شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱

مراقبت و توصیه‌های بعد از کاشت مو - چه کارهایی باید انجام داد و چه کارهایی نباید انجام داد؟ (۳)کاشت مو - خوابیدن بعد از کاشت مو

  • برای خوابیدن تا حدود ۱ هفته، باید در موقعیت نیمه راست (زاویه ۴۵ درجه کمر) باشید و از دو یا چند بالش استفاده کنید تا در هنگام خواب بعد از عمل، سر خود را در بالا نگه داشته باشید. این کار برای دو شب اول بعد از عمل الزامی است. این موقعیت برای جلوگیری از تورم اضافی روی پوست سر مهم است. اگر می توانید سر خود را هنگام خواب بالا نگه دارید، می توانید از صندلی های استراحت نیز برای خواب استفاده کنید. سر شما بر روی بالش، باید طوری باشد که به محل کاشت فشار وارد نشود تا موجب بیرون افتادن گرفت های کاشته شده بشود، یا جلوی جوش خوردن لخته های خون گرفته شود.
  • تا حد امکان، کار را تعطیل کنید تا بتوانید به اندازه کافی استراحت کنید. استراحت کافی، طی مراحل اولیه بعد از کاشت را بسیار تسریع می کند. به همین خاطر، زمان های مناسب برای انجام عمل کاشت مو، زمانی است که چند روز پشت سر هم تعطیل است و زمان کافی برای استراحت وجود دارد.
  • یک یا دو روز بعد از انجام عمل کاشت مو، باید برای باز کردن پانسمان، به کلینیک مراجعه نمایید. برای این کار، مشاوران با شما هماهنگی لازم را انجام می دهند. برای استفاده از ویتامین آ و آغشته کردن محل کاشت به آن، مشاوران با شما هماهنگی انجام می دهند، شما نیز به این برنامه دقت کنید.

شستشو بعد از کاشت مو - پوسته شدن سر بعد از کاشت مو

  • بعد از شستشوی اولیه در کلینیک، مشاوران و تکنسین ها به شما آموزش می دهند که چطور محل کاشت مو را بشویید. با استفاده از یک تکه ابر و شامپو بچه، بدون این که محل کاشت مالیده شود، می توانید محل کاشت را بشویید. شستشوی صحیح و به موقع و منظم، به جا گرفتن فولیکول های مو و اتصال آنها به پوست، و همچنین بهداشت محل کاشت که مستعد رشد باکتری هاست کمک شایانی می کند. تکه های خشک شده ي لخته خون و پوست های خشک شده باید از محل کاشت دور شوند تا تنفس پوست در آن ناحیه نیز بهبود یابد.
  • در هفته اول بعد از کاشت مو، باید دقت شود که آب دوش با فشار بر روی محل کاشت پاشیده نشود. بهتر است با دست، شدت آب خروجی از دوش گرفته شود و با احتیاط آب بر روی محل کاشت ریخته شود. بعد از ۴ تا یک هفته، با دقت می توان از دوش آب با فشار کم بهره گرفت. این کار باعت تسریع فرآیند بهبود و کم کردن اثرات باقی مانده از عمل می شود.
  • با توجه به دستورالعمل هایی که مشاوران به شما آموزش می دهند، از یخ و کمپرس خنک برای کاهش تورم ها استفاده کنید. اما به هیچ وجه یخ را مستقیم بر محل کاشت مو قرار ندهد. کمپرس یخ، برای روی پیشانی یا قسمت پشت سر تجویز شده است.

کاشت مو - بعد از کاشت مو چه کارهایی نباید انجام داد

  • بعد از عمل کاشت مو، تا چند روز نباید در معرض تابش نور مستقیم خورشید باشد، مخصوصا اگر محل کاشت متورم باشد. اگر تابش نور خورشید اجتناب ناپذیر است، از کلاه مناسب که فشاری بر سر وارد نمی کند استفاده کنید.

ادامه دارد ...


شما نمی توانید نظری ثبت کنید.


مقالات مشابه

برچسب‌ها

> اطلاعات کاشت مو (28 مقاله)

> کاشت مو (27 مقاله)

> خدمات زیبایی (20 مقاله)

> خدمات پوست و زیبایی (13 مقاله)

> بوتاکس (10 مقاله)

> مراقبت های کاشت مو (9 مقاله)

> تزریق ژل (9 مقاله)

> خدمات پوست (7 مقاله)

> بیماری های پوست و مو (4 مقاله)

> جوانسازی (4 مقاله)

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار