شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱


کاشت مو به روش BHT

به طور کلی در پیوند و کاشت مو اغلب برداشت فولیکول های مو از ناحیه سر فرد صورت می پذیرد اما در کاشت مو به روش BHT ناحیه ی اهدا کننده ی فولیکول های مو معمولا از موهای موجود در سینه و یا مو های موجود در ریش و یا دیگر نواحی بدن صورت می گیرد. لازم به ذکر است که بانک مویی که از آن فولیکول های مو برداشت می شود باید دارای ویژگی های مد نظر پزشکان باشد تا بتوان پیوندی موفق را شاهد بود. برای اولین بار این نوع کاشت در سال 2002 و 2003 مورد بررسی و توجه افراد بسیاری قرار گرفت.
کاشت مو به روش BHT چیست؟

کاشت مو به روش BHT چیست؟

BHT در حقیقت مخففی از عبارت Body Hair Transplantation به معنی پیوند مو بدن است که در این روش با استخراج واحد های فولیکولی معروف به FUE از نواحی مختلف بدن که دارای موهای قوی و ضخیم می باشد این پیوند صورت می گیرد، این روش برای افرادی که بانک موی ضعیفی دارند می تواند یک گزینه ای مناسب برای کاشت مو و درمان ریزش مو باشد. این روش توانسته برای افرادی که در ناحیه ی سر دارای بانک موی قوی نمی باشند مناسب ترین گزینه برای کاشت مو و رشد مجدد مو محسوب شود.

کاشت مو به روش BHT
توسط چه کسانی انجام می شود؟

کاشت مو به روش BHT توسط چه کسانی انجام می شود ؟
این تکنیک تنها باید توسط پزشک های متخصص در کلینیک های با مجوز صورت پذیرد. در کاشت مو به روش BHT با بهره گیری از موهایی از قسمت هایی از بدن که دارای مو های ضخیم و مناسبی می باشد (موهای موجود در ریش افراد، موهای موجود در سینه افراد، موهای موجود روی سطح شکم افراد و... ) می توان به راحتی بعد از گذارندن روندی، خاص شاهد رشد موها به صورت طبیعی بود.

آیا روند برداشت مو از بدن،
مشابه با برداشت از سر می باشد؟

آیا روند برداشت مو از بدن، مشابه با برداشت از سر می باشد؟
از آنجایی که پوست بدن تحرک و پویایی بیشتری نسبت به پوست سر انسان دارد نحوه ی برداشت فولیکول های مو از قسمت های مختلف بدن می تواند روند کاملا متفاوت به نسبت روش های دیگر در کاشت مو داشته باشد. اما اساس این روش، همان روش FUE یا برداشت فولیکول های مو است که بدون برداشت نوار پوستی، پیاده می شود.

کاشت مو به روش BHT برای
چه افرادی مناسب است؟

کاشت مو به روش BHT برای چه افرادی مناسب است؟
این نوع کاشت غالبا برای افرادی مناسب است که از بانک موی ضعیفی در ناحیه سر برخوردار هستند و و مشاور متخصص به آنها پیشنهاد داده است که این روش می تواند مناسب تر از مزوتراپی مو و دیگر روش های موجود در این خصوص باشد. این افراد به منظور داشتن موهای پرپشت و با تراکم بیشتر، ناچارند از قسمت دیگری از بدن که دارای موهای مناسب برای کاشت هستند استفاده نمایند، در این روش عموما از موهای رو سینه و یا ریش افراد استفاده می شود که تشخیص ناحیه برداشت مو باید توسط پزشک متخصص صورت پذیرد.

آیا کاشت مو برای افرادی که به صورت موقت
دچار ریزش مو شده اند امکان پذیر است؟

آیا کاشت مو برای افرادی که به صورت موقت دچار ریزش مو شده اند امکان پذیر است ؟
باید دانست که افرادی که بنا به دلایل مختلف دچار ریزش مو به صورت موقت شده اند کاشت مو (تمامی متد های موجود در این زمینه) به هیچ وجه توصیه نمی شود؛ چرا که علایمی مانند استرس و تنش می تواند یکی از عواملی باشد که فرد را مبتلا به ریزش مو نماید و غلبه کردن بر این مشکلات می تواند این ریزش مو را قطع نماید. در نتیجه نیازی به کاشت مو با روش های مختلف دیده نمی شود.
˃ ˂

مراحل کاشت مو به روش BHT

مقدمات لازم برای این روش کاشت، مانند روش های دیگر است. مراحل کاشت مو به روش BHT به صورت زیر است:


آیکون-استفاده از قسمتی از بدن برای بانک مو
1
آماده سازی قسمت های از بدن که به عنوان بانک مو در این کاشت از آنها استفاده خواهد شد، این نواحی توسط پزشک متخصص تعیین می گردد.
آیکون-برداشت فولیکول مو در کاشت مو به روش bht
2
برداشت فولیکول های مو از قسمت اهدا کننده مو. به طور کلی هر فولیکول می تواند دارای 1 تا 3 واحد گرافت مو باشد.
آیکون پیوند گرافت ها در کاشت مو به روش bht
3
جایگزینی و قرار دادن گرافت ها در نقاطی که نیاز است کاشت در آنها صورت گیرد.

مراقبت های قبل از کاشت

قبل از کاشت مو به روش BHT لازم است از موارد زیر اجتناب نمود:
آیکون عدم استفاده از دخانیات در کاشت مو به روش bht
مصرف دخانیات.
آیکون عدم استفاده از نوشیدنی های در کاشت مو به روش bht
مصرف نوشیدنی های الکلی.
آیکون عدم استفاده از ویتامین B و E در کاشت مو به روش bht
استفاده از ویتامین های B و E.
آیکون عدم استفاده از ایبو پرفن ها و آسپرین ها در کاشت مو به روش bht
استفاده از داروهایی همچون آسپیرین ها و ایپوبروفن ها.
آیکون عدم استفاده از برخی داروهای گیاهی در کاشت مو به روش bht
استفاده از برخی دارو های گیاهی.
مشاور شما، حدود ۱ هفته قبل از انجام عمل کاشت مو، مواردی را که نیاز است به شما یادآوری می نماید. لازم است اگر مورد خاصی در خوراک یا مصرف دارو دارید، با او در میان بگذارید.
˃ ˂
دوران نقاهت کاشت مو به روش BHT


دوران نقاهت کاشت مو به روش BHT

در روش کاشت مو به روش BHT دوران نقاهت زیادی ندارد، تنها لازم است که بعد از جراحی تا چند روزه اولیه از انجام فعالیت های شدید جسمانی مانند ورزش کردن و تحرکاتی سبب تعرق بیشتر در افراد می شود خودداری نمود، این دوران نقاهت می تواند در افراد در بازه ی زمانی خاص اتفاق افتد. با توجه به محل برداشت مو و دیگر شرایط بیمار مانند شرایط جسمانی، پزشک متخصص برای هر فرد در مورد زمان و دوره ی نقاهت نظر می دهد.

تعداد و زمان جلسات برای کاشت مو به روش BHT

تعداد و زمان جلسات در کاشت مو به روش BHT در هر فرد می تواند متفاوت باشد. تعداد واحد های انتقالی در این روش می تواند از مهم ترین عواملی باشد که بر تعداد جلسات و زمان این کاشت تاثیر گذار است. معمولا می توان این روش را در طی یک جلسه به طور کامل استفاده و پیاده کرد.
مراقبت های بعد از کاشت مو به روش BHT

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش BHT

موارد زیر از مراقبت هایی است که بعد از کاشت مو به این روش باید به آنها توجه داشت:

X اجتناب از انجام فعالیت های بدنی مانند ورزش کردن و تحرک زیاد.

X اجتناب از استعمال دخانیات.

X در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگرفتن.

X اجتناب از بلند کردن وزن های سنگین.

X اجتناب از رفتن به سونا و اتاق های بخار.

X اجتناب از رابطه ی جنسی.

تاثیر سیگار بعد از کاشت مو

سیگار کشیدن می تواند جریان بهبود یابی در فردی که کاشت مو انجام داده است را کند کرده و باعث تأخیر در آن شود. این تاثیرات منفی را در تمامی روش های کاشت مو مشاهده می بینیم. در نتیجه افرادی که کاشت مو انجام داده اند بهتر است حداقل تا یک هفته از کشیدن سیگار خودداری کرده و به بدن اجازه ی بهبود بدهند.

تاثیر سیگار بعد از کاشت مو  به روش BHT
اسلایدر-مزایای کاشت مو به روش BHT

مزایای کاشت مو به روش BHT

از مهم ترین مزیتی که این روش کاشت مو نسبت به روش های دیگر مانند کاشت مو به روش FIT دارد این است که در این روش واحد های گرافت مو، از قسمت هایی از بدن برداشته می شود که دارای بانک مویی مناسب می باشد. در افرادی که در ناحیه ی سر، بانک مویی قوی ندارند و امکان پیوند از این نواحی وجود ندارد استفاده از این روش پیشنهاد می شود.

در این روش از کدام قسمت های بدن برای پیوند مو استفاده می شود؟

در پیوند مو از طریق BHT بهترین بانک مو می تواند موهای موجود بر ریش افراد و بعد از آن موهای موجود بر روی سینه و در درجه ی سوم موهای موجود بر پاهای افراد می باشد. اما در این زمینه، پزشک متخصص نظر می دهد و محل برداشت مو را مشخص نماید.

استفاده از بانک مو ریش در روش کاشت مو bht برای پیوند مو استفاده از بانک موی پاها در روش bht برای پیوند مو استفاده از بانک موی سینه در روش bht برای پیوند مو استفاده از بانک موی پشت در روش bht برای پیوند مو
آیا موهای منطقه اهدا کننده رشد می کند

آیا موهای منطقه اهدا کننده رشد می کند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که تمامی موهای انتقال داده شده از نواحی ای که انتقال و پیوند از آن صورت گرفته است بعد از گذشت مدت زمانی خاص رشد صورت خواهد گرفت و نیازی به نگرانی در این خصوص وجود ندارد.
تفاوت دو روش کاشت BHT و FIT

تفاوت دو روش کاشت BHT و FIT

تفاوت اصلی در این دو روش این است که در روش BHT بانک اصلی که مو را از آن انتقال می دهند می تواند موهای موجود بر سینه و موهای موجود در ریش و یا دیگر نقاط بدن باشد، اما در روش کاشت FIT نقطه ی انتقال دهنده، نواحی سر افراد می باشد که در آن از فولیکول های پشت مو و پشت گوش استفاده می شود.

خط رویش مو در روش BHT چگونه است؟

خط رویش مو می تواند سبب جذابیت افراد در نگاه اول شود در نتیجه در کاشت مو باید توجه زیادی به این خط شود اما باید دانست که کاشت مو به روش BHT تاثیری بر خط رویش مو نخواهد داشت.
آیا ریزش مو بعد از کاشت به روش BHT طبیعی است؟

آیا ریزش مو بعد از کاشت طبیعی است؟

باید گفت که بعد از کاشت مو، طی بازه ی زمانی خاص که این بازه می تواند در افراد متفاوت باشد شاهد ریزش موهای کاشته شده خواهیم بود که این امر کاملا طبیعی خواهد بود. بعد از این ریزش، موها در این نواحی رشد پیدا خواهند کرد تنها لازم است که افرادی که کاشت مو به روش BHT را انجام داده اند کمی در این راه صبور باشند.
راه حل جلوه ماندگار برای افرادی که از روش کاشت BHT نتیجه ایی نگرفته اند

راه حل جلوه ماندگار برای افرادی که از روش کاشت BHT نتیجه‌ای نگرفته اند

در درمانگاه تخصصی جلوه ماندگار، بعد از معاینه ی پزشک متخصص و مشاوره، وضعیت بانک سر، سینه و ریش مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که برداشت گرفت از این نواحی امکان داشته باشد، راه حل مناسب و میزان برداشت از هریک از این مناطق اهدا کننده (donor area) مشخص می شود.
˃ ˂

هزینه‌ی کاشت مو به روش BHT


در خصوص هزینه‌ی کاشت مو به روش BHT باید گفت که این هزینه به عوامل متعددی بستگی دارد. میزان فولیکول های انتقال داده شده در هر فرد می تواند متفاوت نسبت به فرد دیگر باشد که این عامل می تواند از مهم ترین عوامل موثر در متغیر بودن هزینه ی کاشت به روش BHT محسوب شود. در جلسه ی مشاوره کاشت مو می توان درخواست محاسبه ی هزینه را از مشاور درخواست نمود.

دیدگاه‌ها

(1) اسد میرزایی 1400-02-29 22:15
امتیاز این نظر: +1

می تشکر ایکنم و خدا برکت منه زندگیتون بیاره اسد از ایذه شهر سبز

(2) مدیر روابط عمومی 1400-03-02 12:30
امتیاز این نظر: 0

به نقل از اسد میرزایی:
می تشکر ایکنم و خدا برکت منه زندگیتون بیاره اسد از ایذه شهر سبز


مقدمتان گل باران
از این که در خدمت شما بوده ایم و از خدمات کلینیک راضی هستید، خدا را شاکریم

شما نمی توانید نظری ثبت کنید.

امتیاز این مطلب

4 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال (5 از 5)


وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار