شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱

مو سفید - از بین بردن موهای سفید با روش استخراج واحد فولیکولار (FUE)موهای سفید به دلیل نبود «کروموفور ملانین» در فولیکول مو، در برابر هر روش لیزر موهای زائد مقاوم هستند. تا کنون متدهای مختلفی مورد آزمون قرار گرفته اند که هیچ کدام از آنها در از بین بردن موهای سفید مؤثر نبوده اند.

اما می توان با خارج کردن واحد فولیکولی (FUE) بسیاری از موهای سفید را از بین برد.

نتایج تست روش FUE برای یک خانم میانسال

یک خانم میانسال ابتدا برای لیزر موهای زائد بیش از اندازه اش در منطقه ي خط ریش های مجاور صورت مراجعه نمود. این منطقه ي رویش مو در صورت این خانم، حاوی موهای سفید و سیاه بود. ابتدا برنامه لیزر دایود برای ایشان اجرا شد و قرار انجام عمل FUE برای دو هفته بعد از آن تنظیم گردید. این خانم چندین بار از رنگ مو با رنگدانه های زیاد استفاده کرده بودند.

انجام عمل رضایت بخش بود. ابتدا در شرایط کاملا ضد عفونی شده، تمام موها به اندازه طول 1 تا2 میلی متر کوتاه شدند. در شرایط بیهوشی موضعی و بزرگنمایی مناسب با ابزار مخصوص، با استفاده از پانچ (سوزن میان تهی) با قطر ۰.۸ میلیمتر برش های مناسب برای برداشت فولیکولها انجام شد. فولیکول ها به کمک انبر (پنس) استریل خارج شدند و برای ارزیابی میزان برش پانچ در محل مناسب نگهداشته شدند.

محل عمل، برای ۲۴ ساعت پانسمان بود و کرم آنتی بیوتیک موضعی به مدت 5 روز در محل عمل مورد استفاده قرار گرفت.

در مجموع 116 مو از سمت راست صورت و 45 مو از سمت چپ صورت در طی سه جلسه، با فاصله های ۴ هفته برداشته شد

پس از 5 ماه از اولین دوره ي درمان، هیچ رشد یا زخم قابل مشاهده، یا ناهنجاری در رنگدانه ها وجود نداشت.

این سناریو، یک روش ابتکاری برای از بین بردن موهای سفید را نشان می دهد. به دلیل نبود کروموفور، روش لیزر موهای زائد در این موها موثر نیست. بسیاری دیگر از روش های درمانی مبتنی بر نور یا گرما برای حذف موهای سفید، مانند استفاده از امواج رادیویی، لیزر بعد رنگ مو، یا استفاده از لیپوزوم های کپسوله شده ملانین نیز مورد آزمایش قرار گرفته اند. با این حال، هیچ کدام از آنها مؤثر واقع نشده اند.

البته الکترولیز نیز یکی از روش های درمان معمول در این زمینه است. اما اگر جریان الکترولیز در سطح بسیار بالا قرار گیرد، احتمال به وجود آمدن فولیکولیت، زیاد شدن بیش از حد رنگدانه ها، التهاب و زخم وجود دارد. الکترولیز گاهی اوقات تا بیست جلسه برای حذف کامل مو ها زمان می برد.

با استفاده از روش FUE، و میزان برش عرضی کمتر از 10٪، فولیکول کامل برداشته می شود و در اثر آن، موها در طی 2 یا 3 جلسه، کاملا حذف می شوند. بدین ترتیب، هم در زمان و هم در هزینه در مقایسه با دیگر روشها، صرفه جویی می شود.

به کمک پانچ ۰.۸ میلیمتری، احتمال هر زخم قابل مشاهده یا ناهنجاری رنگی بسیار کم است. با این حال، نمی توان به طور کامل جلوی رنگدانه ها را در افراد با پوست تیره گرفت.

یکبار آزمایش نشان داده که یک تکنیسین، می تواند در عرض یک ساعت تا 2000 فولیکول را خارج نماید که بسیار سریعتر از هر انتخاب دیگری برای از بین بردن موهای سفید است. به نظر می رسد، روش FUE می تواند راهی موثر، ایمن و سریع برای حذف موهای سفید باشد.


شما نمی توانید نظری ثبت کنید.


مقالات مشابه

برچسب‌ها

> اطلاعات کاشت مو (28 مقاله)

> کاشت مو (27 مقاله)

> خدمات زیبایی (20 مقاله)

> خدمات پوست و زیبایی (13 مقاله)

> بوتاکس (10 مقاله)

> مراقبت های کاشت مو (9 مقاله)

> تزریق ژل (9 مقاله)

> خدمات پوست (7 مقاله)

> بیماری های پوست و مو (4 مقاله)

> جوانسازی (4 مقاله)

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار