شماره تماس: ۴۱۴۰۹-۰۲۱


خدمات پوست و زیبایی کلینیک جلوه ماندگار

امتیاز این مطلب

1 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال (5 از 5)


مرحله انجام کاشت مو به روش FIT


چه بخواهیم و چه نخواهیم پیری رخدادی است که در زندگی همه روی می دهد و راه گریزی از آن نیست. با افزایش سن بدن انسان، چه زن و چه مرد، دچار تغییرات زیادی می شود. عضلات بدن حجم کمتری پیدا خواهند کرد و مفاصل مانند سابق انعطاف پذیری نخواهند داشت.

در این بین، تغییراتی که در پوست صورت ایجاد می شود و بروز چین و چروک ها، یکی از مشهودترین علائم روند افزایش سن است. اگرچه راهی برای ممانعت از پیر شدن وجود ندارد، می توان با روش های جوانسازی پوست تا حد امکان ظهور نشانه های افزایش سن روی پوست را به تعویق انداخت.

جوانسازی پوست چیست؟

جوانسازی پوست یکی از انواع درمان های زیبایی برای بازگرداندن شادابی جوانی به پوست صورت است. جوان سازی پوست صورت را با روش های مختلف جراحی و بدون جراحی انجام می دهند.

با توجه به عمق درمان پوست، روش های جوانسازی با هم تفاوت دارند. جوان سازی پوست صورت می تواند تقارن را به صورت بازگرداند. حتی می توان به صورت موضعی برای درمان چین و چروک ها، شل شدگی و افتاگی پوست و جای زخم ها اقدام کرد.
روش های جراحی و تهاجمی برای جوان سازی پوست شامل لیفت کردن نقاط مختلف صورت از جمله پیشانی، چانه و گردن است.

نمونه هایی از روش های غیر تهاجمی و غیر جراحی عبارتند از لایه برداری شیمیایی، بوتاکس، پر کننده ها (filler)، لیزر درمانی، جوانسازی نوری، امواج الکترومغناطیس و فراصوت (اولترا سواند ultrasound). در کلینیک پوست و مو جلوه ی ماندگار بسیاری از روش های نوین غیر جراحی برای جوان سازی پوست صورت انجام می شود.

روش های دیگری نیز مانند مزوتراپی، کربوکسی تراپی، از جمله روش های غیر تهاجمی و موثر در جوان سازی پوست صورت هستند.

انواع روش های جوانسازی پوست

روش های مختلفی برای جوان سازی پوست صورت در مراکز خدمات پوست انجام می گیرد. این روش ها عبارتند از:
لیفتینگ صورت روش جوانسازی پوست

لیفتینگ (lifting)

لیفت کردن یکی از روش های جراحی زیبایی پوست است و در واقع افتادگی های پوست را درمان می کند. این درمان برای جوان سازی و یا رفع آسیب های وارد شده به پوست انجام می گیرد. با لیفت کردن ظاهر پوست بسیار شاداب تر و جوان تر به نظر خواهد رسید.
کربوکسی تراپی از روش های جوانسازی پوست

کربوکسی تراپی (carboxytherapy)

نام کربوکسی از نام علمی گاز CO2 یا همان دی اکسید کربن گرفته شده است. در این روش درمانی، گاز دی اکسید کربن، که گازی غیر سمی است، را زیر پوست تزریق می کنند تا از این طریق مشکلات ناشی از گردش خون و تجمع چربی در مویرگ های زیر پوست حل شود. این درمان به کلاژن سازی، رفع تیرگی دور چشم، و صاف شدن پوست کمک می کند.
میکرونیلدینگ از روش های جوانسازی پوست

میکرونیلدینگ (microneedling)

در روش میکرونیدلینگ با استفاده از سوزن های بسیار باریک با قطری در حد چند میکرون، صد ها حفره ی ریز روی پوست ایجاد می شود و پوست را مجبور به ترمیم و کلاژن سازی می کند.
میکرودرم از روش های جوانسازی پوست

میکرودرم

میکرو درم ابریژن (microneedling) را با ابزاری خاص انجام می دهند که دارای نوعی بلور ظریف از جنس اکسید آلومینیوم است و لایه ی بسیار نازکی با ضخامت میکرون را از روی پوست بردارد. از طرفی مکش نیز روی پوست ایجاد می شود و علاوه بر جمع کردن لایه های برداشته شده، جریان خون زیر پوست را نیز بهبود می بخشد.
مزوتراپی پوست از انواع روش های جوانسازی

مزوتراپی (mesotherapy) پوست

مزوتراپی پوست عنوان روشی است که با تزریق زیر جلدی، محلولی ساخته شده از عصاره ی گیاهان، انواع ویتامین ها و اسید های آمینه و مواد ضروری به جوان سازی پوست صورت کمک می کند. با مزوتراپی می توان پوست را شاداب کرد و تیرگی های دور چشم را رفع نمود.
˃˂

مزایای جوانسازی پوست

جوانسازی پوست علاوه تأمین اهداف زیبایی و بازگرداندن جوانی، سبب پاکسازی پوست نیز می شود. روش های جوان سازی پوست کمک می کنند تا جای جوش و آکنه نیز از بین برود و این گونه لک ها روی پوست باقی نمانند.

یکی از مهمترین مزایایی که جوان سازی پوست با خود به ارمغان می آورد، بهبود کیفیت زندگی افراد است. جوان تر و زیباتر به نظر رسیدن، جذابیت افراد را بالا می برد و روحیه ی شادابی به آن ها می بخشد.


بهترین و موثرترین روش برای کلاژن‌ سازی پوست

کلاژن ماده ای ساختاری در بافت پوست است و عاملی برای صاف، سالم و جوان بودن پوست به شمار می رود.

کلاژن به نوعی یکی از فراوان ترین انواع پروتئین در بدن انسان است و پیوستگی و چسبندگی بافت ها را تأمین می کند. میزان تولید کلاژن با افزایش سن در بدن کاهش پیدا کرده و یکی از پیامد های آن ایجاد چین و چروک روی پوست است.

بیشتر روش های جوانسازی پوست صورت بر مبنای تحریک پوست به منظور کلاژن سازی بیشتر طراحی شده اند. به غیر از روش های جوانسازی، استفاده از کرم های موضعی حاوی کلاژن و همچنین داشتن تغذیه ی صحیح و نیز مصرف ویتامین های E و C به عنوان تحریک کننده ی تولید کلاژن، برای سلامت پوست و جوانسازی آن موثر واقع می شوند.


سنی که برای جوانسازی پوست باید اقدام کرد

سنی که برای جوانسازی پوست باید اقدام کرد

با افزایش سن علائم پیری از جمله چین و چروک های پوستی ظهور پیدا می کنند. مهمترین کار پیشگیری از پیر شدن پوست و به تعویق انداختن آن است.

به طور معمول از سن حدود 30 سالگی خطوط روی صورت عمیق تر می شوند و از این سن به بعد پوست به تدریج افتادگی پیدا می کند. رطوبت رسانی مداوم به پوست، تغذیه سالم، ماساژ، استفاده از کرم ضد آفتاب و ... همگی از جمله اقدامات پیشگیرانه برای ممانعت از پیر شدن پوست هستند.

به محض ظهور علائم پیری و ایجاد چروک های پوستی باید برای رفع آن ها اقدام کرد تا شرایط بدتر نشود. برای این منظور روش های جوان سازی پوست مانند کربوکسی تراپی، مزوتراپی، لیفت کردن، میکرو نیدلینگ و ... کارساز خواهند بود.

تاثیر روش های جوانسازی پوست تا چه مدت است؟

تاثیر روش های جوانسازی پوست تا چه مدت است؟
هر کدام از روش های جوان سازی پوست صورت مانند میکرودرم، لیزر درمانی، لیفت کردن و ... میزان اثر و مدت دوام معلومی دارند. مدت زمان تاثیر روش های جوان سازی پوست صورت با توجه به سن، مقدار افتادگی پوست و البته مراقبت های فردی قبل و بعد از استفاده از این روش ها تعیین می شود. به طور کلی روش های غیر تهاجمی و غیر جراحی به اندازه ی 15 تا 30% می توانند وضعیت پوست را بهبود ببخشند و روش های جراحی به میزان 70 تا 80% دامنه ی تأثیر خواهند داشت. مدت ماندگاری تاثیر روش های جوانسازی پوست بستگی به روشی که مورد استفاده قرار گرفته دارد. به عنوان مثال، ماندگاری روش تزریق ژل، بین ۶ ماه تا ۱ سال است. ماندگار روش بوتاکس، ۳ تا ۶ ماه می باشد. استفاده از دستگاه ویواس، حدود ۳ تا ۵ سال ماندگاری دارد.

چگونه می شود نتیجه جوانسازی پوست را حفظ کرد؟

چگونه می شود نتیجه جوانسازی پوست را حفظ کرد؟
پوست بزرگترین اندام بدن به شمار می رود.

مراقبت و محافظت از این عضو کشسان بدن و مرطوب نگه داشتن آن بسیار اهمیت دارد.

به همین دلیل توصیه می شود از لوسیون ها و کرم های مرطوب کننده برای جلوگیری از خشکی و ایجاد ترک روی پوست به ویژه در فصل سرما استفاده شود.
˃˂
گزینه های غیر جراحی برای جوان سازی صورت

گزینه های غیر جراحی برای جوان سازی صورت

گزینه های غیر جراحی برای جوانسازی پوست صورت بسیارند.

یکی از رایج ترین روش ها برای صاف کردن چین و چروک های پوستی و درمان جای زخم های فرو رفته، تزریق ژل یا پر کننده است.

روش دیگری که تا حدودی نقش پیشگیرانه در خصوص ایجاد چروک های عمیق دارد، تزریق بوتاکس است که با محدود کردن حرکات عضلات صورت می تواند مانع ایجاد خطوطی، مانند خط اخم، شود.
دستگاه جوانسازی پوست در کلینیک جلوه ماندگار

دستگاه جوانسازی پوست در کلینیک جلوه ماندگار

دستگاه لیزر فراکشنال ویواسه یکی از بهترین دستگاه های مورد استفاده برای روش آر-اف فرکشنال (Fractional Radio Frequency) است که در درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار، برای خدمات جوانسازی از آن استفاده می شود.

در این دستگاه، از تاباندن موج الکترومغناطیس، با تنظیمات خاص و دقیق در زمان بسیار کوتاه بر روی پوست استفاده می شود.

در حین این تابش، سوزن های بسیار نازکی از جنس طلای ۲۴ عیار وارد سطح پوست می گردد (micro-needling). فلز طلا، باعث سفت شدن پوست می گردد. همراهی این دو، باعث شکستن کلاژن های (collagen) پیر و قدیمی در سطح پوست شده و تولید کلاژن و سلول های تازه در سطح پوست سرعت صعودی به خود می گیرد.

بدین ترتیب، این عملیات، باعث نرم شدن و کشش پوست می شود و جوانسازی و لیفتینگ و سفت شدن پوست و از بین رفتن چین و چروک ها را به ارمغان می آورد (anti-aging). البته روند این فرآیند در پوست های مختلف، زمان های مختلفی دارد، اما به دلیل این که بدون هیچ گونه خونریزی و جراحی است، عوارض جانبی خاصی (مانند التهاب، ورم، درد و اثرات بیهوشی یا بی‌حسی) برای بیمار نداشته و چند ساعت بعد از انجام، فرد قادر به انجام کارهای روزمره ی خود می باشد.

کارهایی که می توان برای بهبود جوانسازی پوست انجام داد

برای بهبود جوانسازی علاوه بر استفاده از روش های فنی و نوین جوانسازی پوست، باید مراقبت های پوست را نیز جدی گرفت.

کارهایی که میتوان برای بهبود جوانسازی پوست انجام داد
استفاده ی روزنه و منظم و از کرم های ضد آفتاب، قرار نگرفتن در معرض نور ماوراء بنفش (UV) برای مثال برای برنزه شدن، استفاده از عینک آفتابی، عدم استعمال دخانیات و نوشیدنی های الکلی، شستشوی ملایم پوست و استفاده از کرم های آبرسان از جمله اقداماتی ضروری برای داشتن پوستی سالم و شاداب هستند.

آیا روش های جوانسازی پوست فقط مختص به بانوان است؟

همه ی افرادی که به زیبایی و شادابی پوست خود اهمیت می دهند اعم از خانم و آقا می توانند از روش های جوان سازی پوست بهره ببرند.

روند پیری و چروک شدن پوست صورت مختص بانوان نیست و طبیعتاً روش های جوانسازی نیز مختص بانوان نخواهد بود. آقایان به علت قرار گرفتن بیشتر در معرض نور خورشید و استفاده ی کمتر از ضد آفتاب و کرم های آب رسان نیاز بیشتری به استفاده از روش های جوانسازی خواهند داشت.

امتیاز این مطلب

2 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال (5 از 5)


مرحله انجام کاشت مو به روش FIT


یکی از بهترین، موثرترین و جدید ترین راه های کاشت برای داشتن موهای بهتر و بیشتر کاشت مو به روش FIT است.

این روش در حقیقت یک جراحی سرپایی برای ترمیم مو می باشد که در آن از تیغ جراحی استفاده نمی شود و می تواند تاثیری دائمی و ماندگار با طبیعی ترین حالت ممکن را داشته باشد،

به صورتی که تفاوتی میان موهای کاشته شده و موهایی که از قبل موجود بوده است دیده نخواهد شد. در این روش شاهد رشد موها به صورت طبیعی خواهیم بود.
کاشت مو به روش FIT چیست؟

کاشت مو به روش FIT چیست؟

کاشت مو به روش FIT به معنی استخراج واحدهای فولیکولی مو می باشد که در آن مو ها به صورت دائمی ترمیم شده و رشد خواهند داشت و می تواند زیبایی بیشتری به صورت افراد بخشد.

در این روش، فولیکول های مو، معمولا از قسمت پشت سر و کناره های گوش، تک تک و با دستگاه های مخصوص (پانچ) برداشت می شود. هر واحد بر داشت شده (گرفت) معمولا شامل 1 تا ۴ ریشه ی مو است اما ممکن است این تعداد در موهای با تراکم بالاتر، تا ۱۲ ریشه در یک گرفت برسد. بعد از برداشت گرفت‌ها، پیوند فولیکول ها در نقطه های مورد نظر داده می شود که می تواند موجب رویش موهای طبیعی فرد در این نقاط شود.

از این روش در کاشت ریش و سبیل و همچنین کاشت ابرو نیز استفاده می شود. استفاده از این روش همانند مزوتراپی مو توانسته در میان بسیاری از افراد رواج پیدا کند.
کاربرد کاشت مو به روش FIT

کاربرد کاشت مو به روش FIT

از مهم ترین کاربرد این روش میتوان به استفاده از این کاشت برای رشد موها در ابرو و همچنین رشد موها در ریش و سبیل که برای آقایان استفاده می شود نام برد، بدین رو توانسته است محبوبیتی خاص در میان افراد به دست آورد.
کاشت ریش و سبیل به روشFIT

کاشت ریش و سبیل به روشFIT

استفاده از روش FIT در کاشت ریش و سبیل در میان آقایان توانسته محبوبیت خاصی کسب نماید، باید گفت که دوران نقاهت کوتاه در این نوع کاشت باعث شده است افرادی زیادی به این نوع کاشت گرایش پیدا کنند، استفاده از این روش می تواند به آقایان چهره ی جذاب تری بخشد و سبب بالا رفتن اعتماد به نفس و حس رضایت در بسیاری از آقایان شود.
کاشت ابرو به روش FIT

کاشت ابرو به روش FIT

در این تکنیک با بهره گیری از موهای موجود در سر و پیوند آن در قسمت ابرو می توان شاهد رشد مو های ابرو بود و در نهایت به زیبایی کلی صورت جلوی دیگری بخشید. امروزه کاشت ابرو به روش FIT توانسته است در میان بسیاری از خانم ها محبوبیت بسیاری به دست آورد.
˃˂

مراحل کاشت مو به روش FIT

برای انجام کاشت مو به روش FIT مراحل زیر انجام می شوند:
آیکون انجام معاینات در مرحله کاشت به روش fit
(1) انجام معاینات و بررسی های لازم برای فرد
آیکون ایجاد برش برای فولیکول ها در روش fit
(2) ایجاد برش برای برداشت فولیکول های مو به کمک دستگاه میکروپانچ
آیکون برداشت گرافت در کاشت مو به روش fit
(3) برداشت گرافت های مورد نیاز
آیکون نگهداری از گرافت های برداشت شده در روش fit
(4) نگهداری از گرافت های حاصل از برداشت در محلول استریل و دمای پایین
آیکون طراحی خط رویش مو در کاشت مو به روش fit
(5) طراحی خط رویش مو
آیکون کاشت گرافت مو در روش fit
(6) کاشت گرافت ها در نواحی مورد نیاز که نهایی ترین مرحله در این کاشت می باشد
آیکون مرحله آخر کاشت مو به روش fit
(7) پانسمان کل سر و محل های برداشت گرفت
˃˂

مزایای کاشت مو به روش FIT

موارد زیر از مهم ترین مزیت های کاشت مو به روش FIT هستند:
مزایای کاشت مو به روش FIT
این روش نسبت به روش های دیگر کمتر تهاجمی می باشد.
مزایای کاشت مو به روش FIT
در این روش از بی حسی های موضعی استفاده می شود.
مزایای کاشت مو به روش FIT
اسکار ها و زخم ها در این روش نامرئی خواهند بود.
مزایای کاشت مو به روش FIT
نواحی اهدا کننده ی مو می توانند متعدد باشند.
مزایای کاشت مو به روش FIT
رشد مو در این نواحی ثابت است.
مزایای کاشت مو به روش FIT
مراقبت های بعد از درمان آسان می باشد.
مزایای کاشت مو به روش FIT
فرآیند بهبود یابی این روش نسبت به روش های دیگر کمتر نیاز به زمان دارد.

کاشت مو به روش FIT برای چه افرادی مناسب است؟

آیکون کاشت مو به روش fit برای چه افرادی مناسب است؟
این کاشت برای افرادی که تمایل دارند موهای کوتاهی داشته باشند مناسب است چرا که بعد از گذراندن دوران نقاهت در این روش، اسکار و یا زخمی موجود نخواهد بود و افراد ناچار نیستند که با بلند کردن موهای خود این اسکار ها را بپوشاند. این روش هم برای خانم ها و هم برای آقایان مناسب می باشد.

مراقبت های قبل از کاشت


مراقبت های قبل از کاشت به روش fit
اولین توصیه به عنوان مراقبت های قبل از عمل کاشت مو استفاده نکردن دخانیات است. لازم به ذکر است که قبل از اقدام برای کاشت مو لازم است از مصرف گروهی از دارو ها خودداری کرد که در ادامه آنها را برخواهیم شمرد. در افرادی که نیاز به کاشت مو دارند متخصصین در زمان مشاوره کاشت مو باید ها و نباید هایی را متناسب با شرایط هر فرد در نظر می گیرند که باید مو به مو آنها را اجرا نمود. لازم به ذکر است که در کاشت مو به هیچ وجه شرایط یک فرد با فرد دیگر نباید مقایسه شود، چرا که شرایط جسمانی و سلامتی افراد و استفاده از دارو های خاص می تواند بر این شرایط تاثیرگذار باشد.

از چه دارو هایی در روز های قبل از کاشت مو باید خودداری کرد؟

از چه دارو هایی در روز های قبل از کاشت مو باید خودداری کرد؟
لازم است یک هفته قبل از کاشت مو (در روش های مختلف) از استفاده ی برخی از دارو ها که سبب خونریزی بیشتر در حین عمل جراحی می شود خودداری نمود، این دارو ها عبارتند از:
آسپیرین ها، داروهای ضد التهاب، ویتامین B، رقیق کننده های خون، ایبوپروفن ها، برخی داروهای گیاهی.
قبل از عمل، پزشک متخصص پوست و مو را در جریان داروهای خاصی که استفاده می کنید، قرار دهید.

آیا قبل از جراحی کاشت مو می توان موهای خود را اصلاح کرد؟

آیا قبل از جراحی کاشت مو میتوان موهای خود را اصلاح کرد؟
کوتاهی موهای سر، به منظور تعیین دقیق محل انتخاب موهای مناسب، و دوری از برداشت مو از نقاطی که رشد کرکی دارند، توسط خود کلینیک انجام می گردد، تا اندازه‌ی کوتاهی مو نیز، به میزان مناسب و لازم باشد. بنا بر این، لازم است بیماران، از تراشیدن یا کوتاه کردن موهای خود، قبل از مراجعه خودداری نمایند.

کاشت مو به روش FIT برای چه افرادی مناسب است؟

چه مواردی باید به اطلاع پزشک معالج قبل از کاشت مو برسد؟

چه مواردی باید به اطلاع پزشک معالج قبل از کاشت مو برسد؟
قبل از عمل جراحی کاشت مو لازم است پزشک متخصص خود را نسبت به شرایط جسمانی و بیماری های موجود و شرایط خاص خود مطلع سازید. در نتیجه اگر از مشکلاتی همچون آلرژی های مختلف، اختلالات خونریزی، اختلالات خواب، آسم، فشار خون بالا، دیابت، مشکلات تنفسی و دیگر مشکلات و اختلالات پزشکی دارید لازم است حتما پزشک معالج خود را قبل از اقدام برای عمل جراحی در مرحله ی مشاوره از این مسأله مطلع سازید. توجه نداشتن به این امر می تواند مشکلات زیادی در هنگام عمل جراحی و حتی بعد از آن برای افراد داشته باشد.
˃˂
سیگار کشیدن رگ های خونی را محدود کرده و جریان خون به پوست سر را کاهش خواهد داد و این امر عمدتا به دلیل وجود نیکوتین موجود در سیگار است، مونوکسید کربن موجود در سیگار میزان اکسیژن حمل شونده در جریان خون را کاهش خواهد داد که این عامل می تواند روند بهبودی بعد از کاشت مو را طولانی تر سازد.
چرا قبل از کاشت مو از استعمال دخانیات باید پرهیز کرد؟
باید گفت که سیگار کشیدن می تواند مدت زمان بهبودی، بعد از کاشت مو را افزایش دهد. در نتیجه فرد بعد از جراحی کاشت مو (در تمامی روش ها) بهتر است حداقل تا یک هفته از استعمال دخانیات خودداری نماید.
آیا می توان بعد از کاشت مو سیگار کشید؟
مدت زمانی که برای کاشت مو به روش FIT نیاز است، کاملا بستگی به اندازه و مقدار کاشت (تعداد گرافت ها) و هم چنین وضعیت بانک موی بیمار دارد. به طور معمول، کاشت به روش FIT بین ۶ تا ۱۰ ساعت طول می کشد و بسیار مناسب است که این زمان در یک جلسه باشد تا دفعات رفت و آمد، داروهایی که بیمار استفاده می‌نماید، بی حسی موضعی و ... کمتر گردد. بدین ترتیب عوارض جانبی و احتمال بروز آنها، بسیار کم خواهد شد.در صورتی که کاشت بیمار نیاز به ترمیم داشته باشد، یا خود بیمار قصد ترمیم محل کاشت را داشته باشد، لازم است حداقل حدود ۹ ماه تا یک سال از زمان اولین کاشت، زمان گذشته باشد.
تعداد و زمان جلسات برای کاشت مو به روش FIT
بهتر است بعد از کاشت مو به روش FIT تا چند روز اولیه فرد استراحت نماید و فعالیت های جسمانی خود را کنار گذاشته تا روند بهبودی سریع تر انجام شود. این دوران نقاهت طولانی نخواهد بود و می تواند در میان افراد، متفاوت باشد اما به طور کلی بعد از مدت زمان یک هفته اگر ملاقاتی با فردی که کاشت مو انجام داده است صورت پذیرد به هیچ عنوان از نظر ظاهری آثاری منفی از عوارض این عمل دیده نخواهد شد.
دوران نقاهت کاشت مو به روش FIT

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FIT

بعد از کاشت مو به روش FIT لازم است تا یک هفته انجام هر نوع فعالیت جسمانی با شدت زیاد را حذف کرده و اجازه دهید روند بهبودی شما به صورت کامل انجام شود،
موارد زیر از مهم ترین مواردی است که از آنها باید اجتناب کرد:
مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FIT
استعمال دخانیات
مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FIT
آفتاب گرفتن و در معرض نور مستقیم خورشید در مدت زمان طولانی قرار گرفتن
مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FIT
بلند کردن وزن های سنگین تا 14 روز
مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FIT
حضور در اتاق های سونا و اتاق های بخار تا 3 هفته
مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FIT
رابطه ی جنسی تا یک هفته
در این روش از کدام قسمت های بدن به عنوان بانک مو استفاده می شود؟

در این روش از کدام قسمت های بدن به عنوان بانک مو استفاده می شود؟

در این روش، بانک مو (محلی که مو برای کاشت در این روش از آن برداشت می شود donor area) موهای موجود در قسمت های پشت سر و کناره های گوش می باشد. بعد از برداشت این مو ها از این قسمت ها فولیکول های مو به قسمت های مورد نیاز انتقال داده شده و عمل کاشت صورت می گیرد.
آیا موهای منطقه اهداکننده رشد میکند؟

آیا موهای منطقه اهدا کننده رشد می کند؟

برای بسیاری از افرادی که اقدام برای کاشت مو به روش FIT کرده اند این دغدغه به وجود می آید که آیا در این روش، نقاطی که به عنوان اهدا کننده ی فولیکول های مو بوده اند می توانند دوباره رشد مو داشته باشند؟
باید توجه کرد که فولیکول (ریشه) موها، در عمل کاشت مو جابجا می گردند. بنا بر این، در خود محل برداشت گرافت، ریشه ای از مو باقی نخواهد ماند که به رشد ادامه دهد. اما، برداشت گرافت ها، با روشی انجام می گردد که با رشد موهای اطراف محل برداشت گرافت، فولیکولی که از بانک مو برداشته می شود قابل رؤیت نخواهد بود. در نتیجه، ناحیه ی اهدا کننده ی مو، به طور کلی، رشد طبیعی مو را خواهد داشت.
تفاوت دو روش کاشت FIT و FUT

تفاوت دو روش کاشت FIT و FUT

در روش FUT، برای به دست آوردن گرافت های مو، یک نوار از پوست پشت سر برداشته می شود. بنا بر این، یکی از تفاوت هایی که این روش نسبت به روش FUT دارد این است که روند بهبودی بعد از کاشت در این روش کمتر است. دیگر مزیت این روش که توانسته در بسیاری از افراد مهم تلقی شود این مسأله است که افراد بعد از این کاشت می تواند موهای سر خود را بسیار کوتاه کرده و نگران دیده شدن اسکار و یا زخم های ناشی از این کاشت نباشند. بسیاری از افرادی که اقدام برای کاشت به روش FUT کرده اند برای پوشاندن اسکار حاصل از این نوع کاشت برای بار دوم اقدام به کاشت FIT می نمایند تا بتوانند زیبایی بیشتری را به موهای خود بازگردانند.


آیا ریزش مو بعد از کاشت به روش FIT طبیعی است؟

ریزش موهای کاشته شده بعد از کاشت مو به روش FIT کاملا طبیعی است. این ریزش معمولا در بین هفته ی دوم تا هفته ی هشتم از کاشت مو اتفاق می افتد و می تواند برای بسیاری از افراد سبب نگرانی شود اما باید دانست که نیازی به نگرانی در این خصوص نیست و این موها دو باره رشد طبیعی پیدا خواهند کرد.

هزینه‌ی کاشت مو به روش FIT


هزینه‌ی کاشت مو به روش FIT می تواند به عوامل متعددی (از جمله وسعت ناحیه طاس، تعداد گرافت های لازم برای پوشش، وضعیت بانک مو و ...) بستگی داشته باشد و در هر فرد متفاوت می باشد. باید دانست که هزینه ی این روش نسبتا بالا می باشد ولی تاثیر این روش به صورت دائم می باشد و می تواند به زیبایی افراد کمک های فراوانی نماید.

امتیاز این مطلب

1 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال (5 از 5)


کاشت مو به روش BHT

به طور کلی در پیوند و کاشت مو اغلب برداشت فولیکول های مو از ناحیه سر فرد صورت می پذیرد اما در کاشت مو به روش BHT ناحیه ی اهدا کننده ی فولیکول های مو معمولا از موهای موجود در سینه و یا مو های موجود در ریش و یا دیگر نواحی بدن صورت می گیرد. لازم به ذکر است که بانک مویی که از آن فولیکول های مو برداشت می شود باید دارای ویژگی های مد نظر پزشکان باشد تا بتوان پیوندی موفق را شاهد بود. برای اولین بار این نوع کاشت در سال 2002 و 2003 مورد بررسی و توجه افراد بسیاری قرار گرفت.
کاشت مو به روش BHT چیست؟

کاشت مو به روش BHT چیست؟

BHT در حقیقت مخففی از عبارت Body Hair Transplantation به معنی پیوند مو بدن است که در این روش با استخراج واحد های فولیکولی معروف به FUE از نواحی مختلف بدن که دارای موهای قوی و ضخیم می باشد این پیوند صورت می گیرد، این روش برای افرادی که بانک موی ضعیفی دارند می تواند یک گزینه ای مناسب برای کاشت مو و درمان ریزش مو باشد. این روش توانسته برای افرادی که در ناحیه ی سر دارای بانک موی قوی نمی باشند مناسب ترین گزینه برای کاشت مو و رشد مجدد مو محسوب شود.

کاشت مو به روش BHT
توسط چه کسانی انجام می شود؟

کاشت مو به روش BHT توسط چه کسانی انجام می شود ؟
این تکنیک تنها باید توسط پزشک های متخصص در کلینیک های با مجوز صورت پذیرد. در کاشت مو به روش BHT با بهره گیری از موهایی از قسمت هایی از بدن که دارای مو های ضخیم و مناسبی می باشد (موهای موجود در ریش افراد، موهای موجود در سینه افراد، موهای موجود روی سطح شکم افراد و... ) می توان به راحتی بعد از گذارندن روندی، خاص شاهد رشد موها به صورت طبیعی بود.

آیا روند برداشت مو از بدن،
مشابه با برداشت از سر می باشد؟

آیا روند برداشت مو از بدن، مشابه با برداشت از سر می باشد؟
از آنجایی که پوست بدن تحرک و پویایی بیشتری نسبت به پوست سر انسان دارد نحوه ی برداشت فولیکول های مو از قسمت های مختلف بدن می تواند روند کاملا متفاوت به نسبت روش های دیگر در کاشت مو داشته باشد. اما اساس این روش، همان روش FUE یا برداشت فولیکول های مو است که بدون برداشت نوار پوستی، پیاده می شود.

کاشت مو به روش BHT برای
چه افرادی مناسب است؟

کاشت مو به روش BHT برای چه افرادی مناسب است؟
این نوع کاشت غالبا برای افرادی مناسب است که از بانک موی ضعیفی در ناحیه سر برخوردار هستند و و مشاور متخصص به آنها پیشنهاد داده است که این روش می تواند مناسب تر از مزوتراپی مو و دیگر روش های موجود در این خصوص باشد. این افراد به منظور داشتن موهای پرپشت و با تراکم بیشتر، ناچارند از قسمت دیگری از بدن که دارای موهای مناسب برای کاشت هستند استفاده نمایند، در این روش عموما از موهای رو سینه و یا ریش افراد استفاده می شود که تشخیص ناحیه برداشت مو باید توسط پزشک متخصص صورت پذیرد.

آیا کاشت مو برای افرادی که به صورت موقت
دچار ریزش مو شده اند امکان پذیر است؟

آیا کاشت مو برای افرادی که به صورت موقت دچار ریزش مو شده اند امکان پذیر است ؟
باید دانست که افرادی که بنا به دلایل مختلف دچار ریزش مو به صورت موقت شده اند کاشت مو (تمامی متد های موجود در این زمینه) به هیچ وجه توصیه نمی شود؛ چرا که علایمی مانند استرس و تنش می تواند یکی از عواملی باشد که فرد را مبتلا به ریزش مو نماید و غلبه کردن بر این مشکلات می تواند این ریزش مو را قطع نماید. در نتیجه نیازی به کاشت مو با روش های مختلف دیده نمی شود.
˃˂

مراحل کاشت مو به روش BHT

مقدمات لازم برای این روش کاشت، مانند روش های دیگر است. مراحل کاشت مو به روش BHT به صورت زیر است:


آیکون-استفاده از قسمتی از بدن برای بانک مو
1
آماده سازی قسمت های از بدن که به عنوان بانک مو در این کاشت از آنها استفاده خواهد شد، این نواحی توسط پزشک متخصص تعیین می گردد.
آیکون-برداشت فولیکول مو در کاشت مو به روش bht
2
برداشت فولیکول های مو از قسمت اهدا کننده مو. به طور کلی هر فولیکول می تواند دارای 1 تا 3 واحد گرافت مو باشد.
آیکون پیوند گرافت ها در کاشت مو به روش bht
3
جایگزینی و قرار دادن گرافت ها در نقاطی که نیاز است کاشت در آنها صورت گیرد.

مراقبت های قبل از کاشت

قبل از کاشت مو به روش BHT لازم است از موارد زیر اجتناب نمود:
آیکون عدم استفاده از دخانیات در کاشت مو به روش bht
مصرف دخانیات.
آیکون عدم استفاده از نوشیدنی های در کاشت مو به روش bht
مصرف نوشیدنی های الکلی.
آیکون عدم استفاده از ویتامین B و E در کاشت مو به روش bht
استفاده از ویتامین های B و E.
آیکون عدم استفاده از ایبو پرفن ها و آسپرین ها در کاشت مو به روش bht
استفاده از داروهایی همچون آسپیرین ها و ایپوبروفن ها.
آیکون عدم استفاده از برخی داروهای گیاهی در کاشت مو به روش bht
استفاده از برخی دارو های گیاهی.
مشاور شما، حدود ۱ هفته قبل از انجام عمل کاشت مو، مواردی را که نیاز است به شما یادآوری می نماید. لازم است اگر مورد خاصی در خوراک یا مصرف دارو دارید، با او در میان بگذارید.
˃˂
دوران نقاهت کاشت مو به روش BHT


دوران نقاهت کاشت مو به روش BHT

در روش کاشت مو به روش BHT دوران نقاهت زیادی ندارد، تنها لازم است که بعد از جراحی تا چند روزه اولیه از انجام فعالیت های شدید جسمانی مانند ورزش کردن و تحرکاتی سبب تعرق بیشتر در افراد می شود خودداری نمود، این دوران نقاهت می تواند در افراد در بازه ی زمانی خاص اتفاق افتد. با توجه به محل برداشت مو و دیگر شرایط بیمار مانند شرایط جسمانی، پزشک متخصص برای هر فرد در مورد زمان و دوره ی نقاهت نظر می دهد.

تعداد و زمان جلسات برای کاشت مو به روش BHT

تعداد و زمان جلسات در کاشت مو به روش BHT در هر فرد می تواند متفاوت باشد. تعداد واحد های انتقالی در این روش می تواند از مهم ترین عواملی باشد که بر تعداد جلسات و زمان این کاشت تاثیر گذار است. معمولا می توان این روش را در طی یک جلسه به طور کامل استفاده و پیاده کرد.
مراقبت های بعد از کاشت مو به روش BHT

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش BHT

موارد زیر از مراقبت هایی است که بعد از کاشت مو به این روش باید به آنها توجه داشت:

Xاجتناب از انجام فعالیت های بدنی مانند ورزش کردن و تحرک زیاد.

Xاجتناب از استعمال دخانیات.

Xدر معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگرفتن.

Xاجتناب از بلند کردن وزن های سنگین.

Xاجتناب از رفتن به سونا و اتاق های بخار.

Xاجتناب از رابطه ی جنسی.

تاثیر سیگار بعد از کاشت مو

سیگار کشیدن می تواند جریان بهبود یابی در فردی که کاشت مو انجام داده است را کند کرده و باعث تأخیر در آن شود. این تاثیرات منفی را در تمامی روش های کاشت مو مشاهده می بینیم. در نتیجه افرادی که کاشت مو انجام داده اند بهتر است حداقل تا یک هفته از کشیدن سیگار خودداری کرده و به بدن اجازه ی بهبود بدهند.

تاثیر سیگار بعد از کاشت مو به روش BHT
اسلایدر-مزایای کاشت مو به روش BHT

مزایای کاشت مو به روش BHT

از مهم ترین مزیتی که این روش کاشت مو نسبت به روش های دیگر مانند کاشت مو به روش FIT دارد این است که در این روش واحد های گرافت مو، از قسمت هایی از بدن برداشته می شود که دارای بانک مویی مناسب می باشد. در افرادی که در ناحیه ی سر، بانک مویی قوی ندارند و امکان پیوند از این نواحی وجود ندارد استفاده از این روش پیشنهاد می شود.

در این روش از کدام قسمت های بدن برای پیوند مو استفاده می شود؟

در پیوند مو از طریق BHT بهترین بانک مو می تواند موهای موجود بر ریش افراد و بعد از آن موهای موجود بر روی سینه و در درجه ی سوم موهای موجود بر پاهای افراد می باشد. اما در این زمینه، پزشک متخصص نظر می دهد و محل برداشت مو را مشخص نماید.

استفاده از بانک مو ریش در روش کاشت مو bht برای پیوند مواستفاده از بانک موی پاها در روش bht برای پیوند مواستفاده از بانک موی سینه در روش bht برای پیوند مواستفاده از بانک موی پشت در روش bht برای پیوند مو
آیا موهای منطقه اهدا کننده رشد می کند

آیا موهای منطقه اهدا کننده رشد می کند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که تمامی موهای انتقال داده شده از نواحی ای که انتقال و پیوند از آن صورت گرفته است بعد از گذشت مدت زمانی خاص رشد صورت خواهد گرفت و نیازی به نگرانی در این خصوص وجود ندارد.
تفاوت دو روش کاشت BHT و FIT

تفاوت دو روش کاشت BHT و FIT

تفاوت اصلی در این دو روش این است که در روش BHT بانک اصلی که مو را از آن انتقال می دهند می تواند موهای موجود بر سینه و موهای موجود در ریش و یا دیگر نقاط بدن باشد، اما در روش کاشت FIT نقطه ی انتقال دهنده، نواحی سر افراد می باشد که در آن از فولیکول های پشت مو و پشت گوش استفاده می شود.

خط رویش مو در روش BHT چگونه است؟

خط رویش مو می تواند سبب جذابیت افراد در نگاه اول شود در نتیجه در کاشت مو باید توجه زیادی به این خط شود اما باید دانست که کاشت مو به روش BHT تاثیری بر خط رویش مو نخواهد داشت.
آیا ریزش مو بعد از کاشت به روش BHT طبیعی است؟

آیا ریزش مو بعد از کاشت طبیعی است؟

باید گفت که بعد از کاشت مو، طی بازه ی زمانی خاص که این بازه می تواند در افراد متفاوت باشد شاهد ریزش موهای کاشته شده خواهیم بود که این امر کاملا طبیعی خواهد بود. بعد از این ریزش، موها در این نواحی رشد پیدا خواهند کرد تنها لازم است که افرادی که کاشت مو به روش BHT را انجام داده اند کمی در این راه صبور باشند.
راه حل جلوه ماندگار برای افرادی که از روش کاشت BHT نتیجه ایی نگرفته اند

راه حل جلوه ماندگار برای افرادی که از روش کاشت BHT نتیجه‌ای نگرفته اند

در درمانگاه تخصصی جلوه ماندگار، بعد از معاینه ی پزشک متخصص و مشاوره، وضعیت بانک سر، سینه و ریش مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که برداشت گرفت از این نواحی امکان داشته باشد، راه حل مناسب و میزان برداشت از هریک از این مناطق اهدا کننده (donor area) مشخص می شود.
˃˂

هزینه‌ی کاشت مو به روش BHT


در خصوص هزینه‌ی کاشت مو به روش BHT باید گفت که این هزینه به عوامل متعددی بستگی دارد. میزان فولیکول های انتقال داده شده در هر فرد می تواند متفاوت نسبت به فرد دیگر باشد که این عامل می تواند از مهم ترین عوامل موثر در متغیر بودن هزینه ی کاشت به روش BHT محسوب شود. در جلسه ی مشاوره کاشت مو می توان درخواست محاسبه ی هزینه را از مشاور درخواست نمود.

کاشت مو به روش FUE

 
کاشت مو به روش FUE که مخففی از عبارت Follicular Unit Extraction می باشد، توانسته محبوبیت خاصی برای افرادی که نیاز به کاشت مو دارند پیدا نماید. در کاشت مو به روش FUE، فولیکول های مو از ناحیه‌ی اهدا کننده (معمولا ناحیه پشت سر و کناره های گوش) برداشت شده و در قسمت های مورد نیاز استفاده می شود، که تعداد این گرافت ها کاملا بستگی به شرایط هر فرد و نظر پزشک متخصص در این زمینه دارد.

FUE به چه روش هایی انجام می شود؟


FUE در حقیقت به معنی استخراج واحد فولیکولی می باشد که در آن کاشت مو به دو صورت انجام پذیر خواهد بود:

عکس گرافیکی کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT


در این روش کاشت مو به دو صورت امکان پذیر است،

روش اول بهره گیری از موهای بدن و پیوند آن به نقاطی که نیاز به رشد مو در آن نقاط احساس می شود که تحت عنوان BHT آن را می شناسیم

و روش دوم روش SUT می باشد که در آن برداشت مو با دستگاه ها و ربات های خاص صورت می گیرد.

روش دوم (SUT)، به خاطر مشکلاتی که در استریل کردن دستگاه و هم چنین از دست رفتن گرفت های برداشته شده به وجود می آید، از طرف انجمن پوست و مو، منسوخ اعلام شده است.

عکس گرافیکی کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT


در این روش فولیکول های مو توسط یک برش خطی از بانک موی مورد نظر برداشته می شود و با پیوند آنها به نواحی مورد نیاز می توان شاهد رشد موها به صورت طبیعی بود،

از این روش برای کاشت موی سر، کاشت ریش و سبیل، کاشت ابرو استفاده می شود. در این روش به این دلیل که فولیکول های مو از یک برش خطی برداشت شده است، تعداد فولیکول های بیشتری می تواند به نقاط مورد نیاز انتقال داده شود. سرعت انجام این نوع کاشت به نسبت کاشت های دیگر بیشتر می باشد.مراحل کاشت مو به روش FUE

معاینه قبلا از کاشت مو به روش FUE

معاینه ی اولیه قبل از کاشت و انجام برخی از آزمایش ها که توسط پزشک متخصص برای هر فرد در نظر گرفته می شود، از اولین مراحل کاشت مو در روش FUE می باشد. این معاینات معمولا قبل از مزوتراپی مو و دیگر روش های درمانی پوست و مو نیز صورت می گیرد.
عکس گرافیکی استخراج گرافت در کاشت مو به روش FUE

استخراج گرافت های مورد نیاز از ناحیه ی اهدا کننده ی فولیکول های مو (donor area) توسط متد FIT یا FUT. در روش FIT، فولیکول‌ها به صورت دانه دانه برداشت می شوند. در روش FUT، بعد از برداشتن نواری از پوست پشت سر، این نوار توسط تکنیسین های کاشت به تکه های کوچک‌تر بریده می شوند (cutting).
عکس گرافیکی فولیکول های برداشت شده کاشت مو به روش FUE

استفاده از فولیکول های برداشت شده و پیوند به نواحی که نیاز است (عمل کاشت مو). فولیکولهای مو، در شیارهایی که توسط تیغ مخصوص استریل در ناحیه تاس ایجاد شده اند، توسط پنس مخصوص جای گذاری می شوند.
˃˂

مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUE


یکی از مهم ترین مواردی که در کاشت و درمان ریزش مو باید به آن توجه کرد مراقبت های قبل از کاشت مو می باشد. این مراقبت ها تقریبا در تمامی روش های کاشت یکسان می باشد، اما باید توجه داشت که در برخی از افراد علاوه بر این مراقبت های یکسان، مراقبت های دیگری با توجه به شرایط فیزیکی هر فرد باید در نظر گرفته شود. پزشک متخصص و مشاوران، مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو را به بیمار یادآوری می نمایند.
موارد زیر از مراقبت های اصلی در کاشت مو به روش FUE می باشد.

مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUE
خود داری کردن از استعمال هر گونه دخانیات (سیگار، قلیان و... ).
مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUE
خودداری کردن از مصرف نوشیدنی های الکلی می باشند.
مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUE
خودداری کردن از مصرف ویتامین B.
مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUE
خودداری کردن از مصرف ویتامین E.
مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUE
خودداری کردن از مصرف برخی از دارو ها مانند ایپروفن ها و آسپیرین ها.
مصرف چه داروهایی قبل از کاشت مو به روش ممنوع است؟

مصرف چه داروهایی قبل از کاشت مو به روش FUE ممنوع است؟


لازم است قبل از اقدام به کاشت مو به روش FUE از مصرف داروهایی که سبب می شود فرد در حین عمل کاشت، خونریزی بیشتری داشته باشند خودداری نمود. این داروها عبارتند از:
آسپیرین ها.
ایپوبرفن ها.
برخی از داروهای گیاهی.
داروهای ضد التهاب.
داروهایی که سبب رقیق شدن خون فرد می شود.
در مورد داروهای خاصی که مصرف می کنید، حتما قبل از عمل کاشت مو، با پزشک متخصص پوست و مو مشورت نمایید.
دوران نقاهت کاشت مو به روش FUE

دوران نقاهت کاشت مو به روش FUE


بعد از کاشت مو به روش FUE لازم است فرد فعالیت بدنی خود را محدود کرده و از انجام کارهایی که سبب تعرق می شود خودداری نماید، این دوران نقاهت می تواند در افراد مختلف باشد و برای هر فرد بستگی به شرایط جسمانی فرد داشته باشد، اما به صورت کلی باید دانست که این دوران نقاهت زیاد به طول نخواهد انجامید و به طور معمول فرد بعد از یک هفته می تواند به اکثر فعالیت های روزمره‌ی خود بدون هیچ نوع محدودیتی بازگردد. انجام فعالیت های ورزشی، تا حدود یک ماه بعد از کاشت مو، ممنوع است.
آیا ممنوعیتی برای استعمال دخانیات بعد از کاشت مو به روش وجود دارد؟

آیا ممنوعیتی برای استعمال دخانیات بعد از کاشت مو به روش FUE وجود دارد؟


از آن جایی که سیگار کشیدن، می تواند به طول دوره ی نقاهت بی افزاید و روند دوران بهبودی فرد بعد از کاشت مو را کاهش دهد، به کسانی که کاشت مو انجام داده اند شدیدا توصیه می شود که بعد از کاشت، از استعمال هرگونه دخانیاتی مانند سیگار و قلیان خودداری کرده و به محل اهدا کننده ی فولیکول های مو و همچنین نقاطی که پیوند در آنها صورت گرفته است اجازه دهند تا به صورت کامل بهبود بیاید. از این رو لازم است تا حداقل یک هفته از استعمال دخانیات خودداری نمود.

تعداد و زمان جلسات برای کاشت مو به روش FUE


در خصوص زمان مورد نیاز برای انجام کاشت مو باید گفت که این مورد بستگی به دو عامل دارد، عامل اول تعداد فولیکول های انتقالی از بانک مو به نواحی مورد نیاز و عامل دوم، وضعیت بانک موی بیمار.

به طور معمول، این روش کاشت، بین ۶ تا ۱۰ ساعت طول می کشد و بسیار خوب است که این زمان در یک جلسه باشد. بدین ترتیب، رفت و آمدها، داروهایی که بیمار استفاده می‌نماید، بی حسی موضعی و ... کمتر می‌گردد. بدین ترتیب عوارض جانبی و احتمال بروز آنها نیز، کم خواهد شد.

در صورتی که خود بیمار قصد ترمیم محل کاشت را داشته باشد، یا کاشت بیمار نیاز به ترمیم داشته باشد، لازم است حداقل حدود ۹ ماه تا یک سال از زمان اولین کاشت، زمان گذشته باشد.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FUE


بدیهی است که بعد از کاشت مو (کاشت موی سر، کاشت ابرو، کاشت ریش و سبیل) باید فعالیت های جسمانی مانند ورزش کردن که سبب تعرق بیشتر می شود را کاهش داد، اما باید دانست که این تنها مراقبت بعد از عمل کاشت نخواهد بود.
موارد زیر از مراقبت های اساسی بعد از کاشت می باشد:

مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUE
ممنوعیت برقراری ارتباط جنسی بعد از کاشت به روش FUE تا 7 روز.
مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUE
خودداری کردن از در معرض نور مستقم آفتاب قرار گرفتن.
مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUE
ممنوعیت حضور در اتاق های بخار و سونا، حداقل تا ۳ هفته
مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUE
ممنوعیت حمل اجسام سنگین تا دو هفته بعد از عمل کاشت FUE.
عکس گرافیکی مزایای کاشت مو به روش FUE

مزایای کاشت مو به روش FUE


از مهم ترین مزیت این کاشت مو این است که رشد مو بعد از کاشت مو به روش FUE کاملا به صورت طبیعی صورت می گیرد و به هیچ وجه تفاوتی میان موهای کاشته شده و موهایی که از قبل در نواحی مورد نظر وجود داشته است احساس نخواهد شد.

نتیجه ی این کاشت به صورت طولانی مدت و دائمی برای افراد خواهد بود.
+

آیا کاشت مو به روش FUE نیاز به بی هوشی دارد؟

کاشت مو به روش FUE نیاز به بی هوشی ندارد و فرد می تواند با هوشیاری کامل این نوع کاشت را انجام دهد که این امر می تواند از بزرگترین مزیت های این نوع کاشت محسوب شود. در این روش از بی حسی های موضعی استفاده می شود.
+

کاشت مو به روش FUE برای چه افرادی مناسب است؟

می دانیم که کاشت مو به روش FUE به دو صورت FIT و FUT امکان پذیر است. بهره گیری از کاشت مو به روش FUT برای افرادی مناسب است که نیاز دارند گرافت های بیشتری از فولیکول های موجود از ناحیه ی بانک مو برداشت شود. روش FIT برای افرادی مناسب است که تمایل دارند اسکار از عمل کاشت، روی سر آنها باقی نماند. معمولا افرادی که موهای سر خود را کوتاه می نمایند تمایل دارند که جای اسکار و برشی خاص حاصل از این کاشت بر سر آنها باقی نماند.
+

در این روش از کدام قسمت های بدن به عنوان بانک مو استفاده می شود؟

در کاشت مو به روش FUE از موهای پشت سر فرد و یا موهای کناره‌ی گوش هر فرد به عنوان بانک مو استفاده شده، و فولیکول های مورد نیاز با روش های مختلف از این نواحی به نواحی دیگر پیوند داده خواهند شد. در صورتی که بانک موی پشت سر فرد، توانایی تأمین فولیکول‌های لازم را نداشته باشد، پزشک متخصص، برداشت مو از نواحی دیگر بدن، مانند ریش یا سینه را به بیمار پیشنهاد می دهد.
+

آیا موهای منطقه اهدا کننده رشد می کند؟

رشد مو در نقاطی که به عنوان منطقه ی اهدا کننده و یا بانک مو آنها را می شناسیم اتفاق خواهد افتاد و نیازی به نگرانی در این خصوص وجود نخواهد داشت. باید توجه نمود که در مراحل کاشت مو، در واقع ریشه مو، از محل اهدا کننده برداشته شده و به محل کاشت منتقل می گردد. اما این برداشت، با دقت و با روشی انجام می گردد که رشد موهای اطراف، باعث پوشیده شدن کامل و غیر قابل رؤیت شدن محل برداشت می شود.
+

آیا ریزش مو بعد از کاشت به روش FUE طبیعی است؟

باید گفت که روند ریزش مو در کاشت مو به روش FUE به این صورت است که بعد از کاشت مو، طی مدت زمان خاصی که می تواند در افراد مختلف متغیر باشد ریزش مو صورت خواهد گرفت. خوشبختانه نیازی به نگرانی در این خصوص وجود ندارد؛ چرا که بعد از ریزش اولیه، موهای کاشته شده به صورت طبیعی رشد پیدا خواهند کرد و این ریزش دیگر به شکل ریزش اولیه اتفاق نخواهد افتاد.

هزینه‌ی کاشت مو به روش FUE


هزینه ی کاشت مو بستگی به عوامل متعددی دارد که از جمله ی آنها می توان به وسعت ناحیه کاشت، تعداد گرفت های لازم برای تراکم مورد نظر، وضعیت بانک مو، روش مورد استفاده و ... اشاره کرد. در نتیجه لازم است که بعد از مشاوره کاشت مو اولیه در خصوص نوع کاشت، نسبت به میزان هزینه ی کاشت اطلاعات لازم را کسب نمود. مشاورین ما در کلینیک تخصصی پوست و مو جلوه ی ماندگار آماده ی پاسخ گویی به سوالات شما در این زمینه هستند.

امتیاز این مطلب

1 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال (5 از 5)


کاشت مو به روش FUT

ریزش مو و کم پشت بودن آن امروزه یکی از بزرگترین دغدغه ها در میان هم بانوان و هم آقایان است که خوشبختانه با کاشت مو می توان به راحتی به درمان آن پرداخت. یکی از رایج ترین راه های تجدید و بازیابی مو در افراد استفاده از کاشت مو به روش FUT است، می توان گفت که افراد بسیاری در سراسر دنیا از این روش کاشت موی طبیعی بهره گرفته اند. و توانسته اند زیبایی از دست رفته ناشی از ریزش موهای خود را به چهره ی خود بازگردانند.
کاشت مو به روشFUT چیست ؟

کاشت مو به روشFUT چیست؟

از کاشت مو به روش FUT به عنوان یکی از رایج ترین روش های کاشت مو و هم چنین درمان ریزش مو نام برده می شود. در این روش نیاز است برداشت مو از ناحیه ی پشت سر افراد انجام گیرد که در اصلاح به این عمل Follicular unit transplantation گفته می شود و مخفف آن «FUT»، کلمه ای است که در کلینیک های کاشت مو و زیبایی از آن نام برده می شود. در این روش فولیکول های مو (گرفت مو) به صورت یک نوار خطی از پشت سر فرد برداشته شده و در نواحی مورد نیاز از آن استفاده می شود.
عکس گرافیکی-کاربرد FUT کاشت مو به روش

کاربرد کاشت مو به روش FUT

از مهم ترین کاربرد هایی که کاشت مو به روش FUT دارد این است که از این روش می توان برای انتقال فولیکول های مو به قسمت های دیگر سر استفاده نمود. در این روش تعداد گرافت های بیشتری می تواند نسبت به سایر متد ها، از جمله کاشت مو به روش FIT، در مدت زمان کمتری به نواحی مورد نظر انتقال داده شود. اما این کاربرد تنها ویژگی مثبت این متد نخواهد بود و از این روش برای کاشت ریش و سبیل و همچنین کاشت ابرو استفاده می شود که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.
کاشت ریش و سبیل به روش FUT

کاشت ریش و سبیل با روش FUT

داشتن ریش و سبیل برای بسیاری از آقایان امری حائز اهمیت است؛ چرا که داشتن ریش و سبیل می تواند باعث شود که فرد جذاب تر به نظر رسد. علاوه بر این مسأله، گروهی دیگر از افراد که در صورت خود اسکار، زخم و یا نقصی دارند، تمایل دارند با کاشت ریش و سبیل و رشد موها به صورت طبیعی، این عیوب را بپوشانند. در این روش با ایجاد یک برش خطی در پشت سر فرد، فولیکول های مو از این ناحیه برداشت شده و به قسمت هایی از صورت که نیاز است در آنها رشد مو صورت پذیرد، انتقال داده می شود. بعد از گذراندن مدت زمانی، این موها می ریزند، اما بعد از این ریزش، موها به صورت طبیعی در این نواحی رشد پیدا خواهند کرد.
کاشت ابرو به روش به روش FUT

کاشت ابرو به روش FUT

داشتن ابروهای پرپشت با موهای مناسب که دارای طراحی مناسب با صورت هر فرد باشد دیگر نمی تواند برای افراد آرزویی دست نیافتنی باشد؛ چرا که با روش های کاشت ابرو می توان به راحتی داشتن ابروهایی مناسب را تجربه کرد. یکی از این روش ها کاشت ابرو ها با استفاده از روش FUT می باشد که در آن با ایجاد یک برش خطی از پشت موی فرد، فولیکول های مورد نیاز برداشت شده و در ابرو از آنها استفاده می شود، طبیعی است که استفاده از این روش در میان خانم ها بیشتر از آقایان دیده شود.
˃˂

مراحل کاشت مو به روش FUT

مراحل کاشت مو به روش FUT در کلینیک تخصصی پوست و مو به شرح زیر است:

آیکون انجام معاینات در مراحل کاشت به روش fut
1
انجام معاینات و بررسی ها و در صورت نیاز انجام برخی از آزمایش ها قبل از انجام عمل کاشت توسط پزشک متخصص.
آیکون اهدا کننده فولیکول مو در کاشت مو به روش fut
2
ایجاد برش در ناحیه ی پشت سر که به آن، محل اهدا کننده ی فولیکول های مو (donor area) می گویند.
آیکون برداشت واحدهای گرافت در کاشت مو به روش fut
3
برداشت واحد های گرافت موجود در فولیکول ها از پوست حاصل از برش (cutting).
آیکون مراقبت از گرافت ها در کاشت مو به روش fut
4
نگهداری و مراقبت از گرافت هایی که باید در ناحیه ی مورد نظر کاشته شوند.
آیکون طراحی خط رویش در کاشت مو به روش fut
5
طراحی خط رویش به صورتی که طبیعی ترین حالت ممکن را بر صورت افراد داشته باشد.
آیکون ایجاد برش در کاشت مو به روش fut
6
ایجاد برش هایی با عمق حدود ۵ میلیمتر و پهنای حدود ۲ میلیمتر.
آیکون کاشت گرافت در کاشت مو به روش fut
7
کاشت گرافت ها در نواحی که نیاز است در آنها مو رویش پیدا نماید.

مراقبت های قبل از کاشت مو به روش FUT

باید دانست که این مراقبت ها در برخی از افراد می تواند متفاوت از سایر افراد باشد. این مراقبت ها توسط پزشک متخصص به فرد هشدار داده می شود، اما به طور کلی، مهم ترین این مراقبت ها در تمامی روش ها (مزوتراپی مو، کاشت مو به روش FIT، و... ) مشابه به هم می باشند. این مراقبت ها به شرح زیر است:
آیکون عدم استفاده از دخانیات در fut کاشت مو به روش
خودداری کردن از مصرف دخانیات (سیگار، قلیان و ...).
آیکون خودداری کردن از نوشیدنی الکلی در کاشت مو به روش fut
خودداری کردن از مصرف نوشیدنی هایی که حاوی الکل می باشند.
آیکون عدم استفاده از ویتامین B و E در کاشت مو به روش fut
عدم استفاده از ویتامین B و E.
آیکون عدم استفاده از ایبو پرفن ها و آسپرین ها در کاشت مو به روش fut
عدم استفاده از برخی از داروها مانند ایپوبرفن ها و آسپیرین ها.
در صورتی که از داروی خاصی استفاده می کنید، حتما پزشک متخصص پوست و مو را قبل از تصمیم گیری در مورد کاشت مو، مطلع سازید.
˃˂
FUT دوران نقاهت کاشت مو به روش


دوران نقاهت کاشت مو به روش FUT

بعد از کاشت به روش FUT به این دلیل که در پشت سر فرد، در ناحیه ی اهدا کننده، برشی زده می شود باید مراقبت های لازم را در راستای بهبودی این ناحیه و هم چنین نواحی که گرافت ها در آنها کاشته شده اند انجام داد. بهتر است فرد بعد از کاشت تا چند روز استراحت نماید و از فعالیت های جسمانی دوری نماید. لازم به ذکر است که این دوران نقاهت می تواند در افراد متفاوت بسته به نوع جراحی و شرایط جسمانی فرد متفاوت باشد، اما معمولا حدود ۳ تا ۶ روز است.
FUTتعداد و زمان جلسات برای کاشت مو به روش


تعداد و زمان جلسات برای کاشت مو به روش FUT

زمان جلسه ی کاشت مو در این روش کاملا بستگی به تعداد واحد های انتقالی از ناحیه ی بانک مو به نواحی مورد نظر دارد، در نتیجه نمی توان زمان خاصی برای آن در نظر گرفت. به طور کلی تعداد جلسات و زمان جلسه ی کاشت مو می تواند در هر فرد متفاوت باشد. البته در اکثر موارد، این کاشت مو در یک جلسه، قابل انجام است.

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش FUT

مراقبت های بعد از درمان به روش FUT بدون شک از مهم ترین مواردی است که باید به آن اهمیت داده شود تا روند بهبودی بعد از عمل بدون مشکل طی شود. باید گفت که مراقبت های بعد از این جراحی به نسبت بیشتر از روش های دیگر می باشد.

موارد زیر از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه داشت.

FUTمراقبت های بعد از کاشت مو به روش
Xدقت در عدم اصابت شیء به ناحیه کاشت شده در سر

Xدقت در عدم خوردن سر به جایی (به عنوان مثال، در زمان پیاده و سوار خودرو شدن)

Xعدم استفاده از انواع دخانیات.

Xحذف فعالیت های جسمانی در روز های اولیه بعد از کاشت مو.

Xنداشتن رابطه ی جنسی.

Xبلند نکردن اجسام سنگین.

Xحضور نداشتن در اتاق های سونا و بخار.

Xپرهیز از استعمال دخانیات.

Xقرار نگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید.
FUTمزایای کاشت مو به روش


مزایای کاشت مو به روش FUT

تعداد زیادی فولیکول می تواند در یک مرحله از عمل کاشت مو به روش FUT به قسمت های مورد نیاز انتقال داده شود.

واگذاری مو در این روش نسبت به روش های دیگر بهتر انجام می شود.

بعد از کاشت، رشد مو ها به صورت کاملا طبیعی صورت خواهد گرفت.

هزینه ی کمتر این روش به نسبت روش هایی مانند FIT.

مهم ترین مزیت کاشت مو به روش FUT چیست؟

در این روش به این دلیل که از یک برش خطی در پشت سر به عنوان بانک مو استفاده می شود، می توان برداشت های بیشتر از فولیکول های مو داشت و در نهایت آنها را به نواحی مورد نظر پیوند داد که این مورد می تواند برای تیم کاشت، نسبت به شرایط فرد حائز اهمیت باشد. بدین ترتیب، می توان به تراکم مو بهتر و بیشتری دست یافت.

در این روش از کدام قسمت های بدن برای پیوند مو استفاده می شود؟

در این روش از موهای موجود در پشت سر فرد استفاده شده و پیوند در نواحی دیگر صورت می گیرد، از این روش در کاشت ریش و سبیل و همچنین کاشت ابرو نیز استفاده می شود که در نتیجه به رویش طبیعی مو منجر خواهد شد.

آیا کاشت مو به روش FUT همراه با درد است؟


آیا کاشت مو به روش FUT همراه با درد است؟
این روش کاشت مو، بدون بیهوشی و با بی‌حسی موضعی انجام می شود که در اکثر موارد، این بی‌حسی موضعی، باعث می شود فرد درد خاصی احساس نکند. البته در کاشت مو به روش FUT، گرفت های مو، به صورت یک برش و نوار خطی، از پشت سر برداشته شده و در مقایسه، این روش نسبت به روش های دیگر که در آنها برشی در سر ایجاد نمی شود دارای درد بیشتری است. ایجاد برش خطی و بعد از آن بخیه زدن در آن نواحی می تواند برای افراد، همراه درد باشد. باید دانست که این درد در حدی نیست که از حد توان و تحمل فرد بیشتر باشد.

کاشت مو به روش FUT برای چه افرادی مناسب است؟


کاشت مو به روش FUT برای چه افرادی مناسب است؟
کاشت مو به روش FUT برای افرادی مناسب است که بر جای ماندن آثار خط ناشی از برش برداشت فولیکول های مو، برای آنها اهمیتی نداشته باشد. معمولا افرادی که تمایل به کوتاه کردن زیاد موی سر خود دارند استفاده از این روش را برای خود مناسب نمی بینند. اما این روش، به داشتن تراکم بیشتر در ناحیه کاشت مو کمک شایانی می کند.

آیا موهای منطقه ی اهدا کننده رشد می کند؟


آیا موهای منطقه ی اهدا کننده رشد می کند؟
بعد از برداشتن نوار پوست پشت سر، دو طرف محل برش با بخیه به هم دوخته می شود. بعد از گذشت دوران بهبود، تنها اثری که از این برداشت در پشت سر باقی می ماند، خط نازک صورتی رنگی است که در اکثر موارد کاملا زیر موها پنهان می شود. به دلیل بخیه شدن محل برش، و دوخته شدن لب به لب ناحیه، پوست سر بعد از مدتی، محل برداشت را جبران نموده و به جز همان خط بسیار نازک، در تمامی نواحی پشت سر، رشد مو به طور طبیعی ادامه می یابد.
˃˂
به هر حال، لازم است قبل از اقدام برای کاشت مو به روش FUT از پزشک متخصص درخواست نمایید تا شما را نسبت به روال رشد موها مطلع سازد.

تفاوت دو روش کاشت FUT و FIT

در هر دو این روش ها برداشت فولیکول ها از ناحیه ی پشت سر انجام می شود و بعد از آن، این فولیکول ها به نقاط مورد نظر پیوند داده می شوند. اما تفاوت اصلی در نحوه ی برداشت می باشد؛ در روش FUT این برداشت به صورت ایجاد یک برش بر منطقه ی پشت مو صورت می گیرد که بعد از آن، تکنسین های کاشت مو، این برش را به تکه های کوچک حاوی فولیکول مو، تقسیم می کنند (cutting). بعد از کاشت نیز تنها یک خط بسیار نازک صورتی رنگ، در پشت سر باقی می ماند که با بلند شدن موهای پشت سر، کاملا پوشیده می شود.
ولی در کاشت مو به روشFIT این برداشت به صورت دانه دانه، با دستگاه پانچ مخصوص صورت می گیرد و بعد از اتمام کاشت، تقریبا هیچ آثاری از این برداشت در ناحیه ی اهدا کننده ی مو باقی نخواهد ماند. وجود این خاصیت توانسته سبب محبوبیت این متد در میان افراد شود.
عکس گرافیکی-تفاوت دو روش کاشت FUT و FIT

آیا ریزش مو بعد از کاشت طبیعی است؟

بزرگترین دغدغه ی افراد این است که بعد از کاشت مو، دچار ریزش موها در مناطقی که کاشت در آنها صورت گرفته، شوند. در خصوص این ریزش ها باید گفت که موهای کاشته شده بعد از گذشت 2 تا 3 هفته، تقریبا به صورت کامل ریزش پیدا خواهند کرد و رشد آنها را بعد از 3 تا 4 ماه شاهد خواهیم بود. در نتیجه، به هنگام مشاهده ی ریزش موها بعد از کاشت اولیه، نگرانی خاصی در این زمینه وجود ندارد. نتیجه ی این کاشت، در ماه های آتی بر موها و رشد آن به صورت طبیعی دیده خواهد شد. برای رسیدن به نتیجه نهایی کاشت مو، باید حدود ۹ ماه تا یک سال صبر کرد.
آیا ریزش مو بعد از کاشت طبیعی است ؟

کاشت مو به روش FUT در کدام نقاط سر انجام می شود؟

منطقه ی اهدا کننده ی فولیکول ها و واحد های گرفت در کاشت مو به روش FUT، منطقه ی پشت سر می باشد. به این منطقه به اصطلاح منطقه ی اهدا کننده ی فولیکول های مو (donor area) و یا بانک مو گفته می شود که از گرافت های موجود در این قسمت برای پیوند در نواحی دیگر سر استفاده می شود، این پیوند در موهای سر، در ریش و سبیل و در ابرو صورت می گیرد و سبب رشد موها به صورت طبیعی خواهد شد.
پیوند مو در ریش و سبیل به روش fut
پیوند در موهای سر به روش fut
پیوند مو در ابرو به روش fut

در صورت تاثیر نگرفتن از این روش می شود از یک روش کاشت موی دیگر استفاده کرد؟

در صورت تاثیر نگرفتن از این روش می شود از یک روش کاشت موی دیگر استفاده کرد؟
روش برداشت مو، می تواند در تراکم موهای کاشته شده اثر داشته باشد، اما عموما اثر خاصی در تأثیر عمل کاشت، و رشد موهای کاشت شده ندارد. هم چنین، انتخاب روش مناسب برای کاشت مو، صرفا پس از معاینه پزشک متخصص، و بررسی بانک مو، مشخص می شود، بنا بر این، نمی توان به طور قطع گفت که با تغییر روش کاشت، تراکم یا رشد موها تغییر می کند یا خیر.

هزینه ی کاشت مو به روش FUT

هزینه ی کاشت مو به روش FUT نیز مانند روش FIT، وابسته به تعداد گرفت های کاشت شده و تعداد جلسات مورد نیاز است. تشخیص و ارائه ی درست هزینه کاشت مو به هر روشی، صرفا وابسته به معاینه و تشخیص پزشک متخصص و مشاوره کاشت مو بستگی دارد، بنا براین، نمی توان یک هزینه ثابت برای همه کاشت ها در نظر گرفت.

انواع روش‌های کاشت مو


فواید مزوتراپی برای ریزش مو
مزوتراپی مو یکی از روش های درمانی برای ریزش مو در مردان و زنان است.

در این روش با تنظیم کردن فاکتور های رشد، ویتامین ها و پروتئین ها در پوست سر افرادی که مبتلا به ریزش مو هستند، درمان صورت می گیرد. در دنیای امروز مزوتراپی یکی از سریعترین روش ها برای درمان ریزش موهاست و به ایجاد تعادل هورمونی و غلبه بر عوامل مختلف مؤثر بر ریزش مو کمک می کند.

این روش برای اعمال نیاز به جراحی ندارد و از جمله روش های غیر تهاجمی به شمار می رود. در روش مزوتراپی دارو های به طور مستقیم در محل ریشه‌ی مو تزریق می شوند.

مزوتراپی مو چیست

مزوتراپی (Mesotherapy)، تزریق داروی خاص (مانند ویتامین، آنزیم یا هرمون)، در محل مورد نظر است. از مزوتراپی، برای اهداف مختلفی استفاده می شود. به عنوان مثال، برای تقویت مو (چه بعد از کاشت مو، چه به طور معمولی) یا جوانسازی، کشش پوست یا از بین بردن چربی ها از مزوتراپی استفاده می شود. این روش، اول بار توسط دکتر مایکل پیستور (Michel Pistor) در سال ۱۹۵۲ در فرانسه ابداع و مورد استفاده قرار گرفت.
با استفاده از روش مزوتراپی مو مقادیر کافی از دارو ها و مواد تقویت کننده‌ی رشد مو در محل ریشه‌ی مو تأمین می شود. در هیچ روش درمانی دیگری نمی توان اینگونه مواد مغذی را در محل و دقیقاً به مقدار کافی به ریشه مو رسانید. نتایج حاصل از مزوتراپی برای مو بسیار سریع حاصل می شود و می توان به صورت اختصاصی برای هر فرد ترکیب دارویی خاصی بر اساس وضعیت عمومی و علت ریشه ای ریزش مو تزریق کرد.
آیکون- مزوتراپی مو چیست
مزوتراپی مو چگونه انجام می شود؟

مزوتراپی مو چگونه انجام می‌شود

مزوتراپی به طور کلی با دو روش انجام می شود.

در یک روش، با سرنگی که سوزن بسیار نازک و کوتاهی دارد، تزریق در زیر پوست انجام می شود. در روش دیگر، از تفنگ مزوتراپی (mesotherapy gun) استفاده می شود. روش دستی مزوتراپی نسبت به روش گان، رایج تر است. بنا بر این، مزوتراپی بدون سوزن انجام نمی گیرد.

هم چنین، روشهایی که در آن، ماده مورد نظر در سطح پوست، مالیده شده و ماساژ داده می شود نیز مزوتراپی به حساب نمی آیند.

روش مزوتراپی مو با دستگاه

انواع مواد مورد استفاده در مزوتراپی

مزوتراپی یکی از خدماتی است که در کلینیک پوست و مو ارائه می شود.

موادی که در مزوتراپی مورد استفاده قرار می گیرند به صورت مایعی برای تزریق آماده می شوند. این مایع حاوی عصاره‌ی گیاهان، ویتامین ها، پروتئین ها و هورمون هاست. این مواد با توجه به نیاز های فردی ترکیب و آماده می شود. ویتامین های بیوتین، ویتامین ب 5 و ویتامین سی از جمله ویتامین های ضروری برای رشد مو هستند که در این ترکیب مورد استفاده قرار می گیرند.

عصاره های گیاهی جنسینگ، جینکوبیلوبا، نخل اره ای و رزماری متداولترین گیاهان مصرفی در مزوتراپی است. ویژگی عصاره‌ی این گیاهان افزایش خونرسانی به ریشه‌ی مو ها و جلوگیری از تخریب هورمونی فولیکول های مو است.

علاوه بر این مواد، اسیدهای امینه سیستین، تائورین و متیونین نیز در محلول مزوتراپی مو استفاده می شود.
مزوتراپی برای چه افرادی مناسب است؟

مزوتراپی مو برای چه افرادی مناسب است

تمام افرادی که دچار ریزش مو هستند و یا تار مو های نازکی دارند که نیازمند تقویت باشد می توانند از خدمات مزوتراپی مو بهره ببرند.

افرادی که نسبت به درمان های هورمونی مانند ماینوکسیدیل حساسیت دارند و یا وقت و حوصله‌ی کافی برای استفاده‌ی روزانه محلول ها را ندارند از روش های جایگزینی مانند مزوتراپی برای مو، بهتر و سریعتر نتیجه می گیرند.

توصیه های قبل از مزوتراپی مو

آیکون-توصیه های قبل از مزوتراپی مو
یک روز قبل از مزوتراپی استفاده از محلول های ریزش مو را قطع کنید.
پیش از مراجعه برای انجام مزوتراپی مو لازم است موها را با شامپوی مناسب شستشو دهید و پس از آن از هیچ گونه ماده‌ی موضعی و حتی محلول های ضد ریزش مو اعم از گیاهی و شیمیایی استفاده ننمایید.

مزایای مزوتراپی مو

آیکون مزایای مزوتراپی مو
مزوتراپی برای موها سبب اصلاح و بازگردانی تعادل هورمونی در نواحی فولیکول مو، رساندن مواد مغذی به ریشه‌ی موها و بهبود گردش خون می شود.
مو ها نیز پیر می شوند و یکی از اثرات مهم مزوتراپی جوانسازی مو ها و ممانعت از پیرشدگی زودرس آن است.

معایب مزوتراپی مو

آیکون معایب مزوتراپی مو
مزوتراپی یکی از کم‌خطرترین خدمات زیبایی به شمار می رود. اما اگر این خدمات توسط فردی حرفه ای و متخصص انجام نشود می تواند کبودی، قرمزی، خارش، احساس درد در محل تزریق را در پی داشته باشد.

چند جلسه مزوتراپی برای مو لازم است

چند جلسه مزوتراپی برای مو لازم است؟
فولیکول های مو همواره به مواد مغذی نیاز دارند و برای درمان ریزش مو باید این نیاز را به طور پیوسته تأمین نمود. اگر مشکل ریزش مو با یک دوره انجام مزوتراپی درمان نگردد نیاز به تکرار آن وجود دارد. معمولاً حداقل سالی یک یا دو بار انجام دوره های مزوتراپی برای مو تجویز می شود. باید گفت فواصل انجام این درمان بسته به وضعیت افراد مختلف، متفاوت خواهد بود و متخصصان متناسب با شرایط هر فرد، دفعات مورد نیاز را تعیین می کنند.

عکس گرافیکی نحوه انجام دادن مزوتراپی مو

مراقبت های بعد از مزوتراپی مو

آیکون-مراقبت های بعد از مزوتراپی مو
پس از مزوتراپی مو استحمام تا 24 ساعت ممنوع است و در طول دوره‌ی مزوتراپی، نباید از رنگ و سایر مواد شیمیایی روی موها استفاده کرد.
در صورت امکان در روزهای بعد از تزریق روزانه چند دقیقه محل تزریق را با سر انگشتان ماساژ دهید.
˃˂
انتظاراتی که از نتیجه مزوتراپی مو باید داشته باشیم

انتظاراتی که از نتیجه مزوتراپی مو باید داشته باشیم

مزوتراپی برای مو روش کاملاً بی خطر و ایمن است و به همین دلیل در سراسر دنیا از محبوبیت زیادی برخوردار گشته است. برای انجام آن نیازی به استفاده از داروهای بیهوشی نیست و بدون درد و ناراحتی انجام می شود.

مزوتراپی، می تواند یکی از روش های درمانی کمکی برای آلوپسی آره آتا (Alopecia Areata) باشد. در این صورت، کورتون، به روش مزوتراپی، در محل مورد نظر تزریق می شود. انتظار می رود موهای آسیب دیده با این روش به سرعت درمان شوند و هم چنین از پیری زودرس موها نیز جلوگیری شود.

روش مزوتراپی مو سبب تحریک رشد موها شده و مشکلات پوست سر از قبیل چربی زیاد و شوره را نیز درمان می کند.
آیا مزوتراپی تاثیر بر رشد مو در نواحی دیگر بدن نیز دارد؟

آیا مزوتراپی تاثیر بر رشد مو در نواحی دیگر بدن نیز دارد

مزوتراپی در واقع روشی است که در آن ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی در نقاطی از بدن تزریق می شود. گاهی این تزریق به منظور رشد بیشتر موها و گاهی با اهداف دیگر انجام خواهد شد.

خدمات مزوتراپی گاهی برای رشد موهای سر و گاهی برای رشد موهای ابرو ارائه می شوند. با تقویت موهای ابرو به وسیله انجام مزوتراپی می توان از کاشت ابرو صرف نظر کرد.

آقایانی که تمایل به تقویت و پرپشت کردن ریش و سبیل دارند نیز می توانند از روش مزوتراپی بهره ببرند. توصیه می شود پیش از اقدام به کاشت ریش و سبیل یکبار مزوتراپی را امتحان کنند.

نتایج درمان مزوتراپی چقدر طول می کشد

ترکیباتی که برای مزوتراپی به منظور تزریق انتخاب می شوند در هر مرکزی متفاوت خواهند بود و مخصوص هر فردی تهیه می شوند. زمان حصول نتیجه از این روش درمانی به علل ریزش مو و این که تا چه میزان بیماری های زمینه ای در کنار مزوتراپی درمان شوند، بستگی دارد. معمولاً برای مشاهده‌ی نتایج مزوتراپی برای مو، باید دو تا سه ماه صبور باشید تا زمخت شدن و تقویت موها را رویت کنید و پس از آن برای حفظ نتایج درمان طبق نظر متخصص می توانید مزوتراپی را تکرار نمایید.


مزوتراپی مو برای چه افرادی توصیه نمی شود؟

مزوتراپی مو برای چه افرادی توصیه نمی شود

خانم های باردار، بیماران قلبی، افرادی که مبتلا به سرطان های پیشرفته هستند، افراد دارای سوابق آلرژی شدید، افرادی که داروهای ضد انعقادی مصرف می کنند و افرادی که دیابت کنترل نشده دارند باید از انجام مزوتراپی برای موها پرهیز نمایند.
تفاوت مزوتراپی مو و کاشت مو

تفاوت مزوتراپی مو و کاشت مو

انتخاب روش درمانی برای ریزش مو با شناخت علت ریشه ای ریزش انجام می گیرد. آن چه مشخص است، این است که روش مزوتراپی برای ریزش موی انروژنیک یا ارثی پاسخگو نیست و افرادی که دچار این عارضه هستند باید از روش کاشت موها استفاده کنند، اما می توانند در کنار آن از مزوتراپی نیز بهره ببرند.


مزایای مزوتراپی بعد از کاشت مو

مزوتراپی روش مناسبی برای تقویت ریشه‌ی موهای کاشته شده است و پزشکان متخصص کاشت مو معمولاً انجام چند جلسه مزوتراپی پس از کاشت مو را توصیه می کنند. مزوتراپی سبب افزایش خونرسانی و اکسیژن رسانی و در نتیجه سبب تحریک رشد موها می شود.

امتیاز این مطلب

1 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال (5 از 5)


ریزش مو مسأله ای است که در هر سنی، خانم ها و آقایان را آزار می دهد. ریزش مو علل مختلفی دارد، برای درمان ریزش مو باید ابتدا علل ایجاد کننده را درمان کرد. باید به این نکته توجه کرد که رشد موها روندی زمان بر است و به صبر و حوصله نیاز دارد. البته راهکارهای متعددی برای تحریک رشد ریشه های مو وجود دارند که این زمان را تا جای ممکن کوتاه می کنند. از سویی این مورد نیز قابل توجه است که روش های درمانی ریزش مو می توانند حجم موها را افزایش دهند و موها را پر پشت تر نشان دهند.
علت ریزش مو

علت ریزش مو چیست

همانطور که گفته شد برای درمان ریزش مو لازم است که علل ایجاد کننده ی این مشکل تشخیص داده شود. مردان بیشتر دچار الگوی طاسی مردانه و زنان بیشتر دچار نازکی و کم پشت شدن مو می شوند. ریزش مو ممکن است دلایل موقتی مانند کمبود مواد مغذی و ویتامین ها، استرس و فشار های جسمی و یا دلایل دائمی مانند ژنتیک و ... داشته باشد. به هر حال علل مختلفی نظیر فشارهای روانی، بارداری، کمبود پروتئین، وراثت، هورمون های زنانه، کم خونی، کم کاری تیروئید، کمبود ویتامین ب، بیماری های خود ایمنی، کاهش وزن شدید، شیمی درمانی، سندروم تخمدان پلی کیستیک، مصرف برخی از دارو ها، افزایش سن و استفاده از استروئید های آنابولیک (Anabolic steroids) در بدنسازی می توانند زمینه های ریزش مو باشند.
برای جلوگیری از ریزش مو چه باید کرد؟

برای جلوگیری از ریزش مو چه باید کرد

روش های مختلفی از جمله کاشت مو برای درمان طاسی سر مورد استفاده قرار می گیرند. اما، در بسیاری از موارد می توان از ریزش موها جلوگیری و پیشگیری نمود. مهمترین و موثرترین عامل در پیشگیری از ریزش مو داشتن رژیم غذایی مناسب و مقوی است. کنترل تغذیه به ویژه در کسانی که قصد کاهش وزن دارند اهمیت بالایی دارد. همه ی افراد باید مواد مغذی ضروری برای مو را در رژیم غذایی خود و یا با استفاده از مکمل ها تأمین نمایند. ایجاد آرامش روانی و پرهیز از استرس های شدید و طولانی مدت نیز از راهکار های مهم برای جلوگیری از ریزش مو است. عدم استفاده ی پیوسته از وسایل حرارتی برای مدل دادن به مو ها، نبستن موها با گیره و کش های سفت، عدم استفاده بیش از اندازه از مواد شیمیایی و لوازم آرایش بی کیفیت روی موها نیز از موارد ساده و البته موثر در جلوگیری از ریزش مو هستند.

روش های درمان ریزش مو

روش های درمانی مختلفی برای ریزش مو وجود دارد. کاشت مو به روش FIT و FUT، انواع درمان های دارویی، مزوتراپی، لیزر تراپی، پی آر پی و ... از جمله انواع این روش های درمانی هستند. قبل از هر اقدامی باید با متخصص در این زمینه مشورت صورت گیرد.
مشاوره درمان ریزش مو

مشاوره درمان ریزش مو

در مشاوره درمانی ریزش مو علل ایجاد ریزش مو مورد بررسی قرار می گیرد و با اقدام برای رفع مشکل اصلی روش درمانی متناسب با هر فرد به وی پیشنهاد داده می شود.
روش درمان ریزش مو با مزوتراپی مو

مزوتراپی مو

در مزوتراپی مو با تزریق ترکیبی از انواع ویتامین ها، آمینو اسید ها و مواد مغذی مورد نیاز برای ریشه ی مو همراه با هورمون ها و برخی مواد گیاهی، رشد موها تحریک می شود و ریشه ی مو تقویت می گردد.
روش درمان دارویی ریزش مو

درمان دارویی

داروهای مختلفی برای رفع مشکل ریزش مو تجویز می شود. از جمله رایج ترین دارو ها ماینوکسیدیل (Minoxidil) موضعی است که با ریزش موی آنروژنیک مقابله می کند. فیناستراید (Finasteride) خوراکی، داروهای آنتی اندروژن (anti Androgène) و داروهای کورتیکواستروئید (Corticosteroids) از جمله داروهایی هستند که برای ریزش موهای وراثتی و هورمونی تجویز می شوند. گاهی برای درمان نیاز به استفاده از داروهای ضد قارچ نیز وجود دارد.
˃˂

کاشت مو

کاشت موها روش خوبی برای جایگزینی موهای از دست رفته و مناسب برای مردان و زنان است. در این روش از بانک موی پشت سر، یک قسمتی از بدن، برای ترمیم طاسی قسمت جلو استفاده می کنند. کاشت موها نیازمند تجربه و دقت کافی برای زیبایی هر چه بیشتر و طبیعی جلوه کردن موهای کاشته شده است.
عکس گرافیکی کاشت مو به روش fut برای درمان ریزش مو
عکس گرافیکی کاشت مو به روش fit برای درمان ریزش مو

کاشت مو FUT

کاشت مو به روش FUT در حال حاضر یکی از روش های کاشت برای مو است و نتایج ماندگار و عالی دارد. در این روش، برای برداشت ریشه های مو (گرفت) از برشی از پوست پشت سر استفاده می شود.

کاشت مو به روش FIT

در روش کاشت موFUT، ریشه های مو (گرفت) ها به صورت دانه دانه و یا در بافتی حاوی ۲ تا ۴ ریشه، از محل اهدا کننده (donor area) برداشته شده و در محل مورد نظر کاشته می شوند.
رژیم غذایی مناسب برای درمان ریزش مو

رژیم غذایی

در برخی از موارد کاهش مصرف چربی در رژیم غذایی می تواند ریزش مو را کاهش دهد. پزشکان به منظور درمان کردن عارضه‌ی ریزش مو، داشتن رژیم سرشار از پروتئین را توصیه می نمایند. پنیر کم چرب، حبوبات، ماست، تخم مرغ و ماهی، منابع غنی از پروتئین هستند. از سویی حبوبات، حاوی ماده‌ی معدنی سیلیسیوم هستند که برای رشد مو ضروری است. برای رفع ریزش مو از مصرف ویتامین ها به ویژه ویتامین های گروه ب نیز نباید غافل شد.
لیزرتراپی مو برای درمان ریزش مو

لیزرتراپی

لیزرتراپی مو با لیزرهای کم توان یا لیزر سرد (LLLT: Low-level laser therapy) روش درمانی قدیمی و منسوخ شده از نوع غیر جراحی برای رفع مشکل ریزش مو در زنان و مردان است.
درمان ریزش مو با پی آر پیPRP

پی آر پی

پی آر پی مخفف عبارت پلاسمای غنی از پلاکت (PRP: plasma rich platelet) است. در این روش درمانی برای ریزش مو، به رشد مجدد موها کمک شایانی می شود. در PRP، پلاکت های خون خود فرد در فرآیند سانتریفیوژ، جدا و تغلیظ شده و به محل مورد نظر تزریق می گردد و رشد موها را تسریع می نماید. باید توجه نمود که در این روش، از سلول‌های بنیادی استفاده نمی شود. این روش بدون جراحی انجام می شود و شامل چند تزریق است و دوره ی بهبودی آن نیز کوتاه خواهد بود.
˃˂
علائم ریزش مو

علائم ریزش مو

در صورتی که با مشاهده اولین علائم برای درمان ریزش مو اقدام شود نتیجه حاصل از درمان بسیار بهتر خواهد بود. ریزش مو انواع مختلفی دارد. ممکن است کم پشت شدن موها در طول زمان مشخص شود و یا این که ریزش مو تنها نقطه ی خاصی از سر را درگیر کرده باشد که به آن ریزش سکه ای می گویند.
درمان ریزش مو ارثی

درمان ریزش مو ارثی

ریزش موی ارثی یکی شایع ترین علل ریزش مو شناخته شده است. این نوع از ریزش مو بین 20 تا 30 سالگی آغاز می شود و به نام ریزش موی اندروژنیک (Androgenic) مشهور است. تحت تأثیر هورمون مردانه‌ی تستوسترون (Testosterone)، موها در قسمت مشخصی از نواحی جلوی سر نازک و کم پشت شده و در نهایت از رشد باز می مانند. کاشت و پیوند مو بهترین روش درمان ریزش مو ارثی به شمار می رود.
درمان ریزش موی هورمونی

درمان ریزش موی هورمونی

ریزش موی هورمونی معمولاً در خانم های بالای 40 سال، خانم های باردار، خانم هایی که زایمان کرده اند و خانم های یائسه شایع است. درمان ریزش مو از نوع هورمونی با تجویز پزشک با درمان دارویی و یا کاشت مو به روش های FIT یا FUT انجام می شود.

راههای درمان ریزش مو در زنان

زنان در طول زندگی خود بیشتر تحت تأثیر تنش ها و استرس ها قرار می گیرند و تغییرات هورمونی زیادی را در دوران های مختلف زندگی از جمله بارداری و یائسگی تجربه می کنند. تمام این موارد عاملی برای ریزش مو محسوب می شود. برای درمان ریزش مو در خانم ها، لازم است در مرحله‌ی اول، رژیم غذایی اصلاح گردد و کمبودهای ویتامین و مواد معدنی در بدن آنها جبران شود. در مراحل بعدی طبق نظر پزشک با توجه به علت ریشه ای ریزش مو درمان های دیگر تجویز خواهند شد.
درمان ریزش ابرو

درمان ریزش ابرو

ریزش ابرو ممکن است بر اثر وجود قارچ، حساسیت های پوستی، کم کاری تیروئید، شیمی درمانی و حتی عوامل ارثی صورت بگیرد. برای درمان ریزش ابرو نیز مانند راهکارهای درمای ریزش مو باید زمینه‌ی بروز این عارضه درمان شود و در صورت عدم رشد کافی تارهای ابرو، کاشت ابرو توصیه می شود.
راه های جلوگیری از ریزش مو در مردان

راه های جلوگیری از ریزش مو در مردان

نمی توان الگوی ریزش موی مردانه را که عوامل ژنتیکی در زمینه‌ی آن قرار دارند، به طور کامل متوقف نمود. اما داشتن رژیم غذایی غنی و انجام فعالیت ها ورزشی تا حدودی می تواند پیشروی آن را کم کند. برخی از آقایان به جز ناحیه سر دچار ریزش و کم پشتی در ریش و سبیل نیز می شوند. در این رابطه راهکار کاشت ریش و سبیل همانند کاشتن مو توصیه می شود.

درمان ریزش سکه ای ریش

درمان ریزش سکه ای ریش
معمولاً آلودگی قارچی در نواحی صورت می تواند عامل ریزش سکه ای ریش باشد. به این آلودگی قارچی که مسبب ریزش موی صورت در مردان می شود کچلی صورت نیز می گویند. این بیماری معمولا از حیوانات به انسان منتقل می شود و در تمام مناطق دنیا دیده شده است. برای درمان ابتدا باید عفونت قارچی را درمان نمود. برای این کار، ممکن است داروهای مختلفی نظیر فلوکونازول (Fluconazole)، ایتراکونازول (Itraconazole)، تربینافین (Terbinafine) و گریزئوفولوین (Griseofulvin) برای استفاده به مدت چند هفته، توسط متخصص پوست و مو تجویز می شوند.

درمان ریزش موهای چرب

درمان ریزش موهای چرب
چربی یکی از شایع ترین عوامل ریزش مو در مردان و زنان به شمار می رود. چربی پوست سر ریزش نامحسوس و پیوسته ایجاد می کند و در این شرایط برای درمان ریزش مو باید چربی پوست سر را کنترل نمود.
˃˂

هزینه درمان ریزش مو


دسته ای از انواع خدمات هر کلینیک پوست و مو مربوط به روش های درمانی ریزش مو و بازگرداندن زیبایی افراد است. با توجه به شدت ریزش مو، علت ایجاد ریزش مو و انتخاب نوع روش درمانی هزینه ی متفاوتی برای درمان نیاز است. گاهی ممکن است با تقویت موی سر مشکل ریزش مو حل گردد و گاهی نیاز به عمل های پیشرفته تر مانند کاشتن مو وجود دارد که هزینه ی بیشتری را در بر خواهند داشت.

یکی از مواردی که می تواند بر زیبایی ظاهری آقایان تاثیر گذار باشد ریش و سبیل است. متأسفانه در برخی از آقایان، رشد مو در صورت (در قسمت ریش و سبیل) به خوبی و کامل صورت نمی گیرد و در برخی از آقایان، ریزش مو در این نواحی وجود دارد. در نتیجه پزشکان به این فکر افتادند که راهی برای حل این مشکل پیدا کنند. کاشت تارهای مو در قسمت ریش و سبیل که با عنوان کاشت ریش و سبیل از آن یاد می شود از جمله راه های درمانی در این زمینه می باشد که توانسته در میان آقایان محبوبیت زیادی داشته باشد.
علت ریزش ریش و سبیل

علت ریزش ریش و سبیل


رشد مو در قسمت ریش و سبیل همانند رشد مو در سر هر فرد می باشد و همان طور که موهای سر افراد شروع به ریزش می کند در برخی از افراد رشد مو در صورت با اختلال ایجاد شده و ریزش موی ریش و سبیل افزایش می یابد. عوامل زیر می توانند از اصلی ترین عوامل ریزش مو در ریش و سبیل شمرده شوند:

Xبیماری های خاص که سبب ریزش مو می شوند (ریزش سکه ای در صورت)،

Xآسیب دیدگی در نواحی که رشد موی صورت در آن اتفاق می افتد،

Xعدم تعادل در هورمون های فرد،

Xسبک زندگی افراد (تغذیه و رعایت نظافت و... ).
عکس گرافیکی-روش های کاشت ریش و سبیل

روش های کاشت ریش و سبیل


به منظور کاشت ریش و سبیل می توان از سه روش بهره گرفت: کاشت ریش و سبیل به روشFUT، کاشت ریش و سبیل به روش FIT، کاشت ریش و سبیل به روش BHT که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.

کاشت ریش و سبیل به روش FUT


در کاشت ریش و سبیل به روش FUT (follicular unit transplantation)، از یک برش به صورت نواری (که معمولا بین ۵ تا ۱۰ سانتی متر است) فولیکول های مو برداشته شده و در قسمت هایی از صورت که مورد نیاز است کاشته می شود. این برش طی پروسه ای به صورت میکروسکوپی صورت می پذیرد و جراح در اتمام کار، لبه ی برش ایجاد شده را می بندد و تنها یک خط باریک صورتی رنگ در پشت سر باقی خواهد ماند.
محل برداشت مو در ناحیه اهدا کننده
کاشت فولیکول در کاشت ریش و سبیل در روش fut
برداشت نواری فولیکول در کاشت ریش و سبیل به روش fut

مزیت های کاشت ریش و سبیل به روش FUT


مقدار بیشتری مو (گرفت) می تواند از ناحیه ی اهدا کننده (donor area) برداشت شود.

گیرایی پیوند موهای کاشته شده بیشتر است.

گرفت ها به صورت دستی از برش نواری، زیر میکروسکوپ بریده می شوند، به همین دلیل، با کیفیت بالاتری به دست می آیند (چربی و بافت اطراف ریشه های مو آسیب نمی بیند).

محل برداشت مو در ناحیه اهدا کننده، تُنک و تکه تکه دیده نمی شود.

کاشت ریش و سبیل به روش FIT


این روش کاشت، روشی پرطرفدار در کاشت موهای صورت آقایان است. کاشت مو به روش FIT (follicular isolation technique) دارای مزایای زیادی می باشد که این مزایا در کاشت مو های صورت نیز دیده می شود. یکی از مهم ترین این مزیت ها نسبت به روش کاشت FUT، این است که جای زخم و بخیه در محل اهدا کننده ی مو باقی نخواهد گذاشت. زمان بهبودی این روش کاشت، سریعتر از روش FUT می باشد و فرد در زمان کوتاهی بعد از این کاشت، می تواند به فعالیت های روزانه ی خود باز گردد.
عکس گرافیکی نقاط فولیکول مو در کاشت ریش و سبیل به روش fit
عکس گرافیکی برداشت فولیکول مو در روشfit برای کاشت ریش و سبیل
عکس گرافیکی روش برداشت گرافت های مو درکاشت ریش و سبیل به روش fit

مزیت کاشت ریش و سبیل روش FUE


جای زخم و بخیه خطی باقی نمی ماند. جای برداشت مو از ناحیه اهدا کننده، به ندرت قابل مشاهده خواهد بود.

سرعت بهبود وضعیت جسمانی فرد بعد از کاشت بالاست.

بعد از کاشت سریع تر از روش های دیگر می توان به فعالیت های جسمانی و روزانه بازگشت.

کاشت ریش به روش BHT


کاشت ریش به روش BHT (body hair transplant) همانند کاشت مو به روش BHT، دارای مزایایی می باشد که توانسته امروزه توجه بسیاری از افراد را به خود جلب نماید. از مهم ترین این مزایا می توان به این مورد اشاره نمود که محل برداشت مو، از پشت سر نبوده، و فرد نگران دیده شدن محل برداشت مو در ناحیه اهدا کننده نخواهد بود.
مزیت کاشت ریش و سبیل به روش BHT

مزیت کاشت ریش و سبیل به روش BHT:


نتیجه کاملا طبیعی به دست می آید.

موهای سر کوتاه نخواهد شد.

جای زخم و بخیه پشت سر باقی نمی ماند.
کاشت ریش و سبیل برای چه کسانی مناسب است؟

کاشت ریش و سبیل برای چه کسانی مناسب است؟


به طور کلی دو دسته از افراد می توانند از کاشت ریش و سبیل بهره برند: دسته ی اول، کسانی هستند که از نداشتن ریش و سبیل در صورت به خاطر تاثیری که بر زیبایی آنها دارد رنج می برند، و دسته ی دوم، افرادی هستند که در صورت خود زخم و یا اسکاری دارند که قصد دارند با کاشت ریش و یا سبیل عیوب موجود را در صورت خود رفع و پوشیده نمایند.
در چه سنی می شود کاشت را انجام داد؟

در چه سنی می شود کاشت را انجام داد؟


در خصوص سن مناسب برای کاشت، باید گفت نمی توان سن خاصی را برای این جراحی در نظر گرفت. اما به طور کلی، برای افرادی که نیاز دارند بنا به دلایل مختلف اقدام به این عمل نمایند، لازم است در یک جلسه توسط متخصص پوست و مو، مشاوره شوند. در این جلسه فاکتور هایی مانند سن فرد و شرایط پوست و موی فرد مورد بررسی قرار می گیرد. هم چنین، پزشک متخصص اطمینان حاصل می کند که دوران طبیعی رشد ریش و سبیل به پایان رسیده، سپس در مورد کاشت تصمیم گیری می نماید.
مراقبت های قبل از جراحی کاشت ریش و سبیل

مراقبت های قبل از جراحی کاشت ریش و سبیل


در کاشت ریش و سبیل مانند تمامی کاشت های دیگر، باید قبل از اقدام به این جراحی از مصرف الکل پرهیز کرد چرا که مصرف نوشیدنی های الکلی می تواند سبب رقیق شدن خون گردد. این امر می تواند برای شما به هنگام کاشت در تمامی روش های موجود دردسرساز باشد. نکته ی حائز اهمیت در این نوع کاشت توجه به تغذیه فرد قبل از جراحی کاشت می باشد؛ چرا که عدم توجه به تغذیه و یا داشتن رژیم های سخت غذایی می تواند سبب شود که فرد بعد از کاشت دیرتر بهبود یابد و یا زمان جلسه کاشت، طولانی گردد.
مراحل کاشت ریش و سبیل


مراحل کاشت ریش و سبیل


در روش های مختلف کاشت ریش و سبیل، مانند دیگر کاشت های موجود، لازم است که فولیکول های مو از سر و یا ناحیه اهدا کننده ی دیگری، برداشته شده، سپس به نواحی مورد نظر در صورت که از قبل مورد تایید پزشک متخصص بوده است پیوند داده شوند. این روش می تواند زیبایی را به چهره ی بسیاری از آقایان که از نداشتن ریش و سبیل رنج می بردند باز گرداند.
دوران نقاهت کاشت ریش و سبیل

دوران نقاهت کاشت ریش و سبیل


دوران نقاهت کاشت ریش و سبیل در میان افراد می تواند کمی متفاوت باشد ولی به صورت کلی نیاز است که فرد بعد از انجام این کاشت از فعالیت های جسمانی خود داری نماید. در نتیجه اگر فرد دارای شغلی است که در آن به صورت مداوم باید فعالیت جسمانی داشته باشد بهتر است که تا چند روز بعد از این کاشت از رفتن به سر کار خودداری نماید. باید گفت که این زمان در نظر گرفته شده برای استراحت بعد از کاشت، در افراد مختلف، متفاوت است و پزشک متخصص در این زمینه می تواند بهترین زمان را با توجه به شرایط فرد در نظر گیرد.

مراقبت های بعد از جراحی کاشت


بعد از کاشت ریش و سبیل از انجام موارد زیر باید خودداری نمود:

Xلمس محلی که در آنها کاشت انجام گرفته است.

Xخاراندن محل کاشت.

Xفعالیت های جسمانی شدید و قوی (مانند ورزش کردن).

Xاستفاده از داروهای رقیق کننده خون (در این موارد، حتما پزشک متخصص را قبل از عمل در جریان قرار بدهید).

Xمصرف نوشیدنی های الکلی.

Xشنا و یا استفاده از وان آب گرم.

Xحضور در فضاهایی مانند سونا و اتاق های بخار.

اهمیت مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل


به طور کلی بهترین نتیجه بعد از کاشت ریش و سبیل زمانی رخ خواهد داد که مراقبت های بعد از کاشت به طور جزء به جزء توسط فرد و تحت نظر پزشک متخصص رعایت گردد. در نتیجه توجه به مواردی که در بالا به آنها پرداخته شد، می تواند برای افراد نتایج بهتری به ارمغان آورد.
آیا انجام کاشت ریش و سبیل نیاز به بستری شدن دارد ؟

آیا انجام کاشت ریش و سبیل نیاز به بستری شدن دارد؟


باید دانست که انجام کاشت ریش و سبیل نیاز به بستری شدن ندارد و بعد از اتمام کاشت، فرد می تواند به خانه باز گردد. تنها مقدار کمی سوزش و یا خارش در محل کاشت احساس می شود، اما لازم است بعد از انجام این کاشت به توصیه ها و بایدها و نبایدهای پزشک متخصص در خصوص مراقبت های بعد از کاشت توجه نمود.

تراشیدن ریش و سبیل بعد از کاشت ریش و سبیل به چه صورت است؟


بعد از انجام عمل کاشت مو، تا حدود دو هفته طول می کشد تا محل زخم ها التیام یابد و تا حدود ۲ ماه بعد از کاشت، موهای کاشته شده دچار ریزش می شوند. به طور معمول افراد بعد از گذشت زمانی در حدود ۴ تا ۵ ماه بعد از کاشت ریش و سبیل می توانند به اصلاح موهای این نقاط بپردازند. حدود ۵ تا ۶ ماه بعد از کاشت مو، می توان با صلاح دید پزشک متخصص، ناحیه صورت تراشیده شود.بهتر است زمان دقیق این کار را از پزشک متخصص خود سوال نمایید تا با این کار به رشد موهای کاشته شده در این قسمت آسیبی نرسد. لازم به ذکر است که بهتر است این عمل به آرامی و با احتیاط صورت پذیرد؛ چرا که بعد از کاشت، پوست حساسیت بیشتری نسبت به قبل دارد.
5 ماه بعد از کاشت ریش و سبیل
۵ ماه بعد از کاشت
تغییرات بعد از کاشت ریش و سبیل
بلافاصله بعد از کاشت
قبل از کاشت ریش و سبیل
قبل از کاشت
رشد موهای کاشته شده چگونه است؟

رشد موهای کاشته شده چگونه است؟


رشد نهایی موهایی که در ریش و سبیل کاشته شده اند در حدود ماه چهارم از زمان شروع کاشت صورت می گیرد و به ریش و سبیل افراد شکلی طبیعی و زیبا خواهد داد. خوشبختانه باید گفت که این رشد به صورت کاملا طبیعی است و می تواند تأثیرات بسزایی در ظاهر کلی افراد بگذارد.

آیا ریزش ریش بعد از کاشت، طبیعی است؟

آقایانی که اقدام برای کاشت ریش و سبیل نموده اند بعد از دو تا سه هفته شاهد ریزش کلی موهای کاشته شده در این قسمت ها خواهند بود. باید دانست که این موها به صورت موقت ریزش پیدا خواهند کرد و این امر کاملا طبیعی است و در میان تمامی افرادی که کاشت ریش و سبیل انجام داده اند اتفاق می افتد. بعد از این ریزش، مو های موجود کاشته شده در این نواحی فرصت رشد پیدا کرده و ظاهری متفاوت برای افراد پدید خواهند آورد.

عوارض احتمالی جراحی کاشت ریش و سبیل


در خصوص عوارض احتمالی باید گفت که این عوارض می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد اما به طور کلی عوارض شایع در این نوع کاشت موارد زیر هستند:
عوارض احتمالی جراحی کاشت ریش و سبیل
Xاحساس خارش.

Xتورم در نقاطی که کاشت در آنها صورت گرفته است.

Xحس سوزش در صورت و سر (ناحیه ی اهدا کننده ی مو).

Xاحساس حس سفتی در صورت و سر.

Xپوسته پوسته شدن پوست به صورت موقت.

آیا کاشت ریش و سبیل برای افرد دردناک خواهد بود؟


خوشبختانه باید گفت که انجام این روش برای داشتن ریش و سبیل بدون درد می باشد و فرد در حین انجام کاشت تنها متوجه دردی شبیه به نیشگون خواهد شد. بسیاری از افراد با دیدن عکس های کاشت ریش و سیبل گمان می دارند که این روش می تواند درد فراوانی داشته باشد، اما باید این مژده را به آنها داد که خوشبختانه این طور نیست و این روش می تواند حتی در حالی انجام شود که شخص مشغول بازی کردن با تلفن همراه خود است!
آیا کاشت ریش و سبیل برای افرد دردناک خواهد بود؟

تاثیرات مثبت کاشت ریش و سبیل از نظر شخصیتی

تحقیقات نشان داده است که داشتن ریش برای آقایان می تواند از نظر خانم‌ها جذاب به نظر بیاید. علاوه بر این، ریش و سبیل ها می تواند از نظر شخصیتی مزیت های زیر را برای افراد به همراه داشته باشد:
داشتن ریش می تواند برای افراد، حس امنیت و قدرت بیافریند.
داشتن ریش می تواند سبب شود فرد با هوش به نظر برسد.
داشتن ریش می تواند نقص های صورت از جمله وجود لک ها را پنهان نماید که این امر سبب می شود فرد رضایت بیشتری از چهره ی خود داشته باشد.
داشتن ریش می تواند سبب شود که فرد با اعتماد به نفس به نظر رسد.
تفاوت کاشت مو و کاشت ریش و سبیل

تفاوت کاشت مو و کاشت ریش و سبیل


می دانیم که کاشت ریش و سبیل از خانواده ی کاشت مو می باشد، در نتیجه نمی توان تفاوت خاصی برای این دو روش در نظر گرفت. تنها تفاوت آنها، جنس مو و هم چنین جنس پوست در میان افرادی است که اقدام برای این دو نوع کاشت می نمایند.

هزینه ی کاشت ریش و سبیل


این هزینه مانند تمامی هزینه های کاشت در میان افراد متفاوت می باشد و بستگی به فاکتورهای مختلفی هم چون جنس پوست، جنس مو، نحوه ی کاشت، روش کاشت، تعداد گرفت هایی که باید انتقال داده شوند و ... دارد. این هزینه در هر کلینیک تخصصی پوست و مو می تواند متفاوت باشد، چرا که استفاده از دستگاه های مورد نیاز و مهارت پزشکان و ... بر نحوه ی محاسبه ی هزینه ی کلی ریش و سبیل تاثیر گذار است.

امتیاز این مطلب

4 کاربر به این مطلب رأی داده (اند).
امتیاز داده شده به این مطلب تا کنون: ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال (5 از 5)

وب سایت اختصاصی درمانگاه تخصصی پوست و مو جلوه ماندگار / تمامی حقوق برای مسؤولین درمانگاه محفوظ است / طراحی و توسعه: تیم IT درمانگاه / بهینه سازی و سئو: ریراکو
ارسال فرم مشاوره کلینیک جلوه ماندگارتماس با کلینیک جلوه ماندگاربرو اول صفحه