شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱

بهترین روش های جوانسازی پوست صورترویارویی با عبور از سال های جوانی و ورود به میانسالی و رسیدن به پیری برای اکثر افراد ناخوشایند است، در طول تاریخ همیشه افراد به دنبال این بودند که بتوانند از ظاهر خود به گونه ای مراقبت کنند که در آینده، حس پیری نداشته باشند. یکی از بهترین راه ها برای فرار از این حس ناخوشایند اهمیت

بهترین روش های جوانسازی پوست صورت

دادن به سلامت و شادابی پوست، علل الخصوص پوست صورت می باشد، در این مقاله برخی از مهم ترین روشهای جوان سازی پوست صورت را بر خواهیم شمرد تا شما هم بتوانید به مبارزه با پیری پوست صورت بپردازید چراکه بر طرف کردن چین و چروک ها، شل شدگی پوست و افتادگی پوست و البته بر طرف کردن هر گونه جای زخم بر روی صورت، می تواند زیبایی ظاهری صورت را تحت شعاع قرار دهد.


چگونه به جوانسازی پوست صورت بپردازیم ؟

برای جوانسازی پوست صورت دو عامل زیر می تواند تاثیر گذار باشد:

  1. پیشگیری
  2. درمان

که در ادامه راه کارها و روشهای جوان سازی پوست صورت، در هر دو دسته ی ذکر شده را شرح خواهیم داد.


انواع روش های مفید برای جوانسازی پوست کدامند ؟

انواع روش های مفید برای جوانسازی پوست کدامند ؟

روشهای جوان سازی پوست صورت از مباحث مورد اهمیت در میان افرادی است که به جوانی و زیبایی خود اهمیت می دهند و توانسته اند راز جوانی که ریشه در طراوت پوست دارد را بیابند. در ادامه برخی از بهترین روش ها را برای شما بر خواهیم شمرد که برخی از آنها در کلینیک های زیبایی انجام می شود و برخی دیگر اقداماتی است که می توانید به صورت روش های خانگی در منزل آنها را انجام دهید.

میکرونیدلینگ راهی برای جوانسازی پوست

بهره گیری از روش میکرونیدلینگ می تواند فواید زیادی برای ما داشته باشد، از مهم ترین فواید این روش می توان به جوانسازی پوست اشاره کرد. در این روش می توانید لک هایی که بر اثر افزایش سن بر روی صورت پدیدار شده اند و چین و چروک های حاصل از کهولت سن را بر طرف کرد به همین دلیل این روش توانست در میان افراد زیادی محبوبیت به دست آورد.


میکرودرم راهی شناخته شده برای از بین بردن چین و چروک صورت

میکرودرم راهی شناخته شده برای از بین بردن چین و چروک صورت

میکرودرم روشی شناخته شده برای لایه برداری و تجدید پذیری پوست می باشد، اما نمی توان از جوان سازی پوست و رفع چین و چروک ها و تاثیر آن بر روی پوست غافل شد. این روش در سال های اخیر توانست توجه افراد زیادی که به زیبایی و جوانسازی پوست خود اهمیت می دهند را به خود جلب نماید.


لیفتینگ و مبارزه با پیری پوست صورت

یکی از شناخته شده ترین روش ها برای جوانسازی پوست صورت لیفتینگ می باشد، با افزایش سن پوست صورت افراد شروع به شل شدن و افتادن می کند چراکه قابلیت ارتجاعی پوست تحت تاثیر قرار می گیرد و روند پیری آغاز می شود، در نتیجه بالاکشیدن پوست صورت می تواند راه فراری از این افتادگی و شل شدگی باشد و به صورت و چهره ی شما طراوت و شادابی جوانی را بازگرداند. این روش در میان افرادی که در رده ی سنی بین 40 تا 60 سال قرار دارند از محبوبیت بی نظیری برخوردار است. لازم به ذکر است که انجام این روش به طرق مختلفی امکان پذیر است.


مزوتراپی جوانسازی و ترمیم پوست

مزوتراپی جوانسازی و ترمیم پوست

در روش مزوتراپی پوست با تزریق دارو بر زیر پوست، شاهد شادابی و جوان سازی پوست صورت خواهیم بود. این مواد تزریق شونده در واقع موادی مغذی برای سلول های پوست می باشند که وجود آنها سبب طراوت هر چه بیشتر پوست می شود و با وجود آنها می توان با افتادگی های موجود بر روی پوست و چین و چروک ها که به دلیل افزایش سن بر روی صورت دیده می شود جنگید و در نهایت پوستی جوان و شاداب داشت.


کربوکسی تراپی و نقش آن در جوانسازی پوست

یکی از راه های غیر جراحی برای جوانسازی پوست استفاده از متد کربوکسی تراپی می باشد که در آن با تزریق گاز CO2 به زیر پوست ترمیم سلولی پوست اتفاق می افتد

بعد از تزریق گاز کربن دی اکسید این گاز باید از بدن دفع شود و مسئولیت این عمل بر عهده ی سیستم خون رسانی در بدن می باشد که با بالا رفتن گردش خون جوانسازی و روشن سازی پوست را شاهد خواهیم بود.مراقبت پوست در برابر آفتاب

مراقبت پوست در برابر آفتاب

یکی از مهم ترین و آسان ترین راه کار هایی که می توان برای جوانسازی پوست انجام داشت مراقبت پوست در برابر آفتاب به وسیله ی ضد آفتاب ها می باشد. شما بهتر است تا مدت زمان در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار گرفتن را کاهش دهید،در نتیجه بهتر است که ساعت های اوج تابش آفتاب را که چیزی بین 10 صبح تا 2 بعد از ظهر می باشد بدانید و از پوست خود در برابر این تابش های مستقیم محافظت کنید. شما می توانید برای پوست خود از محافظ هایی مانند لباس، کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید تا پوستتان نسبت به تابش آفتاب محفوظ شود.


هشداری آشنا برای مراقبت از پوست

سیگار نکشید و از مصرف نوشیدنی های الکی خوداری کنید. حتما تا به حال بارها این هشدارها را شنیده اید. این دو هشدار ساده با این که بارها و بارها به گوش همه ی ما خورده اند، اما خیلی از افراد به آن بی توجه هستند و به این توصیه ی مهم و حیاتی برای سلامت پوست خود اهمیت نمی دهند، اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید پیشنهاد ما به شما این است که از همین امروز سبک زندگی خود را تغییر دهید چراکه پیری و از دست دادن نشاط پوست در انتظار شماست.


مزیت جوانسازی پوست

مزیت جوانسازی پوست

اگر بخواهیم در خصوص مزیت اقداماتی که برای جوانسازی پوست انجام می دهیم صحبت کنیم، بدون شک زیبایی و بازگشت به دوران جوانی و طراوت و شادابی پوست، اولین چیزی است که به فکر ما می رسد. اما باید دانست که یکی از مهم ترین مزایای جوانسازی پوست پاکسازی آن می باشد. یکی از روش‌های عالی برای پاکسازی پوست استفاده از روش میکرودرم می باشد.


تغییر رژیم غذایی و مشاهده ی تاثیر باورنکردنی در پوست

می دانیم که برای داشتن پوستی سالم و جوان و با طراوت نیاز است تا مراقبت هایی از پوست به صورت مداوم انجام گیرد و متخصصین پوست و زیبایی باید ها و نباید هایی را در این خصوص به همه ی افراد در تمامی رده های سنی پیشنهاد می کنند. اما باید دانست که برای اینکه روند پیری پوست را کاهش دهیم، لازم است تا رژیم غذایی درستی داشته باشیم و این رژیم باید از سنین کم مناسب در نظر گرفته شود، چراکه وجود برخی از مواد غذایی می تواند به سلامت و طراوت و شادابی پوست شما کمک کند. برای مثال کاهش مصرف میزان قند و شکر می تواند سرعت روند پیری را کاهش دهد بهتر است بدانیم که وجود برخی از چین و چروک ها بر روی صورت تنها به دلیل مصرف بی رویه ی این دسته از مواد غذایی می باشند.


راه حل های خانگی برای رفع چین و چروک و جوانسازی پوست

راه حل های خانگی برای رفع چین و چروک و جوانسازی پوست

برای برطرف کردن این چین و چروک ها راه حل هایی آسان وجود دارد که با انجام مداوم آنها می توان به جوانسازی پوست پرداخت. از روشهای جوان سازی پوست صورت در قالب راه حل های خانگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آلوئه ورا
  • سفیده ی تخم مرغ
  • روغن نارگیل
  • ماسک موز
  • روغن زیتون
  • ماسک خیار

آیا با استفاده از محافظت کننده های پوست می توان سرعت روند پیری پوست صورت را کاهش داد؟

امروزه محافظت کننده های زیادی وجود دارند که مدعی می شوند می توانند سرعت روند پیری را در افراد کاهش دهند، این محصولات را در قالب کرم ها، شستشو دهنده ها و محلول ها مشاهده می کنیم. باید دانست که این محصولات در صورتی که دارای ترکیبات مفیدی برای پوست باشند می توانند برای جوانسازی پوست صورت مفید باشند، اما باید توجه داشت که تنوع این محصولات به قدری شده است که انتخاب بهترین نوع آنها می تواند برای شما دشوار باشد. از این رو پیشنهاد ما به شما این است که برای مصرف این محصولات حتما با پزشک متخصص خود مشورت نمایید و از محصولاتی استفاده نمایید که مورد تایید پزشک شما باشد.


به دنبال سایه باشید

به دنبال سایه باشید

همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم تابش مستقیم آفتاب به پوست، می تواند به پوست شما آسیب بزند در نتیجه بهتر است در ساعاتی که تابش آفتاب به صورت مستقیم است خود را در معرض این تابش قرار ندهیم و یا اگر مجبور بودیم که در آن ساعات خارج از منزل باشیم به دنبال سایه باشیم و سعی کنیم ازقسمت های سایه عبور و مرور کنیم.


استفاده از مرطوب کننده ها را جدی بگیرید

اگر به دنبال روشی آسان، کم خرج و با دوام برای جوانسازی پوست خود هستید مصرف مرطوب کننده ها را جدی بگیرید. شاید این مرطوب کننده ها به نظر خیلی ساده بیایند اما عدم استفاد از آنها می تواند آثاری همچون وجود چین و چروک ها را برای ما داشته باشد. در نتیجه همیشه پوست خود را به وسیله ی این مرطوب کننده ها مرطوب نگه دارید. خشک شدن پوست صورت، بدون شک برای شما وجود چین و چروک هایی را سبب خواهد شد که وجود آنها برای هیچ کس خوشایند نخواهد بود چراکه وجود این چین و چروک ها نشانی از پیر شدن می باشد و این در حالی است که به طور معمول افراد از پیری و فاصله گرفتن از روزهای جوانی در حال فرار هستند.


بخور صورت راه حلی قدیمی اما تاثیر گذار

بخور صورت راه حلی قدیمی اما تاثیر گذار

شاید شما هم یادتان باشد که از قدیم مادر بزرگ ها و پدربزرگ های همه ی ما از بخور ها استفاده می کردند، البته آنها به جنبه ی درمانی آن برای رفع سرماخوردگی می اندیشیدند. اما دیری نگذشت که متخصصان پوست و زیبایی به این نتیجه رسیدند که این بخور ها می تواند به شادابی پوست شما کمک نماید. استفاده از بخور می تواند منافذ پوستی شما را باز کند. از این رو این کار برای افرادی که به پوست و شادابی و جوانسازی پوست صورت خود می اندیشند، پیشنهاد می شوند که در هفته چند بار از بخور ها استفاده کنند.هشداری جدی برای افرادی که به جوانسازی پوست خود می اندیشند

اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید که به زیبایی و جوانسازی پوست خود می اندیشید و به دنبال روشهای جوان سازی پوست صورت هستید بهتر است فکر برنز کردن پوست را از سر خود بیرون کنید. این کار می تواند به پوست شما آسیب جدی و جبران ناپذیری بزند.


تاثیر خواب کافی بر جوانی پوست

تاثیر خواب کافی بر جوانی پوست

خواب درست می تواند بر همه ی جوانب زندگی شما تاثیر گذارد پس از اهمیت آن غافل نشوید. نداشتن خواب کافی می تواند باعث پیری زودرس پوست شما شود پس اگر شما هم از جمله افرادی هستید که خواب ناکافی و یا نادرستی دارید، لازم است تا برای سلامت پوستتان، به خواب خود اهمیت بیشتری دهید.


از چه سنی وجود خط و خطوط و چین و چروک ها بر روی صورت دیده می شود؟

لازم به ذکر است که پروسه ی آغاز چین و چروک ها برای هر فردی می تواند متفاوت باشد و به طور کلی نمی توان گفت که در سنی مشخص، همه ی افراد شاهد وجود چین و چروک و یا خط های ریزی بر روی صورت خواهند بود، اما به طور کلی محققان، سن آغاز مشاهده ی این چین و چروک ها را در 30 سالگی می بینند. عواملی چون ژنتیک و البته سبک زندگی هر فرد که شامل مراقبت ها و رژیم غذایی هر فرد می باشد در این امر اثر گذار هستند.


آیا جوانسازی پوست متعلق به گروه سنی خاصی می باشد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر، انجام روشهای جوان سازی پوست صورت و راهکارهایی که در این خصوص وجود دارد به گروه سنی خاصی تعلق ندارد و شما در هر سنی که هستید می توانید اقداماتی را به کار گیرید که روند پیری پوست خود را به تعویق اندازید. لازم است بدانید که پیشگیری بهتر از درمان است در نتیجه حتی اگر از پیری و رسیدن به سال های کهنسالی فاصله ی زیادی دارید، انجام برخی از کارها می تواند در آینده برای شما مفید باشد. پس پیشنهاد ما به شما این است که آینده نگر باشید و از همین امروز به سلامت و زیبایی پوست خود بی اندیشید.

منبع: shorthillsdermشما نمی توانید نظری ثبت کنید.


مقالات مشابه

برچسب‌ها

> اطلاعات کاشت مو (28 مقاله)

> کاشت مو (27 مقاله)

> خدمات زیبایی (20 مقاله)

> خدمات پوست و زیبایی (13 مقاله)

> بوتاکس (10 مقاله)

> مراقبت های کاشت مو (9 مقاله)

> تزریق ژل (9 مقاله)

> خدمات پوست (7 مقاله)

> بیماری های پوست و مو (4 مقاله)

> جوانسازی (4 مقاله)

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار