شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱


مرحله انجام کاشت مو به روش FIT


یکی از بهترین، موثرترین و جدید ترین راه های کاشت برای داشتن موهای بهتر و بیشتر کاشت مو به روش FIT است.

این روش در حقیقت یک جراحی سرپایی برای ترمیم مو می باشد که در آن از تیغ جراحی استفاده نمی شود و می تواند تاثیری دائمی و ماندگار با طبیعی ترین حالت ممکن را داشته باشد،

به صورتی که تفاوتی میان موهای کاشته شده و موهایی که از قبل موجود بوده است دیده نخواهد شد. در این روش شاهد رشد موها به صورت طبیعی خواهیم بود.
کاشت مو به روش FIT چیست؟

کاشت مو به روش FIT چیست؟

کاشت مو به روش FIT به معنی استخراج واحدهای فولیکولی مو می باشد که در آن مو ها به صورت دائمی ترمیم شده و رشد خواهند داشت و می تواند زیبایی بیشتری به صورت افراد بخشد.

در این روش، فولیکول های مو، معمولا از قسمت پشت سر و کناره های گوش، تک تک و با دستگاه های مخصوص (پانچ) برداشت می شود. هر واحد بر داشت شده (گرفت) معمولا شامل 1 تا ۴ ریشه ی مو است اما ممکن است این تعداد در موهای با تراکم بالاتر، تا ۱۲ ریشه در یک گرفت برسد. بعد از برداشت گرفت‌ها، پیوند فولیکول ها در نقطه های مورد نظر داده می شود که می تواند موجب رویش موهای طبیعی فرد در این نقاط شود.

از این روش در کاشت ریش و سبیل و همچنین کاشت ابرو نیز استفاده می شود. استفاده از این روش همانند مزوتراپی مو توانسته در میان بسیاری از افراد رواج پیدا کند.
کاربرد  کاشت مو به روش FIT

کاربرد کاشت مو به روش FIT

از مهم ترین کاربرد این روش میتوان به استفاده از این کاشت برای رشد موها در ابرو و همچنین رشد موها در ریش و سبیل که برای آقایان استفاده می شود نام برد، بدین رو توانسته است محبوبیتی خاص در میان افراد به دست آورد.
کاشت ریش و سبیل  به روشFIT

کاشت ریش و سبیل به روشFIT

استفاده از روش FIT در کاشت ریش و سبیل در میان آقایان توانسته محبوبیت خاصی کسب نماید، باید گفت که دوران نقاهت کوتاه در این نوع کاشت باعث شده است افرادی زیادی به این نوع کاشت گرایش پیدا کنند، استفاده از این روش می تواند به آقایان چهره ی جذاب تری بخشد و سبب بالا رفتن اعتماد به نفس و حس رضایت در بسیاری از آقایان شود.
کاشت ابرو به روش FIT

کاشت ابرو به روش FIT

در این تکنیک با بهره گیری از موهای موجود در سر و پیوند آن در قسمت ابرو می توان شاهد رشد مو های ابرو بود و در نهایت به زیبایی کلی صورت جلوی دیگری بخشید. امروزه کاشت ابرو به روش FIT توانسته است در میان بسیاری از خانم ها محبوبیت بسیاری به دست آورد.
˃ ˂

مراحل کاشت مو به روش FIT

برای انجام کاشت مو به روش FIT مراحل زیر انجام می شوند:
آیکون انجام معاینات در مرحله کاشت به روش fit
(1) انجام معاینات و بررسی های لازم برای فرد
آیکون ایجاد برش برای فولیکول ها در روش fit
(2) ایجاد برش برای برداشت فولیکول های مو به کمک دستگاه میکروپانچ
آیکون برداشت گرافت در کاشت مو به روش fit
(3) برداشت گرافت های مورد نیاز
آیکون نگهداری از گرافت های برداشت شده در روش fit
(4) نگهداری از گرافت های حاصل از برداشت در محلول استریل و دمای پایین
آیکون طراحی خط رویش مو در کاشت مو به روش fit
(5) طراحی خط رویش مو
آیکون کاشت گرافت مو در روش fit
(6) کاشت گرافت ها در نواحی مورد نیاز که نهایی ترین مرحله در این کاشت می باشد
آیکون مرحله آخر کاشت مو به روش fit
(7) پانسمان کل سر و محل های برداشت گرفت
˃ ˂

مزایای کاشت مو به روش FIT

موارد زیر از مهم ترین مزیت های کاشت مو به روش FIT هستند:
مزایای  کاشت مو به روش FIT
این روش نسبت به روش های دیگر کمتر تهاجمی می باشد.
مزایای  کاشت مو به روش FIT
در این روش از بی حسی های موضعی استفاده می شود.
مزایای  کاشت مو به روش FIT
اسکار ها و زخم ها در این روش نامرئی خواهند بود.
مزایای  کاشت مو به روش FIT
نواحی اهدا کننده ی مو می توانند متعدد باشند.
مزایای  کاشت مو به روش FIT
رشد مو در این نواحی ثابت است.
مزایای  کاشت مو به روش FIT
مراقبت های بعد از درمان آسان می باشد.
مزایای  کاشت مو به روش FIT
فرآیند بهبود یابی این روش نسبت به روش های دیگر کمتر نیاز به زمان دارد.

کاشت مو به روش FIT برای چه افرادی مناسب است؟

آیکون کاشت مو به روش fit برای چه افرادی مناسب است؟
این کاشت برای افرادی که تمایل دارند موهای کوتاهی داشته باشند مناسب است چرا که بعد از گذراندن دوران نقاهت در این روش، اسکار و یا زخمی موجود نخواهد بود و افراد ناچار نیستند که با بلند کردن موهای خود این اسکار ها را بپوشاند. این روش هم برای خانم ها و هم برای آقایان مناسب می باشد.

مراقبت های قبل از کاشت


مراقبت های قبل از کاشت به روش fit
اولین توصیه به عنوان مراقبت های قبل از عمل کاشت مو استفاده نکردن دخانیات است. لازم به ذکر است که قبل از اقدام برای کاشت مو لازم است از مصرف گروهی از دارو ها خودداری کرد که در ادامه آنها را برخواهیم شمرد. در افرادی که نیاز به کاشت مو دارند متخصصین در زمان مشاوره کاشت مو باید ها و نباید هایی را متناسب با شرایط هر فرد در نظر می گیرند که باید مو به مو آنها را اجرا نمود. لازم به ذکر است که در کاشت مو به هیچ وجه شرایط یک فرد با فرد دیگر نباید مقایسه شود، چرا که شرایط جسمانی و سلامتی افراد و استفاده از دارو های خاص می تواند بر این شرایط تاثیرگذار باشد.

از چه دارو هایی در روز های قبل از کاشت مو باید خودداری کرد؟

از چه دارو هایی در روز های قبل از کاشت مو باید خودداری کرد؟
لازم است یک هفته قبل از کاشت مو (در روش های مختلف) از استفاده ی برخی از دارو ها که سبب خونریزی بیشتر در حین عمل جراحی می شود خودداری نمود، این دارو ها عبارتند از:
آسپیرین ها، داروهای ضد التهاب، ویتامین B، رقیق کننده های خون، ایبوپروفن ها، برخی داروهای گیاهی.
قبل از عمل، پزشک متخصص پوست و مو را در جریان داروهای خاصی که استفاده می کنید، قرار دهید.

آیا قبل از جراحی کاشت مو می توان موهای خود را اصلاح کرد؟

آیا قبل از جراحی کاشت مو میتوان موهای خود را اصلاح کرد؟
کوتاهی موهای سر، به منظور تعیین دقیق محل انتخاب موهای مناسب، و دوری از برداشت مو از نقاطی که رشد کرکی دارند، توسط خود کلینیک انجام می گردد، تا اندازه‌ی کوتاهی مو نیز، به میزان مناسب و لازم باشد. بنا بر این، لازم است بیماران، از تراشیدن یا کوتاه کردن موهای خود، قبل از مراجعه خودداری نمایند.

کاشت مو به روش FIT برای چه افرادی مناسب است؟

چه مواردی باید به اطلاع پزشک معالج قبل از کاشت مو برسد؟

چه مواردی باید به اطلاع پزشک معالج قبل از کاشت مو برسد؟
قبل از عمل جراحی کاشت مو لازم است پزشک متخصص خود را نسبت به شرایط جسمانی و بیماری های موجود و شرایط خاص خود مطلع سازید. در نتیجه اگر از مشکلاتی همچون آلرژی های مختلف، اختلالات خونریزی، اختلالات خواب، آسم، فشار خون بالا، دیابت، مشکلات تنفسی و دیگر مشکلات و اختلالات پزشکی دارید لازم است حتما پزشک معالج خود را قبل از اقدام برای عمل جراحی در مرحله ی مشاوره از این مسأله مطلع سازید. توجه نداشتن به این امر می تواند مشکلات زیادی در هنگام عمل جراحی و حتی بعد از آن برای افراد داشته باشد.
˃ ˂
سیگار کشیدن رگ های خونی را محدود کرده و جریان خون به پوست سر را کاهش خواهد داد و این امر عمدتا به دلیل وجود نیکوتین موجود در سیگار است، مونوکسید کربن موجود در سیگار میزان اکسیژن حمل شونده در جریان خون را کاهش خواهد داد که این عامل می تواند روند بهبودی بعد از کاشت مو را طولانی تر سازد.
چرا قبل از کاشت مو از استعمال دخانیات باید پرهیز کرد؟
باید گفت که سیگار کشیدن می تواند مدت زمان بهبودی، بعد از کاشت مو را افزایش دهد. در نتیجه فرد بعد از جراحی کاشت مو (در تمامی روش ها) بهتر است حداقل تا یک هفته از استعمال دخانیات خودداری نماید.
آیا می توان بعد از کاشت مو سیگار کشید؟
مدت زمانی که برای کاشت مو به روش FIT نیاز است، کاملا بستگی به اندازه و مقدار کاشت (تعداد گرافت ها) و هم چنین وضعیت بانک موی بیمار دارد. به طور معمول، کاشت به روش FIT بین ۶ تا ۱۰ ساعت طول می کشد و بسیار مناسب است که این زمان در یک جلسه باشد تا دفعات رفت و آمد، داروهایی که بیمار استفاده می‌نماید، بی حسی موضعی و ... کمتر گردد. بدین ترتیب عوارض جانبی و احتمال بروز آنها، بسیار کم خواهد شد. در صورتی که کاشت بیمار نیاز به ترمیم داشته باشد، یا خود بیمار قصد ترمیم محل کاشت را داشته باشد، لازم است حداقل حدود ۹ ماه تا یک سال از زمان اولین کاشت، زمان گذشته باشد.
تعداد و زمان جلسات برای کاشت مو به روش FIT
بهتر است بعد از کاشت مو به روش FIT تا چند روز اولیه فرد استراحت نماید و فعالیت های جسمانی خود را کنار گذاشته تا روند بهبودی سریع تر انجام شود. این دوران نقاهت طولانی نخواهد بود و می تواند در میان افراد، متفاوت باشد اما به طور کلی بعد از مدت زمان یک هفته اگر ملاقاتی با فردی که کاشت مو انجام داده است صورت پذیرد به هیچ عنوان از نظر ظاهری آثاری منفی از عوارض این عمل دیده نخواهد شد.
دوران نقاهت کاشت مو به روش FIT

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FIT

بعد از کاشت مو به روش FIT لازم است تا یک هفته انجام هر نوع فعالیت جسمانی با شدت زیاد را حذف کرده و اجازه دهید روند بهبودی شما به صورت کامل انجام شود،
موارد زیر از مهم ترین مواردی است که از آنها باید اجتناب کرد:
مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FIT
استعمال دخانیات
مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FIT
آفتاب گرفتن و در معرض نور مستقیم خورشید در مدت زمان طولانی قرار گرفتن
مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FIT
بلند کردن وزن های سنگین تا 14 روز
مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FIT
حضور در اتاق های سونا و اتاق های بخار تا 3 هفته
مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FIT
رابطه ی جنسی تا یک هفته
در این روش از کدام قسمت های بدن به عنوان بانک مو استفاده می شود؟

در این روش از کدام قسمت های بدن به عنوان بانک مو استفاده می شود؟

در این روش، بانک مو (محلی که مو برای کاشت در این روش از آن برداشت می شود donor area) موهای موجود در قسمت های پشت سر و کناره های گوش می باشد. بعد از برداشت این مو ها از این قسمت ها فولیکول های مو به قسمت های مورد نیاز انتقال داده شده و عمل کاشت صورت می گیرد.
آیا موهای منطقه اهداکننده رشد میکند؟

آیا موهای منطقه اهدا کننده رشد می کند؟

برای بسیاری از افرادی که اقدام برای کاشت مو به روش FIT کرده اند این دغدغه به وجود می آید که آیا در این روش، نقاطی که به عنوان اهدا کننده ی فولیکول های مو بوده اند می توانند دوباره رشد مو داشته باشند؟
باید توجه کرد که فولیکول (ریشه) موها، در عمل کاشت مو جابجا می گردند. بنا بر این، در خود محل برداشت گرافت، ریشه ای از مو باقی نخواهد ماند که به رشد ادامه دهد. اما، برداشت گرافت ها، با روشی انجام می گردد که با رشد موهای اطراف محل برداشت گرافت، فولیکولی که از بانک مو برداشته می شود قابل رؤیت نخواهد بود. در نتیجه، ناحیه ی اهدا کننده ی مو، به طور کلی، رشد طبیعی مو را خواهد داشت.
تفاوت دو روش کاشت FIT و FUT

تفاوت دو روش کاشت FIT و FUT

در روش FUT، برای به دست آوردن گرافت های مو، یک نوار از پوست پشت سر برداشته می شود. بنا بر این، یکی از تفاوت هایی که این روش نسبت به روش FUT دارد این است که روند بهبودی بعد از کاشت در این روش کمتر است. دیگر مزیت این روش که توانسته در بسیاری از افراد مهم تلقی شود این مسأله است که افراد بعد از این کاشت می تواند موهای سر خود را بسیار کوتاه کرده و نگران دیده شدن اسکار و یا زخم های ناشی از این کاشت نباشند. بسیاری از افرادی که اقدام برای کاشت به روش FUT کرده اند برای پوشاندن اسکار حاصل از این نوع کاشت برای بار دوم اقدام به کاشت FIT می نمایند تا بتوانند زیبایی بیشتری را به موهای خود بازگردانند.


آیا ریزش مو بعد از کاشت به روش FIT طبیعی است؟

ریزش موهای کاشته شده بعد از کاشت مو به روش FIT کاملا طبیعی است. این ریزش معمولا در بین هفته ی دوم تا هفته ی هشتم از کاشت مو اتفاق می افتد و می تواند برای بسیاری از افراد سبب نگرانی شود اما باید دانست که نیازی به نگرانی در این خصوص نیست و این موها دو باره رشد طبیعی پیدا خواهند کرد.

هزینه‌ی کاشت مو به روش FIT


هزینه‌ی کاشت مو به روش FIT می تواند به عوامل متعددی (از جمله وسعت ناحیه طاس، تعداد گرافت های لازم برای پوشش، وضعیت بانک مو و ...) بستگی داشته باشد و در هر فرد متفاوت می باشد. باید دانست که هزینه ی این روش نسبتا بالا می باشد ولی تاثیر این روش به صورت دائم می باشد و می تواند به زیبایی افراد کمک های فراوانی نماید.

دیدگاه‌ها

(1) محمد 1399-05-14 23:56
امتیاز این نظر: +1

به نظر من اين روش بهترين روش كاشت مو هست البته بستگي به الگوي موي سر داره جلوه ماندگار هم كه بهترين نوع خدمات رو تو اين زمينه ارائه ميده و آدم خيالش از هر جهت راحته

(2) سالار 1399-05-14 23:59
امتیاز این نظر: 0

ممنون از جلوه ماندگار به خاطر تيم و خدمات حرفه اي كه به مشتريانش ارائه ميده،من كه خيلي راضي بودم از هربابت و نتيجه كاشت موي خودم رو بعد ٨ماه كامل ديدم

(3) مدیر روابط عمومی 1399-07-08 23:14
امتیاز این نظر: -1

به نقل از محمد:
به نظر من اين روش بهترين روش كاشت مو هست البته بستگي به الگوي موي سر داره جلوه ماندگار هم كه بهترين نوع خدمات رو تو اين زمينه ارائه ميده و آدم خيالش از هر جهت راحتهبا سلام خدمت شما
در حقیقت نمی توان به یکی از روشهای کاشت مو، لقب بهترین داد، چرا که با توجه به وضعیت بانک مو و جنس مو، پزشک متخصص روش خوب و مناسب کاشت مو را انتخاب می نماید.

(4) کیارش احمدزاده 1400-02-28 18:35
امتیاز این نظر: 0

من و برادرم هر دو در حلوه ماندگار کاشت کردیم بیش از ۵ نفر هم معرفی کردیم ممنون از صبر و حوصله و انرژی مشاور مجموعه که خیلی به ما امید دادن ایشان

شما نمی توانید نظری ثبت کنید.

امتیاز این مطلب

4 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال (5 از 5)


وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار