شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱

تکنیک پیوند مو - پیوند موی بدن توسط استخراج واحد فولیکولی (FUE) (۳)در این مطالعه، کاشت مو از بدن با استفاده از تکنیک FUE که شرح داده شد انجام گرفت. به طور کلی، حدود 1500 تا 1800 گرفت می تواند طی یک برنامه عمل 8 تا 9 ساعته پیوند داده شود که به دو بخش زمانی تقسیم می شود: استخراج گرفت ها، قرار دادن آنها در محل در نظر گرفته شده منطقه طاسی. بنا بر این، برنامه ریزی زمانی بر اساس تخمین تعداد گرفت های مورد نیاز که باید از بدن برداشته شوند تخمین زده می شود.

اگرچه روزهای مؤثر پشت سر هم می تواند برنامه ریزی شود، اما در دسترس بودن بیمار و قدرت تحمل او، عواملی هستند که بر میزان تراکم مورد نظر برای آن بیمار و هم چنین خطر بروز نکروز در پوست سر تأثیر دارند و چه بسا، برای رسیدن به تراکم لازم در منطقه طاسی مورد نظر، یک دوره درمان طولانی (مثلا چند جلسه در طی 6 تا 12 ماه) لازم است.

یک تخت ارتوپدی چند منظوره که می تواند شیب جانبی متغیر داشته باشد، يا بتواند به طور کامل شیب دار شود، قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد و مانور پذیری سر و گردن را به حداقل برساند برای این عمل توصیه می شود.

اگر پزشک، برداشت مو از ناحیه‌ي پا را نیز تجویز کرده باشد، تختی که قابلیت باز کردن پا بر روی آن وجود داشته باشد نیز می تواند مفید باشد. در هنگام برداشتن موهای پا انجام. هر جلسه با تشخیص و تخمین جراحی مناطق برداشت مو و منطقه دریافت کننده شروع می شود و تعداد برداشت گرفت های مو از هر ناحیه تقریب زده می شود. اگر لازم است موی پشت سر در برنامه عمل قرار داده شود، لازم است ابتدا و قبل از استخراج موهای بدن انجام می شود.

در مطالعه‌ي انجام شده، عمل FUE تحت بی حسی موضعی به دست آمده توسط تزریق زیر جلدی اپینفرین (1: 100،000) و لیدوکایین 1٪ و بوپیواکایین هیدروکلراید 0.25٪ بدون ورم انجام شد. استخراج گرفت برای پیوند با استفاده از یک سوزن زیر پوستی با نوک اصلاح شده انجام شد که در آن ناحیه محیط سوزن، به شکل یک ابزار پانچ، شکل داده شده و بر روی یک دستگاه چرخشی قرار داده شده است. این اصلاح باعث می شود تا آسیب های جراحی معمولی که همراه با استفاده از پانچ های مستقیم می باشد، به حداقل برسد و منجر به تمیزکاری کامل عمل کاشت مو می شود؛ زیرا محور لبه های برنده‌ي پانچ از فولیکول ها دور می شود. علاوه بر این، چون عمق زخم های ایجاد شده توسط این پانچ اصلاح شده، با فرو رفتن بیشتر، گسترش می یابند، آسیب به فولیکول ها کاهش می یابد و بسته شدن زخم تسریع می شود. در این مطالعه، از سوزن نمره 18 برای استخراج موهای خاکستری استفاده شده چرا که فرض بر این است که استفاده از سوزن های کوچک می تواند احتمال خراب شدن یکپارچگی و پایداری فولیکول ها را افزایش دهد. گرچه قدرت و سختی موی خاکستری با موهای رنگدانه دار قابل مقایسه است، اما دارای حساسیت بالایی نسبت به آسیب تابش اشعه ماوراء بنفش و آسیب اکسید کننده ها است. گرفت ها با یک قطعه گاز مرطوب، حد فاصل ۲ تا سه دقیقه از زمان استخراج هیدراته شدند. برای این کار، محفظه ای در دست قرار داشت که رطوبت، به کمک یک پدال به آن منتقل می شد. سپس، فولیکولهای برش داده شده، توسط سوزن زیر پوستی خارج شده و در محلول سرد شده سرم قرار گرفتند.


شما نمی توانید نظری ثبت کنید.


مقالات مشابه

برچسب‌ها

> اطلاعات کاشت مو (28 مقاله)

> کاشت مو (27 مقاله)

> خدمات زیبایی (20 مقاله)

> خدمات پوست و زیبایی (13 مقاله)

> بوتاکس (10 مقاله)

> مراقبت های کاشت مو (9 مقاله)

> تزریق ژل (9 مقاله)

> خدمات پوست (7 مقاله)

> بیماری های پوست و مو (4 مقاله)

> جوانسازی (4 مقاله)

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار