شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱


ميكرودرم پوست چيست؟


میکرودرم ابریژن روشی برای لایه برداری و تجدید سازی پوست صورت است که به صورت غیر تهاجمی انجام می شود. میکرودرم می تواند برای آسیب های ناشی از نور خورشید، خطوط ریز پوست، چین و چروک ها، لکه های که با بالا رفتن سن بر صورت ایجاد شده، آکنه، جای زخم، لک و پیس ها و دیگر موارد مربوط به پوست یک روش درمانی و ترمیمی مفید باشد.

جوانسازی پوست صورت به روش میکرودرم

تاثیر میکرودرم بر پوست

استفاده از روش میکرودرم می تواند بر صافی پوست، روشن سازی بافت پوست، کاهش خطوط ریز موجود در صورت، هموار سازی سطح پوست، کاهش لکه های سیاه بر پوست، تمیزی منافع پوست و البته جوانسازی پوست تاثیر گذارد.
کاربردهای میکرودرم برای پوست

کاربردهای میکرودرم برای پوست

استفاده از روش میکرودرم می تواند سبب لایه برداری از پوست و تجدید بافت و لایه های پوست صورت شود. در حقیقت استفاده از متد میکرودرم می تواند به تحریک جریان خون کمک کرده و سبب افزایش منابع تغذیه ای برای سلول های پوستی شود و در نهایت این امر به جوانسازی پوست کمک می نماید. در ادامه شرح برخی از مهم ترین این کاربرد ها خواهیم پرداخت.
تاثیر میکرودرم بر پوست صورت

جوانسازی پوست به روش میکرودرم

با روش میکرودرم می توان چین و چروک های سطحی بر روی پوست صورت را از بین برد، روش میکرودرم در چند مرحله باید صورت گیرد و فواصل انجام این روش باید توسط پزشک متخصص تعیین گردد.
˃ ˂

درمان لک های حاصل از نور خورشید به روش میکرودرم


نور آفتاب برای برخی از صورت ها پیامد هایی مانند به وجود آمدن لک هایی بر روی پوست صورت دارد (در افرادی که رنگ پوست روشن دارند این مورد بیشتر از افراد دیگر دیده می شود). با استفاده از روش میکرودرم و تکرار آن در فواصل زمانی تعیین شده توسط متخصص پوست و مو، می توان برای برطرف کردن این لک های حاصل از نور خورشید اقدام کرد.


درمان جای زخم و آکنه و لک و پیس ها به روش میکرودرم


برای درمان جای زخم ها و اسکارها و همچنین جای لک و پیس و آکنه ها می توان از روش میکرودرم استفاده کرد. باید دانست که درمان این مشکلات پوستی با یک جلسه میکرودرم امکان پذیر نخواهد بود و لازم است این درمان چندین بار تکرار شود. تعداد تکرار میکرودرم به شرایط پوستی افراد بستگی دارد.

صافی پوست به روش میکرودرم

صافی پوست به روش میکرودرم


بعضی از پوست ها دارای منافذ باز می باشند که این منافذ سبب ناصافی پوست صورت می شوند. این منافذ می توانند بر زیبایی پوست و چهره ی فرد تاثیرگذار باشند. برای درمان این عارضه، می توان از روش میکرودرم بهره گرفت و در نهایت پوستی صاف داشت، تعداد دفعات تکرار این روش بستگی به تشخیص پزشک متخصص و پوست صورت فرد دارد.

درمان لک های سیاه به روش میکرودرم


یکی از موثرترین و پرطرفدارترین روش های درمان برای لک های سیاه رنگ موجود در صورت، روش میکرودرم می باشد. در این روش لازم است فرد به صورت مداوم این درمان را تکرار کرده تا این لک ها از صورت حذف شوند.
انواع دستگاه های میکرودرم

انواع دستگاه های میکرودرم


در کلینیک پوست و مو برای انجام روش میکرودرم از دو نوع دستگاه می توان استفاده کرد: دستگاه میکرودرم کریستالی و دستگاه الماسی. در هر دوی این دستگاه ها عملکرد مشابه بوده، اما روند انجام این روش متفاوت می باشد.
مراحل انجام میکرودرم

مراحل انجام میکرودرم


میکرودرم باید توسط متخصصین پوست انجام گردد، در این روش از دستگاه هایی که دارای ابزار کوچک دستی هستند استفاده می شود و لایه ی رویی پوست با این ابزار برداشته می شود، این دستگاه ها با خراشیدن پوست می توانند عواملی که موجب پیری پوست شده است را برداشته و موجب شادابی و طراوت پوست شوند. باید گفت که روش میکرودرم با روش میکرونیدلینگ متفاوت است و دستگاه های مورد استفاده در این دو متد و همچنین مراحل انجام این دو روش به صورت کامل متفاوت می باشند.
توصیه های قبل از انجام میکرودرم

توصیه های قبل از انجام میکرودرم


حداقل یک هفته قبل از انجام میکرودرم لازم است از کاربرد کرم های برنزه کننده ی پوست و اسپری ها اجتناب کرد. باید گفت که بهتر است قبل از درمان میکرودرم، از انجام بوتاکس و وکس و برداشتن زگیل و دیگر موارد مرتبط با پوست صورت خودداری کرد.
˃ ˂
چه تعداد جلسه برای پاکسازی پوست توسط میکرودرم لازم است؟

چه تعداد جلسه برای پاکسازی پوست
توسط میکرودرم لازم است ؟


تعداد جلسات پاکسازی پوست به وسیله ی میکرودرم بستگی به ظرفیت و مقاومت پوست فرد دارد. این پاکسازی می تواند با فاصله زمانی یک هفته تکرار شود. برای مشاهده ی نتایج مد نظر، لازم است میکرودرم در چندین مرحله صورت گیرد و تنها یک بار اقدام به این پاکسازی، نمی تواند مفید واقع شود، تشخیص تعداد تکرار و مدت زمان تکرار، باید توسط متخصصین پوست انجام شود.
میکرودرم برای چه افرادی توصیه نمی شود

میکرودرم برای چه افرادی توصیه نمی شود؟


انجام میکرودرم مانند تزریق بوتاکس محدودیت سنی خاصی ندارد و به طور معمول کودکان 12 سال تا بزرگسالان (تا رده ی سنی 65 سال) می توانند از میکرودرم بهره گیرند. باید دانست که برای میکرودرم حداکثر سنی نیز وجود ندارد اما لازم به ذکر است، برای افرادی که با سن 70 سال اقدام به میکرودرم می نمایند خطر آسیب پذیری بیشتری وجود دارد که باید نسبت به آنها آگاه بود.
مدت زمان ماندگاری اثر میکرودرم بر روی پوست

مدت زمان ماندگاری اثر میکرودرم بر روی پوست


از آن جا که پوست انسان به طور معمول در فواصل تقریبی 30 روزه بازسازی می شود تمام تاثیرات مثبتی که میکرودرم بر پوست فرد می گذارد موقتی خواهد بود و از بین خواهد رفت. نیاز است که این پاکسازی مجددا تکرار شود که زمان این تکرار می تواند در افراد مختلف متغیر باشد.
عوارض احتمالی پاکسازی پوست با میکرودرم

عوارض احتمالی پاکسازی پوست با میکرودرم


باید دانست که به محض انجام این پاکسازی، به احتمال زیاد، شاهد قرمزی و التهابات پوستی خواهیم بود اما این عوارض به صورت موقت خواهند بود و بعد از چند ساعت رفع خواهند شد. برخی افراد بعد از انجام پاکسازی تا چند روز اولیه شاهد احساس خشکی در پوست صورت و یا پوسته پوسته شدن پوست هستند که این عوارض نیز بعد از چند روز برطرف خواهند شد. موارد زیر از عوارض جانبی میکرودرم هستند که ممکن است برای برخی افراد اتفاق بیفتند: سختی پوست، قرمزی و سرخی پوست،کبودی های جزئی، حساس شدن پوست، ساییدگی های کوچک بر روی پوست.
˃ ˂
اغلب افراد می پندارند که استفاده از کریستال و الماس برای پاکسازی پوست می تواند دردآور باشد اما باید دانست که این پاکسازی درد زیادی نخواهد داشت چرا که از این الماس ها و کریستال ها تنها در سطح ابتدایی پوست استفاده می شود، از این رو باید گفت استفاده از این روش برای پاکسازی پوست صورت، برای افراد درد خیلی کمی خواهد داشت که این درد برای فرد قابل تحمل می باشد. این درد، شبیه حس کیسه کشیدن روی پوست است.
آیا میکرودرم درد دارد؟
پاکسازی به روش میکرودرم نیاز به استفاده از بی حس کننده ها ندارد چرا که درد این روش به میزانی نیست که تحمل آن برای افراد غیر ممکن باشد. البته ممکن است در بسیاری از کلینیک های پوست و مو، که از این روش برای جوانسازی و پاکسازی پوست استفاده می نمایند، برای راحتی بیشتر افراد از پماد بی حسی استفاده می شود.
آیا پاکسازی به روش میکرودرم نیاز به استفاده از بی حس کننده ها دارد؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که میکرودرم برای تمامی افراد نمی تواند مفید واقع شود و شرایط پوست هر فرد می تواند موانعی برای انجام این پاکسازی داشته باشد. در این زمینه، تشخیص نهایی بر عهده ی متخصص پوست و مو می باشد. هم چنین، لازم است فرد قبل از اقدام برای میکرودرم تمام جراحی های زیبایی صورت و پوستی را که در گذشته انجام داده است، با پزشک متخصص پوست در میان بگذارد.
آیا میکرو درم برای همه افراد امکان پذیر است؟
بعد از میکرودرم باید توجه داشت که از آبرسان ها برای پوست استفاده شود و از محصولات مراقبتی پوستی ای استفاده نمود که مناسب با شرایط فرد باشد. مشورت با پزشک متخصص و مشاورین، می تواند در این راه به افراد کمک نماید. لازم است بعد از این درمان، با استفاده ازکرم های ضد آفتاب، از پوست خود در برابر نور خورشید مراقبت کنید. باید دانست که پوست افراد بعد از انجام میکرودرم تا چند هفته ی اول، نسبت به نور آفتاب حساس خواهد شد و لازم است از آن مراقبت شود.
مراقبت های بعد از میکرو درم کدامند؟
مصرف الکل با میکرودرم تداخلی ندارند، اما بهتر است از نوشیدن هر نوع الکلی اجتناب کرد. در این مدت، پرهیز از مصرف دخانیات نیز پیشنهاد می شود.
آیا بعد از میکرودرم میتوان الکل مصرف کرد؟
بعد از پاکسازی به روش میکرودرم، لازم است تا یک هفته از مصرف آسپیرین ها و هر دارویی که دارای آسپیرین و یا ایبوبوفن ها می باشد اجتناب کرد. در صورت نیاز به استفاده از این داروها، موضوع با با پزشک متخصص، در میان بگذارید.
استفاده از چه داروهایی بعد از میکرودرم ممنوع می باشد؟
مزایای میکرودرم نسبت به لیزر و سایر روشها

مزایای میکرودرم نسبت به لیزر و سایر روش‌ها


میکرودرم نسبت به لیزرها و لایه برداری های شیمیایی گزینه ی امن تر و کم خطر تری بوده، دارای هزینه ی کمتری می باشد. در نتیجه افراد در رده های سنی مختلف تمایل بیشتری به استفاده از این روش پاکسازی پوست دارند. استفاده از روش میکرودرم می تواند به جوانسازی پوست و همچنین پاک سازی سلول های پوست کمک نماید.

هزینه میکرودرم


در خصوص هزینه ی میکرودرم باید گفت که این هزینه به عواملی همچون وضعیت پوست بیمار و تعداد دفعاتی که نیاز است فرد این درمان را تکرار نماید، بستگی دارد. از این رو لازم است که پوست فرد توسط پزشک متخصص پوست و مو معاینه گردد و بعد از آن هزینه ی درمان محاسبه شود.

دیدگاه‌ها

(1) مبینا 1399-05-09 23:29
امتیاز این نظر: 0

چقدر میشه متفاوت شد/از مطالب مفیدتون تشکر میکنم

شما نمی توانید نظری ثبت کنید.

امتیاز این مطلب

4 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال (4 از 5)


وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار