شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱

مراقبت بعد از کاشت مو - چه کارهایی باید انجام داد و چه کارهایی نباید انجام داد؟ (۲)کاشت مو - بعد از کاشت مو چه کارهایی باید انجام داد

  • حتما برای طی مسیر از درمانگاه تا منزل، از وسیله ای استفاده نمایید که شخص دیگری در آن رانندگی می کند. علاوه بر آن که ممکن است در اثر کاهش فشار خون، حال مساعدی برای رانندگی نداشته باشید، داروهای آرام بخش و بی حسی که در حین عمل برای از بین بردن درد و کمک به شما به کار می رود، برای رفع اثر و دفع، نیاز به زمان دارد و ممکن است تا آخر زمان جراحی اثر آنها به طور کامل از بین نرفته باشد. بنابراین رانندگی در این حالت، توصیه نمی شود و ممکن است هم برای خودتان و هم برای دیگران خطر آفرین باشد.
  • تمام دستورالعمل هایی که مشاوران و تکنسین ها هنگام اتمام عمل جراحی به شما ارائه می دهند را به یاد داشته باشید و با دقت اجرا نمایید. علاوه بر راهنمایی هایی که به طور عمومی برای همه بیماران کاشت مو وجود دارد، بهتر است به دستورالعمل های فردی که به شما داده می شود نیز پایبند باشید.
  • شماره تماس کلینیک و مشاور خود را در گوشی خود ذخیره نمایید تا در زمان لازم، امکان تماس با کلینیک و مشاورتان و حل مسائلی که ممکن است در اثر عوارض جانبی اتفاق بیفتد، برای شما و همراهانتان فراهم باشد.
  • به خصوص در روز اول، سر خود را خشک نگه دارید. مشاوران، روش و زمان مناسب شستشو بعد از کاشت مو را به شما آموزش می دهند.
  • محل اهدا کننده مو (چه در عمل FUT و چه در عمل FIT و چه در عمل ترکیبی) حتما باید تمیز و پاکیزه بماند تا دچار عفونت نگردد. ممکن است محل اهدا کننده و دریافت کننده، دچار خارش یا سوزش گردند، بنا بر این، دقت کنید که دست و انگشت آلوده به این محل ها برخورد نکند. می توانید بعد از مشورت با مشاور خود، از آنتی بیوتیک های موضعی، برای جلوگیری از عفونت و کاهش سوزش سر و تورم آن، استفاده کننید
  • ممکن است محل اهدا کننده و دریافت کننده دچار درد و بی حسی گردد، در این حالت، از قرار دادن چیزی که توسط مشاوران و جراحان تأیید نشده است روی پوست سر خودداری کنید، زیرا ممکن است عوارض جانبی منفی ایجاد کند.
  • ممکن است بعد از عمل، در ناحیه پیشانی، تورم دیده شود. این تورم، قسمتی از روند دفع داروهای بی حسی است، با توجه به دستورالعمل های مشاوران در استفاده از کمپرس گرم و سرد، می توانید این تورم را کنترل نمایید.
  • در صورت احساس درد و ناراحتی، ۳ تا ۴ ساعت بعد از جراحی، از مسکن هایی که در نسخه شما وجود دارد استفاده نمایید. این مدت، زمانی است که از بین رفتن اثر داروهای بی حسی طول می کشد.
  • در هنگام عبور از جاهایی که سقف کوتاه دارند، سوار ماشین شدن و ... حتما مراقب باشید که سر شما به جایی برخورد ننماید. کوچکترین فشار یا ضربه در هفته های اول بعد از جراحی، می تواند اثر مخربی در نتیجه جراحی شما داشته باشد؛ چرا که ممکن است باعث خارج شدن گرفت های کاشته شده، خونریزی یا پاره شدن لخته های خون گردد.

ادامه دارد...


شما نمی توانید نظری ثبت کنید.


مقالات مشابه

برچسب‌ها

> اطلاعات کاشت مو (28 مقاله)

> کاشت مو (27 مقاله)

> خدمات زیبایی (20 مقاله)

> خدمات پوست و زیبایی (13 مقاله)

> بوتاکس (10 مقاله)

> مراقبت های کاشت مو (9 مقاله)

> تزریق ژل (9 مقاله)

> خدمات پوست (7 مقاله)

> بیماری های پوست و مو (4 مقاله)

> جوانسازی (4 مقاله)

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار