شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱


مرحله انجام کاشت مو به روش FIT


چه بخواهیم و چه نخواهیم پیری رخدادی است که در زندگی همه روی می دهد و راه گریزی از آن نیست. با افزایش سن بدن انسان، چه زن و چه مرد، دچار تغییرات زیادی می شود. عضلات بدن حجم کمتری پیدا خواهند کرد و مفاصل مانند سابق انعطاف پذیری نخواهند داشت.

در این بین، تغییراتی که در پوست صورت ایجاد می شود و بروز چین و چروک ها، یکی از مشهودترین علائم روند افزایش سن است. اگرچه راهی برای ممانعت از پیر شدن وجود ندارد، می توان با روش های جوانسازی پوست تا حد امکان ظهور نشانه های افزایش سن روی پوست را به تعویق انداخت.

جوانسازی پوست چیست؟

جوانسازی پوست یکی از انواع درمان های زیبایی برای بازگرداندن شادابی جوانی به پوست صورت است. جوان سازی پوست صورت را با روش های مختلف جراحی و بدون جراحی انجام می دهند.

با توجه به عمق درمان پوست، روش های جوانسازی با هم تفاوت دارند. جوان سازی پوست صورت می تواند تقارن را به صورت بازگرداند. حتی می توان به صورت موضعی برای درمان چین و چروک ها، شل شدگی و افتاگی پوست و جای زخم ها اقدام کرد.
روش های جراحی و تهاجمی برای جوان سازی پوست شامل لیفت کردن نقاط مختلف صورت از جمله پیشانی، چانه و گردن است.

نمونه هایی از روش های غیر تهاجمی و غیر جراحی عبارتند از لایه برداری شیمیایی، بوتاکس، پر کننده ها (filler)، لیزر درمانی، جوانسازی نوری، امواج الکترومغناطیس و فراصوت (اولترا سواند ultrasound). در کلینیک پوست و مو جلوه ی ماندگار بسیاری از روش های نوین غیر جراحی برای جوان سازی پوست صورت انجام می شود.

روش های دیگری نیز مانند مزوتراپی، کربوکسی تراپی، از جمله روش های غیر تهاجمی و موثر در جوان سازی پوست صورت هستند.

انواع روش های جوانسازی پوست

روش های مختلفی برای جوان سازی پوست صورت در مراکز خدمات پوست انجام می گیرد. این روش ها عبارتند از:
لیفتینگ صورت روش جوانسازی پوست

لیفتینگ (lifting)

لیفت کردن یکی از روش های جراحی زیبایی پوست است و در واقع افتادگی های پوست را درمان می کند. این درمان برای جوان سازی و یا رفع آسیب های وارد شده به پوست انجام می گیرد. با لیفت کردن ظاهر پوست بسیار شاداب تر و جوان تر به نظر خواهد رسید.
کربوکسی تراپی از روش های جوانسازی پوست

کربوکسی تراپی (carboxytherapy)

نام کربوکسی از نام علمی گاز CO2 یا همان دی اکسید کربن گرفته شده است. در این روش درمانی، گاز دی اکسید کربن، که گازی غیر سمی است، را زیر پوست تزریق می کنند تا از این طریق مشکلات ناشی از گردش خون و تجمع چربی در مویرگ های زیر پوست حل شود. این درمان به کلاژن سازی، رفع تیرگی دور چشم، و صاف شدن پوست کمک می کند.
میکرونیلدینگ از روش های جوانسازی پوست

میکرونیلدینگ (microneedling)

در روش میکرونیدلینگ با استفاده از سوزن های بسیار باریک با قطری در حد چند میکرون، صد ها حفره ی ریز روی پوست ایجاد می شود و پوست را مجبور به ترمیم و کلاژن سازی می کند.
میکرودرم از روش های جوانسازی پوست

میکرودرم

میکرو درم ابریژن (microneedling) را با ابزاری خاص انجام می دهند که دارای نوعی بلور ظریف از جنس اکسید آلومینیوم است و لایه ی بسیار نازکی با ضخامت میکرون را از روی پوست بردارد. از طرفی مکش نیز روی پوست ایجاد می شود و علاوه بر جمع کردن لایه های برداشته شده، جریان خون زیر پوست را نیز بهبود می بخشد.
مزوتراپی پوست از انواع روش های جوانسازی

مزوتراپی (mesotherapy) پوست

مزوتراپی پوست عنوان روشی است که با تزریق زیر جلدی، محلولی ساخته شده از عصاره ی گیاهان، انواع ویتامین ها و اسید های آمینه و مواد ضروری به جوان سازی پوست صورت کمک می کند. با مزوتراپی می توان پوست را شاداب کرد و تیرگی های دور چشم را رفع نمود.
˃ ˂

مزایای جوانسازی پوست

جوانسازی پوست علاوه تأمین اهداف زیبایی و بازگرداندن جوانی، سبب پاکسازی پوست نیز می شود. روش های جوان سازی پوست کمک می کنند تا جای جوش و آکنه نیز از بین برود و این گونه لک ها روی پوست باقی نمانند.

یکی از مهمترین مزایایی که جوان سازی پوست با خود به ارمغان می آورد، بهبود کیفیت زندگی افراد است. جوان تر و زیباتر به نظر رسیدن، جذابیت افراد را بالا می برد و روحیه ی شادابی به آن ها می بخشد.


بهترین و موثرترین روش برای کلاژن‌ سازی پوست

کلاژن ماده ای ساختاری در بافت پوست است و عاملی برای صاف، سالم و جوان بودن پوست به شمار می رود.

کلاژن به نوعی یکی از فراوان ترین انواع پروتئین در بدن انسان است و پیوستگی و چسبندگی بافت ها را تأمین می کند. میزان تولید کلاژن با افزایش سن در بدن کاهش پیدا کرده و یکی از پیامد های آن ایجاد چین و چروک روی پوست است.

بیشتر روش های جوانسازی پوست صورت بر مبنای تحریک پوست به منظور کلاژن سازی بیشتر طراحی شده اند. به غیر از روش های جوانسازی، استفاده از کرم های موضعی حاوی کلاژن و همچنین داشتن تغذیه ی صحیح و نیز مصرف ویتامین های E و C به عنوان تحریک کننده ی تولید کلاژن، برای سلامت پوست و جوانسازی آن موثر واقع می شوند.


سنی که برای جوانسازی پوست باید اقدام کرد

سنی که برای جوانسازی پوست باید اقدام کرد

با افزایش سن علائم پیری از جمله چین و چروک های پوستی ظهور پیدا می کنند. مهمترین کار پیشگیری از پیر شدن پوست و به تعویق انداختن آن است.

به طور معمول از سن حدود 30 سالگی خطوط روی صورت عمیق تر می شوند و از این سن به بعد پوست به تدریج افتادگی پیدا می کند. رطوبت رسانی مداوم به پوست، تغذیه سالم، ماساژ، استفاده از کرم ضد آفتاب و ... همگی از جمله اقدامات پیشگیرانه برای ممانعت از پیر شدن پوست هستند.

به محض ظهور علائم پیری و ایجاد چروک های پوستی باید برای رفع آن ها اقدام کرد تا شرایط بدتر نشود. برای این منظور روش های جوان سازی پوست مانند کربوکسی تراپی، مزوتراپی، لیفت کردن، میکرو نیدلینگ و ... کارساز خواهند بود.

تاثیر روش های جوانسازی پوست تا چه مدت است؟

تاثیر روش های جوانسازی پوست تا چه مدت است؟
هر کدام از روش های جوان سازی پوست صورت مانند میکرودرم، لیزر درمانی، لیفت کردن و ... میزان اثر و مدت دوام معلومی دارند. مدت زمان تاثیر روش های جوان سازی پوست صورت با توجه به سن، مقدار افتادگی پوست و البته مراقبت های فردی قبل و بعد از استفاده از این روش ها تعیین می شود. به طور کلی روش های غیر تهاجمی و غیر جراحی به اندازه ی 15 تا 30% می توانند وضعیت پوست را بهبود ببخشند و روش های جراحی به میزان 70 تا 80% دامنه ی تأثیر خواهند داشت. مدت ماندگاری تاثیر روش های جوانسازی پوست بستگی به روشی که مورد استفاده قرار گرفته دارد. به عنوان مثال، ماندگاری روش تزریق ژل، بین ۶ ماه تا ۱ سال است. ماندگار روش بوتاکس، ۳ تا ۶ ماه می باشد. استفاده از دستگاه ویواس، حدود ۳ تا ۵ سال ماندگاری دارد.

چگونه می شود نتیجه جوانسازی پوست را حفظ کرد؟

چگونه می شود نتیجه جوانسازی پوست را حفظ کرد؟
پوست بزرگترین اندام بدن به شمار می رود.

مراقبت و محافظت از این عضو کشسان بدن و مرطوب نگه داشتن آن بسیار اهمیت دارد.

به همین دلیل توصیه می شود از لوسیون ها و کرم های مرطوب کننده برای جلوگیری از خشکی و ایجاد ترک روی پوست به ویژه در فصل سرما استفاده شود.
˃ ˂
گزینه های غیر جراحی برای جوان سازی صورت

گزینه های غیر جراحی برای جوان سازی صورت

گزینه های غیر جراحی برای جوانسازی پوست صورت بسیارند.

یکی از رایج ترین روش ها برای صاف کردن چین و چروک های پوستی و درمان جای زخم های فرو رفته، تزریق ژل یا پر کننده است.

روش دیگری که تا حدودی نقش پیشگیرانه در خصوص ایجاد چروک های عمیق دارد، تزریق بوتاکس است که با محدود کردن حرکات عضلات صورت می تواند مانع ایجاد خطوطی، مانند خط اخم، شود.
دستگاه جوانسازی پوست در کلینیک جلوه ماندگار

دستگاه جوانسازی پوست در کلینیک جلوه ماندگار

دستگاه لیزر فراکشنال ویواسه یکی از بهترین دستگاه های مورد استفاده برای روش آر-اف فرکشنال (Fractional Radio Frequency) است که در درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار، برای خدمات جوانسازی از آن استفاده می شود.

در این دستگاه، از تاباندن موج الکترومغناطیس، با تنظیمات خاص و دقیق در زمان بسیار کوتاه بر روی پوست استفاده می شود.

در حین این تابش، سوزن های بسیار نازکی از جنس طلای ۲۴ عیار وارد سطح پوست می گردد (micro-needling). فلز طلا، باعث سفت شدن پوست می گردد. همراهی این دو، باعث شکستن کلاژن های (collagen) پیر و قدیمی در سطح پوست شده و تولید کلاژن و سلول های تازه در سطح پوست سرعت صعودی به خود می گیرد.

بدین ترتیب، این عملیات، باعث نرم شدن و کشش پوست می شود و جوانسازی و لیفتینگ و سفت شدن پوست و از بین رفتن چین و چروک ها را به ارمغان می آورد (anti-aging). البته روند این فرآیند در پوست های مختلف، زمان های مختلفی دارد، اما به دلیل این که بدون هیچ گونه خونریزی و جراحی است، عوارض جانبی خاصی (مانند التهاب، ورم، درد و اثرات بیهوشی یا بی‌حسی) برای بیمار نداشته و چند ساعت بعد از انجام، فرد قادر به انجام کارهای روزمره ی خود می باشد.

کارهایی که می توان برای بهبود جوانسازی پوست انجام داد

برای بهبود جوانسازی علاوه بر استفاده از روش های فنی و نوین جوانسازی پوست، باید مراقبت های پوست را نیز جدی گرفت.

کارهایی که میتوان برای بهبود جوانسازی پوست انجام داد
استفاده ی روزنه و منظم و از کرم های ضد آفتاب، قرار نگرفتن در معرض نور ماوراء بنفش (UV) برای مثال برای برنزه شدن، استفاده از عینک آفتابی، عدم استعمال دخانیات و نوشیدنی های الکلی، شستشوی ملایم پوست و استفاده از کرم های آبرسان از جمله اقداماتی ضروری برای داشتن پوستی سالم و شاداب هستند.

آیا روش های جوانسازی پوست فقط مختص به بانوان است؟

همه ی افرادی که به زیبایی و شادابی پوست خود اهمیت می دهند اعم از خانم و آقا می توانند از روش های جوان سازی پوست بهره ببرند.

روند پیری و چروک شدن پوست صورت مختص بانوان نیست و طبیعتاً روش های جوانسازی نیز مختص بانوان نخواهد بود. آقایان به علت قرار گرفتن بیشتر در معرض نور خورشید و استفاده ی کمتر از ضد آفتاب و کرم های آب رسان نیاز بیشتری به استفاده از روش های جوانسازی خواهند داشت.

دیدگاه‌ها

(1) مریم شفیعی 1399-05-01 23:28
امتیاز این نظر: +3

عالی هستید

(2) سمیرا جعفری 1399-05-02 09:32
امتیاز این نظر: +1

سایت بی نظیری دارید
توضیحات و مطالب عالی بود
ممنون

(3) محمد آقارضی 1399-05-02 17:21
امتیاز این نظر: +3

سلام ویواسه چنده

(4) مدیر 1399-05-03 01:01
امتیاز این نظر: +1

به نقل از محمد آقارضی:
سلام ویواسه چنده


با سلام خدمت شما
برای آگاهی از هزینه های خدمات، با مشاورین کلینیک تماس داشته باشید:
شماره پنج رقمی ۴۱۴۰۹

(5) محمد آقارضی 1399-05-03 16:13
امتیاز این نظر: 0

چه دستگاههایی دارید مخصوصا برای لیزر

(6) سحر اقارضی 1399-05-04 22:25
امتیاز این نظر: +2

عرض خسته نباشید خدمت مجموعه ی کامل شما

(7) حنانه رفیعی 1399-06-13 15:32
امتیاز این نظر: +1

من چند ماهه دارم میام جلسات میکرودرم رو انجام میدم و واقعا از برخورد پرسنل و مساورای کلینیک راضی هستم. امیدوارم همیشه موفق و پر روزی باشه کلینیکتون.
پیشنهاد میکنم حتما از خدماتشون استفاده کنید. پشیمون نمیشید

(8) مهدی 1399-06-15 08:41
امتیاز این نظر: +3

عالی بود

(9) نفیسه سیدی 1399-07-07 16:19
امتیاز این نظر: +2

یاشاسان دکتر شهبازی عزیز همشهری خوبم با دستان پر توان ، پوستم عالی شده

(10) مدیر روابط عمومی 1399-07-08 23:10
امتیاز این نظر: 0

به نقل از نفیسه سیدی:
یاشاسان دکتر شهبازی عزیز همشهری خوبم با دستان پر توان ، پوستم عالی شده


آقای دکتر شهبازی از پزشکان بنام کشور هستند و افتخار ماست که ایشان با ما همکاری دارند

(11) پویا 1399-07-09 09:42
امتیاز این نظر: +2

ممنونم از اطلاعات مفیدتون

(12) دکتر سلطانی 1399-07-09 12:20
امتیاز این نظر: +1

سلام به همکاران خوبم من پزشک عمومی هستم برای کاشت پیش شما آمدم و همسرم ژل زده واقعا شما الگوی تیم پزشکی هستید مهربان و پاک و با وجدان

(13) پویا 1399-07-10 00:49
امتیاز این نظر: +1

بابت مطالب مفیدتون ممنونم

(14) مدیر روابط عمومی 1399-07-10 22:05
امتیاز این نظر: +3

به نقل از دکتر سلطانی:
سلام به همکاران خوبم من پزشک عمومی هستم برای کاشت پیش شما آمدم و همسرم ژل زده واقعا شما الگوی تیم پزشکی هستید مهربان و پاک و با وجدان


همراهی با شما نیز افتخار ماست. خوشحال خواهیم شد اگر نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

(15) بهار 1400-02-26 10:56
امتیاز این نظر: +1

سلام من۱۸سالمه و حس میکنم پوستم دیگه مثل قبلا نیست من تقریبا در تمام روز درحال خندیدن هستم و خطوط دور لبم کاملا پیداست وقتی میخندم هم زیرچشمانم خط می افتد ممنون میشم منو راهنمایی کنید

(16) مدیر روابط عمومی 1400-02-27 22:28
امتیاز این نظر: 0

به نقل از بهار:
سلام من۱۸سالمه و حس میکنم پوستم دیگه مثل قبلا نیست من تقریبا در تمام روز درحال خندیدن هستم و خطوط دور لبم کاملا پیداست وقتی میخندم هم زیرچشمانم خط می افتد ممنون میشم منو راهنمایی کنید


سلام
سپاسگزار از تماس شما
شما باید برای از بین بردن این خطوط و جلوگیری از بیشتر شدن چین های حرکتی توسط پزشک متخصص پوست ویزیت شوید و با بوتاکس و کرم های متفاوت و درمان های لیزری به پوست ایده‌آل‌تان برسید
در صورت تمایل به ویزیت، می توانید با شماره ۰۲۱۴۱۴۰۹ تماس داشته باشید، و یا با پر کردن فرم درخواست مشاوره، منتظر تماس همکاران ما باشید.

شما نمی توانید نظری ثبت کنید.

امتیاز این مطلب

10 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال (5 از 5)


وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار