شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱

خط رویش طبیعی در کاشت موبرای داشتن خط رویش طبیعی در کاشت موی طبیعی نکات زیادی حائز اهمیت می‌باشد. از مهمترین این نکات رعایت فاصله بین ابرو و رستن‌گاه مو است. باید دقت شود این فاصله نشان دهنده‌ی پیشانی شما و باعث بازتر دیده شدن صورت شما پس از کاشت موی طبیعی است. از نکات مهم دیگر و

خط رویش طبیعی در کاشت مو

مواردی که زیبایی شما را برای داشتن یک خط رویش طبیعی تضمین می‌کند استفاده از روش رندوم هیر (random hair) می‌باشد که در این مقاله کمی در مورد آن توضیح می‌دهیم.

در سالیان اخیر روش‌های زیادی برای طراحی خط رویش مو پیشنهاد داده شده است. بعضی از این موارد به جای این که به زیباتر شدن و طبیعی تر دیده شدن خط ریش کمک کند بیشتر باعث صاف‌تر شدن و مصنوعی شدن مو شده است. برای ظریف‌تر و بهتر شدن خط رویش در این روش، موهای تک یا اصطلاحاً سینگل جدا شده و سپس برای خط مقدم مو یا جلو ترین چیدمان مو استفاده می‌شود. بهتر است دقت کنیم این روش هم به تنهایی برای دریافت بیشترین میزان طبیعی تر دیده شدن خط رویش کافی نبود. در پیشرفت‌های بعدی علاوه بر جدا کردن موهای تک، به بالا و پایین کشیده شدن آن هم پرداخته شد اما خود این نظم باعث شد باز هم خط مصنوعی دیده شود پس بهتر بود رستن‌گاه مو علاوه بر کاشته شدن موهای تک، موها با بی نظمی هم دیده شود و بهترین روش در آخر برای طبیعی تر دیده شدن خط رویش، استفاده کردن از ترکیب موهای تک و بی نظم چیده شدن آنها در رستنگاه موهاست.

جهت رویش مو پس از کاشت مو طبیعی

جهت رویش مو پس از کاشت مو طبیعی

در ابتدا تکنولوژی پیوند موی طبیعی بسیار قدیمی بود و قاعدتاً تیغ‌ها و سوزنها و تمام تجهیزات دیگر زمخت و کندتر بودند. به مرور زمان شرکت‌های تجهیزات پزشکی و هم چنین علم پزشکی و مهندسان پزشکی با وارد کردن تیغ‌های تخصصی تر و تجهیزات بروز باعث شدند کاشت بسیار ظریف‌تر، طبیعی‌تر و از همه مهمتر با درد بسیار بسیار کمی همراه باشد. قابل توجه است که به خاطر ابزارهای جدیدتر، انواع عفونت و میکروب و باکتری‌ها امکان ورود به چرخه کاشت مو را از دست دادند. با ورود این تجهیزات به علم پیوند موی طبیعی، جهت رویش موها که در گذشته به صورت تک جهت بود و شاید در بعضی از حالت‌ها به صورت سیخ سیخ دیده می‌شد امروزه کاملا خوابیده در آمده و حتی جهت شانه کردن و خواب مو توسط خود شخص به راحتی شکل گیرد. البته هر چه موهای کاشته شده بلندتر باشند امکان حالت دهی و زیباتر نشان داده شدن آن و هم چنین پوشش آنها و پر نشان دادن آن هم بیشتر می‌شود.


آیا بعد از کاشت مو می‌توان حالت دهنده و ژل یا تافت استفاده کرد؟

موهای کاشته شده تفاوت عمده‌ای با موهای طبیعی دارند. این تفاوت به این علت است که موهای کاشته شده از پشت سر، یعنی قسمت بانک مو برداشته شده‌اند. موهای این قسمت، نسبت به گیرنده‌های هورمون تستسترون بسیار مقاوم می باشند و موی کاشته شده در شرایط طبیعی و نرمال دچار ریزش نشده و بسیار مقاوم‌تر می‌باشند. در نتیجه شما می‌توانید پس از کاشت مو (البته پس از گذشت حدود شش ماه) از حالت دهنده‌های مو و یا تافت و یا کرم مو استفاده کنید. نکته مهم این است که پس از استفاده از این موارد قبل از خواب شب موها باید شستشو داده شوند تا در صورت استفاده از این مواد، الکل موجود در حالت دهنده روی تار مو باقی نماند و در نهایت تارهای مو نازک نشوند.


چقدر زمان می‌برد تا موهای کاشته شده رشد کنند؟

چقدر زمان می‌برد تا موهای کاشته شده رشد کنند

پس از کاشت موی طبیعی برای اکثر دوستان این سؤال پیش می‌آید که چقدر پس از کاشت مو این موها رشد کرده و در می آیند. باید بدانیم که پس از کاشت مو روی سر نقطه‌هایی دیده می شود. یک تا دو هفته زمان می‌برد تا سر به حالت طبیعی خود برگردد و پس از این مدت (که در بدن‌های مختلف و ژنتیک‌های مختلف امکان دارد کمی زودتر یا دیرتر باشد) موهای کاشته شده می ریزند و موهای طبیعی به رشد خود ادامه می دهند. پس از دوران ریزش، پس از دو یا سه ماه موهای کاشته شده به صورت کم تراکم قابل مشاهده و قابل رشد می باشند. اینه موها پس از ۶ تا ۹ ماه قابل حالت دادن و شانه کردن می باشند و می توانید از آنها لذت کافی را ببرید.


برای تقویت مو چه کنم؟

برای تقویت موها، چه موهای طبیعی و چه موهای کاشته شده، از گرفتن رژیم‌های غیر تخصصی که زیر نظر متخصص تغذیه نمی‌باشند خودداری کنید. قابل توجه است که استفاده از مولتی ویتامین‌ها و مکمل‌های غذایی، بسیار به جریان تقویت موها کمک می کنند. استفاده کردن از روش مزوتراپی و استفاده از شامپوهای مخصوص جنس موی خودتان، به این جریان تا حد زیادی کمک می کند. برای این که در مورد موهای خود اطلاعات بیشتری داشته باشید بهترین راه، مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو و مشورت گرفتن از پزشک متخصص می باشد.


آیا می‌توان پس از کاشت از رنگ مو استفاده کرد؟

آیا می‌توان پس از کاشت از رنگ مو استفاده کرد

برای استفاده کردن از رنگ مو پس از کاشت باید نکات و مقرراتی را رعایت کنیم که در این جا به بعضی از آنها می پردازیم. در ابتدا باید بدانیم اکثر رنگ موها از مواد شیمیایی ساخته شده و باید از استفاده‌ی مکرر از آن بپرهیزیم. اما اگر موهای سفید شما را آزار می‌دهند، می توانید پس از یک ماه، موهای دور سر را با در نظر گرفتن تماس نداشتن با موهای کاشته شده رنگ کنید و برای رنگ کردن موهای بالای سر باید زمانی حدود پنج الی شش ماه سپری شود. در صورت استفاده از رنگ‌های شیمیایی، در هنگام رنگ کردن مو دقت کنید رنگ مو با ریشه موها برخورد نکند تا آسیبی توسط مواد شیمیایی به ریشه‌ها نرسد.

البته بعضی از دوستان به استفاده کردن از رنگ‌های طبیعی مثل حنای هندی و گیاهانی که از خود رنگ تیره بروز می‌دهند عادت دارند. قاعدتاً استفاده کردن از این رنگها برای سر و برای پوست سر و برای موهای شما آسیب بسیار کمتری دارد. شرکت‌ها و برندهای سازنده رنگ موی شیمیایی محصولاتی را برای دوران شیردهی و بارداری نیز ساخته‌اند.

شما پس ازکاشت می توانید از شامپو رنگ‌های مخصوص که سر را تیره می کنند هم استفاده کنید، ولی در نظر داشته باشید استفاده کردن از رنگ‌های گیاهی برای رنگ کردن مو بهتر از شامپو رنگ‌ها می باشد و بیشتر توصیه می‌شود.


کوتاه کردن و اصلاح مو پس از کاشت چگونه است ؟!

کوتاه کردن و اصلاح مو پس از کاشت چگونه است

برای کوتاه کردن و اصلاح کردن موها پس از کاشت، لازم است حداقل یک ماه بعد از زمان کاشت برای موهای دور و حدود سه ماه بعد برای موهای بالای سر اقدام کنیم. اما باید در جریان باشید که برای اصلاح موهای دور سر، نباید ماشین اصلاح به محل برداشت موها اصابت کند تا تیزی نوک ماشین اصلاح، به اسکارها و جای برداشت موها آسیبی نرساند. اما برای اصلاح موهای بالای سر می‌توانید به آرایشگری که تجربه این کار را دارد مراجعه کنید تا با نوک قیچی، موهای کاشته شده را که به تازگی در آمده اند و بسیار نازک هستند نوک گیری نماید. توصیه ما این است که بعد از کاشت مو، موهای کاشته شده را برای مدت حدود ۵ الی ۶ ماه اصلاح نکنید و برای تمیزی بهتر سر، فقط به اصلاح موهای دور سر بپردازید تا بتوان در هنگام مراجعه به کلینیک، آهنگ رشد موها را دید و توسط پزشک و مشاوره خود ویزیت و معاینه شوید. با این کار، روند رشد موها بیشتر خودش را نشان دهد و اطلاعات بهتری به مشاور و پزشک معالج شما داده شود.

دو نکته اساسی برای اصلاح مو این است که اولا، دقت داشته باشید اصلاح دور سر به قدری کوتاه نباشد (مثلا نمره یک یا دو) که محل برداشت موها در پشت سر شما پس از اصلاح نمایان شود. نکته دوم اصلاح و کوتاه کردن موهای بالای سر این است که هر چه موها بلندتر باشند برای مدل دادن و حالت گیری بسیار کارآمدتر می باشند. اگر در این زمینه سؤالات بیشتری به ذهن شما خطور می کند می توانید از مشاور خود در کلینیک تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار کمک بگیرید.


استفاده از ژل و تافت و سایر حالت دهنده‌ها بعد از کاشت ایراد یا اشکالی دارد؟

استفاده از ژل و تافت و سایر حالت دهنده‌ها بعد از کاشت ایراد یا اشکالی دارد

حالت دهنده‌های موی سر به دو دسته الکلیک و غیر الکلیک تقسیم می‌شوند. استفاده کردن از این حالت دهنده‌ها در شرایط استاندارد و در چهارچوب مشخص شده، هیچ ایرادی برای شما به وجود نمی‌آورد. در این باره به توضیح بیشتری می‌پردازیم.

لطفاً دقت کنید تا در صورت استفاده از حالت دهنده‌ها، پس از استفاده، شب قبل از خواب موهای خود را شستشو دهید. نکته بعدی که باید دقت کنید آن است که از چه رنگی استفاده می‌کنید. استفاده از برندهای معتبرتر که غیر الکلیک هستند و الکل خیلی کمتری در آنها به کار رفته، باعث می‌شوند که موهای شما پس از استفاده طولانی مدت، نازک نشده و آسیب بسیار کمتری ببیند.


از کجا بدانم بانک موی من ضعیف است یا قوی؟

از کجا بدانم بانک موی من ضعیف است یا قوی

صحبت در مورد بانک مو صحبتی تخصصی و پر نکته است که از همین ابتدا پیشنهاد می‌کنیم حتی با مطالعه کامل این مقاله، باز هم اطلاعات دقیق تر را با مراجعه حضوری به کلینیک دریافت کنید.

بانک مو را از نظر فنی در چند شاخه باید بررسی کرد؛ اول مساحت بانک مو است که در بعضی افراد، آسیب دیده و کوچک است و در بعضی افراد بزرگتر و وسیع تر است. هر چه مساحت موهای پشت سر بیشتر باشد روند برداشت بهتر می‌باشد.

نکته‌ی دومی که در بانک مو مهم می‌باشد «تراکم» است که به میزان ریشه‌های موجود در یک سانتی متر مربع از پوست سر گفته می‌شود؛ هر چه موهای پشت و دور سر بیشتر و به هم چسبیده‌تر دیده شوند تراکم بالاتر است و میزان برداشت مو را می‌توان بالاتر برد.

از نکات اساسی دیگر باید به ضخامت و جنس هر تار مو اشاره کرد. باید دقت شود که آیا قطر مو مناسب است یا نازک و بی‌جان و بدون قوت است. دقت کنید هر چه موها زمخت‌تر و قوی‌تر باشند، قطعاً پوشش دهی و پر شدن ناحیه طاسی هم بهتر خواهد بود.

برای روش FUT مورد دیگری هم مطرح می‌شود و آن، انعطاف پوست پشت سر در ناحیه دانر اریا (donor area) است. هر چه پوست پشت سر شل تر باشد، برای استفاده در این روش مناسب‌تر و بهتر می‌باشد و میزان موی بیشتری را برای کاشت آماده می‌کند.

در آخر، رنگ موها از صفات دیگر بانک به شمار می آید. پوست و مو باید کنتراست (روشنایی رنگ) یکسان داشته باشند. به این معنی که همرنگ بودن پوست و مو بسیار به بهتر دیده شدن سر کمک می‌کند. برای مثال پوست روشن با موی روشن یا بلوند و یا پوست تیره و یا گندمی با موی تیره و مشکی بهتر است. اما اگر پوست سر کاملا روشن و مو کاملا مشکی باشد کف سر حتی بعد از کاشت پر تراکم نیز دیده می‌شود.


شما نمی توانید نظری ثبت کنید.

امتیاز این مطلب

4 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال (5 از 5)


مقالات مشابه

برچسب‌ها

> اطلاعات کاشت مو (28 مقاله)

> کاشت مو (27 مقاله)

> خدمات زیبایی (20 مقاله)

> خدمات پوست و زیبایی (13 مقاله)

> بوتاکس (10 مقاله)

> مراقبت های کاشت مو (9 مقاله)

> تزریق ژل (9 مقاله)

> خدمات پوست (7 مقاله)

> بیماری های پوست و مو (4 مقاله)

> جوانسازی (4 مقاله)

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار