگ معمولی و همچنین لیفتینگ با نخ برای جلوگیری از کبودی از یخ استفاده می کنند و پس از آن از کمپرس آب گرم بهره می برند.

3 تا یکسال پس از انجام عمل لیفتینگ قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت طولانی ممنوع است و تا 6 ماه بعد از عمل نباید به استخر رفت.

4 توصیه می شود تا مدت کوتاهی بعد از عمل، از لوازم آرایشی استفاده نشود و برای رنگ کردن مو استفاده از سشوار نیز احتیاط لازم در نظر گرفته شود.

5 بهتر این است که کاشت ابرو یا هاشور ابرو پس از لیفتینگ و اتمام دوران نقاهت آن انجام شود تا پوست شکل جدید خود را پیدا کرده باشد.

قبل از انجام لیفتینگ صورت


زمان مشاهده تاثیر لیفتینگ صورت


نتایج و تاثیر لیفتینگ صورت به روش های نوین هایفو و آر اف را می توان تا دو هفته پس از انجام آنها مشاهده نمود. مدت زمان لازم برای بهبودی پس از جراحی لیفتینگ نیز حدود یک هفته است و ممکن است فرد دچار کمی کبودی شود.
زمان مشاهده تاثیر لیفتینگ در صورت
ماندگاری لیفتینگ صورت با جراحی

ماندگاری لیفتینگ صورت


همان طور که گفته شد لیفتینگ صورت دو روش عمده دارد.

پزشک متخصص، یا از طریق جراحی و به صورت تهاجمی با ایجاد برش هایی روی پوست، و یا به صورت روش های سرپایی بدون جراحی، عمل لیفتینگ را انجام می دهد.

در روش جراحی لیفتینگ، قسمت های مشخصی از پوست برش داده شده و کشیده می شود. خطر انجام عمل لیفتینگ بالاست و عوارض احتمالی متعددی را در پی خواهد داشت.

ماندگاری لیفتینگ صورت با نخ
اعصاب صورت در عمل جراحی لیفتینگ در معرض خطر قرار دارند و احتمال آسیب دائمی وجود دارد، بنا بر این در انتخاب پزشک متخصص و محل انجام آن باید دقت کافی داشت، اما ماندگاری این روش تا حدود 10 سال خواهد بود.

نوعی از جراحی کم تهاجمی لیفتینگ تحت عنوان لیفتینگ با نخ، اگر در سنین پایین تر انجام شود دوام بیشتری خواهد داشت و اگر در سنین بالاتر انجام شود ماندگاری آن کمتر خواهد بود.

ماندگاری لیفتینگ به روش های هایفو و آر اف نیز بین یک تا دو سال است و پس از آن می توانند تکرار شوند.
آیکون عمل جراحی لیفتینگ چقدر طول می کشد؟

عمل جراحی لیفتینگ چقدر طول می کشد؟

لیفتینگ صورت به روش جراحی بسته به میزان افتادگی پوست و سن فرد بین 2 تا 4 ساعت طول می کشد. گاهی زمان لیفتینگ گردن نیز به این عمل افزوده می شود و آن را طولانی تر می کند.
لیفتینگ به روش هایفو و آر اف معمولاً بین یک تا دو ساعت زمان نیاز دارد.

آیکون لیفتینگ صورت برای چه افرادی مناسب است؟

لیفتینگ صورت برای چه افرادی مناسب است؟

لیفتینگ صورت برای افرادی مناسب است که دخانیات مصرف نمی کنند و انتظارات رویایی از عمل لیفتینگ در ذهن ندارند. تمام افرادی که دچار شل شدگی و افتادگی پوست در نواحی مختلف صورت و گردن هستند می توانند با استفاده از این روش، ظاهر جوانتری پیدا کنند. وجود چین ها و خطوط عمیق روی صورت و ظهور شلی و وجود چربی های اضافی در قسمت های تحتانی، از جمله عواملی هستند که می توانند یک فرد را برای انجام عمل لیفتینگ متقاعد کنند.

آیکون-لیفتینگ صورت برای چه افرادی مناسب نیست؟

لیفت صورت برای چه افرادی مناسب نیست؟

لیفت کردن صورت می تواند به صورت غیر جراحی مانند میکرونیدلینگ، در کلینیک های پوست و مو انجام شود. عمل جراحی لیفتینگ برای کسانی مناسب است که از نظر جسمانی در سلامت کامل باشند. بنابراین افرادی که دچار بیماری هستند و یا افرادی که افتادگی و شلی پوست زیادی ندارند گزینه ی مناسبی برای انجام عمل لیفتینگ نخواهند بود.
تمام عضلاتی که می توان لیفتینگ انجام داد


آیکون-عوارض احتمالی لیفتینگ

عوارض احتمالی لیفتینگ

انواع مختلفی از لیفتینگ وجود دارد که برخی از آنها موضعی بوده و در کلینیک پوست و مو انجام می شود. نوع دیگری لیفتینگ که به صورت جراحی و عمل است ممکن است عوارض احتمالی را در پی داشته باشد. برخی از عوارض ایجاد شده مربوط به بیهوشی هستند. افرادی که سیگار می کشند و یا سابقه ی فشار خون دارند دچار تجمع خون زیر پوست می شوند. ریزش مو نیز یکی از عوارض موقتی عمل لیفتینگ است. در صورتی که پزشک غیر متخصص و بدون تجربه عمل لیفتینگ را انجام دهد احتمال آسیب رسیدن به اعصاب صورت نیز وجود دارد.
تفاوت مزوتراپی با لیفتینگ صورت

تفاوت لیفتینگ و مزوتراپی پوست


در مزوتراپی پوست برخی از ویتامین ها همراه با عصاره های گیاهی و آمینو اسید های ضروری، به صورت زیرجلدی تزریق می شوند و از این طریق سبب تقویت، کلاژن سازی و جوانسازی می شوند.
جوانسازی پوست با لیفتینگ صورت و تفاوت آن با مزوتراپی پوست
اما، در لیفتینگ با کشیدن پوست و یا روش های دیگر، پوست را سفت می کنند تا ظاهری جوان و شاداب تر داشته باشد. روش مزوتراپی را می توان بارها و بارها تکرار کرد اما عمل جراحی لیفتینگ قابلیت تکرار ندارد.


تفاوت لیفتینگ غیر جراحی با لیفتینگ جراحی

تفاوت لیفتینگ غیر جراحی با لیفتینگ جراحی


لیفتینگ صورت به دو صورت جراحی و غیر جراحی قابل انجام است.

برای عمل جراحی لیفتینگ یک متخصص متبحر لازم است و طی آن پوست از قسمت هایی بریده و کشیده می شود. در این عمل معمولاً پوست گردن را نیز جراحی می کنند.

انواع دیگری از لیفتینگ که در مراکز درمانی پوست و مو انجام می گیرد، درمان با انرژی رادیوفرکانس (RF) و لیفت هایفو است. در این روش ها با تمرکز انرژی روی بافت های شل و افتاده، پوست سفت تر و محکم ترمی شود. در اینگونه روش ها تولید کلاژن طبیعی در پوست تحریک می شود و بدون ایجاد برش های خطرناک روی پوست، جوانسازی صورت می گیرد. این روش ها نتایج قابل قبولی دارند و می توانند در طول زمان تکرار شوند.

دیدگاه‌ها

(1) زهرا 1399-05-10 23:33
امتیاز این نظر: -2

واقعا زیباو خوب بود

(2) زهرا 1399-05-10 23:35
امتیاز این نظر: +1

عالی بود

(3) افضلی 1400-06-28 15:37
امتیاز این نظر: +1

هزینه لیفتینگ بصورت RF چقدر میشود من حدودا شصت ساله هستم چروک زیاد ندارم اما افتادگی صورت که بیشتر در غبغب وپلکم است

(4) مدیر روابط عمومی 1400-07-01 13:44
امتیاز این نظر: +1

به نقل از افضلی:
هزینه لیفتینگ بصورت RF چقدر میشود من حدودا شصت ساله هستم چروک زیاد ندارم اما افتادگی صورت که بیشتر در غبغب وپلکم است


با تشکر از تماس شما
این درمان ۶ تا ۸ جلسه به طول می انجامد و هر جلسه ماهی یکبار خواهد بود. هزینه آن هم اکنون ۵۲۵هزار تومان است.

(5) جعفر 1401-06-22 02:07
امتیاز این نظر: 0

با سلام
هزینه لیفتینگ با جراحی چقدر می‌شود؟ منظور حداقل و حداکثر بین چه قیمتی است؟
سپاسگزارم

(6) مدیر روابط عمومی 1401-07-02 12:17
امتیاز این نظر: 0

به نقل از جعفر:
با سلام
هزینه لیفتینگ با جراحی چقدر می‌شود؟ منظور حداقل و حداکثر بین چه قیمتی است؟
سپاسگزارم


با سلام خدمت شما

۱۵ تا ۳۰

شما نمی توانید نظری ثبت کنید.

امتیاز این مطلب

7 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال (5 از 5)


وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار