شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱

کاشت موی طبیعی - FUT (Follicular Unit Transplantation)، روش برداشت بافت از پشت سر (میکروسرجری)در این روش یک بافت یا باریکه ای از پوست و مو به عرض حدود 3 سانتیمتر و طول 30 سانتیمتر از پشت سر بیمار برداشته می شود سپس پوست پشت سر با اندکی کشش به هم رسانده می شود و با نخ مخصوص بخیه می شود و بین دوازده تا پانزده روز بعد و بعد از کنترل ترمیم بخیه های پشت سر برداشته می شود. این عمل معمولا تحت بی حسی موضعی انجام شده و حاوی 1500 تا 2500 گرفت است که حاوی 7000 تا 9000 تار مو می باشد. سپس محل عمل به ظرافت ترمیم شده اگر چه عرض نوار برداشته شده حدود 30 میلیمتر می باشد، اما جای بخیه از 4-3 میلیمتر پهن تر نخواهد بود و این اثر جراحی کاملا در زیر موها پنهان می شود قابل رؤیت نیست.

کاشت مو fut

 بافت جدا شده از پشت سر توسط تکنسین های کاشت مو و توسط میکروسکوپ های اختصاصی یا عینک های قوی به قطعات کوچکی به نام گرفت تقسیم می شود که هر گرافت شامل 1 تا 4 تار مو می باشد سپس این گرافت ها در جلوی سر کاشته می شود .

طریقه ترمیم موهای برداشته شده درهردو روشFIT و FUT یکسان است و موها درهر دو روش به صورت تک تک (تک فولیکولی) کاشته می شوند و لذا اختلاف این ۲ روش فقط درطریقه برداشت موها است.

روش FUT یک عمل جراحی ساده می باشد اما باید توسط فردی آشنا به تکنیک های جراحی و در کلینیک های دارای مجوز و تحت نظارت سازمان بهداشت انجام شود تا منجر به بهترین نتیجه و کمترین رویت ناحیه برداشت باشید.

از دیگر مزایای این روش میتوان به صحیح خارج شدن گرفت ها و کمتر آسیب دیدن ریشه مو که منجر به نتیجه بهتری می‌شود امروزه با پیشرف تکنیک های جراحی بیماران با عوارض ناخوشایندی مانند تراکم کم، اسکار زشت در پشت سر و خط موی صاف یا غیر طبیعی در جلوی سر روبرو نمی شوند . عفونت چه در پشت سر و چه در محل کاشت در صورت عمل به دستورات نگهداری بعد از کاشت فوق العاده نادر است.

ممکن است در ناحیه جراحی یکی دو روز درد و احساس کشیده شدن پوست وجودداشته باشد که براحتی با مصرف مسکن های معمولی برطرف خواهد شد. تورم پیشانی تا چند روز از عوارض عادی کاشت مو محسوب میشود. چند روز بعد از عمل بیماران در پشت سر احساس کرختی و بیحسی می‌کنند که به تدریج ظرف چند ماه برطرف خواهد شد. یکی از مزایای این روش اینست که در حال حاضراین روش پیوند مو، یکی ازمطمئن ترین و امن ترین روش کاشت مو در دنیا بوده و تا ۹۷% واجدین استفاده کننده از این روش به نتیجه دلخواه رسیده اند. هم چنین در این روش احتیاجی به کوتاه کردن همه موهای سر نمی باشد و فقط موهای منطقه برداشت کوتاه خواهد شد.

در کلینیک پوست و موی جلوه ماندگار با در نظر گرفتن سن و ترکیب چهره بیمار و با درنظر گرفتن موهای نازک باقیمانده بر روی پیشانی ، خط موی جدیدی طراحی می شود. خط مو نباید صاف، بالا یا پایین باشد.


شما نمی توانید نظری ثبت کنید.


مقالات مشابه

برچسب‌ها

> اطلاعات کاشت مو (28 مقاله)

> کاشت مو (27 مقاله)

> خدمات زیبایی (20 مقاله)

> خدمات پوست و زیبایی (13 مقاله)

> بوتاکس (10 مقاله)

> مراقبت های کاشت مو (9 مقاله)

> تزریق ژل (9 مقاله)

> خدمات پوست (7 مقاله)

> بیماری های پوست و مو (4 مقاله)

> جوانسازی (4 مقاله)

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار