شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱


فواید مزوتراپی برای ریزش مو
مزوتراپی مو یکی از روش های درمانی برای ریزش مو در مردان و زنان است.

در این روش با تنظیم کردن فاکتور های رشد، ویتامین ها و پروتئین ها در پوست سر افرادی که مبتلا به ریزش مو هستند، درمان صورت می گیرد. در دنیای امروز مزوتراپی یکی از سریعترین روش ها برای درمان ریزش موهاست و به ایجاد تعادل هورمونی و غلبه بر عوامل مختلف مؤثر بر ریزش مو کمک می کند.

این روش برای اعمال نیاز به جراحی ندارد و از جمله روش های غیر تهاجمی به شمار می رود. در روش مزوتراپی دارو های به طور مستقیم در محل ریشه‌ی مو تزریق می شوند.

مزوتراپی مو چیست

مزوتراپی (Mesotherapy)، تزریق داروی خاص (مانند ویتامین، آنزیم یا هرمون)، در محل مورد نظر است. از مزوتراپی، برای اهداف مختلفی استفاده می شود. به عنوان مثال، برای تقویت مو (چه بعد از کاشت مو، چه به طور معمولی) یا جوانسازی، کشش پوست یا از بین بردن چربی ها از مزوتراپی استفاده می شود. این روش، اول بار توسط دکتر مایکل پیستور (Michel Pistor) در سال ۱۹۵۲ در فرانسه ابداع و مورد استفاده قرار گرفت.
با استفاده از روش مزوتراپی مو مقادیر کافی از دارو ها و مواد تقویت کننده‌ی رشد مو در محل ریشه‌ی مو تأمین می شود. در هیچ روش درمانی دیگری نمی توان اینگونه مواد مغذی را در محل و دقیقاً به مقدار کافی به ریشه مو رسانید. نتایج حاصل از مزوتراپی برای مو بسیار سریع حاصل می شود و می توان به صورت اختصاصی برای هر فرد ترکیب دارویی خاصی بر اساس وضعیت عمومی و علت ریشه ای ریزش مو تزریق کرد.
آیکون- مزوتراپی مو چیست
مزوتراپی مو چگونه انجام می شود؟

مزوتراپی مو چگونه انجام می‌شود

مزوتراپی به طور کلی با دو روش انجام می شود.

در یک روش، با سرنگی که سوزن بسیار نازک و کوتاهی دارد، تزریق در زیر پوست انجام می شود. در روش دیگر، از تفنگ مزوتراپی (mesotherapy gun) استفاده می شود. روش دستی مزوتراپی نسبت به روش گان، رایج تر است. بنا بر این، مزوتراپی بدون سوزن انجام نمی گیرد.

هم چنین، روشهایی که در آن، ماده مورد نظر در سطح پوست، مالیده شده و ماساژ داده می شود نیز مزوتراپی به حساب نمی آیند.

روش مزوتراپی مو با دستگاه

انواع مواد مورد استفاده در مزوتراپی

مزوتراپی یکی از خدماتی است که در کلینیک پوست و مو ارائه می شود.

موادی که در مزوتراپی مورد استفاده قرار می گیرند به صورت مایعی برای تزریق آماده می شوند. این مایع حاوی عصاره‌ی گیاهان، ویتامین ها، پروتئین ها و هورمون هاست. این مواد با توجه به نیاز های فردی ترکیب و آماده می شود. ویتامین های بیوتین، ویتامین ب 5 و ویتامین سی از جمله ویتامین های ضروری برای رشد مو هستند که در این ترکیب مورد استفاده قرار می گیرند.

عصاره های گیاهی جنسینگ، جینکوبیلوبا، نخل اره ای و رزماری متداولترین گیاهان مصرفی در مزوتراپی است. ویژگی عصاره‌ی این گیاهان افزایش خونرسانی به ریشه‌ی مو ها و جلوگیری از تخریب هورمونی فولیکول های مو است.

علاوه بر این مواد، اسیدهای امینه سیستین، تائورین و متیونین نیز در محلول مزوتراپی مو استفاده می شود.
مزوتراپی برای چه افرادی مناسب است؟

مزوتراپی مو برای چه افرادی مناسب است

تمام افرادی که دچار ریزش مو هستند و یا تار مو های نازکی دارند که نیازمند تقویت باشد می توانند از خدمات مزوتراپی مو بهره ببرند.

افرادی که نسبت به درمان های هورمونی مانند ماینوکسیدیل حساسیت دارند و یا وقت و حوصله‌ی کافی برای استفاده‌ی روزانه محلول ها را ندارند از روش های جایگزینی مانند مزوتراپی برای مو، بهتر و سریعتر نتیجه می گیرند.

توصیه های قبل از مزوتراپی مو

آیکون-توصیه های قبل از مزوتراپی مو
یک روز قبل از مزوتراپی استفاده از محلول های ریزش مو را قطع کنید.
پیش از مراجعه برای انجام مزوتراپی مو لازم است موها را با شامپوی مناسب شستشو دهید و پس از آن از هیچ گونه ماده‌ی موضعی و حتی محلول های ضد ریزش مو اعم از گیاهی و شیمیایی استفاده ننمایید.

مزایای مزوتراپی مو

آیکون مزایای مزوتراپی مو
مزوتراپی برای موها سبب اصلاح و بازگردانی تعادل هورمونی در نواحی فولیکول مو، رساندن مواد مغذی به ریشه‌ی موها و بهبود گردش خون می شود.
مو ها نیز پیر می شوند و یکی از اثرات مهم مزوتراپی جوانسازی مو ها و ممانعت از پیرشدگی زودرس آن است.

معایب مزوتراپی مو

آیکون معایب مزوتراپی مو
مزوتراپی یکی از کم‌خطرترین خدمات زیبایی به شمار می رود. اما اگر این خدمات توسط فردی حرفه ای و متخصص انجام نشود می تواند کبودی، قرمزی، خارش، احساس درد در محل تزریق را در پی داشته باشد.

چند جلسه مزوتراپی برای مو لازم است

چند جلسه مزوتراپی برای مو لازم است؟
فولیکول های مو همواره به مواد مغذی نیاز دارند و برای درمان ریزش مو باید این نیاز را به طور پیوسته تأمین نمود. اگر مشکل ریزش مو با یک دوره انجام مزوتراپی درمان نگردد نیاز به تکرار آن وجود دارد. معمولاً حداقل سالی یک یا دو بار انجام دوره های مزوتراپی برای مو تجویز می شود. باید گفت فواصل انجام این درمان بسته به وضعیت افراد مختلف، متفاوت خواهد بود و متخصصان متناسب با شرایط هر فرد، دفعات مورد نیاز را تعیین می کنند.

عکس گرافیکی نحوه انجام دادن مزوتراپی مو

مراقبت های بعد از مزوتراپی مو

آیکون-مراقبت های بعد از مزوتراپی مو
پس از مزوتراپی مو استحمام تا 24 ساعت ممنوع است و در طول دوره‌ی مزوتراپی، نباید از رنگ و سایر مواد شیمیایی روی موها استفاده کرد.
در صورت امکان در روزهای بعد از تزریق روزانه چند دقیقه محل تزریق را با سر انگشتان ماساژ دهید.
˃˂
انتظاراتی که از نتیجه مزوتراپی مو باید داشته باشیم

انتظاراتی که از نتیجه مزوتراپی مو باید داشته باشیم

مزوتراپی برای مو روش کاملاً بی خطر و ایمن است و به همین دلیل در سراسر دنیا از محبوبیت زیادی برخوردار گشته است. برای انجام آن نیازی به استفاده از داروهای بیهوشی نیست و بدون ناراحتی خاصی انجام می شود.

مزوتراپی، می تواند یکی از روش های درمانی کمکی برای آلوپسی آره آتا (Alopecia Areata) باشد. در این صورت، کورتون، به روش مزوتراپی، در محل مورد نظر تزریق می شود. انتظار می رود موهای آسیب دیده با این روش به سرعت درمان شوند و هم چنین از پیری زودرس موها نیز جلوگیری شود.

روش مزوتراپی مو سبب تحریک رشد موها شده و مشکلات پوست سر از قبیل چربی زیاد و شوره را نیز درمان می کند.
آیا مزوتراپی تاثیر بر رشد مو در نواحی دیگر بدن نیز دارد؟

آیا مزوتراپی تاثیر بر رشد مو در نواحی دیگر بدن نیز دارد

مزوتراپی در واقع روشی است که در آن ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی در نقاطی از بدن تزریق می شود. گاهی این تزریق به منظور رشد بیشتر موها و گاهی با اهداف دیگر انجام خواهد شد.

خدمات مزوتراپی گاهی برای رشد موهای سر و گاهی برای رشد موهای ابرو ارائه می شوند. با تقویت موهای ابرو به وسیله انجام مزوتراپی می توان از کاشت ابرو صرف نظر کرد.

آقایانی که تمایل به تقویت و پرپشت کردن ریش و سبیل دارند نیز می توانند از روش مزوتراپی بهره ببرند. توصیه می شود پیش از اقدام به کاشت ریش و سبیل یکبار مزوتراپی را امتحان کنند.

نتایج درمان مزوتراپی چقدر طول می کشد

ترکیباتی که برای مزوتراپی به منظور تزریق انتخاب می شوند در هر مرکزی متفاوت خواهند بود و مخصوص هر فردی تهیه می شوند. زمان حصول نتیجه از این روش درمانی به علل ریزش مو و این که تا چه میزان بیماری های زمینه ای در کنار مزوتراپی درمان شوند، بستگی دارد. معمولاً برای مشاهده‌ی نتایج مزوتراپی برای مو، باید دو تا سه ماه صبور باشید تا زمخت شدن و تقویت موها را رویت کنید و پس از آن برای حفظ نتایج درمان طبق نظر متخصص می توانید مزوتراپی را تکرار نمایید.


مزوتراپی مو برای چه افرادی توصیه نمی شود؟

مزوتراپی مو برای چه افرادی توصیه نمی شود

خانم های باردار، بیماران قلبی، افرادی که مبتلا به سرطان های پیشرفته هستند، افراد دارای سوابق آلرژی شدید، افرادی که داروهای ضد انعقادی مصرف می کنند و افرادی که دیابت کنترل نشده دارند باید از انجام مزوتراپی برای موها پرهیز نمایند.
تفاوت مزوتراپی مو و کاشت مو

تفاوت مزوتراپی مو و کاشت مو

انتخاب روش درمانی برای ریزش مو با شناخت علت ریشه ای ریزش انجام می گیرد. آن چه مشخص است، این است که روش مزوتراپی برای ریزش موی انروژنیک یا ارثی پاسخگو نیست و افرادی که دچار این عارضه هستند باید از روش کاشت موها استفاده کنند، اما می توانند در کنار آن از مزوتراپی نیز بهره ببرند.


مزایای مزوتراپی بعد از کاشت مو

مزوتراپی روش مناسبی برای تقویت ریشه‌ی موهای کاشته شده است و پزشکان متخصص کاشت مو معمولاً انجام چند جلسه مزوتراپی پس از کاشت مو را توصیه می کنند. مزوتراپی سبب افزایش خونرسانی و اکسیژن رسانی و در نتیجه سبب تحریک رشد موها می شود.

دیدگاه‌ها

(1) احمد 1399-05-08 23:24
امتیاز این نظر:+19

واقعا مطالب به روز و خوبی بود نمیدونستم میشه مزوتراپی هم انجام داد.ممنونم مفید بود.

نقل قول - گزارش به مدیر

(2) محمد رضائی 1399-12-09 19:49
امتیاز این نظر:+2

سلام میشه هزینه هم بفرمایید چقدره؟ چند جلسه هست

نقل قول - گزارش به مدیر

(3) مدیریت 1399-12-09 20:55
امتیاز این نظر:+4

به نقل از محمد رضائی:
سلام میشه هزینه هم بفرمایید چقدره؟ چند جلسه هست


با سلام خدمت شما همراه گرامی
برای اطلاع از هزینه و شرایط، لطف بفرمایید با شماره ۰۲۱۴۱۴۰۹ (شماره پنج رقمی تهران) تماس داشته باشید تا مشاورین ما به طور کامل برای شما راهنمایی لازم را داشته باشند.

نقل قول - گزارش به مدیر

(4) فریدون 1400-01-23 13:06
امتیاز این نظر:+1

درود ممنون بابت مطلب مفید تان چند وقت بعداز کاشت می توان مزوتراپی کرد

نقل قول - گزارش به مدیر

(5) مدیر روابط عمومی 1400-01-23 18:41
امتیاز این نظر:+2

به نقل از فریدون:
درود ممنون بابت مطلب مفید تان چند وقت بعداز کاشت می توان مزوتراپی کرد


با سلام خدمت شما همراه گرامی
از حدود شصت روز پس از کاشت می توان از روش مزوتراپی استفاده کرد.

نقل قول - گزارش به مدیر

(6) zahra 1400-02-12 15:33
امتیاز این نظر:+1

خیلی تعریفش و شنیدم ولی هنوز انجام ندادم بعد واقعا خوبه و رشد موهات بهتر میشه؟

نقل قول - گزارش به مدیر

(7) مدیر روابط عمومی 1400-02-12 17:03
امتیاز این نظر:-1

به نقل از zahra:
خیلی تعریفش و شنیدم ولی هنوز انجام ندادم بعد واقعا خوبه و رشد موهات بهتر میشه؟با سلام خدمت شما
عرض می‌شود که مزوتراپی، یک روش تقویتی است و به تقویت موهایی که دارید کمک می کند و مقداری از ریزش مو را کم می کند، اما باعث رشد و رویش موی «جدید» نمی شود.
معمولاً برای مشاهده‌ی نتایج مزوتراپی برای مو، باید دو تا سه ماه صبور باشید تا زمخت شدن و تقویت موها را رویت کنید و پس از آن برای حفظ نتایج درمان، طبق نظر متخصص می توانید مزوتراپی را تکرار نمایید.

نقل قول - گزارش به مدیر

(8) مرتضی 1400-04-28 03:55
امتیاز این نظر:+1

سلام خسته نباشید یه سوال داشتم من دارم دوره مزوتراپی برای موهای سرم انجام میدم داخل متن نوشته بودید بعد از مزوتراپی سر با یک شامپوی مناسب شستشو بدیم من از شامپوی ماینوکسیدل کافئن استفاده میکنم میخواسم ببینم این مشکلی برای روند درمان به وجود نمیار؟

نقل قول - گزارش به مدیر

(9) مدیر روابط عمومی 1400-04-31 20:17
امتیاز این نظر:0

به نقل از مرتضی:
سلام خسته نباشید یه سوال داشتم من دارم دوره مزوتراپی برای موهای سرم انجام میدم داخل متن نوشته بودید بعد از مزوتراپی سر با یک شامپوی مناسب شستشو بدیم من از شامپوی ماینوکسیدل کافئن استفاده میکنم میخواسم ببینم این مشکلی برای روند درمان به وجود نمیار؟


با سلام
از تماس شما سپاسگزاریم
خیر مشکلی نداره و اتفاقا کمک هم میکنه

نقل قول - گزارش به مدیر

چه دیدگاهی دارید؟ آن را به اشتراک بگذارید


امتیاز این مطلب

13 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال (4 از 5)


وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه / بهینه سازی و سئو: ریراکو
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگارتماس با کلینیک جلوه ماندگاربرو اول صفحه