شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱

توصیه های بعد از کاشت مو - چه کارهایی باید انجام داد و چه کارهایی نباید انجام داد؟ (۱)یک مرد ممکن است که قد کوتاهی داشته باشد، یا پوستی تیره داشته باشد، اما طاس بودن، موضوعی است که باعث می شود آن مرد برای جنس مخالف جذابیتی نداشته باشد.

با این که این گمانه زنی ها درست است و اظهار نظر در مورد جذابیت یک مرد، وابسته به عوامل دیگری نیز هست که در افراد مختلف، متفاوت می‌باشد، اما به هر حالت، در دنیای امروز، طاس بودن در موارد زیادی یک مانع برای موفقیت است.

بسیاری از مردم معتقدند مردان طاس، مردانی با اعتماد به نفس هستند، با این که این مطلب دور از ذهن نیست، اما مردان طاس بسیاری هستند که ترجیح می دهند سرشان پر از مو باشد. متاسفانه، احتمال ریزش مو همراه گذشت سن بیشتر می شود و بنابراین با بالا رفتن سن و یا رسیدن به سن خاصی در اکثر مردان، احتمال بیشتری برای طاسی وجود دارد.

خبر خوب این است که در دنیای پزشکی امروز، راه های بسیاری برای درمان ریزش مو و طاسی وجود دارد که یکی از آنها پیوند موی طبیعی یا کاشت مو است.

پیوند مو یا جراحی ترمیم مو روشی است که در آن فولیکول های مو از بخشی از بدن که «اهدا کننده (donor)» نامیده می شود، به قسمت طاس شده یا در حال طاسی معروف به «دریافت کننده (recipient)» منتقل می شود. این روش برای بسیاری از مردان جذاب و عمومی شده است، یک آمار نشان می دهد که 71 درصد از کسانی که در سال 2013 تحت عمل جراحی کاشت مو قرار گرفته بودند، مرد بودند.

تکنیک ها و روش های مدرن، از قبیل پیوند واحد فولیكولی (FUT)، استخراج واحد فولیكول (FUE) یا همان تکنیک جداسازی فولیکولار (FIT)، نتیجه ي پیوند مو را عملا غیر قابل تشخیص کرده و گزینه ي مناسبی برای بسیاری از مبتلایان به ریزش مو می باشد. بدین ترتیب که متخصص و تکنسین کاشت مو با این روش ها، می تواند تراکم کاشت موی بسیار بالایی به دست آورد.

قسمت اهدا کننده، در اکثر موارد، بخش پشت سر است که در اصطلاح بانک مو نامیده می شود. جالب توجه است که بانک موی هر شخص، فقط برای همان شخص قابل استفاده است و مانند اعضای دیگر بدن، مانند کلیه و قلب، امکان انتقال واحد فولیکول از یک شخص به شخص دیگر وجود ندارد. البته در آزمایش ها و تجربه هایی، مو را می توان بین دوقلوهای یکسان که آرایش ژنتیکی مشابه دارند نیز جا به جا کرد.

با توجه به اهمیت ویژه ای که کاشت مو در تغییر ظاهر مردان دارد، ضروری به نظر می رسد افرادی که علاقه مند به پیوند مو می باشند بدانند لازم است پس از انجام این عمل، چه اقداماتی را انجام می دهند، به خصوص از آن جا که انجام صحیح دستورالعمل ها برای رسیدن به یک پیوند مو موفق است و کمک می کند که فرد، سریعتر به روال زندگی روزانه برگردد. در این جا چند نکته مهم را که رعایت آنها از لحظه ی اتمام عمل تا چند هفته بعد لازم و ضروری است متذکر می شویم تا نتیجه کاشت موی شما، شما را به ابهت و شکوهی که در ذهن دارید برساند.

ادامه دارد ...


شما نمی توانید نظری ثبت کنید.


مقالات مشابه

برچسب‌ها

> اطلاعات کاشت مو (28 مقاله)

> کاشت مو (27 مقاله)

> خدمات زیبایی (20 مقاله)

> خدمات پوست و زیبایی (13 مقاله)

> بوتاکس (10 مقاله)

> مراقبت های کاشت مو (9 مقاله)

> تزریق ژل (9 مقاله)

> خدمات پوست (7 مقاله)

> بیماری های پوست و مو (4 مقاله)

> جوانسازی (4 مقاله)

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار