شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱

کاشت ابرو برای مردان چگونه است؟کاشت ابرو مردانه از مواردی است که شاید تا بحال کمتر در مورد آن شنیده یا خوانده باشید. ابروها شاید بیشتر از آن که فکر کنید در زیبایی چهره نقش داشته باشند. عوامل مختلفی ممکن است سبب تغییر در ظاهر ابروهای مردان شود و آنها این تمایل را پیدا کنند که ابروی خود را ترمیم کرده و یا تغییر دهند.

کاشت ابرو برای مردان چگونه است؟

عمل کاشت و پیوند ابرو معمولاً در مراکزی مانند کلینیک کاشت مو زیر نظر پزشک متخصص انجام می‌شوند. تصمیم گیری در مورد کاشت و پیوند ابرو، یک تصمیم کاملاً شخصی است و باید توجه کرد که انتخاب برای ترمیم ابرو به این معنی نیست که در نهایت با ابروهای پهن و بسیار پرپشت، مواجه خواهید شد. نتیجه نهایی همان چیزی است که شما انتخاب می‌کنید. درواقع در نهایت، ابروهای شما ظاهری زیبا و بدون لکه خالی یا طاسی خواهند داشت.

با افزایش سن نیاز به ترمیم ابرو بیشتر می‌شود.

اگر می‌خواهید ظاهری جوان داشته باشید، بهتر است به فکر حفظ ابروهایتان باشید، چراکه می‌توانند نمایانگر سن واقعی یک فرد باشند. هر چه پیرتر می‌شویم، ابروهای ما می‌توانند به طور طبیعی کم پشت‌تر شوند. اما به جز بحث سن و پیری، کم پشت شدن ابرو به دلایل دیگری مانند ایجاد زخم یا بیماری نیز ممکن است اتفاق بیفتد. باید توجه کرد که ظاهر ابروها روی سن افراد تاثیر دارد و داشتن یک ابروی کم پشت ممکن است کمی سن شما را بیشتر نشان دهد. حتی اگر بقیه صورت بدون چین و چروک باشد. خبر خوب این است که امکان کاشت ابرو مردانه نیز وجود دارد که می‌تواند به همان شکل و ظاهری که مورد نظر شما است انجام شود. نتیجه نهایی ابروهایی با ظاهر طبیعی است که سالم و پر به نظر می‌رسند در عین حال به ایجاد ظاهری جوان‌تر کمک می‌کنند.


دلایل مختلف دیگری که موجب کاهش موهای ابروها می‌شود.

دلایل مختلف دیگری که موجب کاهش موهای ابروها می‌شود.

ابروهای طبیعی به ویژه در مورد افرادی که موهای ابروی روشن‌تری دارند، ممکن است خیلی پر نباشد و به همین دلیل افراد تصمیم به کاشت ابرو بگیرند. با این وجود، دلایل دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند منجر به از بین رفتن کامل یا جزئی ابرو شود و ممکن است به شکل موضعی در ابرو لکه خالی ایجاد شود، یا به طور کلی ابرو کم پشت به نظر برسد. برخی از رایج ترین دلایل انجام کاشت ابرو مردانه (به استثنای سن و الگوی وراثتی ابرو) شامل: ریختن ابرو به دلیل پرتودرمانی، رادیوتراپی یا شیمی درمانی و یا بر اثر زخم های پوستی (مانند بریدگی، سوختگی یا خال کوبی) و برخی از بیماری های سیستمیک است.


مزایای کاشت و پیوند ابرو

اگرچه این یک عمل، نسبتاً جزئی است، اما کاشت ابرو مردانه می‌تواند تأثیر بسزایی در ظاهر کلی شما داشته باشد. این روش می‌تواند سبب شود تا تناسب طبیعی صورت شما افزایش یابد. مزایای دیگر این کاشت شامل موارد زیر است:

  • ابروهای ریخته شده را کاملاً بازیابی می‌کند.
  • موهای ابرو را در مناطق زخم دار پر می‌کند.
  • ویژگی های طبیعی شما را برجسته می‌کند و ظاهری بلند به چشمان شما می‌بخشد
  • شکلی مشخص به بیمارانی می‌دهد که به طور طبیعی فاقد موی ابرو هستند.

طبیعی تر جلوه دادن ابرو

طبیعی تر جلوه دادن ابرو

روش‌های دیگری نیز برای تغییر در ظاهر ابروها وجود دارد. روش هایی مثل تاتو یا میکروبیلدینگ و غیره از جمله این روش ها هستند که بیشتر برای خانم ها استفاده می‌شوند و شاید بهترین روش برای آقایان همان کاشت باشد. در برخی موارد به ویژه در خانم هایی که قبلا تاتو انجام داده اند ممکن است تمایل به کاشت نیز وجود داشته باشد. در این موارد در صورتی که حالت تاتوی ابرویی که قبلا انجام شده مورد پسند فرد باشد و نیازی به کمرنگ کردن یا پاک کردن آن وجود نداشته باشد می‌توان کاشت را روی همان تاتو انجام داد. کاشت ابرو روی تاتو یک حالت بسیار موثر و مفید برای پرپشت تر نشان دادن ابروها است چرا که در این حالت حتی اگر کاشت با تراکم بالایی انجام نشود به دلیل تاتویی که زیر کار وجود دارد زمینه‌ی ابرو پر پشت به نظر خواهد رسید.


کاشت مو در نواحی دیگر صورت

در میان مردان، کاشت مو به جز در ابروها در مناطق دیگر صورت نیز دارای محبوبیت است برای مثال ناحیه‌ی ریش. هر یک از این کاشت‌ها مزایای خاص خود را دارد که به شما کمک می‌کند ظاهری جوان‌تر، شاداب‌تر و متعادل‌تری داشته باشید. همان طور که قبلا هم ذکر شد در کاشت باید از موهایی استفاده شود که حداکثر شباهت را با موهای آن ناحیه مثل ابرو یا ریش داشته باشد. معمولاً پیوند ابرو یا ریش مشابه با کاشت مو با روش FUT انجام گردد.


روند ترمیم و کاشت ابرو

روند ترمیم و کاشت  ابرو

ترمیم و کاشت ابرو مردانه یک روند بسیار ساده است و از آن جایی که یک عمل بسیار ظریف است، اغلب دیگران به سختی متوجه خواهند شد که دقیقاً چه عواملی تغییر کرده است. با این حال تاثیر آن در چهره، انکار ناپذیر است و مردم شما را جوان‌تر، سالم‌تر خواهند یافت. اگرچه بهبودی پس از عمل کاشت و پیوند ابرو بسیار سریع است، اما برای دستیابی به بهترین نتیجه انجام این عمل زیر نظر یک متخصص پوست و مو باتجربه، ضروری است.


عمل کاشت چگونه انجام می‌شود؟

اگرچه این روش نسبتاً ساده است و فقط با بی حسی موضعی انجام شده و نیازی به بستری طولانی مدت در بیمارستان نیست، اما فردی که عمل کاشت را انجام می‌دهد، باید کاشت ابرو مردانه را با دقت زیادی انجام دهد تا نتایج خوبی کسب کند. در کاشت ابرو برای خانم‌ها، برای هر ابرو معمولاً حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ گرفت (حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ تار مو) در محل‌های لازم، کاشته می‌شوند. با توجه به جهت سایر موهای ابرو، گرفت های مو، تک تک در موقعیت مناسب کاشته شوند. فاصله موها نیز باید بسیار نزدیک به یکدیگر باشد تا ظاهری کامل و صاف ایجاد شود. اما برای به دست آوردن نتیجه‌ای خوب و گیرایی بیشتر گرفت‌های کاشته شده از روش‌های شبیه کاشت مو به روش FIT، استفاده نمی‌گردد. بدین ترتیب که با روش شبیه به FUT، برشی از پوست سر، گرفت های لازم برای کاشت در محل ابرو را تأمین می‌کند.


برای پیوند معمولاً از چه ناحیه ای مو برداشته می‌شود؟

برای پیوند معمولا از چه ناحیه ای مو برداشته می شود؟

با توجه به این که موهای ابرو معمولاً نازک هستند ترجیح داده می‌شود برای پیوند از موهای سر استفاده شود. مهم است که در کاشت، از موهایی استفاده شود که حداکثر شباهت را با موهای ابرو داشته باشد. یک محل مناسب و متداول برای اهدای مو در کاشت ابرو، وسط پشت سر، بالای گردن است. از این ناحیه، یک فلپ (برش از پوست)، حدود ۱۰ سانتی متر برداشته شده، و سپس مسؤول برش (cutting)، گرفت‌های مناسب را از فلپ به دست می‌آورد. هر گرفت مو به صورت جداگانه در محل مورد نظر ابرو کاشته می‌شود. در طی مراحل پیوند، به دلیل بی حسی موضعی، بیمار هیچ گونه ناراحتی و دردی نخواهند داشت. پس از اتمام مراحل نیز، دیگر نیازی به ماندن در کلینیک و یا بستری نخواهند بود.


مراحل بهبودی پس از عمل کاشت

مدت زمان انجام عمل معمولاً به میزان پیوندهایی که باید روی بیمار انجام شود بستگی دارد. برای بیشتر بیماران، حدود 5 تا 6 ساعت طول می‌کشد. از آن جایی که در این روش از ابزارهای ظریف و تکنیک های کم تهاجمی استفاده می‌شود، بیماران می‌توانند برنامه عادی خود را تقریباً 48 ساعت پس از عمل کاشت و پیوند ابرو، از سر بگیرند. البته بهتر است در روزهای اول، فعالیت های سنگین یا ورزشی انجام ندهید. بیماران می‌توانند انتظار داشته باشند که نتایج کاشت را در حدود 10 ماه تا یک سال پس از زمان پیوند، مشاهده کنند.

خطرات و عوارض جانبی احتمالی

خطرات و عوارض جانبی احتمالی

این کاشت حداقل عوارض جانبی را دارد، اما یکی از مواردی که ممکن است پیش بیاید رشد مو در جهت نامناسب است. این مسأله کاملاً به تبحر و دقت فردی که عمل کاشت را انجام می‌دهد بستگی دارد. بنا بر این، از سپردن چنین عملی به مراکز و افراد نامعتبر باید خودداری نمود. ریزش موهای کاشته شده در محل ابرو، در محدوده زمانی 3 تا 5 هفته بعد از عمل کاشت کاملاً طبیعی است و از مراحل عمل، در هر نوع کاشت مو به شمار می‌رود.باید توجه نمود که مسائل جانبی هر عملی، مانند بیماری های قبلی و زمینه‌ای، حساسیت به داروی خاص، بیماری های پوستی، و ... در انجام عمل کاشت مو نیز مهم هستند. لازم است قبل از انجام عمل، در مورد آنها با متخصص پوست و مو مجرب، مشورت کنید.

چند بار نیاز به انجام تکرار عمل کاشت وجود دارد؟

بیشتر افراد برای رسیدن به اهدافشان فقط یکبار باید عمل کاشت را انجام دهند. در بعضی موارد، مانند افرادی که به دلیل آسیب دیدگی ناشی از روش هایی مانند میکروبلیدینگ و خال کوبی، جای زخم دارند، ممکن است نیاز شود که فرآیند کاشت، دوباره انجام گردد. این به این دلیل است که در محل هایی که جای زخم وجود دارد، جریان خون کمتر بوده و ممکن است برخی از فولیکول های پیوند شده به خوبی و به طور کامل رشد نکنند. به ویژه هنگام کاشت ابرو مردانه بر روی تاتوهایی که ممکن است در این بخش صورت وجود داشته باشند نیز ممکن است تکرار عمل پیوند، مورد نیاز باشد. با این حال، بسیاری از افراد با همان جلسه اول کاشت ظاهر دلخواه را دریافت می‌کنند و نیازی به عمل دوم پیدا نمی‌کنند.


اطلاعات کامل را در اختیار پزشک قرار دهید

اطلاعات کامل را در اختیار پزشک قرار دهید

قبل از انجام عمل کاشت و پیوند ابرو، متخصص پوست و مو، سابقه پزشکی شما را با شما مرور می‌کند. شما باید توجه کنید که هرگونه اطلاعاتی راجع به وضعیت فیزیکی و سلامتی خود را به طور کامل با پزشک در میان بگذارید و لیستی از داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌کنید در اختیار پزشک قرار دهید. در برخی موارد زیر ممکن است کاشت و پیوند ابرو برای فرد مناسب نباشد.

  • آلوپسی آره آتا
  • اختلالات خونریزی
  • تاریخچه عوارض مربوط به عمل‌های زیبایی

چیز دیگری هست که باید بدانیم؟

آخرین نکته‌ای که باید در مورد کاشت موی ابرو مورد توجه قرار گیرد این است که چون موهای اهدا کننده معمولاً از پشت سر وام گرفته می‌شود، موهای کاشته شده در داخل ابروها باید یک یا دو بار در هفته با یک اصلاح سریع و راحت به طول موهای مناسب ابرو حفظ شوند، زیرا موها هم چنان روی پوست رشد می‌کنند. اگر از ظاهر ابروهای خود راضی نیستید و می‌خواهید یک راه حل دائمی داشته باشید، کاشت و پیوند ابرو می‌تواند نتایج طولانی مدت داشته باشد. با این حال، نتایج ممکن است در افراد مختلف، متفاوت باشد. بهتر است قبل از اقدام، تمام گزینه‌های خود را با دقت بسنجید و از پزشک متخصص پوست و مو راهنمایی بخواهید. برای تحقیق زمان کافی صرف کنید و یک کلینیک معتبر را پیدا کنید.


منابع: hairrepairclinic، mhtaclinic، healthline


شما نمی توانید نظری ثبت کنید.


برچسب‌ها

> اطلاعات کاشت مو (28 مقاله)

> کاشت مو (27 مقاله)

> خدمات زیبایی (20 مقاله)

> خدمات پوست و زیبایی (13 مقاله)

> بوتاکس (10 مقاله)

> مراقبت های کاشت مو (9 مقاله)

> تزریق ژل (9 مقاله)

> خدمات پوست (7 مقاله)

> بیماری های پوست و مو (4 مقاله)

> جوانسازی (4 مقاله)

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار