شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱

روش جدید کاشت مو - پیوند موی بدن توسط استخراج واحد فولیکولی (FUE) (۶)در مراجعه کنندگانی که بدن آنها، به اندازه کافی مو برای برداشت دارد، روش BHT (برداشت مو از بدن) پایداری برای کاشت مو می باشد، مخصوصا زمانی که بخش اهداء کننده مو در پشت سر، از تراکم کافی برخوردار نمی باشد. در مطالعه انجام شده، ۴۵% از بیماران، از روش BHT استفاده کردند که ممکن است در مقایسه با مطالعات و تحقیقات دانشگاهی دیگر، زیاد نباشد. اما مهم آن است که دقت شود، برای اکثر بیماران، روش BHT می تواند همراه با سایر محل های برداشت مو مانند پشت سر یا کناره های سر مورد استفاده قرار بگیرد.

بیمارانی که در این مطالعه، تا انتهای برنامه همراهی کردند و نتایج کاشت موی خود را گزارش دادند، همگی از سلامتی بعد از عمل، رشد موها و مسائل عمومی جراحی خود رضایت کامل داشتند. افرادی که از BHT به عنوان منبع کمکی همراه پشت سر، برای تأمین گرفت ها استفاده کردند بیشترین نمرات را اعلام کردند. هم چنین افرادی که فقط از BHT برای پوشش کاشت مو استفاده کرده بودند نیز رضایت عمومی کامل از برنامه عمل کاشت مو خود داشتند.

در واقع، کسانی که همراه BHT، از منطقه ریش آنها نیز برای برداشت گرفت مو استفاده شد، نمراتی نزدیک به کسانی دادند که همراه BHT، از پشت سر آنها نیز برداشت گرفت انجام شده بود. اتفاقاً، رضایت عمومی افرادی که کلا از BHT استفاده کرده بودند، همسان با افرادی بود که به جای BHT، فقط از موهای نازک پشت سر آنها برای به وجود آوردن خط رویش استفاده شده بود.

۶ نفر از بیمارانی که فقط از BHT برای آنها استفاده شد و از منبع دیگری (مثل سر یا ریش) برای برداشت مو در آنها استفاده نشد (فقط برداشت مو از موهای یک یا چند قسمت بدن، مانند تنه، اندام و زیر بغل) نمرات کمتری به پارامتر های بهبود محل برداشت و سرعت رشد داده بودند. اما نمرات آنها در مورد رضایت کلی از نتایج، تقریبا برابر رضایت بیمارانی بود که از ترکیب BHT و سر و یا ریش استفاده کرده بودند.

محدودیت های مهم استفاده از BHT در کاشت مو، (در مقایسه با روش سنتی برداشت موی سر پوست به عنوان تنها منبع برداشت مو) این است که این روش از نظر زمانی، طولانی تر و پرهزینه تر است و نیاز به یک سطح بالاتر مهارت عمل جراحی و تجهیزات و ابزار تخصصی دارد، بنا بر این، ممکن است نتایج بدست آمده از این روش، کیفیت پایین‌تری داشته باشد.

به طور خاص، این مسأله، اهمیت خاصی ندارد، چرا که آمار نشان می دهد، حدود ۹۵% گرفت ها از ناحیه سر، و حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد گرفت ها از BHT گرفته می شود. این روش، همچنین، از نظر کاری، پر تنش تر، و از نظر انجام، پیچیده تر است و استفاده از ربات ها و دستگاه ها، در آن مشکل تر است.

اگر چه شایع ترین علت ریزش موی ناگهانی در ناحیه ریش، آلوپسی (alopecia areata) است، اما سایر عوامل نیز اغلب تأثیر گذار هستند. در مواردی که علت طاسی محلی از پوست بدن مشخص نیست، پیشنهاد می شود که از آن ناحیه و اطراف محل آن طاسی، فولیکول های مو برداشت نشود. ریش ساده ترین سطح پوست است که از آن برای استخراج گرفت می توان استفاده کرد و مناطق دیگر بدن، در مقایسه با آن، مشکل تر هستند. به عنوان مثال، در برداشت گرفت از شکم، آرامش بیمار مهم است و ممکن است حرکات تنفسی بیمار، فعالیت جراح را مشکل کند.


شما نمی توانید نظری ثبت کنید.


مقالات مشابه

برچسب‌ها

> اطلاعات کاشت مو (28 مقاله)

> کاشت مو (27 مقاله)

> خدمات زیبایی (20 مقاله)

> خدمات پوست و زیبایی (13 مقاله)

> بوتاکس (10 مقاله)

> مراقبت های کاشت مو (9 مقاله)

> تزریق ژل (9 مقاله)

> خدمات پوست (7 مقاله)

> بیماری های پوست و مو (4 مقاله)

> جوانسازی (4 مقاله)

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار