شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱

ژل خط خنده موجب جوانتر شدن چهره می‌شودتزریق ژل خط خنده سبب از بین بردن و محو کردن چین و چروک هایی می‌شود که در اثر لبخند و خندیدن، معمولا از کناره های بینی تا دور لب ایجاد می‌شود. این تزریق موجب می‌شود که چهره فرد جوان تر و شاداب تر به نظر برسد.

ژل خط خنده موجب جوانتر شدن چهره می_شود

بهتر است این کار در کلینیک های معتبر تحت نظر پزشکان متخصص و با تجربه‌ی پوست و مو انجام شود. معمولا از فیلرها و ژل ها برای تزریق این ناحیه استفاده می‌گردد. این مواد تزریقی علاوه بر خط خنده برای کاهش یا از بین بردن خطوط اخم و سایر چین و چروک های آزار دهنده که به عنوان بخشی از روند طبیعی پیری ایجاد می‌شوند، نیز استفاده می‌شوند و می‌توانند جایگزینی برای جراحی های مشابه جوان سازی صورت باشند. پرکننده‌ها در این ناحیه، علاوه بر پر کردن، از عمیق‌تر شدن خط خنده نیز پیشگیری می‌نمایند.

خطوط خنده یا لبخند چه هستند؟

گرچه زندگی پر از دلیل برای لبخند زدن است، اما لبخند زدن می‌تواند باعث ایجاد خطوطی در اطراف دهان شما شود. خطوط خنده یا لبخند که به چین و چروکهای بینی نیز معروف هستند، از گوشه بینی شروع شده و به پایین به سمت گوشه دهان کشیده می‌شوند. این خطوط به دلیل اقدامات مکرر عضلانی هنگام لبخند زدن ظاهر می‌شوند. آنها بیشتر در افراد مسن و افراد لاغر دیده می‌شوند. اگرچه برخی از مردم آنها را نشانه زندگی پر از خنده می‌دانند، اما دیگران احساس می‌كنند كه خط لبخند افراد را پیرتر از آنچه كه هستند نشان می‌دهد. در افراد مسن، افتادگی پوست نیز می‌تواند باعث افتادگی گونه‌ها شده و خطوط خنده عمیق‌تری را ایجاد کند. تزریق ژل خط خنده یکی از روش‌های موثر برای افزایش حجم در اطراف این خطوط و از بین بردن آنها محسوب می‌شود.


فیلرهای پوستی چگونه عمل می‌کنند؟

فیلرهای پوستی چگونه عمل می_کنند؟

بسیاری از پرکننده‌های پوستی حاوی اسید هیالورونیک هستند، ماده‌ای ژل مانند که به طور طبیعی توسط بدن تولید می‌شود تا سلول های پوست را به خوبی هیدراته کرده و احساس نرمی و لطافت را در آنها ایجاد کند. با این حال، با افزایش سن، پوست نازک می‌شود و میزان تولید کلاژن و الاستین در آن کاهش می‌یابد. مواد پرکننده پوستی بیشتر با نام تجاری خود شناخته می‌شوند (از جمله Juvederm،Restylane ، Voluma وSculptra). با تزریق ژل خط خنده به بافت نرم صورت، چین و چروک ها صاف شده و حجم پوست در مناطق مورد نظر افزایش می‌یابد. علاوه بر پر کردن صورت، پرکننده‌های پوستی تزریقی ممکن است باعث تولید کلاژن در پوست شوند.

پرکردن خطوط خنده با پرکننده های پوستی

حجم از دست رفته در اطراف خطوط خنده می‌تواند دوباره توسط مواد پرکننده یا فیلرهای پوستی پر شود. تزریق ژل خط خنده موجب ایجاد حجم شده و خطوط خنده یا لبخند را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. در مورد افرادی که افتادگی گونه‌ها، باعث افزایش چین خوردگی و چروک در خطوط خنده شده است، ممکن است نیاز باشد تا برای بهبود پوست از روشهای ترکیبی استفاده کنند. زیرا شاید پرکننده‌ها به تنهایی نتوانند به اندازه کافی کارایی لازم را داشته باشند. به عبارت دیگر، مواد پرکننده می‌توانند حجم از دست رفته را جبران کنند اما به سفت شدن پوست کمک نمی‌کنند. بنابراین بهتر است از یک روش تکمیلی برای لیفت و سفت شدن پوست اطراف نواحی گونه کمک گرفت. هم چنین برخی از افراد می‌توانند روش لیفت با نخ را برای کمک به بلند کردن و سفت شدن این ناحیه انتخاب کنند.


چه مقدار پرکننده مورد نیاز است؟

چه مقدار پرکننده مورد نیاز است؟

معمولاً به طور متوسط، برای هر طرف ۱ سی سی و در مواردی که خطر لب عمیق است، برای هر طرف بین ۱.۵ تا ۲ سی سی از مواد پرکننده مورد استفاده قرار می‌گیرد.


انتخاب نوع پرکننده های خط خنده

در برخی موارد ممکن است برای تزریق ژل خط خنده، بیش از یک نوع پرکننده استفاده شود. استفاده از بیش از یک نوع پر کننده به دلیل آن است که عمق تزریق در امتداد خط خنده از نظر مقدار بافت و فضای اطراف آن، متفاوت است. پرکننده ها معمولاً بین ۶ تا ۱۸ ماه دوام می‌آورند. اما انواع مختلفی از پرکننده ها برای نواحی مختلف صورت طراحی شده اند و طول عمر متفاوتی دارند. بیشتر مواد پرکننده با گذشت زمان در بدن، حل شده و توسط بدن به آب تبدیل می‌شوند. با این حال مواردی وجود دارد که ماندگاری آنها بسیار بیشتر است.


روند بهبودی

روند بهبودی

پس از تزریق فیلر زمان زیادی برای مشاهده‌ی اثرگذاری آن مورد نیاز نیست. علاوه بر این، مانند تمام داروهای تزریقی، احتمال کبودی بسیار ناچیز است. به طور معمول، تزریق پرکننده پوستی سریع و عملاً بدون درد انجام می‌شوند. اغلب در تزریق پرکننده از کرم بی حس کننده استفاده می‌شود، بنا بر این معمولا درد زیادی احساس نمی شود. مهارت و تخصص پزشک نیز به طور مستقیم در میزان ناراحتی در حین تزریق نقش داشته و درد آن را کمتر کند. برخی از قرمزی‌ها، کبودی‌ها و تورم‌های جزئی در محل تزریق نیز ممکن است تجربه شود اما به طور معمول، به سرعت برطرف می‌شوند.


عوارض جانبی چه هستند؟

عوارض جانبی شایع، تزریق کبودی و تورم است. کبودی و تورم زمانی اتفاق می‌افتد که رگ خونی زیر پوست، هنگام تزریق آسیب ببیند. کبودی و تورم معمولاً پس از 4-7 روز از بین می‌رود. جدی‌ترین عارضه جانبی مرتبط با تزریق مواد پرکننده، انسداد رگ است. هنگامی که ماده پرکننده مستقیماً به یک رگ خونی مهم تزریق شود و جریان خون را مسدود کند، ممکن است منجر به نکروز پوست و حتی کوری گردد. کوری زمانی اتفاق می‌افتد که مواد پرکننده به رگ خونی وارد شده و جریان خون را به سمت عصب بینایی چشم ببندد. نکروز پوست به معنی مرگ سلولهای پوستی است و هنگامی اتفاق می‌افتد که رگ‌های خونی تأمین کننده ناحیه‌ای از پوست صورت، مسدود شوند. خطرات نکروز پوست و کوری را می‌توان با شناخت دقیق رگ‌های خونی صورت کاهش داد. بنا بر این مراجعه به پزشک متخصص پوست و موی باتجربه بسیار مهم است.


نقش پزشک در کاهش عوارض جانبی

نقش پزشک در کاهش عوارض جانبی

خطرات مربوط به انسداد عروق در تزریق ژل خط خنده، باید توسط پزشک کاهش یابد. نوع سوزن و اندازه آن در کاهش خطر آسیب و انسداد رگ تاثیرگذار است. تکنیک‌های خاص مانند تزریق دقیق و آهسته و عمق تزریق، به شما اطمینان می‌دهد که ماده پرکننده به داخل رگ تزریق نمی‌شود. از همه مهم‌تر، دانش کافی پزشکان در مورد آناتومی صورت سبب می‌شود که مناطقی را که رگ های خونی اصلی در آنها هستند شناسایی کنند. دانستن این که از تزریق در کدام ناحیه باید خودداری کرد و کدام ناحیه ایمن است، می‌تواند خطر تزریق ماده پرکننده به داخل رگ را تا حد زیادی کاهش دهد. یادآور می‌گردد که متخصص پوست و مو، بهترین گزینه برای انتخاب پزشک تزریق کننده‌ی فیلرهاست.


نقش خود فرد در کاهش عوارض جانبی

حداقل به مدت 24 ساعت از ورزش شدید و استعمال الکل و حداقل به مدت 2 هفته از هرگونه ماساژ صورت به ویژه ناحیه تزریق، خودداری کنید. شستن صورت بعد از تزریق ژل باید با رعایت موارد احتیاطی انجام شود. از آب با دمای بسیار بالا برای شست و شو استفاده نکنید و به آرامی صورت خود را شستشو دهید.


نحوه خوابیدن و دراز کشیدن پس از تزریق

نحوه خوابیدن و دراز کشیدن پس از تزریق

پس از تزریق در نقاط مختلف صورت نباید این نواحی تحت فشار قرار بگیرند. یکی از مواردی که باید بسیار به آن توجه کرد، طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل است. زیرا ممکن است سبب ایجاد مشکل در شکل نهایی صورت و التهاب آن گردد. معمولا توصیه می‌شود افراد روبه بالا خوابیده و از خوابیدن به پهلو خودداری شود.


روش های موثر دیگر برای درمان چین و چروک های خط خنده

در نبرد با خطوط و چین و چروک، داشتن ابزارهای قدرتمند کاملاً ضروری است. تزریق بوتاکس نیز مثل پرکننده‌های پوستی از موثرترین روش‌ها برای مبارزه با بروز علائم پیری در پوست صورت هستند. با تزریق به مناطق مورد نظر صورت، این روش‌ها، باعث صاف شدن پوست می‌شوند و موجب می‌گردند تا فرد جوان‌تر به نظر برسد. متخصصان یک مرکز زیبایی در دالاس آمریکا، اظهار می‌کنند که اگر چه پرکننده‌های پوستی و بوتاکس شباهت زیادی دارند، اما جنس موادی که از آنها ساخته می‌شوند، نحوه عملکرد آنها و نواحی از صورت که آنها درمان و جوانسازی می‌کنند بسیار متفاوت است. اما اثرات تحول آفرین هر دو بسیار قوی هستند.


تفاوت بوتاکس و پر کننده های پوستی

در صورتی که مطمئن نیستید که آیا می‌خواهید از یک پرکننده پوستی تزریقی برای تزریق ژل خط خنده خود استفاده کنید یا با استفاده از بوتاکس عضلات این ناحیه را به نوعی از کار بی اندازید بهتر است علاوه بر مشاوره با یک متخصص پوست و مو، با ویژگی‌های هرکدام نیز به صورت جداگانه آشنا شوید. اگر می‌خواهید چین و چروک های موجود در دور لب و یا قسمت های دیگر صورت را به طور عمیق پر کنید تزریق ژل موثرتر عمل می‌کند، زیرا هدف این مواد، ایجاد حجم طولانی مدت به مناطق زیر پوست است. از طرف دیگر، اگر خطوطی که در اثر لبخند زدن، چشمک زدن و سایر حرکات تکراری روی صورت شما ایجاد می‌شوند، باعث نگرانی شما می‌شوند، می‌توان عضلات تولید کننده این خطوط را بوتاکس هدف قرار داد.

منابع: mizuaesthetic ،dallasskincentre


شما نمی توانید نظری ثبت کنید.

امتیاز این مطلب

2 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال (3 از 5)


مقالات مشابه

برچسب‌ها

> اطلاعات کاشت مو (28 مقاله)

> کاشت مو (27 مقاله)

> خدمات زیبایی (20 مقاله)

> خدمات پوست و زیبایی (13 مقاله)

> بوتاکس (10 مقاله)

> مراقبت های کاشت مو (9 مقاله)

> تزریق ژل (9 مقاله)

> خدمات پوست (7 مقاله)

> بیماری های پوست و مو (4 مقاله)

> جوانسازی (4 مقاله)

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار