شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱

مراحل رشد مو بعد از کاشت مو چگونه است؟در ابتدا باید دانست که رشد موها بعد از کاشت برای هر فردی نیاز به زمان دارد و هیچ فردی بعد از کاشت مو از این قاعده مستثنی نخواهد بود، در حقیقت مشاهده‌ی نتیجه‌ی کاشت بلافاصله بعد از کاشت مو غیر ممکن خواهد بود.

مراحل رشد مو بعد از کاشت مو چکونه است

در واقع باید دانست که موهای شما بعد از کاشت مو وارد فازهای مختلفی خواهد شد که هر کدام از این فاز ها در بازه‌ی زمانی خاص اتفاق می‌افتد، از این رو به شما پیشنهاد می‌شود تا برای مشاهده نتیجه‌ی عالی از کاشت موهای خود صبوری نمایید. در ادامه‌ی این مقاله مراحل رشد مو بعد از کاشت را برای شما برخواهیم شمرد.

بعد از کاشت چه مدت زمان برای نتیجه دیدن از کاشت مو نیاز است؟

به صورت میانگین افراد بعد از کاشت مو در فاصله‌ی زمانی بین 6 تا 9 ماه می‌توانند نتیجه‌ی کاشت مو را مشاهده نمایند در اکثر موارد این اتفاق در بازه‌ی زمانی 12 ماهه صورت می‌گیرد. اما باید دانست که مراحل رشد مو بعد از کاشت می‌تواند در افراد مختلف متفاوت باشد و به فاکتورهای مختلفی بستگی داشته باشد.


آنچه بعد از کاشت مو، در بازه های زمانی مختلف، باید انتظار داشته باشیم:

آنچه بعد از عمل جراحی در بازه های زمانی مختلف باید انتظار داشته باشیم

در ادامه آنچه در بازه های زمانی مختلف که بعد از کاشت مو تجربه خواهید کرد و مراحل رشد مو بعد از کاشت را به شما معرفی می‌کنیم:


در اولین هفته از مراحل رشد مو در نقاط اهدا کننده فولیکول مو شاهد چه خواهبم بود؟

در هفته‌ی اول ممکن است که فرد در نقاط اهدا کننده‌ی فولیکول مو (بانک مو) خونریزی، تورم و حس سوزش را تجربه نماید و ممکن است که وجود این تورم ها بر روی پیشانی و یا اطراف چشم در 5 روز اول نیز دیده شود.


هفته‌ی دوم تا هفته‌ی سوم

هفته ی دوم تا هفته ی سوم

در این بازه‌ی زمانی، شاهد احیای پوست کف سر خواهیم بود به صورتی که تمامی زخم های موجود در این قسمت برطرف خواهند شد، در این مرحله فولیکول های منتقل شده به قسمت های جدید از سر، به صورت دائم در نقاط مورد نظر جایگذاری خواهند شد و شروع به ریزش می‌کنند. این ریزش مو در ماه اول کاملا طبیعی می‌باشد و نیازی به نگرانی در این خصوص وجود ندارد تنها لازم است تا اندکی صبر کرده تا پروسه‌ی کاشت مو، از تمام فاز های موجود عبور کرده و شما را به نتیجه‌ی دلخواهتان برساند.


ماه اول تا ماه دوم

در این بازه‌ی زمانی بیماران با شوک ریزش موی شدید مواجه می‌شوند، برخی از بیماران ریزش مو را در قسمت های دیگر از سر که کاشت مو در آنها صورت نگرفته را نیز تجربه می‌کنند که این امر می‌تواند برای این افراد دغدغه آفرین باشد و آنها را نگران نماید، اما باید گفت که نیازی به نگرانی در این خصوص وجود ندارد. در این مرحله فولیکول ها، وارد فاز استراحت می‌شوند و به همین دلیل است که رشد موی جدیدی بر روی سر دیده نمی‌شود، در این مرحله وجود قرمزی هایی بر روی پوست سر دیده می‌شوند که به زودی برطرف خواهند شد.


ماه دوم تا سوم

ماه دوم تا سوم

موهای ظریف در این مرحله شروع به رشد می‌کنند و بیمار شاهد قرمزی هایی به دلیل رشد موها خواهد بود که این قرمزی ها به مرور زمان برطرف خواهند شد.


ماه چهارم تا ششم

باید گفت این مرحله در بیماران مختلف می‌تواند متفاوت باشد، رشد موها در 4 ماهگی به صورت خیلی خفیفی مشاهده خواهد شد، در نتیجه می‌توان گفت که فرد در این مرحله تغییرات ظاهری را در خود مشاهده خواهد کرد و تا ماه ششم این فرد می‌تواند رشد موی 60 درصد‌ی را در سر خود احساس نماید. می‌توان گفت که در این مرحله پوشش بهتر موها، ضخامت بیشتر و همچنین تراکم و طول بلند تری از موها مشاهده خواهد شد و البته وجود این تغییرات به راحتی با چشم قابل رویت خواهد بود.


ماه هفتم تا دهم

ماه هفتم تا دهم

70 تا 90 درصد نتیجه‌ی کاشت مو در بازه‌ی زمانی بین 7 ماه تا 10 ماه اتفاق می‌افتد، در این مرحله فرد قادر است تا موهای خود را به هر نحوی که می‌خواهد آرایش کند. لازم به ذکر است که در این مرحله برخی از افراد ریزش موها را مشاهده خواهند نمود، چراکه برخی از موها در این بازه‌ی زمانی وارد فاز استراحت می‌شوند ولی بعد از دو ماه شاهد رشد این تارهای مو به صورت مجدد خواهیم بود.


رشد موها پس از کاشت مو در بازه زمانی یک ساله چگونه است؟

می‌توان گفت شما بعد از کاشت مو در بازه‌ی زمانی یک ساله، شاهد رشد مو به صورت 100 درصد خواهید بود و می‌توانید با رضایت کامل از نحوه‌ی رشد موها و شکل ظاهری فعلی موهای خود از داشتن موهایی متفاوت نسبت به قبل لذت ببرید.


آیا ریزش موها در بازه های زمانی معین بعد از کاشت طبیعی خواهد بود؟

آیا ریزش موها در بازه های زمانی معین بعد از کاشت طبیعی خواهد بود

یکی از مهم ترین مسائلی که بعد از کاشت مو باید دانست این است که در فاصله‌ی زمانی هفته‌ی دوم تا هشتم بعد از کاشت مو، موهای موجود بر سر خواهند ریخت اما در این خصوص جای هیچ نگرانی نیست و این پروسه کاملا طبیعی می‌باشد و تنها بعد از گذشت از این مرحله می‌باشد که شما شاهد رشد موها به صورت طبیعی خواهید بود، اطلاع از این موضوع و مراحل رشد مو بعد از کاشت، سبب می‌شود تا نسبت به این ریزش موها کمتر حساسیت نشان دهید و بیمی در این خصوص نداشته باشید.


چطور می‌توانیم روند رشد موهایمان بعد از کاشت را سرعت بخشیم؟

اگر از ما این سوال را بپرسید که چطور و چگونه روند رشد را افزایش دهیم به شما پاسخ می‌دهیم که رژیم غذایی مناسبی برای خود در نظر بگیرید و مواد مورد نیاز برای رشد و احیا را به بدن خود برسانید، اطمینان حاصل کردن از یک رژیم غذایی سالم که سرشار از مواد معدنی، ویتامین ها و پروتئین ها باشد می‌تواند به تقویت فولیکول های مو کمک کند و باعث رشد سریع مو شود در مقاله‌ی فولیکول مو چیست به طور کامل ماهیت این فولیکول ها را شرح داده ایم. باید دانست که برخی ویتامین ها می‌توانند باعث تقویت کلاژن و سلول های سالم در بدن شوند.


محدودیت های تحرک های بدنی بعد از کاشت مو و اهمیت آن در روند رشد

محدودیت های تحرک های بدنی بعد از کاشت مو و اهمیت آن در روند رشد

به صورت معمول، پزشک معالج شما بلافاصله بعد از کاشت مو انجام فعالیت های ورزشی را برای شما مجاز نمی‌دارد باید گفت فعالیت های بدنی مانند دویدن، دوچرخه سواری و هر نوع دیگری از ورزش ها می‌توانند برای کاشت موی شما (هر نوع کاشت مویی که انجام داده اید مانند کاشت مو به روش FUT و یا FIT و یا ترکیبی) مضر باشد، اما باید دانست که این محدودیت ها موقتی می‌باشد و بعد از گذشتن مدت زمانی خاص که پزشک متخصص برای شما در نظر خواهد گرفت شما می‌توانید فعالیت های بدنی خود را از سرگیرید.


ضخیم شدن موها بعد از کاشت مو

یکی از سوالاتی که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول می‌کند این است که آیا بعد از عمل کاشت تارهای موهای آنها ضخیم تر خواهد شد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که مسئله‌ی مهم در کاشت موها این است که فرد باید صبور باشد در نهایت این ضخیم شدن تارهای مو امکان پذیر می‌باشد اما نیازمند زمان می‌باشد و به طور متوسط در حدود 12 تا 18 ماه زمان نیاز است تا این تارهای مو ضخیم تر شوند. از این رو پیشنهاد ما به شما این است که بعد از عمل کاشت مو صبوری به خرج داده و در مدت زمان تعیین شده نتیجه‌ی مطلوب این کار را مشاهده نمایید.


آیا کاشت مو می‌تواند روشی دائمی برای رهایی از کچلی و کم مویی باشد؟

خوشبختانه باید گفت که روش کاشت مو تنها راه دائمی برای رهایی از نارضایتی از کمی مو و کچلی در افراد مختلف می‌باشد و به همین دلیل است که در سال های اخیر افراد زیادی به این روش رو آوردند و تصمیم گرفتند تا این راه همیشگی و دائم برای خلاصی از این موضوع را امتحان نمایند.


فاز استراحت برای فولیکول ها بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو در سه هفته‌ی اولیه، موهای کاشته شده به شدت خواهند ریخت و فولیکول های انتقال داده شده وارد فاز خواب و یا فاز استراحت می‌شوند. در واقع باید گفت که در این مرحله، فولیکول های مو به صورت موقت، مویی را تولید نخواهند کرد.


مدت زمان فاز استراحت فولیکول های مو بعد از کاشت مو چقدر است؟

مدت زمان فاز استراحت فولیکول های مو بعد از کاشت مو چقدر است

فاز استراحت بعد از کاشت مو در هر فردی می‌تواند متفاوت و متغیر نسبت به شرایط فیزیکی هر فرد باشد، در نتیجه نمیتوان قطعیتی برای مدت زمانی که موها در این فاز قرار خواهند گرفت، تعیین نمود.


چه مدت زمان برای رشد موها بعد از کاشت مو نیاز است؟

عوامل زیادی می‌توانند بر نحوه و همچنین مدت زمان شروع رشد موها بعد از کاشت مو تاثیر گذار باشد که از مهم ترین آنها می‌توان به ژنتیک هر فرد اشاره نمود. از این رو نمی‌توان مدت زمان معینی برای آن در نظر گرفت. می‌توان گفت که مدت زمان رشد کامل و رسیدن به نتیجه کاشت مو، در کاشت مو به روش FIT یا روش های دیگر، بین ۹ ماه تا یک سال می باشد.


برای یکسال بعد از کاشت مو چه نتیجه ای را می‌توان پیش بینی نمود؟

برای یکسال بعد از کاشت مو چه نتیجه ای را می توان پیش بینی نمود

اکثر افرادی که برای کاشت مو اقدام می نمایند کنجکاو هستند تا بدانند که چه انتظاری از نتیجه‌ی عمل کاشت خود می‌توانند داشته باشند، و در مراکز درمانی و کاشت مو شاهد پرسیده شدن این سوال زیاد هستیم که که آیا موهای کاشته شده‌ی من بعد از یکسال نتیجه‌ی خود را نشان خواهد داد؟ باید این اطمینان به افراد داده شود که آنها در طی یکسال می‌توانند نتیجه ای متفاوت را در موهای خود مشاهده نمایند، البته همانطور که قبلا به آن اشاره نمودیم این اتفاق می‌تواند زودتر از اینها خود را نشان دهد اما به صورت قطعی می‌توان گفت که شما بعد از یک سال شاهد رشد موهای خود به صورت ضخیم تر خواهید بود و دیگر از کم مو بودن خود رنج نخواهید بود.


حساسیت موها بعد از کاشت مو

افراد بعد از کاشت مو به روش ترکیبی، FUT و یا FIT، حساس شدن پوست سر جایی که محل رشد موها می‌باشد را تجربه خواهند کرد، این حساسیت در قسمت هایی از سر که اهدا کننده‌ی فولیکول های مو می‌باشند و در قسمت‌هایی که کاشت در آن قسمت صورت گرفته مشاهده می‌شود ولی نیاز به نگرانی در این خصوص نیست و شما می‌توانید در صورت موافقت پزشک حتی از ماساژهایی که سبب کاهش حساسیت پوست سر هستند، بهره گیرید. باید دانست که به طور معمول انجام ماساژهای معمولی سر بعد از کاشت به افراد تجویز نمی‌شود و تنها در صورتی این ماساژها مورد تایید خواهند بود که بر روند کاشت مو بی تاثیر باشند و توسط افرادی انجام شود که صلاحیت لازم برای انجام این کار را دارند.


آیا رشد مو برای همه‌ی افراد بعد از کاشت مو یکسان است؟

آیا رشد مو برای همه ی افراد بعد از کاشت مو یکسان است

می‌دانیم که نتیجه‌ی کاشت مو و مراحل رشد مو بعد از کاشت برای هر فرد می‌تواند نسبت به فرد دیگر متفاوت باشد. در واقع در وهله‌ی اول، باید دانست که کاشت مو برای هر فردی نمی‌تواند نتیجه ای مطلوب داشته باشد دقیقا به همین خاطر است که ما در این مقاله و مقاله های دیگر موجود در این سایت اصرار بر این قضیه داریم که در انتخاب مرکز کاشت مو دقت نمایید، چرا که تشخیص این مسئله که آیا کاشت مو برای شما مفید خواهد بود یا خیر تنها توسط افرادی امکان پذیر است که تخصص لازم در این زمینه داشته باشد در نتیجه باید اطمینان حاصل کرد که انجام این کار را به افراد سود جو نسپرد.


منابع: civashairtransplant، torontohairtransplantclinic


شما نمی توانید نظری ثبت کنید.

امتیاز این مطلب

35 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال (5 از 5)


مقالات مشابه

برچسب‌ها

> اطلاعات کاشت مو (28 مقاله)

> کاشت مو (27 مقاله)

> خدمات زیبایی (20 مقاله)

> خدمات پوست و زیبایی (13 مقاله)

> بوتاکس (10 مقاله)

> مراقبت های کاشت مو (9 مقاله)

> تزریق ژل (9 مقاله)

> خدمات پوست (7 مقاله)

> بیماری های پوست و مو (4 مقاله)

> جوانسازی (4 مقاله)

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار