شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱

برجسته سازی و فرم‌دهی گونه با تزریق ژلممکن است شما نیز تا به حال به فکر افتاده باشید که با تزریق ژل گونه، فرم گونه‌های خود را کمی برجسته‌تر و زیباتر کنید. امروزه افزایش حجم گونه‌ها شاید یکی از معیارهای زیبایی در فرم و ساختار صورت محسوب می‌گردد.

برجسته سازی و فرم‌دهی گونه با تزریق ژل

برای این کار معمولاً از مواد پرکننده‌ی گونه که به آن پرکننده‌های پوستی نیز گفته می‌شود استفاده می‌کنند. اهمیتی ندارد که شما چند سال دارید زیرا تزریق و برجسته سازی گونه در هر سنی می‌تواند روی زیبایی شما تاثیر گذار باشد. برای افراد جوان‌تر افزایش حجم زیبایی بیشتر و برای افراد مسن تر این افزایش حجم در گونه‌ها سبب کاهش چین و چروک‌ها، صاف شدن پوست صورت و جبران حجم کاهش یافته پوست صورت شما در گونه‌ها خواهد بود.

پرکننده گونه چیست؟

پرکنندها یا فیلرهای گونه، مواد زیست سازگاری هستند که باعث افزایش حجم ناحیه بالایی و اطراف استخوان گونه شما می‌شوند. تزریق ژل گونه ساختار استخوانی مشخص‌تری را برای شما ایجاد می‌کند. با تزریق حجم به زیر لایه پوست، این پرکننده‌های گونه هم چنین می‌توانند چین و چروک و خطوط ریز را صاف کنند. باید توجه کرد که ژل‌ها نیز نوعی فیلر محسوب می‌شوند و در واقع متداول‌ترین و محبوب‌ترین فیلرها هستند. در برخی مواقع می‌توان از فیلرهایی مثل چربی نیز به جای ژل استفاده کرد که هنگام انتخاب و تصمیم گیری در مورد این دو، بهتر است ابتدا با عوارض احتمالی هرکدام به خوبی آشنا باشید و از پزشک متخصص راهنمایی بگیرید. یادآور می‌شود که برای ناحیه‌ی لب، نمی‌توان از تزریق چربی استفاده نمود. پیشنهاد می کنیم مطلب تفاوت فیلر لب با ژل لب را در این زمینه مطالعه کنید.انواع پرکننده‌ها

انواع پرکننده‌ها

انواع مختلفی از مواد وجود دارد که برای استفاده در تولید انواع پرکننده گونه تایید شده است. اسید هیالورونیک و اسید پلی لاکتیک، دو نوع ماده پرکننده پوستی هستند که برای استفاده در ناحیه گونه و زیر چشم توصیه می‌شوند. از پرکننده‌های دیگری مانند هیدروکسیلاپاتیت نیز برای این قسمت از صورت استفاده می‌شود. بسته به نوع فیلر یا ژلی که انتخاب می‌کنید، این مواد می‌توانند از ۶ ماه تا ۲ سال تاثیر خود را حفظ کنند و در نهایت در بافت پوست شما حل شده و متابولیزه می‌شوند. توجه داشته باشید که مواد مورد استفاده برای تزریق ژل گونه موادی کاملاً بهداشتی بوده و با سیستم بدن سازگاری دارند.


چه کسانی نباید برای تزریق انواع ژل یا فیلر در گونه اقدام کنند؟

اگر شما سابقه بیماری مزمن ندارید و یا هیچ کدام از مواردی که در پایین ذکر می‌شود برای شما صدق نمی‌کند، می‌توانید تزریق ژل گونه را انجام دهید. اما در صورتی که حداقل یکی از موارد زیر را دارا هستید، از انجام این تزریق خودداری کنید:

 • اختلالات خونریزی
 • آلرژی یا حساسیت به ترکیبات مصنوعی مورد استفاده در فیلرها و ژل‌های پوستی
 • در دوران بارداری یا شیردهی هستید

فرآیند تزریق در گونه چگونه انجام می‌شود؟

فرآیند تزریق در گونه چگونه انجام می‌شود؟

پس از این که با بررسی‌های کامل، کلینیک تخصصی مجوزداری را یافت و انتخاب کردید، ابتدا پزشک از شما اطلاعات کلی در مورد وضعیت سلامتی شما می‌گیرد. اگر از داروی خاصی استفاده می‌کنید، حتماً این مسأله را به پزشک خود اطلاع دهید. گاهی ممکن است مراقبت‌های متفاوتی در مورد وضعیت شما مورد نیاز باشد. در هنگام تزریق پزشک شما می‌تواند از بی‌حس کننده موضعی در محل تزریق استفاده کند، البته در برخی موارد ممکن است ماده بی‌حسی از قبل در خود فیلر یا ژل، مخلوط شده باشد. فرآیند تزریق ژل گونه بسیار ساده است و فقط چیزی در حدود ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت طول خواهد کشید.


مشاهده نتایج تزریق

پس از تزریق، بلافاصله می‌توانید تا حدودی نتایج آن را مشاهده کنید. اما لازم است بدانید که حدود یک یا دو روز طول می‌کشد تا فیلر یا ژل در وضعیت مناسب خود قرار گیرد و یا به اصطلاح در صورت شما به خوبی جا بیفتد. همان طور که قبلا هم گفته شد این نتایج از حدود ۶ ماه تا ۲ سال می‌توانند در صورت باقی بمانند. از جمله پارامترهایی که در حفظ و دوام تاثیر تزریق موثر هستند می‌توان به تخصص پزشک در انتخاب محل تزریق، کیفیت مواد مورد استفاده و ویژگی‌های بدنی و پوستی فرد، اشاره کرد.

مراقبت‌ها و استراحت‌های پس از تزریق

مراقبت‌ها و استراحت‌های پس از تزریق

انجام تزریق‌های زیبایی در صورت، جزو کارهای سبک طبقه بندی می‌شود و بعد از مدت کوتاهی پس از آن، می‌توان به زندگی روزمره پرداخت. بهتر است توجه کنید برای این که هر نوع تزریقی که برای صورت خود انجام داده‌اید، مانند تزریق ژل گونه، نتیجه‌ی خود را به طور موثرتری نشان دهد بهتر است مواردی را به ویژه در روزهای اولیه تزریق رعایت کنید. یکی از این موارد این است که حداقل تا ۴۸ ساعت پس از انجام تزریق، تا زمانی که ماده پرکننده کاملاً شکل بگیرد از انجام ورزش‌های سنگین پرهیز کنید.


نکاتی در مورد شستن صورت

پس از این که تزریق انواع مواد پرکننده یا فیلر را به گونه‌های خود انجام دادید لازم است تا برای شستن صورت کمی با احتیاط عمل کنید. معمولا توصیه می‌شود در ساعات اولیه از دست زدن و شستن صورت خودداری شود تا خطر عفونت از بین برود. پس از تقریبا ۲۴ ساعت می‌توان شستشوی صورت را انجام داد. برخی نکاتی که بهتر است در مورد شستن صورت بعد از تزریق ژل به آنها توجه کنید شامل موارد زیر است:

 • از آب گرم برای شستن صورت استفاده نکنید.
 • آب را با به آرامی روی پوست صورت خود بریزید تا از ایجاد ضربه و فشار روی آن جلوگیری شود.
 • بهتر است بلافاصله پس از تزریق دوش نگیرید تا از ایجاد فشار آب ناشی از دوش حمام در محل تزریق جلوگیری کنید.
 • هنگام شستشو، پوست صورت را به ویژه در محل تزریق، تحت فشار یا کشیدگی قرار ندهید.

نکاتی در مورد طرز خوابیدن

نکاتی در مورد طرز خوابیدن

همان طور که در پاراگراف قبلی ذکر شد، در ساعات اولیه پس از انجام تزریق بهتر است هیچ گونه فشاری به محل آن وارد نشود. بنابراین بهترین حالت برای طرز خوابیدن بعد از تزریق ژل می‌تواند حالت طاق باز یعنی رو به بالا باشد. این نوع خوابیدن را حداقل برای چند روز رعایت کنید. توجه کنید که با توجه به این که شما ممکن است چندین ساعت در خواب باشید بنابراین در صورتی که به پهلو بخوابید در طی این زمان طولانی ممکن است مشکلاتی در فرم حاصل از تزریق ژل گونه به وجود بیاید. برای مثال ممکن است حتی به میزان نسبتا کمی صورت دچار عدم تقارن در میزان و یا محل برجستگی گردد. بنابراین در طی چند روز اول پس از تزریق، باید از خوابیدن روی گونه خودداری کنید.

آیا این تزریق عوارضی دارد؟

اگرچه تزریق ژل یا فیلر در گونه از جمله اعمال کم خطر و دارای عوارض جانبی بسیار پایین است اما در برخی موارد ممکن است عوارضی نشان داده شود که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می‌شود. توجه کنید که برای این نگرانی در مورد عوارض جانبی احتمالی را کاهش دهید بهتر است هنگام انتخاب کلینیک و پزشک مورد نظر خود، سوابق کاری، تجربه‌ها و مهارت آنان را بررسی کنید. کلینیک تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار یکی از مراکز با تجربه ای است که می‌توانید انجام انواع تزریق‌های زیبایی مورد نظر خود را با خیال راحت به متخصصین آن بسپارید.

عوارض جانبی احتمالی

عوارض جانبی احتمالی

عوارض جانبی رایج فیلرها یا ژل‌های گونه شامل موارد زیر است:

 • ورم و التهاب
 • کبودی
 • خارش
 • سرخی
 • احتمال واکنش آلرژیک یا عفونت

سایر عوارض جانبی که به ندرت ممکن است دیده شوند عبارتند از:

 • نشت فیلر یا ژل
 • مرگ بافتی به دلیل انسداد گردش خون
 • آسیب به رگ‌ها یا شریان‌ها
 • کاهش بینایی
 • خطر جابجایی مواد تزریقی به سایر قسمت‌های صورت شما و ایجاد ظاهری توده‌ای یا نامتقارن. اگر این اتفاق بیفتد، پزشک ممکن است ماده دیگری را برای حل شدن فیلر یا ژل تزریق کند.

بدیهی است که تزریق ژل‌های مجوزدار و با کیفیت، احتمال وقوع عوارض جانبی را به حداقل می‌رساند.

مقایسه استفاده از فیلر یا ژل گونه با روش‌های دیگر

در مقایسه با سایر گزینه‌هایی مثل کاشت گونه و لیفت صورت که می‌توان برای فرم دهی و برجسته سازی گونه‌ها انجام داد، تزریق فیلر یا ژل دارای چندین مزیت آشکار است. این تزریق‌ها را می‌توان در مطب انجام داد و نیاز به بیهوشی نداشته و معمولاً بی حسی برای انجام آن کافی است. بهبودی نیز پس از آن سریع است و بسیاری از افراد می‌توانند بلافاصله دوباره به محل کار یا فعالیت‌های منظم خود برگردند. این تزریق‌ها نتایج دائمی ندارند و این نیز یک نکته مثبت است چون در صورتی که نظر شما در مورد تزریق تغییر کرد نگرانی در مورد همیشگی بودن آن وجود ندارد. علاوه بر این، در این روش احتمال عفونت و عوارض جدی بسیار پایین است. امکان اصلاح و تغییر دادن حجم فیلر پس از تزریق نیز وجود دارد و هزینه آن نسبت به جراحی‌های پلاستیک کمتر است.

منبع: healthlineشما نمی توانید نظری ثبت کنید.

امتیاز این مطلب

1 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال (5 از 5)


مقالات مشابه

برچسب‌ها

> اطلاعات کاشت مو (28 مقاله)

> کاشت مو (27 مقاله)

> خدمات زیبایی (20 مقاله)

> خدمات پوست و زیبایی (13 مقاله)

> بوتاکس (10 مقاله)

> مراقبت های کاشت مو (9 مقاله)

> تزریق ژل (9 مقاله)

> خدمات پوست (7 مقاله)

> بیماری های پوست و مو (4 مقاله)

> جوانسازی (4 مقاله)

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار