شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱


فواید مزوتراپی برای ریزش مو
مزوتراپی مو یکی از روش های درمانی برای ریزش مو در مردان و زنان است.

در این روش با تنظیم کردن فاکتور های رشد، ویتامین ها و پروتئین ها در پوست سر افرادی که مبتلا به ریزش مو هستند، درمان صورت می گیرد. در دنیای امروز مزوتراپی یکی از سریعترین روش ها برای درمان ریزش موهاست و به ایجاد تعادل هورمونی و غلبه بر عوامل مختلف مؤثر بر ریزش مو کمک می کند.

این روش برای اعمال نیاز به جراحی ندارد و از جمله روش های غیر تهاجمی به شمار می رود. در روش مزوتراپی دارو های به طور مستقیم در محل ریشه‌ی مو تزریق می شوند.

مزوتراپی مو چیست

مزوتراپی (Mesotherapy)، تزریق داروی خاص (مانند ویتامین، آنزیم یا هرمون)، در محل مورد نظر است. از مزوتراپی، برای اهداف مختلفی استفاده می شود. به عنوان مثال، برای تقویت مو (چه بعد از کاشت مو، چه به طور معمولی) یا جوانسازی، کشش پوست یا از بین بردن چربی ها از مزوتراپی استفاده می شود. این روش، اول بار توسط دکتر مایکل پیستور (Michel Pistor) در سال ۱۹۵۲ در فرانسه ابداع و مورد استفاده قرار گرفت.
با استفاده از روش مزوتراپی مو مقادیر کافی از دارو ها و مواد تقویت کننده‌ی رشد مو در محل ریشه‌ی مو تأمین می شود. در هیچ روش درمانی دیگری نمی توان اینگونه مواد مغذی را در محل و دقیقاً به مقدار کافی به ریشه مو رسانید. نتایج حاصل از مزوتراپی برای مو بسیار سریع حاصل می شود و می توان به صورت اختصاصی برای هر فرد ترکیب دارویی خاصی بر اساس وضعیت عمومی و علت ریشه ای ریزش مو تزریق کرد.
آیکون- مزوتراپی مو چیست
مزوتراپی مو چگونه انجام می شود؟

مزوتراپی مو چگونه انجام می‌شود

مزوتراپی به طور کلی با دو روش انجام می شود.

در یک روش، با سرنگی که سوزن بسیار نازک و کوتاهی دارد، تزریق در زیر پوست انجام می شود. در روش دیگر، از تفنگ مزوتراپی (mesotherapy gun) استفاده می شود. روش دستی مزوتراپی نسبت به روش گان، رایج تر است. بنا بر این، مزوتراپی بدون سوزن انجام نمی گیرد.

هم چنین، روشهایی که در آن، ماده مورد نظر در سطح پوست، مالیده شده و ماساژ داده می شود نیز مزوتراپی به حساب نمی آیند.

روش مزوتراپی مو با دستگاه

انواع مواد مورد استفاده در مزوتراپی

مزوتراپی یکی از خدماتی است که در کلینیک پوست و مو ارائه می شود.

موادی که در مزوتراپی مورد استفاده قرار می گیرند به صورت مایعی برای تزریق آماده می شوند. این مایع حاوی عصاره‌ی گیاهان، ویتامین ها، پروتئین ها و هورمون هاست. این مواد با توجه به نیاز های فردی ترکیب و آماده می شود. ویتامین های بیوتین، ویتامین ب 5 و ویتامین سی از جمله ویتامین های ضروری برای رشد مو هستند که در این ترکیب مورد استفاده قرار می گیرند.

عصاره های گیاهی جنسینگ، جینکوبیلوبا، نخل اره ای و رزماری متداولترین گیاهان مصرفی در مزوتراپی است. ویژگی عصاره‌ی این گیاهان افزایش خونرسانی به ریشه‌ی مو ها و جلوگیری از تخریب هورمونی فولیکول های مو است.

علاوه بر این مواد، اسیدهای امینه سیستین، تائورین و متیونین نیز در محلول مزوتراپی مو استفاده می شود.
مزوتراپی برای چه افرادی مناسب است؟

مزوتراپی مو برای چه افرادی مناسب است

تمام افرادی که دچار ریزش مو هستند و یا تار مو های نازکی دارند که نیازمند تقویت باشد می توانند از خدمات مزوتراپی مو بهره ببرند.

افرادی که نسبت به درمان های هورمونی مانند ماینوکسیدیل حساسیت دارند و یا وقت و حوصله‌ی کافی برای استفاده‌ی روزانه محلول ها را ندارند از روش های جایگزینی مانند مزوتراپی برای مو، بهتر و سریعتر نتیجه می گیرند.

توصیه های قبل از مزوتراپی مو

آیکون-توصیه های قبل از مزوتراپی مو
یک روز قبل از مزوتراپی استفاده از محلول های ریزش مو را قطع کنید.
پیش از مراجعه برای انجام مزوتراپی مو لازم است موها را با شامپوی مناسب شستشو دهید و پس از آن از هیچ گونه ماده‌ی موضعی و حتی محلول های ضد ریزش مو اعم از گیاهی و شیمیایی استفاده ننمایید.

مزایای مزوتراپی مو

آیکون مزایای مزوتراپی مو
مزوتراپی برای موها سبب اصلاح و بازگردانی تعادل هورمونی در نواحی فولیکول مو، رساندن مواد مغذی به ریشه‌ی موها و بهبود گردش خون می شود.
مو ها نیز پیر می شوند و یکی از اثرات مهم مزوتراپی جوانسازی مو ها و ممانعت از پیرشدگی زودرس آن است.

معایب مزوتراپی مو

آیکون معایب مزوتراپی مو
مزوتراپی یکی از کم‌خطرترین خدمات زیبایی به شمار می رود. اما اگر این خدمات توسط فردی حرفه ای و متخصص انجام نشود می تواند کبودی، قرمزی، خارش، احساس درد در محل تزریق را در پی داشته باشد.

چند جلسه مزوتراپی برای مو لازم است

چند جلسه مزوتراپی برای مو لازم است؟
فولیکول های مو همواره به مواد مغذی نیاز دارند و برای درمان ریزش مو باید این نیاز را به طور پیوسته تأمین نمود. اگر مشکل ریزش مو با یک دوره انجام مزوتراپی درمان نگردد نیاز به تکرار آن وجود دارد. معمولاً حداقل سالی یک یا دو بار انجام دوره های مزوتراپی برای مو تجویز می شود. باید گفت فواصل انجام این درمان بسته به وضعیت افراد مختلف، متفاوت خواهد بود و متخصصان متناسب با شرایط هر فرد، دفعات مورد نیاز را تعیین می کنند.

عکس گرافیکی نحوه انجام دادن مزوتراپی مو

مراقبت های بعد از مزوتراپی مو

آیکون-مراقبت های بعد از مزوتراپی مو
پس از مزوتراپی مو استحمام تا 24 ساعت ممنوع است و در طول دوره‌ی مزوتراپی، نباید از رنگ و سایر مواد شیمیایی روی موها استفاده کرد.
در صورت امکان در روزهای بعد از تزریق روزانه چند دقیقه محل تزریق را با سر انگشتان ماساژ دهید.
˃ ˂
انتظاراتی که از نتیجه مزوتراپی مو باید داشته باشیم

انتظاراتی که از نتیجه مزوتراپی مو باید داشته باشیم

مزوتراپی برای مو روش کاملاً بی خطر و ایمن است و به همین دلیل در سراسر دنیا از محبوبیت زیادی برخوردار گشته است. برای انجام آن نیازی به استفاده از داروهای بیهوشی نیست و بدون ناراحتی خاصی انجام می شود.

مزوتراپی، می تواند یکی از روش های درمانی کمکی برای آلوپسی آره آتا (Alopecia Areata) باشد. در این صورت، کورتون، به روش مزوتراپی، در محل مورد نظر تزریق می شود. انتظار می رود موهای آسیب دیده با این روش به سرعت درمان شوند و هم چنین از پیری زودرس موها نیز جلوگیری شود.

روش مزوتراپی مو سبب تحریک رشد موها شده و مشکلات پوست سر از قبیل چربی زیاد و شوره را نیز درمان می کند.
آیا مزوتراپی تاثیر بر رشد مو در نواحی دیگر بدن نیز دارد؟

آیا مزوتراپی تاثیر بر رشد مو در نواحی دیگر بدن نیز دارد

مزوتراپی در واقع روشی است که در آن ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی در نقاطی از بدن تزریق می شود. گاهی این تزریق به منظور رشد بیشتر موها و گاهی با اهداف دیگر انجام خواهد شد.

خدمات مزوتراپی گاهی برای رشد موهای سر و گاهی برای رشد موهای ابرو ارائه می شوند. با تقویت موهای ابرو به وسیله انجام مزوتراپی می توان از کاشت ابرو صرف نظر کرد.

آقایانی که تمایل به تقویت و پرپشت کردن ریش و سبیل دارند نیز می توانند از روش مزوتراپی بهره ببرند. توصیه می شود پیش از اقدام به کاشت ریش و سبیل یکبار مزوتراپی را امتحان کنند.

نتایج درمان مزوتراپی چقدر طول می کشد

ترکیباتی که برای مزوتراپی به منظور تزریق انتخاب می شوند در هر مرکزی متفاوت خواهند بود و مخصوص هر فردی تهیه می شوند. زمان حصول نتیجه از این روش درمانی به علل ریزش مو و این که تا چه میزان بیماری های زمینه ای در کنار مزوتراپی درمان شوند، بستگی دارد. معمولاً برای مشاهده‌ی نتایج مزوتراپی برای مو، باید دو تا سه ماه صبور باشید تا زمخت شدن و تقویت موها را رویت کنید و پس از آن برای حفظ نتایج درمان طبق نظر متخصص می توانید مزوتراپی را تکرار نمایید.


مزوتراپی مو برای چه افرادی توصیه نمی شود؟

مزوتراپی مو برای چه افرادی توصیه نمی شود

خانم های باردار، بیماران قلبی، افرادی که مبتلا به سرطان های پیشرفته هستند، افراد دارای سوابق آلرژی شدید، افرادی که داروهای ضد انعقادی مصرف می کنند و افرادی که دیابت کنترل نشده دارند باید از انجام مزوتراپی برای موها پرهیز نمایند.
تفاوت مزوتراپی مو و کاشت مو

تفاوت مزوتراپی مو و کاشت مو

انتخاب روش درمانی برای ریزش مو با شناخت علت ریشه ای ریزش انجام می گیرد. آن چه مشخص است، این است که روش مزوتراپی برای ریزش موی انروژنیک یا ارثی پاسخگو نیست و افرادی که دچار این عارضه هستند باید از روش کاشت موها استفاده کنند، اما می توانند در کنار آن از مزوتراپی نیز بهره ببرند.


مزایای مزوتراپی بعد از کاشت مو

مزوتراپی روش مناسبی برای تقویت ریشه‌ی موهای کاشته شده است و پزشکان متخصص کاشت مو معمولاً انجام چند جلسه مزوتراپی پس از کاشت مو را توصیه می کنند. مزوتراپی سبب افزایش خونرسانی و اکسیژن رسانی و در نتیجه سبب تحریک رشد موها می شود.

دیدگاه‌ها

(1) احمد 1399-05-08 23:24
امتیاز این نظر: +23

واقعا مطالب به روز و خوبی بود نمیدونستم میشه مزوتراپی هم انجام داد.ممنونم مفید بود.

نقل قول - گزارش به مدیر

(2) محمد رضائی 1399-12-09 19:49
امتیاز این نظر: +6

سلام میشه هزینه هم بفرمایید چقدره؟ چند جلسه هست

نقل قول - گزارش به مدیر

(3) مدیریت 1399-12-09 20:55
امتیاز این نظر: +4

به نقل از محمد رضائی:
سلام میشه هزینه هم بفرمایید چقدره؟ چند جلسه هست


با سلام خدمت شما همراه گرامی
برای اطلاع از هزینه و شرایط، لطف بفرمایید با شماره ۰۲۱۴۱۴۰۹ (شماره پنج رقمی تهران) تماس داشته باشید تا مشاورین ما به طور کامل برای شما راهنمایی لازم را داشته باشند.

نقل قول - گزارش به مدیر

(4) فریدون 1400-01-23 13:06
امتیاز این نظر: +3

درود ممنون بابت مطلب مفید تان چند وقت بعداز کاشت می توان مزوتراپی کرد

نقل قول - گزارش به مدیر

(5) مدیر روابط عمومی 1400-01-23 18:41
امتیاز این نظر: +2

به نقل از فریدون:
درود ممنون بابت مطلب مفید تان چند وقت بعداز کاشت می توان مزوتراپی کرد


با سلام خدمت شما همراه گرامی
از حدود شصت روز پس از کاشت می توان از روش مزوتراپی استفاده کرد.

نقل قول - گزارش به مدیر

(6) zahra 1400-02-12 15:33
امتیاز این نظر: +2

خیلی تعریفش و شنیدم ولی هنوز انجام ندادم بعد واقعا خوبه و رشد موهات بهتر میشه؟

نقل قول - گزارش به مدیر

(7) مدیر روابط عمومی 1400-02-12 17:03
امتیاز این نظر: +1

به نقل از zahra:
خیلی تعریفش و شنیدم ولی هنوز انجام ندادم بعد واقعا خوبه و رشد موهات بهتر میشه؟با سلام خدمت شما
عرض می‌شود که مزوتراپی، یک روش تقویتی است و به تقویت موهایی که دارید کمک می کند و مقداری از ریزش مو را کم می کند، اما باعث رشد و رویش موی «جدید» نمی شود.
معمولاً برای مشاهده‌ی نتایج مزوتراپی برای مو، باید دو تا سه ماه صبور باشید تا زمخت شدن و تقویت موها را رویت کنید و پس از آن برای حفظ نتایج درمان، طبق نظر متخصص می توانید مزوتراپی را تکرار نمایید.

نقل قول - گزارش به مدیر

(8) مرتضی 1400-04-28 03:55
امتیاز این نظر: +1

سلام خسته نباشید یه سوال داشتم من دارم دوره مزوتراپی برای موهای سرم انجام میدم داخل متن نوشته بودید بعد از مزوتراپی سر با یک شامپوی مناسب شستشو بدیم من از شامپوی ماینوکسیدل کافئن استفاده میکنم میخواسم ببینم این مشکلی برای روند درمان به وجود نمیار؟

نقل قول - گزارش به مدیر

(9) مدیر روابط عمومی 1400-04-31 20:17
امتیاز این نظر: -1

به نقل از مرتضی:
سلام خسته نباشید یه سوال داشتم من دارم دوره مزوتراپی برای موهای سرم انجام میدم داخل متن نوشته بودید بعد از مزوتراپی سر با یک شامپوی مناسب شستشو بدیم من از شامپوی ماینوکسیدل کافئن استفاده میکنم میخواسم ببینم این مشکلی برای روند درمان به وجود نمیار؟


با سلام
از تماس شما سپاسگزاریم
خیر مشکلی نداره و اتفاقا کمک هم میکنه

نقل قول - گزارش به مدیر

(10) خانم اکبری 1400-05-24 16:28
امتیاز این نظر: +2

چه برندی بهتر هست وچه مقدار باید در هر جلسه تزریق شود

نقل قول - گزارش به مدیر

(11) مدیر روابط عمومی 1400-05-24 18:41
امتیاز این نظر: +2

به نقل از خانم اکبری:
چه برندی بهتر هست وچه مقدار باید در هر جلسه تزریق شود


با سلام و تشکر از تماس شما
برندهای مزوتراپی مختلف و متفاوتی وجود دارند. کشور اسپانیا برندهای مزولایک یا فیوژن را تولید می کند. از کشور فرانسه برند revitacare که محصول خوبی است را می توان نام برد. هیرفیلر و درماهیل نیز محصول کشور کره می باشند.
بسته به شرایط مالی مراجعه کننده و قدرت داروی مزوتراپی، برندهای متفاوتی به عزیزان پیشنهاد می شود.
تعداد داروهای لازم و جلسات آن در برندهای مختلف با هم متفاوت است. به عنوان مثال، یک برند ممکن است نیاز به ۴ جلسه تزریق با فاصله زمانی یک هفته داشته باشد. در برند دیگر ممکن است فاصله زمانی ۲ هفته ای نیاز باشد. یک برند ممکن است نیاز به ۶ جلسه تزریق داشته باشد. بنا بر این، نمی توان قانونی برای تعداد جلسات، قیمت و فاصله زمانی تزریق ارائه داد.

نقل قول - گزارش به مدیر

(12) رسول 1400-06-05 09:30
امتیاز این نظر: +2

سلام من 21 سال هستم و موهام خیلی نازک شدن و ریزش مو هم دارم من زمینه ای ارثی دارم برای ریزش موو ایا میزوتراپی برا من جواب میده لطفاا کمک کنید

نقل قول - گزارش به مدیر

(13) مدیر روابط عمومی 1400-06-09 01:17
امتیاز این نظر: +1

به نقل از رسول:
سلام من 21 سال هستم و موهام خیلی نازک شدن و ریزش مو هم دارم من زمینه ای ارثی دارم برای ریزش موو ایا میزوتراپی برا من جواب میده لطفاا کمک کنید


با سلام و تشکر از تماس شما
مزوتراپی، یک روش تقویتی است و به تقویت موهایی که دارید کمک می کند و مقداری از ریزش مو را کم می کند.
معمولاً برای مشاهده‌ی نتایج مزوتراپی مو، باید دو تا سه ماه صبر کرد و زمخت شدن موها را دید.
پیشنهاد ما برای شما «پک تقویت مو» نیز هست که پزشک متخصص بعد از معاینه پوست و جنس مو، ممکن است آن را به شما ارائه می دهد.

نقل قول - گزارش به مدیر

(14) مهناز 1400-06-23 14:19
امتیاز این نظر: +1

سلام مصرف آسپرین مانع از مزوتراپی مو میشه؟؟

نقل قول - گزارش به مدیر

(15) علی اصغر 1400-06-23 21:54
امتیاز این نظر: +2

با سلام من قبلا شیمی درمانی کردم سال ۹۵ ولی خوب شدم قطع کردم ولی موهام که قبلا خیلی پرپشت بودن درست د حسابی در نیومدن و ریزش دارن پوست سرم ضعیف شده و جوهارو نگه نمیداره و کم شده . میخواستم بدونم مزوتراپی کمک میکنه به درمانم دکتر های زیادی رفتم‌ و دارو ددن ولب کمک نکرده بهم .

نقل قول - گزارش به مدیر

(16) مدیر روابط عمومی 1400-06-25 14:47
امتیاز این نظر: -1

به نقل از مهناز:
سلام مصرف آسپرین مانع از مزوتراپی مو میشه؟؟


با سلام و تشکر از تماس شما
خیر.

نقل قول - گزارش به مدیر

(17) Guest 1400-06-25 14:52
امتیاز این نظر: 0

به نقل از علی اصغر:
با سلام من قبلا شیمی درمانی کردم سال ۹۵ ولی خوب شدم قطع کردم ولی موهام که قبلا خیلی پرپشت بودن درست د حسابی در نیومدن و ریزش دارن پوست سرم ضعیف شده و جوهارو نگه نمیداره و کم شده . میخواستم بدونم مزوتراپی کمک میکنه به درمانم دکتر های زیادی رفتم‌ و دارو ددن ولب کمک نکرده بهم .


با سلام و تشکر از تماس شما
با توجه به وضعیت حساسی که در پی شیمی درمانی دارید، حتما لازم است که بعد از ویزیت حضوری در مورد نوع درمان تصمیم گیری گردد.
توجه بفرمایید که ممکن است مزوتراپی برای شما مناسب نباشد، برای همین قبل از انجام آن، حتما از پزشک متخصص پوست و مو کمک بگیرید.

نقل قول - گزارش به مدیر

(18) زهرا 1400-06-27 18:18
امتیاز این نظر: +2

سلام. من ریزش مو ندارم الان ولی موهام به دلایل ارثی خیلی کم پشت شدن و پوست سرم پیداست . مزوتراپی میتونه کمک کننده باشه؟

نقل قول - گزارش به مدیر

(19) مهدی 1400-06-28 00:25
امتیاز این نظر: 0

سلام
من 23 سنمه و ریزش موی ارثی دارم. بنا به تصویه پزشکم دارم از مزوتراپی استفاده میکنم و درکنارش زینک هم میخورم. ریزشم کم شده. آیا میشه موهایی که تو این یسال بخاطر قطع درمان از دست دادم برگرده؟؟

نقل قول - گزارش به مدیر

(20) مدیر روابط عمومی 1400-07-01 13:37
امتیاز این نظر: +1

به نقل از زهرا:
سلام. من ریزش مو ندارم الان ولی موهام به دلایل ارثی خیلی کم پشت شدن و پوست سرم پیداست . مزوتراپی میتونه کمک کننده باشه؟


سلام
از تماس شما سپاسگزاریم
ممکن است مزوتراپی بتواند به شما کمک کند اما میزان کم پشت شدن موها، جنس مو و مقدار نازکی مو به صورت حضوری بررسی شود تا بتوان راه حل بهتری ارائه کرد.

نقل قول - گزارش به مدیر

(21) مدیر روابط عمومی 1400-07-01 13:40
امتیاز این نظر: 0

به نقل از مهدی:
سلام
من 23 سنمه و ریزش موی ارثی دارم. بنا به تصویه پزشکم دارم از مزوتراپی استفاده میکنم و درکنارش زینک هم میخورم. ریزشم کم شده. آیا میشه موهایی که تو این یسال بخاطر قطع درمان از دست دادم برگرده؟؟


با سلام و تشکر از تماس شما
ممکن است ریشه هایی که سالم است با مزوتراپی و مولتی ویتامین هایی که مصرف می کنید برگردند ولی ممکن است موهایی که آسیب جدی دیده اند از دست بروند.

نقل قول - گزارش به مدیر

(22) حمیدرضا 1400-07-29 13:12
امتیاز این نظر: 0

سلام میخاستم بدونم که آیا شما میدونید که آقای قلی زاده بازیکن فوتبال ازچه روش درمانی برای موهای خود استفاده کردندممنون

نقل قول - گزارش به مدیر

(23) مدیر روابط عمومی 1400-08-04 17:28
امتیاز این نظر: +1

به نقل از حمیدرضا:
سلام میخاستم بدونم که آیا شما میدونید که آقای قلی زاده بازیکن فوتبال ازچه روش درمانی برای موهای خود استفاده کردندممنون


با سلام و تشکر از تماس شما
خیر، متأسفانه اطلاعی از روش درمانی آقای قلی زاده نداریم.

نقل قول - گزارش به مدیر

(24) مهدی 1400-08-10 23:31
امتیاز این نظر: 0

سلام خسته نباشید من ۲۳سالمه از ۱۸ سالگی ریزش موم شرو شدع کمی عقب رفتگی داشته و کم پشت شدع دلیل ریزشم هم استرس شدیدع همم ارثی الان مزوتراپی توصیع میکنین یا کاشت

نقل قول - گزارش به مدیر

(25) مدیر روابط عمومی 1400-08-12 17:12
امتیاز این نظر: -1

به نقل از مهدی:
سلام خسته نباشید من ۲۳سالمه از ۱۸ سالگی ریزش موم شرو شدع کمی عقب رفتگی داشته و کم پشت شدع دلیل ریزشم هم استرس شدیدع همم ارثی الان مزوتراپی توصیع میکنین یا کاشت


با سلام و تشکر از تماس شما

به احتمال بسیار زیاد علت ریزش شما وراثتی می باشد. سن شما سن شروع ترشح هرمون تستوسترون در بدن است و ترشح زیاد این هرمون، باعث ایجاد DHT (دی هیدروتستوسترون) و در نتیجه ریزش مو می گردد.
برای حفظ موها استفاده از مزوتراپی و مکمل های غذایی پیشنهاد می شود. ویزیت پزشک متخصص پوست و مو برای تجویز بهتر مکمل ها لازم است.
در چند سال آینده می توان برای قسمتهایی که مو از دست داده اند کاشت مو انجام داد.

نقل قول - گزارش به مدیر

(26) امیر 1400-08-17 18:34
امتیاز این نظر: +2

سلام و خسته نباشید ممنون از اطلاعات قرار داده
یه سوال داشتم من ریزش موهام باعث شده که خط پیشانیم عقب تر بره و خالی شده ایا مزوتراپی باعث رویش مجدد مو در این قسمت میشود؟
با تشکر از مدیر سایت.

نقل قول - گزارش به مدیر

(27) زینب سلام 1400-08-23 01:10
امتیاز این نظر: 0

سلام من به خاطر دکلره نامناسب خیلی از حجم موهام کم شده
موهام به شدت آسیب دیده وضعیف شده دارو به تجویز پزشک زیاد خوردم اما افاقه نکرده آیا مزو تراپی جواب میده ؟

نقل قول - گزارش به مدیر

(28) مدیر روابط عمومی 1400-08-24 19:57
امتیاز این نظر: 0

به نقل از امیر:
سلام و خسته نباشید ممنون از اطلاعات قرار داده
یه سوال داشتم من ریزش موهام باعث شده که خط پیشانیم عقب تر بره و خالی شده ایا مزوتراپی باعث رویش مجدد مو در این قسمت میشود؟
با تشکر از مدیر سایت.


با سلام
خیر مزوتراپی هیچ گاه نمی تواند باعث رشد مجدد، از جمله خط رویش، بشود. برای پوشش این ناحیه کاشت مو پیشنهاد می شود.
مزوتراپی می تواند از موهایی که هم اکنون دارید محافظت کند و موهای ظریف و نازک را قطور و محکم کند.

نقل قول - گزارش به مدیر

(29) مدیر روابط عمومی 1400-08-24 20:02
امتیاز این نظر: 0

به نقل از زینب سلام:
سلام من به خاطر دکلره نامناسب خیلی از حجم موهام کم شده
موهام به شدت آسیب دیده وضعیف شده دارو به تجویز پزشک زیاد خوردم اما افاقه نکرده آیا مزو تراپی جواب میده ؟


برای آب رسانی و زمخت و محکم شدن و نشاط بخشی به موها، مزوتراپی می تواند به شما کمک کند.

نقل قول - گزارش به مدیر

(30) سعید 1400-08-28 18:21
امتیاز این نظر: 0

سلام.ببخشید ی سوال مهم داشتم.این روش مزوتراپی واسه کسایی که شربت متادون مصرف میکنند هم جواب میده؟تداخل دارویی نداره؟؟

نقل قول - گزارش به مدیر

(31) هانیه خوشنویسان 1400-09-01 11:55
امتیاز این نظر: 0

سلام روزبخیر اگه جلسات مزوتراپی رو قطع کنیم عوارض داره؟ یا باعث میشه ریزش بیش تر یا وضعیت حجم موها کم تر از قبل بشه؟

نقل قول - گزارش به مدیر

(32) مدیر روابط عمومی 1400-09-02 14:34
امتیاز این نظر: 0

به نقل از سعید:
سلام.ببخشید ی سوال مهم داشتم.این روش مزوتراپی واسه کسایی که شربت متادون مصرف میکنند هم جواب میده؟تداخل دارویی نداره؟؟


با سلام
خیر، تداخل دارویی ندارد.

نقل قول - گزارش به مدیر

(33) سهراب . 1400-09-05 11:54
امتیاز این نظر: -1

سلام وقت بخیر. آیا مزوتراپی موهای ریخته شده را جبران میکند؟

نقل قول - گزارش به مدیر

(34) اصغر رمضان زاده 1400-09-05 14:42
امتیاز این نظر: 0

یه سوال داشتم ، من کاشت مو انجام دادم ، لطفا بگید چند بار میتونم و به چه فاصله زمانی مزو تراپی انجام بدم؟

نقل قول - گزارش به مدیر

(35) مدیر روابط عمومی 1400-09-07 21:42
امتیاز این نظر: 0

به نقل از هانیه خوشنویسان:
سلام روزبخیر اگه جلسات مزوتراپی رو قطع کنیم عوارض داره؟ یا باعث میشه ریزش بیش تر یا وضعیت حجم موها کم تر از قبل بشه؟


با سلام و تشکر از تماس شما
مزوتراپی هیچ گونه عوارضی ندارد، یعنی اگر در اواسط دوره، آن را قطع کنید به همان تعداد که تزریق انجام شده، سود می برید. هم چنین، قطع کردن مزوتراپی، باعث ریزش مو نمی شود.
اگر ریزش مو ایجاد شود، به عوامل دیگری بستگی دارد، یا ممکن است همان ریزش قبل از مزوتراپی باشد که برگشته است. اما خود قطع کردن مزوتراپی، باعث ریزش ناگهانی و زیاد نمی شود.

نقل قول - گزارش به مدیر

(36) مدیر روابط عمومی 1400-09-07 21:44
امتیاز این نظر: 0

به نقل از اصغر رمضان زاده:
یه سوال داشتم ، من کاشت مو انجام دادم ، لطفا بگید چند بار میتونم و به چه فاصله زمانی مزو تراپی انجام بدم؟


با سلام
بعد از گذشت دو ماه از زمان کاشت مو، می توانید مزوتراپی را به صورت دو هفته یکبار یا ماهی یکبار انجام بدهید. این فاصله (دوهفته ای یا ماهیانه) وابسته به ماده ای است که برای مزوتراپی استفاده می شود.
بهتر از تزریق مزوتراپی، شش بار انجام شود.

نقل قول - گزارش به مدیر

(37) مدیر روابط عمومی 1400-09-07 21:47
امتیاز این نظر: 0

به نقل از سهراب .:
سلام وقت بخیر. آیا مزوتراپی موهای ریخته شده را جبران میکند؟


با سلام و تشکر از تماس شما
مزوتراپی هیچ گاه نمی تواند باعث رشد مجدد، گردد. برای پوشش ناحیه ای که مو از دست داده است، کاشت مو پیشنهاد می شود.
مزوتراپی می تواند از موهایی که هم اکنون دارید محافظت کند و موهای ظریف و نازک را قطور و محکم کند.

نقل قول - گزارش به مدیر

(38) Guest 1400-11-17 02:26
امتیاز این نظر: 0

سلام.من مزوتراپی مو انجام میدم،آیا میتونم از شامپو اکتیو یا پرژک استفاده کنم؟

نقل قول - گزارش به مدیر

(39) مدیر روابط عمومی 1400-11-17 23:30
امتیاز این نظر: 0

به نقل از Guest:
سلام.من مزوتراپی مو انجام میدم،آیا میتونم از شامپو اکتیو یا پرژک استفاده کنم؟


با سلام
بله، می توانید استفاده کنید.

نقل قول - گزارش به مدیر

(40) زینب 1400-12-01 13:54
امتیاز این نظر: 0

سلام خسته نباشید من از محلول ضد ریزش مو استفاده میکنم
بعد از مزوتراپی و در طول دوره درمان با مزو هم میتونم از اون محلول ها استفاده کنم؟(محلول سریتا و لافارر)

نقل قول - گزارش به مدیر

(41) مدیر روابط عمومی 1400-12-06 20:42
امتیاز این نظر: 0

به نقل از زینب:
سلام خسته نباشید من از محلول ضد ریزش مو استفاده میکنم
بعد از مزوتراپی و در طول دوره درمان با مزو هم میتونم از اون محلول ها استفاده کنم؟(محلول سریتا و لافارر)


سلام
بله، استفاده از آن مشکلی ندارد.

نقل قول - گزارش به مدیر

(42) کیوان 1400-12-25 01:23
امتیاز این نظر: -1

با سلام
من بعد از سه ماه از کاشت مو که سری اول ریزش داشته و دوباره رشد کرده باز همون موهای که سر در آورده اند مقداری داره ریزش میکنه و بخاطر ریزش مو از ماینو کسیدل استفاده میکنم
ایا مزوتراپی اون موهای که دوباره سر در اورده و ریزش دوباره کرده اند رو باعث رشد مجدد میشه یا نه
برای استفاده همزمان از محلول و میزوتراپی چه پیشنهادی دارین

نقل قول - گزارش به مدیر

(43) محسن 1400-12-26 00:37
امتیاز این نظر: 0

سلام خسته نباشید. اگه امکان داره به این چنتا سوالم جواب بدین؟
واقعا مزوتراپی مفیده یا برای دور ریختنه پوله؟ این مزوتراپی مقطعیه یا باید تا اخر ادامه بدیم؟ منظورم اینه بعد قطع کردن یا تاثیراتش میمونه یا برمیگرده به همون اولش؟ من خودم ۵۰ روزه کاشت انجام دادم . اگه برم به این موهای کاشته شده م تاثیر داره یا نه؟ ممنونم از شما ❤

نقل قول - گزارش به مدیر

(44) مدیر روابط عمومی 1401-01-03 13:18
امتیاز این نظر: 0

به نقل از کیوان:
با سلام
من بعد از سه ماه از کاشت مو که سری اول ریزش داشته و دوباره رشد کرده باز همون موهای که سر در آورده اند مقداری داره ریزش میکنه و بخاطر ریزش مو از ماینو کسیدل استفاده میکنم
ایا مزوتراپی اون موهای که دوباره سر در اورده و ریزش دوباره کرده اند رو باعث رشد مجدد میشه یا نه
برای استفاده همزمان از محلول و میزوتراپی چه پیشنهادی دارین


با سلام و تبریک سال نو
بله، مزوتراپی هم می تواند جلوی ریزش مو را بگیرد و هم باعث رشد مجدد موهایی که دارید می شود. البته بستگی به برند و کشور سازنده ی آن نیز دارد؛ چرا که کوکتل های مزوتراپی در انواع برندهای مختلف ساخته می شود.
اگر مصرف ماینوکسیدیل را شروع کرده اید، آن را قطع نکنید. پیشنهاد ما استفاده از دئودراگ به جای ماینوکسیدیل است؛ چرا که 5X بوده و حاوی پنتنول، کتوکونازول، کافئین و ماینو می باشد. این ترکیب قدرت آن را بیشتر نموده و هم چنین ایجاد حساسیت آن را کاهش داده است و احتمال این که مجبور شوید آن را قطع کنید کم می شود.
به طور کلی، پیشنهاد ما استفاده از مزوتراپی و دئوراگ 5X (روزی دو مرتبه، هر بار ۷ تا ۱۰ پاف در جای مورد نظر) به صورت همزمان است.

نقل قول - گزارش به مدیر

(45) مدیر روابط عمومی 1401-01-03 13:21
امتیاز این نظر: -1

به نقل از محسن:
سلام خسته نباشید. اگه امکان داره به این چنتا سوالم جواب بدین؟
واقعا مزوتراپی مفیده یا برای دور ریختنه پوله؟ این مزوتراپی مقطعیه یا باید تا اخر ادامه بدیم؟ منظورم اینه بعد قطع کردن یا تاثیراتش میمونه یا برمیگرده به همون اولش؟ من خودم ۵۰ روزه کاشت انجام دادم . اگه برم به این موهای کاشته شده م تاثیر داره یا نه؟ ممنونم از شما ❤


با سلام و تبریک سال نو
قطعا مزوتراپی تأثیر بسیار خوبی دارد. تأثیرات این روش عموما ماندگار است، مگر آن که خود فرد مواردی مانند رژیم غذایی و مراقبت های مو را رعایت نکند و باعث آسیب به مو شود. تأثیر مزوتراپی بعد از کاشت مو بر روی موهای قبل و هم موهای کاشته شده خواهد بود. بهتر از بعد از کاشت، از برندهای بهتر و قوی تر مزوتراپی استفاده شود.

نقل قول - گزارش به مدیر

(46) سعید م 1401-01-11 03:24
امتیاز این نظر: +1

با سلام و عرض تبریک سال نو، من چند تا سوال داشتم، ممنون خواهم بود اگه منو راهنمایی کنید:
۱-من کاشت مو انجام دادم و روز ۲۸ ام البته با نظر پزشک و با تزریق ۳سی سی ، مزو تراپی انجام دادم..ولی بعد متوجه شدم که کمی زود نسبت به انجام مزو اقدام کردم، خواستم ببینم که این کار تاثیر منفی بر کاشت موهام نداشته باشه؟
۲_با توجه به اینکه در همون جلسه اول خیلی درد و سوزش داشتم ، میتونم جلسات دیگه مزو تراپی رو دیگه انجام ندم و همون یک بار کافی باشه ؟ وآیا این کار تاثیر منفی نخواهد داشت؟
۳-من حدود ۱۰ ساعت بعد از انجام مزو تراپی با آب ولرن دوش گرفتم ولی بعد از حدود ۱۵ دقیقه متوجه شدم مواد سفید رنگ از قسمت کاشت شده خارج میشه و به نظر مواد مزو تراپی باشه!! به نظرتون تاثیر کار از بین رفته..
ممنون میشم اگه به سوالات من جواب بدید. با تشکر

نقل قول - گزارش به مدیر

(47) مدیر روابط عمومی 1401-01-14 13:55
امتیاز این نظر: 0

به نقل از سعید م:
با سلام و عرض تبریک سال نو، من چند تا سوال داشتم، ممنون خواهم بود اگه منو راهنمایی کنید:
۱-من کاشت مو انجام دادم و روز ۲۸ ام البته با نظر پزشک و با تزریق ۳سی سی ، مزو تراپی انجام دادم..ولی بعد متوجه شدم که کمی زود نسبت به انجام مزو اقدام کردم، خواستم ببینم که این کار تاثیر منفی بر کاشت موهام نداشته باشه؟
۲_با توجه به اینکه در همون جلسه اول خیلی درد و سوزش داشتم ، میتونم جلسات دیگه مزو تراپی رو دیگه انجام ندم و همون یک بار کافی باشه ؟ وآیا این کار تاثیر منفی نخواهد داشت؟
۳-من حدود ۱۰ ساعت بعد از انجام مزو تراپی با آب ولرن دوش گرفتم ولی بعد از حدود ۱۵ دقیقه متوجه شدم مواد سفید رنگ از قسمت کاشت شده خارج میشه و به نظر مواد مزو تراپی باشه!! به نظرتون تاثیر کار از بین رفته..
ممنون میشم اگه به سوالات من جواب بدید. با تشکر


عرض سلام و تبریک سال جدید
۱. زمان ۲۸ روز بعد از کاشت اندکی زود است، منتهی تأثیر منفی ندارد.
۲. سوزش و درد را می توانید با لیدوکایین از بین ببرید و انجام ندادن آن، تأثیر منفی دارد. تکمیل شش جلسه تأثیر بسزایی خواهد داشت.
۳. تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق مزوتراپی استحمام نمایید، یا سر را بخارانید یا ماساژ و مالش بدهید. این کار باعث خروج مواد مزوتراپی گردد.

نقل قول - گزارش به مدیر

(48) حمیدرضا 1401-01-16 23:30
امتیاز این نظر: 0

سلام خسته نباشید من مزوتراپی انجام دادم جای آمپول ها ک دکتر زد ب سرم گود شده و همون قسمت هم موهام ریخته بنظرتون باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید

نقل قول - گزارش به مدیر

(49) مدیر روابط عمومی 1401-01-19 16:31
امتیاز این نظر: 0

به نقل از حمیدرضا:
سلام خسته نباشید من مزوتراپی انجام دادم جای آمپول ها ک دکتر زد ب سرم گود شده و همون قسمت هم موهام ریخته بنظرتون باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید


با سلام
مزوتراپی باعث گودی در جایی، و یا باعث ریزش نمی شود. این احتمال وجود دارد که ناراحتی در پوست شما وجود داشته باشد که با این کار بروز کرده است. یا این که موادی که برای شما استفاده شده، مواد مزوتراپی موی سر نبوده است.
به هر حال، بررسی این مشکل نیاز به ویزیت حضوری توسط متخصص پوست و مو دارد.

نقل قول - گزارش به مدیر

(50) محسن 1401-01-20 17:46
امتیاز این نظر: 0

سلام خسته نباشید.. ببخشید کوکتل مزو مو اینواستتیک بعد کاشت مو مارک خوبیه یا بد؟ ایا شما تاییدش میکنید؟

نقل قول - گزارش به مدیر

(51) مهدی 1401-01-21 16:08
امتیاز این نظر: 0

سلام
از کجا میشه فهمید که ریزش مو ارثی هست یا نوع دیگه‌ای؟!
و اینکه به من گفتند مزوتراپی موجب رشد مجدد موهای ریخته هم میشه، اما در متن نوشته بود که برای رشد مجدد مو مفید نیست. درسته؟

نقل قول - گزارش به مدیر

(52) مدیر روابط عمومی 1401-01-30 00:58
امتیاز این نظر: +1

به نقل از محسن:
سلام خسته نباشید.. ببخشید کوکتل مزو مو اینواستتیک بعد کاشت مو مارک خوبیه یا بد؟ ایا شما تاییدش میکنید؟


با سلام
این برند، یک برند اسپانیایی است و برند خوبی است. منتهی برندهای دیگر اسپانیایی با قیمت های بهتر یا کیفیت بهتر موجود است؛ مانند مزولایک و MCCM و فیوژن که برندهای بسیار خوبی هستند.

نقل قول - گزارش به مدیر

(53) مدیر روابط عمومی 1401-02-05 17:27
امتیاز این نظر: 0

به نقل از مهدی:
سلام
از کجا میشه فهمید که ریزش مو ارثی هست یا نوع دیگه‌ای؟!
و اینکه به من گفتند مزوتراپی موجب رشد مجدد موهای ریخته هم میشه، اما در متن نوشته بود که برای رشد مجدد مو مفید نیست. درسته؟


با سلام خدمت شما
ریزش موی ارثی پترن (الگو) خاصی دارد، به همین دلیل پزشک متخصص با ویزیت حضوری، به راحتی می تواند تشخیص بدهد که آیا ریزش ارثی است یا در پی عامل دیگری رخ داده.
مزوتراپی برای رشد مو در ناحیه طاس کاربردی ندارد و باعث در آمدن موهایی که ریخته اند و ریشه‌ی آنها از بین رفته است نمی شود. اما برای نواحی دارای کرک و موهای نازک خوب و مناسب است. هم چنین اگر ریزش تازه شروع شده باشد، مزوتراپی برای کنترل و کم کردن آن می تواند کمک کند. اما به عنوان مثال، اگر پوست سر پیدا شده و طاس است، مزوتراپی کمک نمی کند.
مزوتراپی یک روش تقویتی است و به حفظ و نگهداری موهای موجود کمک می کند.

نقل قول - گزارش به مدیر

(54) عاطی 1401-02-08 18:25
امتیاز این نظر: 0

سلام من تیرویید پرکار دارم و قرص مصرف میکنم دچار ریزش موی جلوی سر شدم آیا با مزو میتونم از بین ببرم یا خیر موهام بلند بود خیلی کوتاه کردم و از تخم مرغ خاتگی توی حموم استفاده میکنم بده یا خیر ؟؟

نقل قول - گزارش به مدیر

(55) مدیر روابط عمومی 1401-02-13 17:32
امتیاز این نظر: 0

به نقل از عاطی:
سلام من تیرویید پرکار دارم و قرص مصرف میکنم دچار ریزش موی جلوی سر شدم آیا با مزو میتونم از بین ببرم یا خیر موهام بلند بود خیلی کوتاه کردم و از تخم مرغ خاتگی توی حموم استفاده میکنم بده یا خیر ؟؟


با سلام
باید ابتدا متوجه بشویم که ریزش شما تا چه حد ادامه دارد و آیا به مرحله طاسی رسیده یا خیر. اگر در حین ریزش باشید، روش مزوتراپی به شما کمک می کند. اما اگر مراحل ریزش پیشرفت کرده و یا به اواخر رسیده است، مزوتراپی کمک خاصی نمی کند. ممکن است نیاز به دارو نیز باشد و یا کلا به سراغ روش های پیوند مو رفت.
در هر صورت، بهترین پاسخ زمانی به دست می آید که شما به صورت حضوری توسط متخصص پوست و مو ویزیت بشوید.
برای هماهنگی، می توانید با شماره ۰۲۱۴۱۴۰۹ تماس داشته باشید.

نقل قول - گزارش به مدیر

(56) شاهین 1401-03-03 16:00
امتیاز این نظر: 0

با سلام و خسته نباشید من بعلت کم پشت شدن مو به پزشک معروفی مراجعه کردم که ایشون بعد از چند سوال درباره سابقه ریزش مو در خانواده و بررسی ظاهری موهام به من فولیکوزن و یک شامپو و همچنین مزوتراپی را پیشنهاد دادن که منم قبول کردم و الان بعد از یک ماه و نیم(4جلسه) هیچ تغییری در موهام ایجاد نشده فقط کمی ریزش موهام کمتر شده توی متن شما نوشته بودید که هر جلسه بین 10 تا 30دقیقه زمان میبره ولی زمان تزریق برای من بین 100 تا 120 ثانیه طول می کشه(هفت تزریق در قسمت بالای سر و 2 سی سی) ضمن اینکه در زمان تزریق(وقتی سرنگ از پوست سرم بیرون میاد) کاملا احساس می کنم که مقداری خون روی پوست سرم میاد که با دستمال پاکش می کنن می خواستم بدونم که آیا مزوتراپی به همین صورته یا نه؟

نقل قول - گزارش به مدیر

(57) مدیر روابط عمومی 1401-03-19 23:17
امتیاز این نظر: 0

به نقل از شاهین:
با سلام و خسته نباشید من بعلت کم پشت شدن مو به پزشک معروفی مراجعه کردم که ایشون بعد از چند سوال درباره سابقه ریزش مو در خانواده و بررسی ظاهری موهام به من فولیکوزن و یک شامپو و همچنین مزوتراپی را پیشنهاد دادن که منم قبول کردم و الان بعد از یک ماه و نیم(4جلسه) .....با سلام
بله، مزوتراپی حدود ۱۰ دقیقه به طول می انجامد و زمان خارج کردن نیدل، مقداری خون از محل خارج می گردد که طبیعی است.
تزریق مزوها نیز متفاوت است، گاهی ۱ سی سی، گاهی ۲ یا ۲.۵ سی سی تزریق انجام می شود. مقدار این تزریق، بستگی به تشخیص پزشک، روند درمان و نوع مواد مزوتراپی دارد.
مواردی که برای شما تجویز شده نیز مشکلی ندارد. اگر ریزش شما متوقف نشده است، لازم است که به متخصص پوست و مو مراجعه کنید و در صورت لزوم داروهای ترکیبی نیز مصرف کنید.

نقل قول - گزارش به مدیر

(58) مهران 1401-04-11 05:43
امتیاز این نظر: 0

سلام وقت بخیر بنده ۳۷ سالمه و کاملا سزم دچار تاسی شده و یک ماه پیش با بانک مو ضعیفی که داشتم جلو سرم رو به انداز پنج شش سانتی متر کاشت کردم
اما ضعیف بود و نازکی مو با توجه به اینکه مقدار کاشتم کم بوده مزو تراپی می تونه کاشتی که انجام دادم رو پر تر نشون بده و پوست سرم پیدا نباشه تو ناحیه ای که کاشت کردم؟
آیا مزو تراپی می تواند به من کمک کند تا مو های که کاشتم پرپشت بشه؟
آیا مزو تراپی در قسمت بانک مو باعث تقویت بانک مو میشه؟
فرق مزو تراپی و پی ار پی چیه کدومش برای من میتونه بهتر باشه؟

نقل قول - گزارش به مدیر

(59) مدیر روابط عمومی 1401-04-25 11:36
امتیاز این نظر: 0

به نقل از مهران:
سلام وقت بخیر بنده ۳۷ سالمه و کاملا سزم دچار تاسی شده و یک ماه پیش با بانک مو ضعیفی که داشتم جلو سرم رو به انداز پنج شش سانتی متر .....


سلام
وقت شما به خیر
از تماس شما سپاسگزاریم
بله، مزوتراپی ضخامت موها را بیشتر می کند و موهای کرکی را قطورتر می کند، به همین دلیل می تواند به تراکم موها کمک کند.
مزوتراپی به بهتر دیده شدن تراکم کاشت نیز کمک می کند و برای قسمت بانک مو نیز باعث می شود موهایی که به فاز خواب رفته اند به مرحله آنوژن برگردند و این دوره طولانی تر باشند (مثلا به ۶ سال نزدیک شود). هم چنین موهایی که ممکن است در زمان برداشت از بانک مو آسیب دیده باشند تقویت شده و به حالت عادی برگردند. مزوتراپی عوارض جانبی ندارد و بلکه مهم و کارآمد است. باید تأکید کرد که نوع مزو و روش تزریق در این روش بسیار مهم است.
انجام روش PRP از نظر معاونت درمان غیر قانونی است و اگر در جایی انجام می شود خلاف قانون است. این روش باعث بیدار شدن و فعال شدن سلول های سرطانی می شود و از نظر سلامتی نیز مضر است.

نقل قول - گزارش به مدیر

چه دیدگاهی دارید؟ آن را به اشتراک بگذارید


امتیاز این مطلب

30 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال (5 از 5)


وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار