شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱


کاشت مو به روش FUE

 
کاشت مو به روش FUE که مخففی از عبارت Follicular Unit Extraction می باشد، توانسته محبوبیت خاصی برای افرادی که نیاز به کاشت مو دارند پیدا نماید. در کاشت مو به روش FUE، فولیکول های مو از ناحیه‌ی اهدا کننده (معمولا ناحیه پشت سر و کناره های گوش) برداشت شده و در قسمت های مورد نیاز استفاده می شود، که تعداد این گرافت ها کاملا بستگی به شرایط هر فرد و نظر پزشک متخصص در این زمینه دارد.

FUE به چه روش هایی انجام می شود؟


FUE در حقیقت به معنی استخراج واحد فولیکولی می باشد که در آن کاشت مو به دو صورت انجام پذیر خواهد بود:

عکس گرافیکی کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT


در این روش کاشت مو به دو صورت امکان پذیر است،

روش اول بهره گیری از موهای بدن و پیوند آن به نقاطی که نیاز به رشد مو در آن نقاط احساس می شود که تحت عنوان BHT آن را می شناسیم

و روش دوم روش SUT می باشد که در آن برداشت مو با دستگاه ها و ربات های خاص صورت می گیرد.

روش دوم (SUT)، به خاطر مشکلاتی که در استریل کردن دستگاه و هم چنین از دست رفتن گرفت های برداشته شده به وجود می آید، از طرف انجمن پوست و مو، منسوخ اعلام شده است.

عکس گرافیکی کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT


در این روش فولیکول های مو توسط یک برش خطی از بانک موی مورد نظر برداشته می شود و با پیوند آنها به نواحی مورد نیاز می توان شاهد رشد موها به صورت طبیعی بود،

از این روش برای کاشت موی سر، کاشت ریش و سبیل، کاشت ابرو استفاده می شود. در این روش به این دلیل که فولیکول های مو از یک برش خطی برداشت شده است، تعداد فولیکول های بیشتری می تواند به نقاط مورد نیاز انتقال داده شود. سرعت انجام این نوع کاشت به نسبت کاشت های دیگر بیشتر می باشد.مراحل کاشت مو به روش FUE

معاینه قبلا از کاشت مو به روش FUE

معاینه ی اولیه قبل از کاشت و انجام برخی از آزمایش ها که توسط پزشک متخصص برای هر فرد در نظر گرفته می شود، از اولین مراحل کاشت مو در روش FUE می باشد. این معاینات معمولا قبل از مزوتراپی مو و دیگر روش های درمانی پوست و مو نیز صورت می گیرد.
عکس گرافیکی استخراج گرافت در کاشت مو به روش FUE

استخراج گرافت های مورد نیاز از ناحیه ی اهدا کننده ی فولیکول های مو (donor area) توسط متد FIT یا FUT. در روش FIT، فولیکول‌ها به صورت دانه دانه برداشت می شوند. در روش FUT، بعد از برداشتن نواری از پوست پشت سر، این نوار توسط تکنیسین های کاشت به تکه های کوچک‌تر بریده می شوند (cutting).
عکس گرافیکی فولیکول های برداشت شده کاشت مو به روش FUE

استفاده از فولیکول های برداشت شده و پیوند به نواحی که نیاز است (عمل کاشت مو). فولیکولهای مو، در شیارهایی که توسط تیغ مخصوص استریل در ناحیه تاس ایجاد شده اند، توسط پنس مخصوص جای گذاری می شوند.
˃ ˂

مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUE


یکی از مهم ترین مواردی که در کاشت و درمان ریزش مو باید به آن توجه کرد مراقبت های قبل از کاشت مو می باشد. این مراقبت ها تقریبا در تمامی روش های کاشت یکسان می باشد، اما باید توجه داشت که در برخی از افراد علاوه بر این مراقبت های یکسان، مراقبت های دیگری با توجه به شرایط فیزیکی هر فرد باید در نظر گرفته شود. پزشک متخصص و مشاوران، مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو را به بیمار یادآوری می نمایند.
موارد زیر از مراقبت های اصلی در کاشت مو به روش FUE می باشد.

مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUE
خود داری کردن از استعمال هر گونه دخانیات (سیگار، قلیان و... ).
مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUE
خودداری کردن از مصرف نوشیدنی های الکلی می باشند.
مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUE
خودداری کردن از مصرف ویتامین B.
مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUE
خودداری کردن از مصرف ویتامین E.
مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUE
خودداری کردن از مصرف برخی از دارو ها مانند ایپروفن ها و آسپیرین ها.
مصرف چه داروهایی قبل از کاشت مو به روش ممنوع است؟

مصرف چه داروهایی قبل از کاشت مو به روش FUE ممنوع است؟


لازم است قبل از اقدام به کاشت مو به روش FUE از مصرف داروهایی که سبب می شود فرد در حین عمل کاشت، خونریزی بیشتری داشته باشند خودداری نمود. این داروها عبارتند از:
آسپیرین ها.
ایپوبرفن ها.
برخی از داروهای گیاهی.
داروهای ضد التهاب.
داروهایی که سبب رقیق شدن خون فرد می شود.
در مورد داروهای خاصی که مصرف می کنید، حتما قبل از عمل کاشت مو، با پزشک متخصص پوست و مو مشورت نمایید.
دوران نقاهت کاشت مو به روش FUE

دوران نقاهت کاشت مو به روش FUE


بعد از کاشت مو به روش FUE لازم است فرد فعالیت بدنی خود را محدود کرده و از انجام کارهایی که سبب تعرق می شود خودداری نماید، این دوران نقاهت می تواند در افراد مختلف باشد و برای هر فرد بستگی به شرایط جسمانی فرد داشته باشد، اما به صورت کلی باید دانست که این دوران نقاهت زیاد به طول نخواهد انجامید و به طور معمول فرد بعد از یک هفته می تواند به اکثر فعالیت های روزمره‌ی خود بدون هیچ نوع محدودیتی بازگردد. انجام فعالیت های ورزشی، تا حدود یک ماه بعد از کاشت مو، ممنوع است.
آیا ممنوعیتی برای استعمال دخانیات بعد از کاشت مو به روش وجود دارد؟

آیا ممنوعیتی برای استعمال دخانیات بعد از کاشت مو به روش FUE وجود دارد؟


از آن جایی که سیگار کشیدن، می تواند به طول دوره ی نقاهت بی افزاید و روند دوران بهبودی فرد بعد از کاشت مو را کاهش دهد، به کسانی که کاشت مو انجام داده اند شدیدا توصیه می شود که بعد از کاشت، از استعمال هرگونه دخانیاتی مانند سیگار و قلیان خودداری کرده و به محل اهدا کننده ی فولیکول های مو و همچنین نقاطی که پیوند در آنها صورت گرفته است اجازه دهند تا به صورت کامل بهبود بیاید. از این رو لازم است تا حداقل یک هفته از استعمال دخانیات خودداری نمود.

تعداد و زمان جلسات برای کاشت مو به روش FUE


در خصوص زمان مورد نیاز برای انجام کاشت مو باید گفت که این مورد بستگی به دو عامل دارد، عامل اول تعداد فولیکول های انتقالی از بانک مو به نواحی مورد نیاز و عامل دوم، وضعیت بانک موی بیمار.

به طور معمول، این روش کاشت، بین ۶ تا ۱۰ ساعت طول می کشد و بسیار خوب است که این زمان در یک جلسه باشد. بدین ترتیب، رفت و آمدها، داروهایی که بیمار استفاده می‌نماید، بی حسی موضعی و ... کمتر می‌گردد. بدین ترتیب عوارض جانبی و احتمال بروز آنها نیز، کم خواهد شد.

در صورتی که خود بیمار قصد ترمیم محل کاشت را داشته باشد، یا کاشت بیمار نیاز به ترمیم داشته باشد، لازم است حداقل حدود ۹ ماه تا یک سال از زمان اولین کاشت، زمان گذشته باشد.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FUE


بدیهی است که بعد از کاشت مو (کاشت موی سر، کاشت ابرو، کاشت ریش و سبیل) باید فعالیت های جسمانی مانند ورزش کردن که سبب تعرق بیشتر می شود را کاهش داد، اما باید دانست که این تنها مراقبت بعد از عمل کاشت نخواهد بود.
موارد زیر از مراقبت های اساسی بعد از کاشت می باشد:

مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUE
ممنوعیت برقراری ارتباط جنسی بعد از کاشت به روش FUE تا 7 روز.
مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUE
خودداری کردن از در معرض نور مستقم آفتاب قرار گرفتن.
مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUE
ممنوعیت حضور در اتاق های بخار و سونا، حداقل تا ۳ هفته
مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUE
ممنوعیت حمل اجسام سنگین تا دو هفته بعد از عمل کاشت FUE.
عکس گرافیکی مزایای کاشت مو به روش FUE

مزایای کاشت مو به روش FUE


از مهم ترین مزیت این کاشت مو این است که رشد مو بعد از کاشت مو به روش FUE کاملا به صورت طبیعی صورت می گیرد و به هیچ وجه تفاوتی میان موهای کاشته شده و موهایی که از قبل در نواحی مورد نظر وجود داشته است احساس نخواهد شد.

نتیجه ی این کاشت به صورت طولانی مدت و دائمی برای افراد خواهد بود.
+

آیا کاشت مو به روش FUE نیاز به بی هوشی دارد؟

کاشت مو به روش FUE نیاز به بی هوشی ندارد و فرد می تواند با هوشیاری کامل این نوع کاشت را انجام دهد که این امر می تواند از بزرگترین مزیت های این نوع کاشت محسوب شود. در این روش از بی حسی های موضعی استفاده می شود.
+

کاشت مو به روش FUE برای چه افرادی مناسب است؟

می دانیم که کاشت مو به روش FUE به دو صورت FIT و FUT امکان پذیر است. بهره گیری از کاشت مو به روش FUT برای افرادی مناسب است که نیاز دارند گرافت های بیشتری از فولیکول های موجود از ناحیه ی بانک مو برداشت شود. روش FIT برای افرادی مناسب است که تمایل دارند اسکار از عمل کاشت، روی سر آنها باقی نماند. معمولا افرادی که موهای سر خود را کوتاه می نمایند تمایل دارند که جای اسکار و برشی خاص حاصل از این کاشت بر سر آنها باقی نماند.
+

در این روش از کدام قسمت های بدن به عنوان بانک مو استفاده می شود؟

در کاشت مو به روش FUE از موهای پشت سر فرد و یا موهای کناره‌ی گوش هر فرد به عنوان بانک مو استفاده شده، و فولیکول های مورد نیاز با روش های مختلف از این نواحی به نواحی دیگر پیوند داده خواهند شد. در صورتی که بانک موی پشت سر فرد، توانایی تأمین فولیکول‌های لازم را نداشته باشد، پزشک متخصص، برداشت مو از نواحی دیگر بدن، مانند ریش یا سینه را به بیمار پیشنهاد می دهد.
+

آیا موهای منطقه اهدا کننده رشد می کند؟

رشد مو در نقاطی که به عنوان منطقه ی اهدا کننده و یا بانک مو آنها را می شناسیم اتفاق خواهد افتاد و نیازی به نگرانی در این خصوص وجود نخواهد داشت. باید توجه نمود که در مراحل کاشت مو، در واقع ریشه مو، از محل اهدا کننده برداشته شده و به محل کاشت منتقل می گردد. اما این برداشت، با دقت و با روشی انجام می گردد که رشد موهای اطراف، باعث پوشیده شدن کامل و غیر قابل رؤیت شدن محل برداشت می شود.
+

آیا ریزش مو بعد از کاشت به روش FUE طبیعی است؟

باید گفت که روند ریزش مو در کاشت مو به روش FUE به این صورت است که بعد از کاشت مو، طی مدت زمان خاصی که می تواند در افراد مختلف متغیر باشد ریزش مو صورت خواهد گرفت. خوشبختانه نیازی به نگرانی در این خصوص وجود ندارد؛ چرا که بعد از ریزش اولیه، موهای کاشته شده به صورت طبیعی رشد پیدا خواهند کرد و این ریزش دیگر به شکل ریزش اولیه اتفاق نخواهد افتاد.

هزینه‌ی کاشت مو به روش FUE


هزینه ی کاشت مو بستگی به عوامل متعددی دارد که از جمله ی آنها می توان به وسعت ناحیه کاشت، تعداد گرفت های لازم برای تراکم مورد نظر، وضعیت بانک مو، روش مورد استفاده و ... اشاره کرد. در نتیجه لازم است که بعد از مشاوره کاشت مو اولیه در خصوص نوع کاشت، نسبت به میزان هزینه ی کاشت اطلاعات لازم را کسب نمود. مشاورین ما در کلینیک تخصصی پوست و مو جلوه ی ماندگار آماده ی پاسخ گویی به سوالات شما در این زمینه هستند.

شما نمی توانید نظری ثبت کنید.

امتیاز این مطلب

3 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال (5 از 5)


وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگار تماس با کلینیک جلوه ماندگار